kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

10 lip 2010, 08:02

witam
my tez dzisiaj na grila do mojego brata jedziemy i chyba zostaniemy na noc :ico_noniewiem:
Jasio spi coraz ładniej wczoraj to przespał od 22 do 4.30 a potem juz o 8.00 dzisiaj też spał długo ale jak obudził się o 5 to już był gotowy do zabawy ale jakoś go ululałam i wstaliśmy dopiero o 7.00
Miłego dzionka życzę
NICOLA_22, dziękuje :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

10 lip 2010, 18:49

kaczorek, Jasio super przystojniacha! Super fotelik ma ten niebieski! co to za firma? fisher price?

a nasz Tobi dziś dostał JABŁUSZKO z BOBOVITY! Smakowało mu chyba, bo malskał i po trzech łyżeczkach jakie dostał na spróbę chciał jeszcze bo wyrywał się i oglądał za łyżeczką. Postanowiłam spróbowac mu cos już dac z tych słoiczków. Póki co próbujemy spokojnie z jabłuszkiem. Z czasem pewnie i zaczniemy próbowac marchewki :ico_brawa_01:

NICOLA_1985

10 lip 2010, 23:21

tibby a nie za szybko z tym wprowadzaniem owocków???? cos kojaze ze dzieciom na butelce mozna zaczac wprowadzac cos do diety po 4 miesiacu a tym na cycu po 5 miesicu

[ Dodano: 2010-07-10, 23:22 ]
a wczesniej to tylko mleczko. przynajmniej tak pamietam ze tak mialam przy karolinie

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

11 lip 2010, 00:06

Nicola, na słoiczku jest napisane, że od 4.miesiąca można maluchom już podawac takie jabłuszko. Mały za chwilę kończy trzeci miesiąc. Myślę, że nie powinno mu się nic stac. Poza tym, to tylko jabłuszko póki co mu dałam. Chcę zobaczyc jak zareaguje. Dałam mu trzy łyżeczki takie super płaskie.
Ten musik jabłkowy jest taki delikatny, że nie powinno mu nic byc. Przynajmniej trzymam za to kciuki. :ico_sorki:

Resztę takich "cięższych" owocków dodam mu do dietki później. Tak w połowie 3.miesiąca. Ale wszystko przed nami.

[ Dodano: 2010-07-11, 00:08 ]
a tym na cycu po 5 miesicu
i przez 5.miesięcy maluch ma jeśc tylko cyca? (zakladając, że nie będzie dokarmiany) ma mu to wystarczyc? :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

11 lip 2010, 08:28

i przez 5.miesięcy maluch ma jeśc tylko cyca? (zakladając, że nie będzie dokarmiany) ma mu to wystarczyc? :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
tak i ja znam takie dzieci i są duże i dorodne ja Jasiowi też chciała bym wprowadzać pokarm dopero ok 6 miesiąca bo cycowe dzieci spokojnie do tego czasu mogą pić mleczko mamusi, faktycznie że dzieci na modyfikowanym mleczku powinny wcześniej zacząć jeść inne jedzonko :-)

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

11 lip 2010, 09:00

tibby, te owoce powinno sie podawac jak dziecko skonczy 4 mce- w przypadku dzieci butelkowych. A na cycu samym dziecko 6 mcy spokojnie moze byc, nawet takie sa zalecenia teraz. Spokojnie to wystarcza :-)
Nie spiesz sie z tymi sloiczkami, zdazy sie tego najesc jeszcze :-) . Chociaz ja np zupki sama bede gotowala bo wg mnie takie lepsze i dziecko chetniej je :-) ale to akurat sprawa indywidualna

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

11 lip 2010, 11:33

tibby, Moja Igusia jadla TYLKO cyca do 7 miesieca :-D jest okazem zdrowia :ico_haha_01:
ja bym sie nie spieszyla do szybkiego wprowadzania pokarmow stalych jest kilka warunkow ktore powinno dziecko spelniac zanim zacznie jesc stale pokarmy
np.powinno siedziec samo!!!
nie powinno wypychac podawanego jedzenia jezykiem z buzi
powinno byc zainteresowane jedzeniem tzn,mama je a ono wyciaga raczki :-)

[ Dodano: 2010-07-11, 11:34 ]
kaczorek, oststmnio czytalam ze na samym cycu moze byc dziecko nawet do roku :ico_haha_02: ach to cudowne mleczko :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

11 lip 2010, 11:54

nie powinno wypychac podawanego jedzenia jezykiem z buzi
to akurat jest spełnione! :ico_brawa_01:

Ja mu dałam na próbę. Nie spiesze się, ale dostaliśmy od mojej pra-babci i chciałam zobaczyc jak maly zareaguje. Kupka ładna po jabłuszku była, więc nic mu nie zaszkodziło. :ico_sorki:

Do roku czasu na cycu?! :ico_szoking: Tylko pozazdrościc mamusi, która tak wykarmi i której mleczka na tyle wystarczy. Ja strasznie żałuję, że Tobi nie jest na cycowym, ale niestety jak mus to mus. Może przy następnym dziecku będzie lepiej :ico_sorki:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

11 lip 2010, 14:06

mój jest na cycku i lekarka powiedziała,ze mogę mu podawać powoli słoiczki i soczki,a to było jak troszkę mu brakowało do skończenia 4.miesięcy i on uweilbia te owocki i soczki :-) każdy lekarz mówi co innego,a i każde dziecko jest inne,więc to sprawa indywidualna i chyba nie można uogólniać.Nasza pani doktor nie jest zwolennikiem tzw.ekspozycji na gluten,która teraz jest zalecana i mówi że lepiej poczekać tak jak kiedys byłozalecane.Ma dwoje małych dzieci to mam nadzieję że wie kobieta co mówi.Zobaczcie jak to wszystko się zmienia.Co jadły nasze babcie i matki?co im dali to jedli,a teraz wydziwia się strasznie.Trzeba trochę wyluzować i czasem kierować się też swoją intuicją.
dzieciaczki macie boskie,wszystkie są śliczne :-) :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-07-11, 14:08 ]
ja bym sie nie spieszyla do szybkiego wprowadzania pokarmow stalych jest kilka warunkow ktore powinno dziecko spelniac zanim zacznie jesc stale pokarmy
np.powinno siedziec samo!!!
nie powinno wypychac podawanego jedzenia jezykiem z buzi
powinno byc zainteresowane jedzeniem tzn,mama je a ono wyciaga raczki
o tym nie słyszałam szczerze mówiąc.No ale przecież niektóre dzieciaczki bardzo późne same siadaja i co wtedy? ja się nieraz zastanawiam czy ludzie którzy opracowują te wszystkie zalecenia to widzieli dziecko na własne oczy :-) tak samo jak producenci ubranek,bo nieraz to tak niepraktyczne rzeczy szyją że szok :ico_szoking:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

11 lip 2010, 15:18

nieraz to tak niepraktyczne rzeczy szyją że szok
potwierdzam! sama dostałam kilka pajacyków dla Tobika któe byly zapinane na plecach. Zero rozpięc między nóżkami :ico_noniewiem: I potem dziecko przewracac z pleckow na brzuch, odpiac, sciagnac w zasadzie polowe spiocha, przeiwnac, ubrac znow i znow HOP na brzuch by zapiac spioch! :ico_olaboga: a kiedy dziecko placze bo juz z glodu nie wytrzymuje to potem taki spioch to w nerwach jeszcze wieksze utrudnienie powoduje.

Ja soczków jeszcze nie wprowadzam. Aż tak to nie szaleję. Dostaje Tobik do picia w te upały hebratke rumiankową.

jak żyjecie w te upały? wytrzymujecie?

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości