Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

22 sty 2010, 11:06

U nas na szczęście z zasypianiem w łóżeczku nie ma problemu.

Milenka ma kolki w tym tygodniu tylko po kilkanaście minutek. Potem zjada i zasypia także wczoraj np.spała już o 20:) teraz w nocy budzi się co 3-4 godzinki na jedzonko. Mati woła nas 2 razy także noce u nas to istne kino:)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

22 sty 2010, 11:08

u mnie Kuba też zaczął budzić się w nocy i nas wołać.

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

22 sty 2010, 11:12

kilolek tak to jest z tymi dziecmi jak tylko spróbują coś lepszego i coś im się spodoba to szybko wybierają to co lepsze a zresztą trudno się im dziwic każdy człowiek wybiera to co bardziej lubi u nas też się popsuło już tak się cieszyłam że mała zasypia sama a przed wczoraj wzięłam mała i przytuliłam do siebie bo płakała tak wczoraj było to sama ja ją kładę do spania a ona w płacz i co wyjścia nie było mama do cyca przytuliła i dziecko się uspokoiło mam nadzieje że wrócą tamte wieczory gdy mała bedzie sama zasypiac.
matikasia dzięki Bogu Wam się nic nie stało ja też się boję jeździc z małą i kilka razy zdarzyło mi się że ja hamuje a samochód jedzie ale na szczęście nie było zagrożenia ze strony innych kierowców bo akurat było czysto nie chcę nawet myślec co by było gdyby.... :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

22 sty 2010, 11:30

witajcie

unas pomalutku,codziennie boli mnie szczeka i jakby wszystkie zeby
a najgorsze ze musze isc w poniedzialek do tego chirurga zeby sie umowicna termin i mam ta 8 i jeszcze jednego zeba do wyrwania
strasznei to jest uciazliwe nieda sie normalnie funkcjonowac bol promieniuje na innze zeby :ico_placzek: :ico_olaboga:

ach a prywatnie mnie niestac tymbardziej ze ten drugi zab to dlutowanie bo sam korzen i troszke zeba a jakbym szla prywatnie to 350zl :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_placzek:
takze musze sic panstwowo
i trzeba czekac

a ogonie to malutka rosnie juz zaczela sie powoli przewracac z brzuszka na plecki robi to tak szybko ze musze uwazac zeby niespadla z łozka :ico_oczko:

ja tezw nocy wstaje do malutkiej zeby ja dodatkowo nakarmic a jak mam przerwe dluzsza niz 4 godz to cycki tak bola z nadmiary mleka ze musze najpierw odciagac zeby malje dac :ico_olaboga:

Zuzia spi ładnie takze ja nienarzekam spi w swoim łozeczku

my tez mamy szczepienie we wtorek i tez 3 kłucia :ico_placzek:
no ale wiem ze takie malutkie dzieci szybko zapominaja gorzej jak beda juz starsze :ico_olaboga:

ciekawe ile moja malutka przybrala juz dowiem sie we wtorek i musze pogadac z pediatra ale jak patrzalam na ksiazeczke Wiki i ona byla mleczku modyfikowanym to tak samo malo przybierala
moze te moej dzieci tak maja :ico_noniewiem:

acha i ja jednak tez wczoraj kupilam ta Wit K lepiej dmuchac na zimne i podac wiecej i mniej :-D
i sie zdziwilam ze bez recepty mozna kupic bo ostatnio musialam na recepte
ale moze cos sie zmienilo :ico_noniewiem:

matikasia, super ze bal sie udal :ico_brawa_01: a za co Mati byl przebrany?/
a no i wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ze juz sie koleczki uwas stabilizuja i oby szybko niepowrocily :ico_sorki:

a no i wspolczuje tej przygody z autem :ico_olaboga: :ico_olaboga: jejku jak sie to czyta to az ciarki przechodza dobrze ze tamten kierowca cie zauwazyl :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
U nas dzisiaj juz spoko z mleczkiem, wyrównało się po tym wczorajszym wiszeniu na cycu. Ale niestety mlodemu za mocno się spodobalo i teraz chce znów spać przy cycu cały czas
no tak dzieci sie bardzo szybko przuyzwyczajaja do dobrego szkoda bo juz tak ładnie ci spal w łozeczku ale moze niedlugo znow zacznie oby to tylko chwilowe bylo

nerowercia, widze ze i uciebie tez z samochodem przygody na szczescie nic sie niestalo :ico_oczko:
a jak tam twoje karmienie piersia wszystko juz wrocilo do normy?/

kurka moja Wiki bedzie chora dzis w nocy nos zasmarkany i zaczela kaszlec :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: musze teraz uwazac zeby Zuzki mi niepozarazala bo przeciez niedlugo szczepienie :ico_olaboga:

dobra uciekam bo tesciowa moja przyjechala wczoraj na Dzien Babci i porzy okazji przywiozla stroj Bałwanka na Wiki przedstawienie :ico_brawa_01:
no i dzis jedzie a ja chce jeszcze wykorzystac ze jest to skocze sobie do Lumpka na poszukiwania nowych ciuszkow hehe :-D :-D

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

22 sty 2010, 11:45

mikusia1 ja też już tylko czekam na to jak mała zacznie się przewracac z brzuszka na plecy głowę tak mocno już podnosi i są chwilę że jedna ręka jej ucieka do góry jakby miała się przewrócic ale zaraz wraca jak to fajnie wygląda trzęsie się bidulka siłuję i coś tam jej wychodzi. A co do karmienia już jest dobrze można powiedziec mała ciągnie cyca mimo tego że daje herbatkę z butelki to i tak jak jest głodna do cyca się dopada tylko gorzej jest z tym że nie mam aż tyle pokarmu ile mała potrzebuje w dzień dosłownie wypija wszystko i jak chce jeśc to już jej nie leci złości się okropnie ale wytrzymujemy tak do wieczora tylko wieczorem przed snem daję jej butle i śpi 4 godz a mój pokarm zdąży napłynąc i wtedy w nocy problemu nie mamy mała wypija też wszystko bo budzi się każdej nocy po butli po 4 godz a tak to co 3-2 godz mały żarłoczek :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

22 sty 2010, 12:05

Mikusia niech Wiki nie choruje Ci tam! dużo zdrówka!
Mati był przebrany za Boba, ale w rezultacie tak się zestresował chyba chłopak, że podobno tylko okulary ubrał. Nic nie wiem bo mąż jak to facet nie wypytał się jak go odbierał. Będę widziała na płycie, jak pani zgra fotki.
Mikusia Zuzia na tej fotce z Wiki jakby już z pół roku miała:)

Co do tej sytuacji z autem to nie obrażając kobiet, gdyby to była taka typowa "baba" za kierownicą walnęła by we mnie na bank:) ten kierowca jechał z 80 na godzinę i trzeba było nie lada refleksu by w ostatnie chwili odbić kierownicą w lewo i nie walnąć we mnie.

Wczoraj byłam w 5-10-15 i są fajne przeceny kurtek zimowych. Nawet 50 % a kurtki mają fajne. W środę mam zamiar jechać i kupić Mateuszkowi jedną i Milence taką na roczek. Będę miała za jedną cenę.

Nerowercia Milenka też często na cycu. Teraz też zjadła 2 i dalej zasysa piąstki, a oczka już zamknięte i marudzi.Chce spać, a nie może. Może tylko przytulić się chce, więc lecę:)

Jutro u mnie kolejna parapetówka i weź tu się zmieść kobieto z kasą na tydzień.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

22 sty 2010, 15:47

matikasia daj zdjęcie boba!!

mikusia a ty daj koniecznie bałwanka!

co do usypiania to sama nie wiem co teraz. Jak próbuję usypiać po staremu - w łóżeczku to drze się w niebogłosy a mi się serce kraje. Jak sypia przy cycu to tez sa problemy, bo się wścieka, ze mu mleko leci, bo on najedzony i by chciał na pusto pocyckać, no i kolki się wtedy nasilaja, bo je właściwie bez przerwy, co chwila. już się uregulowąła że jadl ladnie co 2,5-3 godziny i było bez kolek a teraz przez to wiszenie znów się przejada i znów ma kolki. I co robić????? Mój maz mówi "ty jestes matką ty wesz najlepiej" a ja jestem zrozpaczona, bo rozsądek podpowiada mi łóżeczko ale serce cyca. Jak mogę dziiecku tak pozwalać się męczyć???/ :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

nerowercia, a po co ty jej te herbatki dajesz?

matikasia a nie boisz się, ze możesz z rozmiarem nie trafić?

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

22 sty 2010, 16:03

Kilolek właściwie gdzie jest problem z tym usypianiem?:) ja po prostu małą odkładam do łóżeczka i już się nauczyła. Jeśli widzę, że zasysa paluchy, to nie dojadła, wyciągam i karmię. Potem buziak, dobranoc i do łóżeczka. A jak zaczyna marudzić, to nie stoję nad nią tylko nasłuchuję sobie. Czasem znów nie dojadła, ale najczęściej zasypia sobie.

Co do kurtek, to Matiemu kupowaliśmy od początku w Niemczech i zawsze na zaś. Nigdy źle nie trafiłam:) takie dziecko nie może aż tak dużo urosnąć. Ja teraz ma 110 to kupię mu na 128, a Milence na oko na takie dzieciątko jak wygląda roczne.

Zaraz wkleję fotki:)

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

22 sty 2010, 16:38

kilolek herbatkę podaję tylko czasami. Z jakiś miesiąc temu mała płakała mi, nie wiedziałam co jej jest była nakarmiona przewinięta nie chciała do cyca ani tulic ani spac ani nawet mleka w butelce- wcale nie ruszyła wtedy moja siostra(gdzie ma 4 swoich dzieci) doradziła mi bym dała herbatkę (a w aptece kupiłam koperkową, uspokajającą-od 1 tyg życia) wtedy zrobiłam setkę i mała wypiła ją całą i jakimś dziwnym sposobem od razu się uspokoiła. Ktoś kiedyś mi powiedział, że dziecko odróżnia jedzenie od picia i nawet w aptece mi powiedziano,że dużo rodziców kupuje te herbatki i dobrze jest czasami przepoic dziecko herbatką albo wodą ( nie to by mi wciskała bo chce sprzedac ale doradziła szczerze bo to dobra znajoma rodziny) i faktycznie nam czasami to pomaga jak mała mi płacze i sama nie wie czego chce to herbatę chętnie wypija i się uspakaja.
A z drugiej strony gdyby nie potrzeba było takiemu maleństwu herbatki to nie produkowaliby ich dla dzieci od 1 tyg życia :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, 16:42 przez nerowercia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

22 sty 2010, 16:40

Kilolek właściwie gdzie jest problem z tym usypianiem?:)
to usypianie jest jednym wielkim problemem!! On chce spać tylko przy cycu, przeżera się aż mu się zwraca, a on jeszcze ma ten refluks, więc przejadanie dla niego podwojnie niewskazane jest. No ale nic, wróćmy do cyca - chce usypiać tylko przy cycu i tylko przy nim spać. nie mogę fo odłożyć do łóżeczka, bo prześpi najdlużej 5 minut po cyzm się drze bo on chce dalejj na cycu wisieć. Nie da się odłożyć do łóżeczka zanim uśnie, bo też się potworni drze, ale nie marudzi tylko drze się jakby go ze skóry obdzierali. Jakiś czas usypiałam go na rękach, w chuście zasypia natychmiast ale za nic nie daje się odłożyć. Budzi się po kilku minutach.
Któregoś razu przyszedł taki dzień, ze kupilam nowego smoka i chciałam wypróbować, wiec podałam i zassał! pogłaskałam po łebku i usnął. I tak przez tydzień to trwało - kolysanki, smok, głaskanie - 2 minuty i śpi. Aż przyszedl kryzys laktacyjny, miałam mało mleczka albo po prostu niewystarczająco runt, ze musiałam go częściej przystawiać, smok na jedną dobę poszedl w odstawke i już nie powrocił. Znowu chce tylko na cycu wisieć. Ale nie dość, ze muszę teraz dawac mu cyca co 10 minut żeby pospal to jeszcze musze przy nim siedzieć żeby się nie udlawił tym co mu się wraca. Wytrzymałam 2 dni, zacinęłam zęby i sttaralam sie przekonac go do zmoka ale dziś już nie dłam rady przed chwilą po 45 minutach koszmarnego wrzasku dałam cyca mimo, ze jał godzinę temu. Pozygał się i poszedł spac :ico_placzek: tak czy inaczej nie jest dobrze - jak próbuje powrócic do smoka mam wyrzuty sumienia, bo płacze, a jak daję cyca tak jak chce mam wyrzuty sumienia, bo mu na brzuszek szkodzę :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

a smoków wypróbwalam już chyba z 10 rodzai i zaden nie odpowiada. Teraz przez tydzien sprawdził się nuka kauczukowy, ale teraz nawet na sekunde nie chce go wziąć.

[ Dodano: 2010-01-22, 15:47 ]
matikasia aj nigdy nie trafiam z rozmiarem, nawet na kilka miesięcy wstecz, a co dopiero mówić na rok :ico_olaboga: ale mój Kuba ma 2 lata, a ciuszki mu kupuje na 3 lata. Wyrośnięty chlopak. W zeszłym miesiacu wymieniał mu ciuszki,a wczoraj patrze, a one juz za małe :ico_olaboga:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość