impresja_switu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:08

29 kwie 2009, 19:08

Ja nie przepadam za taką literaturą, choć zdarzyło mi się przczytać "i nie było już nikogo" A. Christie. O wiele bardziej wolę oglądać seriale typu "Kryminlne zagadki", czy "Zabójcze umysły". Może wyobraźnia przy nich mniej pracjue? Natknęłam się jednak niedawno na interesującą powieść "Mroczna Klątwa". Znalzałm ją na goneta.net i jeżeli ktoś lubi mroczne, tajemnicze klimaty, polecam - zajrzyjcie. Morderstwa i krew może nie przyciągają mnie do książek, ale w tej było coś bardzo dla mnie intrygującego - motyw przeplatania się historii ze współczesnością, jakby pomieszanie czasów oraz wysuwający się na plan pierwszy element tajemnicy, czarów, magii. Polecam miłośnikom takiego synkretyzmu:)

high_heels
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 06 lip 2009, 18:41

02 wrz 2009, 23:04

Jako świeża nastolatka przeczytałam wszystkie Holmesy i Joe Alexy, które wpadały mi w łapę. Najlepszą książką tego typu było Dziesięcioro Murzynków Agaty Christie :)

Alicja86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2009, 14:12

02 wrz 2009, 23:20

Jak juz to wole seriale :) Jak np. CSI-Kriminalne zagadki Maiami czy Nowego Yorku heee...
Ale kiedys czytalam bardzo duzo ksiazek "Z Archiwum X" :ico_oczko:

togs
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2009, 15:29

28 wrz 2009, 21:43

Ja uwielbiam kryminały!! Wydaje mi się, że kobiety w ogóle lepiej nadają się Sherlocków niż faceci. Co czytam? Sięgam oczywiście po bestselery, czyli prozę Agathy Christie. Ostatnio w Link skasowany przez obsługę forum ze względu na reklamę kupiłam "Samotny Dom". Zostało mi kilka stron, ale książka trzyma w napięciu aż do samego końca.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2009, 10:40 przez togs, łącznie zmieniany 1 raz.

szpileq
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2009, 00:55

30 paź 2009, 16:00

Co za pytanie, oczywiście że lubią:) Nawet bardzo! Mój ulubiony autor to Peter Abrahams, a ostatnio przeczytana książka z tego gatunku to "Dziewczyna, która igrała z ogniem" Stiega Larssona. Super lektura!

cirrus
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:29

02 lis 2009, 18:20

jeżeli chodzi o ten gatunek, to książki Chmielewskiej mogłabym czytać wiecznie, no i oczywiście Agatha Christie jest kolejną mistrzynią, jeżeli chodzi o pisanie tego typu książek, a jeżeli ktoś tak jak ja lubi ich twórczość, to mogę również polecić 'Wzgórze Ślimaków' książka ta jest dostępna tylko jako e-book na stronie wydawnictwa Link skasowany przez obsługę forum ze względu na reklamę, ale jest to jedna z tych książek, które jak zaczyna się czytać, to nie odejdziesz od niej do póki nie skończysz..genialnie napisana :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2009, 08:24 przez cirrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sweet Kiss
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:49

08 lis 2009, 23:33

osobiście uwielbiam kryminały zarówno oglądać i czytać . Uwielbiam to uczucie czytasz podjeżewasz jedną osobę, potem dwie a na końcu się okazuje całkiem co innego :-D .
Czytam i to dużo obecnie Zaporę Henninga Mankella - bardzo dobry szwedzki pisarz kryminałów znany na całym świecie

Awatar użytkownika
Goldkiss
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:34

26 kwie 2010, 23:01

Kocham horrory, thrillery i kryminały :ico_brawa_01: To zaraz po fantastyce (choć w niej też tych gatunków nie brak) moje ulubione czytadła :D

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

30 kwie 2010, 12:07

Jeśli lubicie kryminały to polecam książkę "Zbieracz truskawek" Moniki Feth. Kryminał nie dość, że trzyma w napięciu to jeszcze ma ciekawy wątek psychologiczny, chodzi mi o postać zabójcy...intrygujące

katsek2
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:08

02 maja 2010, 10:17

Uwielbiam thrillery medyczne wszelkiej maści :)
Zaczytuję się w nich od lat.
Jednak po kilku z serii cięższej artylerii, czasem musze przeczytać coś lekkiego z literaturki "na obcasach".
Nie lubię jedynie historycznych, typowych słodkich romansideł.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość