Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

23 paź 2009, 09:50

I wielkie brawa dla Ciebie:) no jakoś taki stereotyp jest, że miejsce kobiety jest w kuchni. Mojemu M też trzeba wszystko pokazać palcem i poprosić żeby coś zrobił:) io aż tak mocno nie stękam z tego powodu bo on pracuje, a ja siedzę w domu, ale jak pójdę do pracy na stałe to podział obowiązków murowany.

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

23 paź 2009, 21:15

WITAM Dziewczynki. My dziś byliśmy z Matim na kontroli u lekarza . Niestety wyleczyliśmy tylko połowe tego zapalenia oskrzeli także jeszcze do wtorku ma siedzieć w domu[do kontroli]A jeszcze jak by tego mało było to od antybiotyku zaczeły mu się robić w buzi stany grzybiczne . Kurcze dziwi mnie to bo podawaliśmy mu osłone :ico_placzek:
kochana - ale na ochronę to co dostawał? nystatynę? koniecznie trzeba to zahamować, bo ta grzybica lubi sie dalej przenosić, wgłąb organizmu :ico_noniewiem:
zdrówka dużo dla Matiegeo :ico_sorki:
:
Dostawał lactoral - dwa razy dziennie. Rano dwie godziny po antybiotyku i po południu dwie godziny przed antybiotykiem /tak kazała nam lekarka\chyba że dziadek zapominał dawać rano[mówi że dawał]
Nestatynke mamy.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

23 paź 2009, 21:20

Dostawał lactoral
a co to za lek?
ja to zawsze podawalam przy antybiotyku lacidofil i nic takiego nie bylo :ico_oczko:

zdroweczka dla syneczka :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

moj daniel to caly czas bierze lacidofil :-D

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

24 paź 2009, 16:55

A my jeszcze dobrze z jednej choroby nie wyszliśmy a tu od nowa. Nie wiem czy to nie doleczone czy coś nowego. W czwartek Oliwka przestała brać amoksiklaw, dzisiaj w nocy płakała, że ją ucho boli a w południe 40 stopni gorączki. Byłyśmy na pogotowiu, nie dała nam na razie kolejnego antybiotyku, bo straszną grzybicę po tym amoksiklawie Oliwka złapała. Cały odbyt i pochwa. A dawałam jej lakcyd - widać nie działa :ico_noniewiem: . Zapisała nam lekarka coś na tę grzybicę w tabletkach i oprócz tego 2 razy dziennie lacidofil. No i nurofen i paracetamol - ona twierdzi , że to można jednocześnie podawać. Podejrzewa, że to jakiś wirus. Jak nic nie przejdzie przez weekend to w poniedziałek do rodzinnej - tylko pewnie miejsc już nie będzie :ico_olaboga: .

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

24 paź 2009, 22:00

Witam :-)
ale ja nie zwsze umiem byc konsekwentna i musze sie tego nauczyc :-D
myslę że każda z nas musi się tego uczyć...a praca z własnym dzieckiem to najlepsza nauka...mi tez czesto brakuje tej konsekwencji, choc sie staram...
lala współczuje tych chorób, dużo zdrówka życzę!!!

Co do współpracy z dzieckiem, to zgadzam się w zupełności my tez staramy się robic wszystko razem Antek jest szczesliwy i aż rwrwie sie do pomocy, wiadomo wtedy jest więcej pracy, ale jak to cieszy...no i co przyjemne z pozytecznym :ico_oczko:
i też mam zamiar pokazać Tymkowi, że to zadania róznież dla faceta :-)
no właśnie jak synowa będzie wtedy wdzięczna :ico_haha_01: , ale musimy pamietać o tym że taqta też gra tu ogromną rolę i on przede wszystkim musi pokazać synowi tę postawę :ico_haha_02:

Wszystkim chorowitkom zdrówka...
U nas tez kaszelek ale to już końcówka na szczeście...

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

25 paź 2009, 09:08

witajcie kochane :-)

widzę, ze choróbksa górą? :ico_noniewiem: zdrówka dla wszystkich rozgorączowanych :ico_sorki:
u nas na szczęście (tfe, tfe, odpukać) zapowiada się, ze Jaga pójdzie jutro trzeci tydzień z rzędu bez przerwy na chorowanie do przedszkola..sukces :-)

lala lactoral lub każdy inny probiotyk chroni przed biegunkami i infekcjami brzuszka przy antybiotyku a nie przed grzybicą, porozmawiaj z lekarzem o podaniu tej nystatyny koniecznie.

a jak tam przestawianie czasu? my prawie zupełnie zapomnieliśmy :-)

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

25 paź 2009, 15:57

lala lactoral lub każdy inny probiotyk chroni przed biegunkami i infekcjami brzuszka przy antybiotyku a nie przed grzybicą, porozmawiaj z lekarzem o podaniu tej nystatyny koniecznie.
NESTATYNKE dostaliśmy mamy zażywać 2 razy dziennie .

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

25 paź 2009, 16:45

a jak tam przestawianie czasu? my prawie zupełnie zapomnieliśmy :-)
jakoś mocno mnie nie przestawiło, tyle tylko że Antoś zamiast o 8 to wstał o 7 nowego czasu :ico_noniewiem: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

25 paź 2009, 20:30

lala i mimo nystatyny wchodzi grzybica?

magdalena no Jaga poszła zamiast o 20.oo to o 19.oo spac :-D

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

26 paź 2009, 13:12

Mati z nowym czasem średnio. Wieczorem przetrzymaliśmy do do 20 na nowy czas, ale wstaje na stary czyli zaraz po 6. Ja oczywiście nieprzytomna razem z nim, ale cóż za tydzień i tak koniec spania na następne 2-3 lata:)

Wczoraj miałam ktg. Nic szybciej się nie szykuje na razie, więc 3go za tydzień we wtorek mam przyjechać już na cesarkę. Brrr :ico_olaboga:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość