Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 wrz 2010, 16:46

to nie możliwe aby czuc ruchy na tym etapie ciąży. przecierz dzidzka jest taka malenka a do okoła niej macica... to nie możliwe.
otoz to, dzidzia teraz chocby karate trenowala to te centymetrowe nozki nie maja szans zeby dac znac o sobie-tak mysle...
nie raz czytalam teksty typu "tydzien temu kochałam sie ze swoim chłopakiem i mam rano mdłości"
:ico_haha_01: dokladnie...
mi 3 dni po planowanej @ wyszła jedna kreska :ico_szoking: a za nastepne 3 dni juz dwie ale ta druga blada.
heheh, wiecie co ja teraz bezblednie ciaze rozpoznalam... wiem, ze to zabrzmi glupio-jak te historie powyzej, ale juz w ok 5tym dniu jak sie rozbieralam do kapania to po piersiach poznalam (mysle, ze wynika to z faktu, ze sa duze, zadzialaly jak radar) maz wszedl do lazienki i sie pyta co sie tak ogladam, to mu powiedzialam, ze chyba w ciazy jestem :ico_haha_01: 2 dni pozniej zrobilam test i o dziwo mimo, ze to byl dopiero ok tydzien byla taka mega jasna kreseczka, ledwo widoczna, choc moj Kuba jak popatrzyl na test to zasmial sie od razu, ze czuja mialam dobrego tym razem :ico_haha_01: dla potwierdzenia po 3 dniach zrobilam kolejny, ale nadal kreseczka byla niemal niewidoczna, a na 3 dni przed data miesiaczki juz byla elegancka kreska, wiec ja tym razem dosc szybko wiedzialam ze w ciazy jestem :-D i wlasnie sie dziwnie czulam, bo nic mi nie dolegalo, az do okolic 6 tygodnia-taka abstrakcyjna dla mnie byla ta ciaza, za szybko o niej wiedzialam po prostu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

04 wrz 2010, 17:14

witajcie :ico_haha_02:
ale dużo klikacie :ico_haha_02:

NowaSejana dobrze, że wyniki w miarę pomyślne :ico_sorki:
eheh, wiecie co ja teraz bezblednie ciaze rozpoznalam... wiem, ze to zabrzmi glupio-jak te historie powyzej, ale juz w ok 5tym dniu jak sie rozbieralam do kapania to po piersiach poznalam (mysle, ze wynika to z faktu, ze sa duze, zadzialaly jak radar) maz wszedl do lazienki i sie pyta co sie tak ogladam, to mu powiedzialam, ze chyba w ciazy jestem :ico_haha_01: 2 dni pozniej zrobilam test i o dziwo mimo, ze to byl dopiero ok tydzien byla taka mega jasna kreseczka, ledwo widoczna, choc moj Kuba jak popatrzyl na test to zasmial sie od razu, ze czuja mialam dobrego tym razem
to nie brzmi głupio. Mnie tez niemalże od razu zaczęły bolec piersi i wiedziałam, że jestem w ciąży. A mnie piersi przed @ bardzo rzadko bolały. :-)

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

04 wrz 2010, 17:31

wiecie co mam pytanko... sprawa wyglada tak: jestem na urlopie wychowawczym, zatrudniona na czas nieokreślony... dzwoniłam do zus i pani powiedziala ze gdy urodze na wychowawczym to automatycznie zostaje przerwany i zaczynam urlop macierzyński płatny a potem znow na wychowawczy :ico_noniewiem: az mi to za kolorowe sie wydaje... czy orjetujecie sie jak to jest? i czy te 3 lata wychowawczego licza sie po urlopie macierzynskim(na pierwsze dziecko) czyli po skonczeniu malego 4mc i wtedy od tej daty mamy 3 lata czy od urodzenia? a i druga sprawa taka ze ja sobie przedluzylam urlop(bo z poczatku na rok napisalam) do dokładnie 3 lat rysia czy jak bede sobie jeszcze chciala przedluzyc o mc to zaklad pracy musi mi przedluzyc? czy musi mi ten urlop wychowawczy na drugie dziecko dac? dzieki z góry za odp.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 wrz 2010, 18:08

o matko Mika to ja Ci nie pomoge niestety, bo ja porzucilam studia, zeby dziecko urodzic i sie nim zajac, a teraz czynna kura domowa jestem, nie mam pojecia jak to wyglada jesli sie pracuje :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Gwona
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 29 sie 2010, 19:23

04 wrz 2010, 22:02

A u mnie zawitała anemia :/ kolejne badania końcem września :/
Miłego wieczorku wszystkim Mamusiom.

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

04 wrz 2010, 23:53

mika85 witaj :-) ja niestety też Ci nie pomogę, nie znam się na tych wszystkich urlopach...
od kilku dni mi sie banki rozbijaja w brzuchu... niektore mamy slyszalam, ze mowia, ze to pierwsze rucha, nawet w 10 tyg... :ico_szoking: a ja sobie mysle, ze to chyba predzej gazy nie?
Ja nic nie czuje, ani baniek, ani nic :ico_oczko: a bym juch chciał coś poczuć... Trzeba być cierpliwym...
to nie brzmi głupio. Mnie tez niemalże od razu zaczęły bolec piersi i wiedziałam, że jestem w ciąży. A mnie piersi przed @ bardzo rzadko bolały. :-)
A mnie bolały jajniki, myślałam na początku, że to w końcu mój spóźniający się okres daje mi znać, ale nigdy takich bóli nie miałam, bo mnie w nocy brały i przez około 5 min trzymały... Ciąża co prawda przeszła mi przez myśl, ale bardziej bałam się, że coś jest nie tak. U gina się rozpłakałam jak mi powiedziała, że wczesna ciąża, szok! :-)

A z tym tłumaczeniem starszym dzieciom o maluszku to według mnie bardzo dobry pomysł. Trochę to dziwne jak dzieciaki myślą, że dziecko z kapusty wychodzi :ico_haha_01:

Gwona ojej, mam nadzieje, że szybko się jej pozbędziesz :-)

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

05 wrz 2010, 07:59

Dzien dobry!!! A ja wogole sie nie czuje jakbym byla w ciazy ...no tylko jak biust dotkne to nabrzmialy i wrazliwy... i dopiero w 7 tyg.sie zorientowalam ze jestem w ciazy (bo moje cykle potrafily byc nieregularne ) -krecha na tescie mocniejsza od tej potwierdzajacej prawidlowe wykonanie testu :ico_haha_01: a kilka dni pozniej USG i juz sobie dzidzie w 4d obejrzalam i serduszka posluchalam :-D !!! Brzuszek tak ciutke zaczyna rosnac tzn.jak mocno wciagne to widac takie zaokraglenie ale ja sama to juz ze 3kg przytylam :ico_placzek: :ico_placzek: !!!

[ Dodano: 2010-09-05, 08:02 ]
Sejanka by chciala dziewczynke...a reszta ma preferencje co do plci dzidziusia??? ZDROWE-NAJWAZNIEJSZE-ale marzy mi sie zdrowy chlopczyk :ico_brawa_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 wrz 2010, 08:28

Sejanka by chciala dziewczynke...
chlopczyka chce :-D 2 dziewczynki juz mam :-D

ja tez z macierzynskim itd nie pomoge, bo tez w domu siedze i to nie w Polsce :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

05 wrz 2010, 08:47

<<ja marze o corci :ico_sorki:

czesc dziewczyny, ja sie wygrzebalam z lozka dopiero o dziwo moj gabcio od 8 sam sie zajal zabawa

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

05 wrz 2010, 09:09

Sorry sejanka cos mi sie pomylilo ...chyba o Fintifluszke mi chodzilo :ico_sorki: . Jesli nie siedzisz w Pl to gdzie jesli mozna zapytac??? Ja od 10lat jestem w Londynie :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość