dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 wrz 2010, 21:07

odbieram mu ojcostwo i alimenty
albo jedno albo drugie. jesli podasz ze ojciec nieznany to nie dostaniesz alimentow. a nie zglaszalas jeszcze dziecka do urzedu? nie wyrabialas PESELu? tam przeciez podaje sie ojca..
tamten przychodzi non stop.
a iwe ze jestes w ciazy? co wogole dalej planujecie?

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

05 wrz 2010, 21:12

odbieram mu ojcostwo i alimenty
albo jedno albo drugie. jesli podasz ze ojciec nieznany to nie dostaniesz alimentow. a nie zglaszalas jeszcze dziecka do urzedu? nie wyrabialas PESELu? tam przeciez podaje sie ojca..
tamten przychodzi non stop.
a iwe ze jestes w ciazy? co wogole dalej planujecie?[/quote

w urzedzie mi powiedzieli ze ojciec nieznany bo się nie podpisał jest tylko imie z moim nazwiskiem (myślałam ze pomylili się i dzwoniłam tam potem ale podobno tak muszą wpisac jak nieznany)wie ze jestem i narazie tak zesmy rozmawiali o przyszłości ze bedziemy razem i wychowamy dzieci

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

05 wrz 2010, 21:15

taaak po ciężkiej ciąży i porodzie spać z byłym facetem,? tak nieuważając na kolejną ciąże. tym bardziej że Twoje maleństwo po urodzeniu było chore :ico_nienie:


aj gadać się nie chce. wszystko wszystkim ale to jak prowadzisz swoje życie jest co najmniej nieodpowiedzialne.

masz teraz takie problemy z byłym. będziesz się włóczyć po sądach, jak masz pokazać że to Ty będziesz lepszą matką niż on ojcem skoro tuż po urodzeniu syna zaszłaś w ciąże z innym. :ico_puknij: jak masz zamiar odebrać mu prawa rodzicielskie i wywalczyć alimenty?

''zrobić'' dziecko było łatwo. ale z tym się wiąże duża odpowiedzialność. :ico_zly:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

05 wrz 2010, 21:17

wie ze jestem i narazie tak zesmy rozmawiali o przyszłości ze bedziemy razem i wychowamy dzieci
aaa, no to jednak jest jakis pozytyw-swiatelko w tunelu, oby sie wam ulozylo...

wiesz co, to wlasnie tak jest, ze jesli ojciec jest nieznany, to nie dostaniesz alimentow, jesli natomiast chcialabys sie z nim sadzic o pieniadze to bedzie musialo zostac uznane ojcostwo i dziecko dostanie najpewniej jego nazwisko-nie jestem w tej kwestii do konca pewna, natomiast praw rodzicielskich go bedziesz mogla probowac pozbawic jak najbardziej-jesli w ogole go naklonisz do uznania ojcostwa, bo przeciez mozesz go rownie dobrze juz wiecej nie zobaczyc

[ Dodano: 2010-09-05, 21:20 ]
będziesz się włóczyć po sądach, jak masz pokazać że to Ty będziesz lepszą matką niż on ojcem skoro tuż po urodzeniu syna zaszłaś w ciąże z innym.
ehh, no to swoja droga, skomplikowane to wszystko
tak nieuważając na kolejną ciąże. tym bardziej że Twoje maleństwo po urodzeniu było chore
no tak, to sobie i dziecku na wlasne zyczenie zaszkodzilas, oby niczego gorszego z tego nie bylo :ico_olaboga:

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

05 wrz 2010, 21:22

wie ze jestem i narazie tak zesmy rozmawiali o przyszłości ze bedziemy razem i wychowamy dzieci
aaa, no to jednak jest jakis pozytyw-swiatelko w tunelu, oby sie wam ulozylo...

wiesz co, to wlasnie tak jest, ze jesli ojciec jest nieznany, to nie dostaniesz alimentow, jesli natomiast chcialabys sie z nim sadzic o pieniadze to bedzie musialo zostac uznane ojcostwo i dziecko dostanie najpewniej jego nazwisko-nie jestem w tej kwestii do konca pewna, natomiast praw rodzicielskich go bedziesz mogla probowac pozbawic jak najbardziej-jesli w ogole go naklonisz do uznania ojcostwa, bo przeciez mozesz go rownie dobrze juz wiecej nie zobaczyc

narazie podobno jako nieznany tak mi w urzedzie powiedzieli.Ja wlasnie nie chcialabym aby miało jego nazwisko,to bylaby ostatnia rzecz w życiu .Nie chcialabym aby dziecko miało styczność z pijakami.Tylko nie wiem czy tak się da,czy oni moga mnie oskarzyć?Np jego byla nie daje wogóle im dziecka a jemu tylko przy niej,nawet na spacer mu nie daje.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 wrz 2010, 21:24

ja mialam sprawe o ustalenie ojcostwa i odebralam ojcu blizniaczek prawa rodzicielskie, musi placic alimenty a male nosza moje nazwisko... o to mozna wniesc we wniosku

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 wrz 2010, 21:25

wiesz co, to wlasnie tak jest, ze jesli ojciec jest nieznany, to nie dostaniesz alimentow, jesli natomiast chcialabys sie z nim sadzic o pieniadze to bedzie musialo zostac uznane ojcostwo i dziecko dostanie najpewniej jego nazwisko-nie jestem w tej kwestii do konca pewna, natomiast praw rodzicielskich go bedziesz mogla probowac pozbawic jak najbardziej-jesli w ogole go naklonisz do uznania ojcostwa, bo przeciez mozesz go rownie dobrze juz wiecej nie zobaczyc
jak ojciec nie znany to nie ma alimentow. musialabys do sadu go poznawac i zmuszac do badania dna na ojcostwo. jesli on sam nie uzna dziecka. a jak uzna wclae nie musi miec jego nazwiska,to nie ma nic do rzeczy
masz teraz takie problemy z byłym. będziesz się włóczyć po sądach, jak masz pokazać że to Ty będziesz lepszą matką niż on ojcem skoro tuż po urodzeniu syna zaszłaś w ciąże z innym.
no ciezko ci bedzie a jeszcze sobie mozesz tym zaszkodzic
''zrobić'' dziecko było łatwo. ale z tym się wiąże duża odpowiedzialność.
no niestety ci ktorzy chca miec dziecko i moga mu zapewnic kochajacy dom i dobre warunki to nie moga miec dzieci a ci ktorzy nie pomysla i potem nie maja co z dziecmi robic maja je jedno p[o drugim..
najbardzie to tych dzieci zal.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

05 wrz 2010, 21:26

nie wiem czy dobrze mi się niedawno obiło o uszy, ale jeśli nie podasz ojca dziecka, a złożysz sprawę do sądu o alimenty, to będzie znak że ojciec dziecka w ogóle się nim nie interesował. testy na ojcostwo potwierdza twoje słowa odnośnie kto jest biologicznym tatą. Ale nie jestem pewna czy tak to działa...

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 wrz 2010, 21:27

Np jego byla nie daje wogóle im dziecka a jemu tylko przy niej,nawet na spacer mu nie daje.
to wszystko mozna w sadzie ustalic, nie ma z tym problemu. Musisz podac powody, dlaczego chcesz zeby dziecko z nim wiydywalo sie w Twojej obecnosci (jesli ma prawa rodz.) a jesli praw rodzic. nie bedzie mial to tez nie bedzie mial widzen z dzieckiem...

Aha i u nas na tej rozprawie "ojcu" nie nadano praw rodzicielskich, bo jako, ze nie chcial ich uznac, wogole ich nie posiadal. A jesli ojciec nie chce uznac sad wnosi o przeprowadzenie badan DNA - u nas tak bylo i oboje musielismy sie na to zgodzic. Powodzenia pysiu

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 wrz 2010, 21:28

NowaSejana, ale ty mialas pamietam problemy z tym bo walczylas zeby ustalic ojcostwo,nie moglas malym odebrac becikowego przez to prawda?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość