Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

18 wrz 2010, 09:52

Aginka, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


aska książka juz przeczytana?


:ico_kawa:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

18 wrz 2010, 10:59

aska książka juz przeczytana?
Bardzo późno mi ją wysłali, bo dostałam ją dopiero w czwartek. Przeczytałam już 25 stron :ico_wstydzioch: bo czytam dopiero okolo 22 wiec tylko troszke i padam spać. Ale dzisiaj coś znowu poczytam. Ogólnie to najpierw zerknęłam na przepisiki i powiem, że warto wydać te 20 zl, jak dla mnie to fajne sa przepisy.

Narazie coś mi zdrowie szwankuje i co zjem to ide do kibelka wiec musze poczekac az wroce do normy zeby jeszcze dietą sie wykończyć. :ico_olaboga:

iskierkaSG
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:23

22 wrz 2010, 08:23

Aginka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja też mam tą książkę z przepisami dla Polaków :-D I jeśli ktoś by mnie pytał o zdanie to tak: przepisy fajne, w części pisanej przez Urbaniaka interesujące rady dotyczace przyprawiania potraw. Ogólnie ksiązka na 5.
Jednak, to moje zdanie oczywiście, to jest książka dla zaawansowanych dukanowców. Ci, którzy dopiero zaczynają powinni najpierw poczytac "Nie mogę schudnąć" - tam dieta opisana jest bardzo szczegółowo, wraz z zaletami i wadami diety. W "Przepisach dla Polakow" Dukan wspomina tylko o założeniach i zasadach diety.

pussy_cat
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2010, 16:31

26 wrz 2010, 21:41

Witam dziewczyny. Ja jeszcze nie uzbroiła sięw książkę o dicie cud, bo koleżanka mnie nastraszyła, że ta dieta może i faktycznie jest wspaniała pod wzgleem efektó, ale podobno też bardzo obiciąża nerki i po miesiącu jej stosowania można się nieźle załatwić. Ona ponoć była u lekarza i jak mu powiedziała o diecie to on na nią dosłownie nakrzyczał. Czy wy odczuwacie bóle nerek po tej diecie? Koleżanka tak mnie nastraszył, że ja narazie pozostaję wierna mojej szklance wody z plastrem cytryny co rano na czczo, mojemu bieganiu godzinkę dziennie i codziennemu piciu 3 litrów przepysznej Dobrawy.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

27 wrz 2010, 11:39

Czy wy odczuwacie bóle nerek po tej diecie?
ja właśnie dlatego skończyłam dietę po dwóch dniach :ico_noniewiem:
Niby nie choruję na nerki, ale rok temu "zaatakował" mnie kamień, no i leżałam w szpitalu, więc może te moje nery już nie są pełnowartościowe.

iskierkaSG
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:23

28 wrz 2010, 08:49

ta dieta napewno obciąża nerki, białko zakwasza, odklada się mocznik. dlatego tak ważne jest picie co najmniej 1,5-2 litrow płynów dziennie, zeby nerki mogly dobrze filtrowac i żeby trucizny były wydalane
ja też się zastanawialam, jak to będzie z moimi nerkami, bo jako dziecko mialam problemy i w zeszlym roku coś mnie dopadło. niby usg nic nie pokazalo, ale uslyszalam, ze to mogl być piasek na nerkach. stosuję tą diete (czasem grzeszę :ico_oczko: ) i problemów z nerkami nie mam jak dotąd. reakcja na dietę zależy chyba wylacznie od indywidualnych predyspozycji organizmu
prawda jest taka, ze kazda dieta wyrządza nam jakieś szkody :/

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

28 wrz 2010, 08:56

prawda jest taka, ze kazda dieta wyrządza nam jakieś szkody
Ja dziennie po kilka razy słysze jak dieta Dukana jest zła bo to czy tamto.
Mnie nic nie było a miałam kiedys powazne problemy z nerkami az w szpitalu lezałam. (nie przez diete)

A jak bylam na Dukanie to nic mi sie nie działo, a wrecz szkody miałam po diecie od dietetyka :ico_noniewiem:

iskierkaSG
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:23

28 wrz 2010, 10:45

no wlaśnie, tak jak mowilam, to zalezy od organizmu. mi po dukanie tez nic nie jest :-D
podejrzewam, ze swoje robi tu też nastawienie i wiara w sukces :ico_oczko:

Lil
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 05 lip 2010, 14:13

28 wrz 2010, 11:20

Ja chyba już pisałam, że DUKAN jest troszkę jak dla mnie za mało przetestowany... Nie wiadomo co będzie z cała rzeszą ludzi stosujących DUKANa za 15-20 lat... Niestety czasem nie myślimy długofalowo, a skutki mogę się pojawić ze znacznym opóźnieniem. Ja jestem zwolenniczką wprowadzenia zdrowego stylu zycia, a nie diet z gazet czy książek, które jak dla mnie są tylko sposobem na zbicie kasy.

iskierkaSG
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 23 wrz 2009, 10:23

28 wrz 2010, 12:22

a Dukan właśnie promuje zdrowy styl życia
ja również nie stosuję diet z gazet
to jest pierwsza dieta, ktorą w ogóle zastosowałam, a skłoniło mnie do tego przeczytanie ksiązki. całej książki od deski do deski. kiedy znajoma powiedziała mi, ze jest na dukanie, to jej rzuciłam: taaa, rozregulujesz sobie kichy, tam nie ma błonnika, ludzie po tym mdleją itp itd. ona nie powiedziala nic, tylko podsuneła mi książkę.
a w książce Dukan wyjasnia wszystko krok po kroku, łącznie z historią jak ta dieta była tworzona. dla mnie ksiażka jest napisana jasno, na wszystkie pytania znlazłam odpowiedzi, a moje wątpliwości zostaly rozwiane. to co tam jest napisane wydaje mi się bardzo racjonalne. po prostu do mnie to trafiło :ico_oczko:

a ze "zdrowym stylem życia" również nalezy uwazac, bo pojawiło się coś takiego:
Ortoreksja:
Oprócz anoreksji i bulimii w ostatnim czasie została opisana nowa choroba o podłożu psychicznym zwana ortoreksją. Polega ona na chorobliwym skupianiu uwagi na zdrowym żywieniu. Może dotknąć każdego. Zaczyna się powoli, najpierw rezygnujemy z określonych potraw, na przyklad w celu zmniejszenia objawów alergii, później dochodzą kolejne produkty lub ich całe grupy. W końcu pozostaje nam kilka rodzajów pożywienia. I do nich przywiązujemy nadmierną wagę, aby były jeszcze zdrowsze zaczynamy sami je uprawiać, piec, hodować. Zakupy robimy tylko w specjalnych sklepach ze zdrową żywnością. Najmniejsze odstępstwo od ustalonej diety wywołuje w nas wielkie poczucie winy. Z tego powodu zaczynamy unikać kontaktów towarzyskich, restauracji wyjazdów, chyba, że możemy zabrać ze sobą własne pożywienie.

Wierzymy, że tylko taka dieta pozwoli nam żyć dobrze, cieszyć się dobrą formą i zdrowiem do późnej starości. Przestaje liczyć się smak potraw, a ważny jest tylko skład. Życie zaczyna się obracać wokół jedzenia. Przyczyną choroby jest nadmierna, nieuzasadniona dbałość o własne zdrowie. Najczęściej na ortoreksję zapadają osoby bardzo skoncentrowane na sobie i dążące do perfekcji. Dieta wypełnia pustkę w ich życiu. Chcą całkowicie kontrolować swoje zdrowie i wygląd.

OBJAWY
1/ myślisz o jedzeniu kilka godzin dziennie,
2/ najważniejsza jest jakość potraw, a nie ich smak i wygląd,
3/ drobiazowo analizujesz wszystko co zjadłeś,
4/ zaczynają się pojawiać problemy zdrowotne pomimo tak zdrowej diety,
5/ masz poczucie winy przy każdym odstąpieniu od ustalonej diety,
6/ rezygnujesz z życia towarzyskiego

KONSEKWENCJE
Organizm jest pozbawiony wielu koniecznych witamin i mikroelementów. Zaczynają chorować poszczególne organy. Stan fizyczny i psychiczny znacznie się pogarsza. Pojawiają się dolegliwości typu; choroba jelita, osteoporoza, nadciśnienie, niedokrwistość i wiele innych

LECZENIE
Konieczna jest porada psychologa, chorzy nie żyją normalnie, ale trudno im to sobie uświadomić. Aby zmniejszyć konsekwencje ortoreksji ważne jest zastosowanie w diecie suplementów, które uzupełnią braki w składnikach pokarmowych. Można tu przede wszystkim polecić Koktajl proteinowy, będący doskonałą kompozycją wszystkich koniecznych witamin, mikroelementów, węglowodanów, białek, tłuszczu i innych. Dodatkowo należałoby koktajl uzupełnić tabletkami witaminowo-mineralnymi o całkowicie naturalnym pochodzeniu. Niezbędny w prawidłowej diecie błonnik dostarczymy dzięki Błonnikowym tabletkom dietetycznym i aktywnemu błonnikowi-Fiberbond,. Cały organizm pobudzi do życia i doda energii NRG-naturalna Guarana. Zdrowa dieta nie polega tylko na spożywaniu określonych potraw, ale przede wszystkim na skutecznym uzupełnianiu braków w pożywieniu.


Czyli wszystko zgodnie z powiedzeniem: wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko pamietac o umiarze

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość