Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 sty 2010, 22:08

Martalka, wiesz akurat dla mnie noszenie czapki w domu przez dziecko-nawet noworodka to przesada :ico_olaboga:
eneralnie Iga nie nosi tez czapki na dworze-oczywiscie teraz jak taki mroz to co innego
ale kaptur czy cos tam zima ma :ico_oczko:
gole nogi-lazila na boso do pazdziernika po domu -szczegolnie ze to byly jej pierwsze miasiace chodzenia tak by;o jej najwygodniej-chociaz tu wiesz domy nie za cieple :ico_oczko:
ale tez nie raz widzialam dzieci przesadnie lekko ubrane-no ale wiesz teraz przy mrozach mozesz zobaczyc angole w krotkim rekawie :ico_haha_01: i japonkach :ico_haha_01:

szczegolnie bylam wrazliwa zeby w nocy Iga nie miala ze cieplo w pokoju i nie byla zacieplo ubrana bo ta smerc lozeczkowa mnie przeraza :ico_placzek: a przegrzanie na to wplywa-wiec jesli moge wyeliminowac to sie postaram jak moge.
teraz to wogole bedzie super bo dzieciaki na wiosne-wlasciwie lato :ico_brawa_01: beda sobie lezec golaski w wozkach :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 sty 2010, 23:01

taaa, japonki też widziałam w miesiące w czasie których u nas już się z kozaki wskakuje :ico_haha_01:
Ale też tamtejsze zimy są lżejsze, tzn jeszcze zależy gdzie :) Mój wujek angol przybył durny na ferie do PL z cienką kurteczką. Szybko sobie kupił... kożuch!! Świr jeden :ico_haha_01: Ale fakt, zima była wtedy jak ostatnio- po -10 -15 stopni :ico_haha_01:
Angol w kożuchu- cóż za widok :ico_haha_01:




I tak, chłodek nocą to jest to. Zresztą w dzień też.
Ale wiesz co, moje dzieciate znajome mają teraz, zimą, w domu taki ukrop, że ja wymiękam... A u teściów- prażę się!! Jak jestem tam, to muszę pamiętać, żeby założyć pod spód krótki rękaw i na dzień dobry się rozbieram, dzieciaki też. Zdecydowanie 24 stopnie to przesada :ico_haha_01: :ico_puknij:
My mamy 19- 19,5 w mieszkaniu i jest idealnie. W nocy bywa chłodniej nawet.
Nowemu Rodkowi :ico_oczko: włączaliśmy farelkę przed kąpielą, bo wiadomo, że szybko taka drobinka traci ciepło, zwłaszcza gdy ma mokre ciałko!

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

07 sty 2010, 23:16

my na noc wietrzymy zawsze pokój i wyłączamy grzejniki bo spanie w tym upale pod koldrą to już w ogóle samobójstwo! :ico_olaboga:
a z tą czapeczką u noworodka to przesada!!!!!! :ico_puknij:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 sty 2010, 23:28

Martalka, jeju to u mojej tesciowej to samo az mnie zaraz glowa od tego ciepla zaczyna bolec :ico_olaboga: masakra nie cierpie tak :ico_nienie: jak jest chlodniej zraz sie czlowiek lepiej czuje i dziecko ma to samo
buuuu zmeczona jestem chyba zaraz polece se polozyc...
wypilabym szklanke winka i zasnala na cala noc...niestety ani winko ani przespana noc nie beda mi dane :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 sty 2010, 23:51

mmarta, ja póki co biorę D do siebie i się... i mnie nie budzi. Ale muszę go odzwyczaić (jak odzwyczaić takiego przytulaka???) zanim maluch się urodzi :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 sty 2010, 23:57

Martalka, ja spalam z Iga teraz jak byla chora i uz mi sie teraz budzi a spala spoko soe 4-5 w swoim lozcezku
za to Iga znowu cyca ciagnie pisalm Ci??????????????????
wkurz mnie to nieziensko od kilku dni bo tak mnie sutki bola ze szok-a ona jednego je drugiego martretuje-a oczywiscie najpier wypije butle mleka-pozniej chce cycka :ico_puknij: i dzis po poludniu jakos tak sie dobudzic nie mogla i wyje i mowi ze chcie titi to sie wkurzylam i mowie jak chcesz titi to masz poszla po kechup troszke posmarowalam sutka ta tak patrzy na tego cycka i mowi nie nie nie troszke starlam i znowu ja wolam w koncu nie wytrzymala wziela i zraz pozcila i juz nie chciala :ico_haha_01:
wiec dzis jak mi sie rano do cyca bedzie dobierac to zraz keczupem posmaruje :ico_oczko:
najgorsze ze jak ja borore tak o 4 daje butle wypije i mi sie do cyca dobiera to dla swietego spokoju jej dawalam ale teraz mnie juz tona sero boli do tego boli mnie brzuch ja ssa wiec musze niestety jakos to zakonczyc

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

08 sty 2010, 10:30

mmarta81, wspólczuję tych "przygód" z małą i jej zachciankami na cycusia :-/ trzymam kciuki za wytrwałość w postępowaniu.

stawiamy torcik za 27.tydzień!!!!!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
wszystkim dziś świętującym oczywiście też wielkie brawa! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

08 sty 2010, 10:45

mmarta, nie pisałaś że dalej ciągnie...

U mnie też impulsem do decyzji był ból przy ssaniu, ból sutków właśnie. Natomiast brzuch lekko czułam podczas karmienia.
Ale przy ssaniu wydziela się oksytocyna, więc przy macicy wrażliwej na oxy może to być nieciekawe w skutkach.
Co do ssania w nocy, to ja sporo wcześniej przed odstawieniem zamieniłam cycka nocnego na przytulanie. I tak się zaczęło nasze wspólne spanie. Inaczej się budzi... no ale koniecznie coś z tym zrobić muszę przed wiosną/latem... tylko nie wiem jak.


Tibby, za twój 27 tydzień :ico_brawa_01:

A ja stawiam za mój 17ty :D :ico_tort:

NICOLA_1985

08 sty 2010, 10:53

hej
tibby, :ico_brawa_01: za 27 tydzien
ja stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 19 skonczony :-D

kurcze mam teraz problem bo nie mam zielonego pojecia jakie imie wybrac.... moj S jedyne imie jakie stwierdził ze mu sie podoba to Karol. no ale Karolina i Karol to chyba bedzie troche bezsensu.. ona miała opcje Karola w razie gdyby była chłopcem ale skoro urodziła sie dziewczynka to została Karolinka...
moze nie tyle ja bede miała problem z wyborem al bardziej z dogodzeniem Sebastianowi bo on był tak nastawiony na dziewczynke ze chciałybyscie zobaczyc jego mine na usg jak lekarz stwierdził ze chłopak :ico_oczko: cała droge powrotna nic nie mówił tylko myslał i myslał i myślał... :ico_oczko: ale nie zeby był załamany czy cos tylko chyba bardzie zdziwiony i zaskoczony.. ale ja go uprzedzałam zeby sie nie nastawiał na konkretna płec bo moze sie jeszcze niezle nadziac za to nastawianie.. no i miałam racje :-)
ja sie berdzo ciesze ze bedziemy miec parke :-D :ico_brawa_01:
oczywiscie jesli jeszcze sie okaze ze jednak to dziewczynka to tez nic sie nie stanie mi to wszystko jedno byle zdrowa dzidzia sie urodziła. :-D

jeszcze co to tej mega długiej listy od madzi... nawet jej nie przeczytałam tak dokładnie bo mnie to przeraziło... ja nie miałam i nie mam chyba nawet 1/3 z tego wszystkiego.... moja karolina chodziła ubrana w bodach i pajacach lub spiochac, jak było chlodniej to zakładałam jej jeszcze kaftaniki, kosmetykow zadnych po za mydełkiem bo lekarka zabroniła uzywac oliwek itp po za tym karola byla uczulona... zreszta dziecko wystarczy opłukac w ciepłej czystej wodzie.
po za tym pampersy, chusteczki do wycierania pupy, sudocrem lub inny krem na odparzenia, spirytus i waciki do pempka, recznik, poscielki 2 - 3 na zmiane, kilka pieluszek tetrowych, rozek do zawijania malucha, wuzek i fotelik samochodowy - jesli ma sie samochod i serio moja lista zamyka sie na tym etapie, wiecej dziecku do szczescia nie potrzeba tylko cycek mamy :ico_oczko:
Ale muszę go odzwyczaić (jak odzwyczaić takiego przytulaka???)
ja tez bym to chciala wiedziec :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-01-08, 09:55 ]
A ja stawiam za mój 17ty :D :ico_tort:
gratulacjcie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 sty 2010, 11:20

tibby, za 27 :ico_brawa_01:
NICOLA_22, za 19 :ico_brawa_01: a co do imienia to nie wiem bo mam podobnie-mamay tylko imie dla chlopca - Igor a dla dziewczynki mi sie nic nie podoba na 100% a M ma kilka opcji a ja mysle ze bedzie dziewczynka wiec bede miec problem :-D
Iga nie cycowala nad ranem :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość