karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

06 sie 2010, 15:23

wisnia3006, tak rozkłada sie.Ja Filipa przerzuciłam do niego jakies 3 tygodnie temu,bo w gondoli był bunt.Teraz też jest bez rewelacji,ale ciut lepiej.Zapytałam rehabilitanta czy mozemy go do spacerówki włożyć i się zgodził.Co do rehabilitacji to Filip też sie drze.Zabawiam go czym się da ale z marnym skutkiem :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

06 sie 2010, 16:26

jakby nas zaczeli tak wyginać na wszystkie strony i jeszcze mocno rozmasowali... to byśmy pewnie już się nie podniosły :-D

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

09 sie 2010, 21:20

dziewczyny co z wami?Gdzie się podziewacie? nie ma z kom popisać :ico_nienie: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

09 sie 2010, 21:49

karmelka, ja się usprawiedliwiam... mam gości na wakacjach cały tydzień.
Pewnie pojawię się tu znów na dobre po niedzieli :ico_sorki:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

10 sie 2010, 09:32

dziewczyny a ja mam pytanie... do mam które mają starsze dzieciaczki :ico_sorki:

robiłyście kiedyś dzieciom badania: IgE całkowite oraz Eozynofile.

Dzisiaj byłam z Marti na badaniach... i hmmm jak powiedziałam że chcę Eozynofile to trochę się zdziwiły. Jedna z pielęgniarek mówi a no to morfologie pani chce?... Dobre.. ::smiechdolez:: to one mnie pytają, same nie znają nazw czy jak... bo dla mnie morfologia to morfologia... a Eozynofile to chyba inaczej się wykonuje badanie niż tą morfologię...

a ja chciałam te badania żeby sprawdzić czy Marti nie jest alergikiem, bo od maja nie możemy się pozbyć porannej chrypki i przelotnego kaszlu.

Pediatra nas skierował do alergologa, ale z funduszu nie ma szans żeby się dostać, więc pewnie czeka nas wizyty prywatnie ale to dopiero po wakacjach

Robiłam jej również wymaz z gardła i wyszło że ma:
Neiseseria spp, Streptococcus gr viridans - wyhodowane (ale z tego co wyczytałam to są bakterie fizjologiczne, które stanowią florę bakteryjną gardła, więc to chyba dobrze? )
Streptococcus pyogenes - nie wyhodowano

Wiem że Ewa jest obeznana w tym temacie, ale nie chce jej zawracać teraz głowy :-)

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

10 sie 2010, 16:51

no właśnie Ewcia by sie mogła wypowiedzieć,bo ona robiła te badania.Ja starszemu robiłam IgE jak był niemowlakiem,ale nic nie wyszlo wtedy w tym badaniu.Wymaz z gardła też miał i chyba w wyniku napisali,ze prawidłowy i nic więcej.
Qanchita, no to masz wybaczone :ico_haha_01: ale reszta dziewczyn :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

11 sie 2010, 19:07

witajcie kochane :ico_sorki:

to ja sie postaram nadrabiać :-D z czytaniem i pisaniem ;-)
zaczynam.

przede wszystkim - teskniłam!!! ogromnie za wami teskniłam. ale ja na sen czasu nie miałam o necie nie wspominając.
moniś dziękuję ze przekazywanie wieści :ico_sorki:

u nas wszystko ok - już na nowym, aczkolwiek jeszcze w rozsypce, meble za miesiac będą, więc w sumie na kartonach żyjemy :-D Tymek i Jaga nadal w miłosci w rozkwicie - mam w Młodej megawsparcie. Od pn zaczynam nową pracę - będe do p-nia dojeżdżac, Młoda zaczyna nowe prywane przedszkole...gosh..tyle tego ż enie wiem o czym pisać :-D

postaram się was podoczytywać możed najpierw, choć całości z pewnościa nie dam rady. no i obejrzę jak wam maluszki podorastały :ico_brawa_01:

bo z Tymka jakis megapudzian sie zrobił - waży ok. 8600g, od 2 m-cy jeździ w spacerówce bo do gondoli sie nie mieścił już, od 2 tygodni samodzielnie siedzi, wczoraj wstał w łozeczku sam na nogi, więc ja nie wiem jak to bedzie jak to dalej pójdzie w takim tempie. najważniejsze ze zdrowy a z reszta sobie poradzimy.

kochane - doczytuję i moooocno was sciskam :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2010-08-11, 19:22 ]
no dziś juz padam na buźkę, nie dam radu przebrnąc wiecej niz przez te 3 strony o które sie ocfnęłam a i tak nic nie pamiętam :ico_noniewiem:

wiśnia pewnie Ci cieżko, mogę się tylko domyślac, ale dacie radę - i Ty i mała - w koćnu to dla jej dobra. bez protestów sie pewnie nie obedzie, ale neidługo będą efekty :ico_brawa_01:

karmelciu obejrzałam zdjeęcia Filipka - ale on ma delikatną urodę :ico_brawa_01: taki ksiażę mały. i jaki szczuplusi :-D ale długi chyba, hm?

quanchita
zdjęcie Małej w walizce mnie rozlożylo :ico_brawa_01: a gdzie Ty w ogóle wyjeżdżasz? urlopik? gosh...w tylcu kompletnym jestem :ico_noniewiem:
ale obiecuję systematycznie nadrabiac i sie pojawiać, bo widze pustki przeogromne tutaj :-)

moniś no i w końcu określiły cNarti te eozynocyty czy nie? :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

11 sie 2010, 22:04

moniś no i w końcu określiły cNarti te eozynocyty czy nie? :ico_noniewiem:
a bo ja to wiem :) jutro odbiorę wyniki i sie dowiem

Witaj z powrotem :ico_brawa_01:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

11 sie 2010, 23:00

eve.ok, super ze juz jestes.

my po wizycie u neurologa-oczywiscie prywatnie. dobrze mala zbadal i kazal zrobic morfologie i usg glowki bo moze mala miec tarczyce no i stwierdzil ze rehabilitacja daje rezultaty bo mala juz ladnie sie podnosi i jak ja zwzial za raczki to broni sie zeby nie spadla

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

12 sie 2010, 08:34

ja tylko porannie się przywitać wpadłam. zaraz gnam po Młodą do babci bo wakacje sobie zrobiła a potem zakupy i spacerek :-)
moniś to będę czekała na wiesci :-)

wiśnia a ty poprzednio u neeurologa na nfz byłaś? to i tak cudem się jakimś dostałaś. ja z dzieciakami do prywatnego 2 tyg. czekałam :ico_noniewiem:
ale będzie dobrze, zobaczysz :ico_sorki:

'to miłego kochane :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość