mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Tężyczka hiperwentylacyjna ...

06 kwie 2010, 11:34

czy ktos mial z nia do czynienia i moze sie podzielic jej skutkami jak i przebiegiem leczenia .Wyniki kwi ,glukozy ,TSH sa w normie dlatego podejrzewa sie ,ze to jest na tle nerwowym...czy ktos mial podobne doswiadczenia?bede wdzieczna za podzielenie sie informacja :ico_sorki:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

08 kwie 2010, 22:09

mal, witaj moja droga akurat tak sie składa,ze ta przypadłosc "dolegliwosc ja mam :ico_noniewiem:
powiem Ci,ze ja robiłam TSH i wszystkie inne wyniki równiez sa w normie...u mnie to sie obiawiało tym,ze byłam cały czas zmeczona krótki spacerek i musiałam wracac do domu i na stojaco usypiałam do tego problemy z koncentracją,mroczki przed oczami,czasem i zaburzenia mowy..poszłam do neurologa nie wiadomo co mi było aż w koncu zrobiono mi badanie w kierunku tezyczki hiperwentylacyjne i wyszło TĘZYCZKA...kazano mi jesc duzo potasu,duzo pomidorów no i dostałam leki MEMOTROPIL...super sie zaczełam czuc przeszło jak reka odjoł,ale mineło 1,5 roku i lek ten przestał działać i znowu powróciła dolegliwosć do tego stopnia że nie mogłam wychodzic z domu tak kiepsko sie czułam...az trafiłam na lek zreszta bardzo tani CINNARIZINUM biore go juz od 4 lat raz dziennie i czuje sie odpukac bardzo dobrze,nawet nie czuje,zeby mi cos było.do tej pory nie wiadomo od czego to mam aczkolwiek to nie choroba a przypadłosc i,albo minie ,albo niestety do konca zycia bedę z tym zyła :ico_sorki: czasem sa dni,ze gorzej sie czuje bardziej zmeczona,ale to moze byc i od pogody :ico_oczko:
mam nadzieje,ze troszke pomogłam :ico_oczko:
a ta przypadłosc tak moze byc na tle nerwowym bo i tak lekarze mi mówili...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 kwie 2010, 17:14

misia81, wielkie dzieki za odzew :ico_sorki: juz myslalam ze nikt sie z tym nie spotakal .....to wogole to dotknelo mojego syna(17 lat) jakies dwa tygodnie temu i powtorzylo sie dokladnie w tydzien po pierwszej hieprewentylacji ale za drugim razem juz wiedzial jak to sie zaczyna wiec moglismy zawczasu zapobiec ,a udalo sie to po 45 minutach ,oczywiscie oddychal i dostal persen i wypil melise,potem byl bardzo senny ....jednak za drugim razem nie poszlam do lekarza ,nie wiem czy dobrze zrobilam....
lek CINNARIZINUM znam bo to jest lek na dotlenienie mozgu,a on dostal od lekarza persen i magnez MBE no i musi pic melise......wiem ze jak sie trzeci raz powtorzy to ponownie pojde do lekarza po dalsze wskazowki


powiedz mi skoro cie skierowano do neurologa to jak on stwierdzil ze to jest tężyczka ?jakie badania musialas wykonac ?.......bo na pewno trzeba bylo miec pewnosc ze to nie sa inne przypadlosci.....

jeszcze raz dziekuje za odzew :ico_sorki: :588:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

11 kwie 2010, 21:37

mal, Ja dokładnie moja droga nie pamietam jak sie nazywało to badanie nawet na wyniku nie było napisane,poprostu musiałabyś sie uda do neurologa powiedzieć co sie dzieje z Twoim synem i,ze podejzewasz tężyczke i żeby go skierowano na badanie wyktywajace toą przypadłosc neurolog napewno bedzie wiedział jak to badanie sie nazywa i czy napewno to tęzyczka bo wcale to nie musi byc to...tęzyczke mozna w jeden sposób zdiagnozować ...jesli ma się obiaw hvostka czy jakos tak...lekarz puka delikatnie po policzkach i wtedy mięsnie twarzy sie zaczynaja spinać.
i tak sobie mysle,ze to wcale nie musi byc u Twego syna tezyczka,bo tęzyczka inaczej sie obiawia,ale lepiej to sprawdzić u lekarza..
ja trzymam kciuki i w razie czego pisz,jesli bede w stanie jeszcze pomóc to pomoge :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

16 kwie 2010, 19:47

misia81, w poniedzialek syn idzie do neurologa ale pojdzie z babcia bo ja akurat nie moge :ico_zly: ,dzis mial robione usg tarczycy i wyszlo ze jest wszystko oki i w normie ,z jednej strony to ciesze sie ze to nie tarczyca ,ale teraz trzeba szukac dalej .....w ciagu nie calego miesiaca mial 4 taki ataki ,ale dwa ostatnie juz lepiej kontrolowal,co nie oznacza ze pozbyl sie problemu.....

teraz czekam co powie neurolog ....


misia81, dzieki za odpowiedz :588:


moze ktos jeszcze podzieli sie swa wiedza na ten temat ......

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

16 kwie 2010, 20:23

Mal, zmartwię Cię, ale nie zawsze TSH wykazuje niedoczynność tarczycy... Jestem tego żywym przykładem... Wyniki guciu, malinka, objawy typowe... USG też ok... Tylko wprawny endokrynolog z objawów i dodatkowych, bardziej szczegółowych badań to rozpozna, jak wyniki standardowe są w normie...
To się nazywa utajona niedoczynność tarczycy, która jest odpowiedzialna za poziom zjonizowanego wapnia.

W tężyczce zaawansowanej występują objawy:

w czasie napadu występują bolesne kurcze mięśni twarzy, ramion, dłoni, czasem stóp, wykręcanie kończyn, wykrzywienie twarzy, duszność, napad padaczkowy
drętwienia i mrowienia dłoni i stóp

Przewlekła faza choroby:

wysuszenie i przebarwienia skóry
łamliwość włosów i paznokci
niedorozwój zębów

Żeby załagodzić objawy możesz synowi podawać Magnez z vit. B Complex
i Wapno z vit.D (dostępne są 500mg) Pomaga zarówno na tężyczkę jak i na niedoczynność...

Obie te choroby w przypadku sporego zaawansowania mogą być mylone z problemami neurologicznymi... Dlatego nie bój się lekarzom sugerować przepisania badań :ico_sorki:
A nerwicy można się nabawić przez te choroby, więc jakoby będzie ona skutkiem, a nie przyczyną...

Życzę, by wreszcie się okazało, co synowi dolega, bo nie ma nic gorszego, niż trwanie w niepewności... :ico_sorki:


A badanie na tężyczkę nazywa się próba ISCHEMICZNA. :ico_sorki: :ico_sorki: To Twoje dziecko i masz prawo walczyć jak lwica :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

16 kwie 2010, 20:37

, ale nie zawsze TSH wykazuje niedoczynność tarczycy...
akurat wiem o tym,poki co to pediatra skierowala go na usg i dzieki jej za to .....jednakze odjawy ktore on ma to z netu pieknie pasuja do nadczynnosci , to ja jako laik czytalam z netu ,oczywiscie nie stawiam diagnozy :ico_haha_01: ...no chyba ze to sie wyostrzy tzn ta choroba czy objaw.....wiesz sugerowalam tarczyce bowiem taka gula mu wyskoczyla na szyi ,dlatego pediatra zrobila usg,ktore nic nie wykazalo......iem ze powinien jego jeszcze zobaczyc endokrynolog,powinien miec zrobione badanie tsh1,2,3,4 ,ale jeszcze nie ma .....
możesz synowi podawać Magnez z vit. B Complex
dostaje MBE

czy tez tobie drżą rece i masz np spocone czolo,jest ci duszno ,kolatanie serca masz ,dretwienie miesni,mdlenie (prawie)ze trzeba usiasc ....juz nie wspomne ze nie moze wziac pelnego oddechu i to trwa zanim moze oddychac......czy masz tez takie objawy......

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

16 kwie 2010, 21:27

Mal, zakup jeszcze Wapno z vit.D :ico_sorki: Nie zaszkodzi, a pomocne może się okazać :ico_sorki: Najlepiej musujące, bo lepiej się wchłania... Cudów nie ma, działać natychmiast nie będzie, trzeba miesiąca, by pokazały się dobre skutki przyjmowania i Magnezu i Wapna :ico_sorki:

Walcz o te badania, nie daj się zwieść, ze niepotrzebne i tym podobne bajery...
czy tez tobie drżą rece i masz np spocone czolo,jest ci duszno ,kolatanie serca masz ,dretwienie miesni,mdlenie (prawie)ze trzeba usiasc ....
Drętwienie mięśni, kołatanie serca... Ale minęło po dwumiesięcznym przyjmowaniu Tyroksyny na niedoczynność i wspomnianym Magnezie i Wapniu :ico_sorki: Do tego zawroty głowy, które jeszcze się odzywają kiedy chcą... Helikopterki na nie mówię...

Dlaczego pieję o niedoczynności... ? Bo niejako jest z tężyczką powiązana...
Tej zależności ja nie potrafię wyjaśnić, ale tak jest...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

17 kwie 2010, 17:04

Ale minęło po dwumiesięcznym przyjmowaniu Tyroksyny na niedoczynność i
ło matko :ico_olaboga: :ico_olaboga: ales sie nameczyla i nadenerwowala :ico_olaboga:

dzieki za cenne rady :588:

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

17 kwie 2010, 17:35

Mal, grunt to spokój i pozytywne myślenie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Syna też musisz wyciszyć... Melisa jest łagodnym środkiem i doczytałam, że ją pije... Potem, gdyby melisa już nie pomagała jest Persen... Tylko zaczynajcie od zwykłego, dopiero potem Forte... :ico_sorki:
dzieki za cenne rady :588:
Cieszę się, że coś pomogłam :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość