kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

23 sie 2010, 15:31

myslalam ze porodowki sa dwie ze w miejskim szpitalu tez jest... ale nie wazne;)
zobaczymy jak to bedzie;)
fajnie z ta szkola macie... tutaj jest kiepsko... w tej prywatnej to max 10 par ale caly czas wydaje mi sie troche drogo... jeszcze mam troche czasu do zastanowienia;)

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

23 sie 2010, 15:46

może i są dwie porodówki. Ja nie jestem już taka młodziutka i większość moich koleżanek ma już dzieci i to spore. Najmłodsze ma chyba 2 lata. Wiem to od nich, że jest bądź była jedna porodówka. Nigdy nie interesowałam sie porodówka w Toruniu bo jak przyjechałam tu na studia to tak już zostałam. Mój mąż tez został tu po studiach i tak sobie mieszkamy daleko od rodziców. ja z północy on bardziej z południa. Nie wiem czy te szkoły przy z szpitalu są państwowe czy prywatne, jeśli nie spełniałabym wymogów to musiałabym zapłacić 600 zł. cena szkół w Wawie to 400-700 zł. ale np: jeśli chodzi się do szkoły która jest rekomendowana przez szpital to można uzyskać wtedy zniżkę jeśli chce się wykupić pokój. Oczywiście większość tych szkół prywatna i dofinansowana przez miasto.

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

23 sie 2010, 16:05

Kruszynka,u was można wykupić położną do porodu??u mnie kurcze nie :ico_placzek: polityka szpitala na to nie pozwala.chciałam swoją położną i męża ale nam powiedzieli,że oni swoje położne mają i jak chcę to tylko mąż może ze mną być.położna położnej nie równa,ale co zrobisz?
ja mam zamiar iść do szkoły rodzenia przy szpitalu,ale ... ćwiczyć nie mogę,a teorię mamy z m w małym palcu więc nie wiem czy jest sens...
Magda a ile masz lat?jak to nie tajemnica oczywiście

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

23 sie 2010, 16:14

Tutaj położną jak chcesz wykupić to tylko z tego szpitala gdzie będziesz rodzić, nie można przyjść ze swoją. Mąż może być za darmo przy porodzie naturalnym, a przy cc płaci się chyba 150 albo 200 zł. nie pamiętam dokładnie. Musiałbym zobaczyć w cenniku.
Nie jest tajemnicą ile mam lat, ale wole na forum tego nie pisać. Jestem trochę po 30, ale przed 40.

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

23 sie 2010, 16:26

herbaciana, u nas mozna wykupic polozna niezaleznie czy jest ze szpitala w ktorym bedziesz rodzic tyle ze polozna ze szpitala tez bedzie, ostatnio rozmawialam o tym z polozna u mojego lekarza a poza tym bratowa miala swoja polozna i byla zachwycona. Ja powiem szczerze ze nie mysle za bardzo o tym... mam nadzieje ze uda sie trafic na polozna ktora pracuje u lekarza a ogolnie to obie kolezanki ktore niedawno rodzily sa zadowolone z poloznej na ktora trafily w szpitalu wiec jestem dobrej mysli. No ja jestem wszystkiego ciekawa, zaczynam myslec jak bedzie wygladal porod, boje sie ze moge nie zdazyc do szpitala choc mieszkam tylko dwie ulice obok mysle ze moge nie wiedziec ze to juz... itd... zaczynaja sie pytania i coraz czesciej sie nad tym wszystkim zastanawiam;)

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

23 sie 2010, 20:05

Tutaj położną jak chcesz wykupić to tylko z tego szpitala gdzie będziesz rodzić, nie można przyjść ze swoją. Mąż może być za darmo przy porodzie naturalnym, a przy cc płaci się chyba 150 albo 200 zł. nie pamiętam dokładnie. Musiałbym zobaczyć w cenniku.
Nie jest tajemnicą ile mam lat, ale wole na forum tego nie pisać. Jestem trochę po 30, ale przed 40.
no to powiedzmy,że mój wiek ;-)
u nas nie może być nawet z tego samego szpitala :/

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

23 sie 2010, 21:37

nas nie może być nawet z tego samego szpitala
szkoda,bo taka opłacona położna to jest wielki plus :) lae dobrze bedzie,prawda? Musi byc

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

24 sie 2010, 00:20

cześć dziewczyny,ja tam się wam w słowo nie wtrącam :ico_haha_01: ale chciałam się przywitać z nową ciężarówką :ico_haha_01: magda7, witaj jestem Ania z terminem na styczeń ale i tu się trzymam z sympatii do mam :-D
u mnie nic nowego to nie zanudzam,spadam spać :ico_haha_01:

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

24 sie 2010, 09:59

nas nie może być nawet z tego samego szpitala
szkoda,bo taka opłacona położna to jest wielki plus :) lae dobrze bedzie,prawda? Musi byc
będzie dobrze,nie ma innej opcji :-D

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

24 sie 2010, 10:16

zubelek, bardzo dziękuje za mile przyjecie mnie do waszego grona.

Jeśli chodzi o położne to jest różnie w szpitalach, wiem że również w Warszawie są szpitale które nie oferują opcji wykupienia położnej. Ale można wykupić sobie dulę. Nie wiem czy słyszałyście o tym. Zresztą muszę Wam tez powiedzieć, że moja Pani doktor powiedziała mi abym wstrzymała się na razie z wykupowaniem położnej. Podobno jest tak że jak już wykupi się położną to nie ważne czy masz cesarkę czy rodzisz naturalnie, wcześniej, później to i tak trzeba za nią zapłacić.

Dula jest to taka "przyjaciółka" jest tańsza niż położna i towarzyszy nam również po porodzie, a nie tylko przed porodem i w trakcie.

Sama nie wiem jeszcze jak to będzie ale myślę jednak nad wykupieniem położnej.

pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], KylieTab i 1 gość