Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

12 kwie 2010, 19:24

Hejka :-)

Znów żeście się rozpisały :ico_olaboga: Teraz będę częściej wpadać, bo złapałam neta na swoim kompie :ico_brawa_01: Cieszę się z tego strasznie, bo to w tej dziurze jedyne okno na świat... Byłam dziś u lekarza, dostałam antybiotyk, oby pomogło :ico_sorki:

Mam do Was Laski pytanko: czy Wasze dzieciaczki też tak uparcie podnoszą główkę do góry jak leżą? Mnie to trochę przeraża, bo widzę, że dużo wysiłku to wkłada i denerwuje się, że jej to do końca nie wychodzi. Pewnie skubana chciałaby już usiąść... Podnosi już główkę i górną część pleców, mam nadzieję, że jej to nie zaszkodzi.

Ja dałam dziś Wiki pierwszy raz kaszkę, ale nie taką owocową, o jakiej piszecie, tylko właśnie rozrobiłam z bebilonem pepti kaszkę mannę (oczywiście wcześniej ugotowaną na wodzie) - muszę trochę kombinować przez tą alergię :ico_noniewiem:

Mój mąż też uwielbia całe dnie na necie spędzać, ale on nie gra, tylko ciągle youtube i pisanie maili, nawet nie chcę wiedzieć z kim :ico_oczko:

Podawania jabłka Wikusieli, to mam już serdecznie dość. Krzywi się, kręci, popłakuje... Dziś nawet miałam wrażenie, że zasymulowała odruch wymiotny. Nie wiem czy takie małe dziecko może być takie cwane? Muszę spróbować coś innego jej dać, oby lepiej przyswoiła :ico_sorki:
co za głupol :ico_nienie
głupol straszny :ico_puknij:

Helen, bąbelki ze śliny puszcza non-stop :ico_oczko:

Pruedence, to i tak ciesz się, że Adaś zjada ładnie aż 700 ml. Moja na początku zjadała 130-250 ml na dobę + cyc, to mnie baaaaardzo martwiło, ale Ty raczej możesz być spokojna.

iw_rybka, dla mnie też wstawanie o 6-7 to nie jest całkiem normalne, Wika to też śpioszek, ale niestety u teściów jesteśmy regularnie budzone gdy Ola (siostra męża) wychodzi do przedszkola o 7 rano. Drze się, jakby sama w domu była, nic się odezwać nie mogę, choć czasem mam takie nerwy, że szok... :ico_zly: Rybka, masz 100% racji z tym karmieniem, jak dzidzia wygląda zdrowo i jest wesoła, to nie ma powodu do zmartwień.

dorotaczekolada, jak karmisz tylko piersią, to faktycznie nie masz co się spieszyć z rozszerzaniem diety. Wszystko co jest Lence potrzebne teraz ma w twoim mleku. Zdrówka życzę, bo bez tego ciężko... :ico_olaboga:

geheimnis, faktycznie sporo masz mleka w cycach. Mi nigdy się tyle nie udało odciągnąć :ico_olaboga: Fajnie, że znalazłaś sposób na podawanie bebilonu Natalce :ico_brawa_01:

leona, ja póki jesteśmy u teściów będę dawać słoiczki, bo nie widzi mi się kręcenie po czyjejś kuchni. Jakoś tak nieswojo się czuję :ico_wstydzioch: Ale lada moment liczę, że się sytuacja zmieni, to będę sama robić.

anusiek, ładnie Piotruś waży :ico_brawa_01: Ja bym na wesele poszła, ale pewnie bym długo nie była.

Jeśli chodzi pomoc przy Wice, to nie mam co liczyć na babcie. Obie pracują i dłuuugo się to nie zmieni. Poza tym nie wrócę do pracy, jeśli nie wrócimy do Wrocka, bo dojeżdżać 100 km w jedną stronę nie dałabym rady na dłuższą metę, a i finansowo by się nie kalkulowało :ico_noniewiem: Zobaczmy jak będzie

anetka607, dobrze masz, że Ci tak ładnie wcina nowości Klara :ico_brawa_01:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

12 kwie 2010, 19:36

ale mi dala w kosc, jaki rzarlok sie z niej zrobil :ico_olaboga: zjada cyca i 120 i to od tej pory co zupki wprowadzilam jakiegos apetytu dostala, a rosnie w oczach i tak samo jest upierdliwa :ico_zly:

my teraz z mezem tez mamy swoj maly kryzys, i ja nerwowa i on jakis maruda sie zrobil np dzisiaj chcialam aby zawiozl mnie na poczte gdzie nie ma ludzi to on pojechal tam gdzie mu wygodnie wyszlam z samochodu i jeszcze tam pasow nie bylo a duzy ruch i tak sie zdenerwowalam ze malo sie nie poryczalam i poszlam prosto przed siebie no ale podjechal po mnie i mnie opierdzielil ze moglam mowic gdzie chce jechac i badz madry chyba wiem co mu mowilam i gdzie mi jest wygodnie jeszcze mi zaczal wmawiac ze chyba tam juz poczty nie ma i sie zdziwil bo stoi nadal :ico_zly:

wczoraj mialam 2 godz jazdy i nie jest tak zle troche pamietam ale kicha bo w tym miesiacu juz mam egzamin a czuje ze nie zdam ale to co pojade chociaz zobacze co i jak

dzisiaj z mala bylismy u jej narzeczonego :-D jest starszy od niej o miesiac i prawie dwa razy taki 8800 wazy a urodzil sie z waga 3400 :ico_szoking: smieja sie ze Hubert i Klara jak w serialu para :-D

[ Dodano: 2010-04-12, 19:41 ]
Podnosi już główkę i górną część pleców, mam nadzieję, że jej to nie zaszkodzi.
moja tak samo, na poczatku na sile ja kladlam ale w sumie niech cwiczy na zdrowie jej pojdzie :-D
Muszę spróbować coś innego jej dać, oby lepiej przyswoiła :ico_sorki:
moja banany uwielbia najbardziej, nawet soki, bo jablkowego nie pije tylko ze sloika zjada :ico_noniewiem:
Mi nigdy się tyle nie udało odciągnąć :ico_olaboga:
ja po 6 godz jak 30 sciagne to max
dzisiaj mala juz tak mnie wnerwiala przy cycu ze chyba zaczynam odstawianie, pierdziele jak ona tylko nad ranem cyca je a w ciagu dnia musze sciagac i na noc bo pani nie raczy pociagac :ico_zly:

lilo

12 kwie 2010, 19:52

ja go klade na brzuszek, zeby pocwiczyl glowke a on bec i na plecach lezy
To faktycznie niezły spryciarz :ico_brawa_01:
trzymajcie kciuki
ok :ico_sorki:
czy Wasze dzieciaczki też tak uparcie podnoszą główkę do góry jak leżą?
Moja też ale raczej jej to nie złości :ico_oczko:
tylko właśnie rozrobiłam z bebilonem pepti kaszkę mannę (oczywiście wcześniej ugotowaną na wodzie) - muszę trochę kombinować przez tą alergię :ico_noniewiem:
A na co ma alergię bo chyba gluten to też silny alergen, raczej się mówi żeby tak wcześnie nie podawać.
Są zwykłe, bezsmakowe kleiki ryżowe i kukurydziane, ja mieszałam synowi z mlekiem żeby było bardziej syte.

Idę czytać bajkę starszakowi, mała najedzona leży to też posłucha :ico_oczko:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 20:34

inia1985, szybkiego powrotu do zdrowia :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
czy Wasze dzieciaczki też tak uparcie podnoszą główkę do góry jak leżą?
Marcel jeszcze sie nie dzwiga :ico_oczko:
ale kicha bo w tym miesiacu juz mam egzamin a czuje ze nie zdam ale to co pojade chociaz zobacze co i jak
moze akurat ci sie uda :ico_oczko: :ico_sorki:

ja w PL jak bylam w lato to robilam prawko, no i nie zdalam, nawet z placu nie wyjechalam :ico_haha_01: :ico_puknij: oblalam na luku a to mi zawsze wychodzilo :ico_noniewiem:
A na co ma alergię bo chyba gluten to też silny alergen, raczej się mówi żeby tak wcześnie nie podawać.
nie wiem czy w PL tak jest ale tu ostatnio wyczytalam ze manne to dopiero kolo roku :ico_noniewiem:
no i mowia zeby najlepiej kupowac kaszki takie prawie gotowe niz samemu kombinowac, bo te kupne maja wiecej zelaza i innych potrzebnych skladnikow

Marcel mial problem z usnieciem, tak krzyczal ze szok :ico_olaboga: nie wiem czy go cos boli czy co :ico_noniewiem:
kilka dni temu byla podobna akcja, a teraz spi jakby nigdy nic :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 kwie 2010, 20:35

Teraz będę częściej wpadać, bo złapałam neta na swoim kompie :ico_brawa_01: Cieszę się z tego strasznie,
i my sie cieszymy :ico_brawa_01:
Podnosi już główkę i górną część pleców, mam nadzieję, że jej to nie zaszkodzi.
moja tez ciagle probuje siadac, wiec pewnie to naturalne i nie zaszkodzi naszym pociechom :ico_oczko:
za to na brzuszku lezec nie znosi i nie zamierza w tej pozycji podnosic glowki :ico_olaboga: lezy z nochalem wcisnietym w kanape i predzej by sie chyba udusila niz podniosla swoja lepetynke. Jedynie jak poloze ja u siebie na piersi, to zadziera glowke do gory, chyba dlatego, ze nie lezy wtedy calkiem na plasko :ico_noniewiem: lilo, u Ciebie jest chyba podobnie...
Ale lada moment liczę, że się sytuacja zmieni,
oby :ico_sorki:

zastanawiam sie nad prenumerata jakiegos polskiego pisma dla mam, tak dla rozrywki :-) Mam do wyboru: Dziecko, Mam dziecko oraz Mamo to ja. Moze potraficie cos polecic? Zeby nie bylo zbyt cienkie ani nudne...
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 20:37 przez Helen, łącznie zmieniany 1 raz.

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

12 kwie 2010, 20:36

aleście napisały...
ja oczywiście na szybciutko
inia to podciąganie to calkiem normalne, moja tak robi odkąd 2,5 miesiąca skończyła, kilka razy udało jej się nawet usiąść z pozycji pół-leżącej, ja jej ani nie zmuszam, ani nie zniechęcam, no ale pilnować trzeba
a co do jabłuszka to może nie pasuje jej smak, bo np. Hipp inaczej smakuje jak Gerber, a jak nie chce jabłka to może spróbuj gruszkę najlepsze są z Hippa, moja 5-latka do dziś je uwielbia, więc jak ostatnio dostałam dla Ulci paczkę, to mi wyjadła (choć ja na razie nie rozszerzam jeszcze cycowania, mamy czas)
a u mnie w dzień jedzonko odchodzi co 2 godziny, ostatni posiłek 19:30, potem pobudka koło 1-1:30, a potem 3, 5, a 6:40 już pobudka
nie powiem żebym była specjalnie wyspana, no ale co zrobić, tak mi się panna teraz ustawiła i koniec, nie daje się oszukiwać w nocy
anetka nie denerwuj się tym karmieniem, bo dzidzia w mleczku ma twoje emocje
faktycznie mało już karmisz, a nie możesz jej spróbować częściej przystawiać np. przed butlą?
rybka śliczne foty, mam nadzieję, żre rehabilitacja i wasze starania przyniosą szybciutko efekty

a w kwestii mężowskiej, to ja się chyba najczęściej chciałam z Was rozwieść, bo mój to takie cyrki urządzał, że głowa boli, ostatnio "odreagowuje" śpiąc do rana przed telewizorem (przed komputerem nie może bo niestety teraz jest w naszej sypialni, więc bym go okrzyczała), bo po co ma spać w sypialni, jeszcze bym go obudziła, żeby małą przewinął, dobrze że to już któryś raz przechodzę i wiem, że to przejściowe, no ale emocje i tak są
no zmykam, bo posiedzieć się nie da
miłego wieczorku dla wszystkich

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 20:37

ja po 6 godz jak 30 sciagne to max
a jaki masz laktator??
bo ja mysle ze duzo zalezy od laktatora
ja mam taka zwykla, prymitywna "pompke" i nia nie za duzo sciagne, ale mi potrzeba tylko troche odciagnac przed snem, no i wtedy max 30ml sciagne ale mysle ze lepszym sprzetem na pewno byloby wiecej

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

12 kwie 2010, 20:41

helen czytałam je wszystkoe, jakbyś miała starszka to Dziecko poleciłabym w 100%
inne też ciekawe, ale i tak formuła dziecka najbardziej interesująca, w tamtych tematyka często się powtarza, no ale to są info sprzed 2 lat (ostatnie egzemplarze), może teraz się coś pozmieniało
jeszcze podobało mi się Twoje Dziecko

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 kwie 2010, 20:48

jeszcze podobało mi się Twoje Dziecko
rzeczywiscie, to pisemko tez jest do wyboru i jeszcze Twoj maluszek (brakuje zdjecia, ale brzmi jak nazwa pisma o dzieciach)... wiekszy wybor, trudniejsza decyzja :ico_noniewiem: :ico_haha_01:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 20:55

mi co jakis czas przysylaja gratisowe egzemplarze(szwedzkie oczywiscie) to mam co czytac :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość