Awatar użytkownika
tunia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 28 paź 2008, 17:47

09 wrz 2010, 22:03

moja siostra się też boryka z problemem trądziku, a ma 26 lat. próbowała wielu środków, ale nie pomagały. w końcu poszła do dermatologa i on jej dobrał terapię. okazało się, że musi brać przez 4 miesiące tabletki, jakoś mówiła na nie Akne chyba. cała kuracja jest dobrana ściśle pod jej potrzeby - nasilenie trądziku i wagę. zobaczymy, co z tego wyniknie, ale mam nadzieję, że będzie ok, bo już ma naprawdę okropną buzię. moim zdaniem nie ma co odwlekać problemu trądziku, tylko trzeba od razu skutecznie zadziałać i iść do dermatologa, tym bardziej, jak ktoś już nie ma nastu lat :)

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

14 wrz 2010, 22:46

A jak wygląda u Ciebie ten trądzik?
Bo trądzik objawia się dużymi wypryskami w stanie zapalnym, są przy tym ropne. W okół nich pojawia się zaczerwienienie, a skóra na całej twarzy jest tłusta. Z resztą jest wiele rodzaji trądziku. Jeśli mówisz o paru wypryskach to jest mowa jedynie o niedoskonałościach, wągrach otwartych oraz zamkniętych.
Dużo by tu mówić. Nie kupuj przede wszystkim preparatów na własną rękę ani z żadnych porad od koleżanki czy kolegi. Tylko lekarz może Ci pomóc.
I będzie to albo dermatolog, albo endokrynolog, albo kosmetyczka. Zależy co Ci dolega. Bo może być to rzeczywiście powód jedynie złej diety, albo nadmiar jakichś chormonów...
No i ważne jest czy chorowałaś na trądzik wcześniej.

Awatar użytkownika
paulinki_2
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 167
Rejestracja: 01 lip 2010, 12:27

15 wrz 2010, 13:01

ja radzę do dermatologa lecieć jak najszybciej , ja się leczyłam sama i doprowadziłam się do takiego stanu że dermatolog mnie leczyła póltorej roku :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
aska1980
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 18 cze 2009, 11:50

20 wrz 2010, 12:32

Też jestem zdania, że lekarz najlepiej pomoże. Tylko poszukaj jakiegoś sprawdzonego, bo iść do partacza to strata czasu i pieniedzy.

asia m
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2010, 15:32

02 paź 2010, 16:59

moja siostra się też boryka z problemem trądziku, a ma 26 lat. próbowała wielu środków, ale nie pomagały. w końcu poszła do dermatologa i on jej dobrał terapię. okazało się, że musi brać przez 4 miesiące tabletki, jakoś mówiła na nie Akne chyba. cała kuracja jest dobrana ściśle pod jej potrzeby - nasilenie trądziku i wagę. zobaczymy, co z tego wyniknie, ale mam nadzieję, że będzie ok, bo już ma naprawdę okropną buzię. moim zdaniem nie ma co odwlekać problemu trądziku, tylko trzeba od razu skutecznie zadziałać i iść do dermatologa, tym bardziej, jak ktoś już nie ma nastu lat :)
wygląda na to, że bierze Aknenormin. Całkiem skuteczny lek podobno. Dobrze, że się o takich rzeczach pisze, bo ten lek może tylko lekarz przepisać, a do lekarza w przypadku bardziej nieprzyjemnego trądziku powinno się wybrać w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

10 paź 2010, 21:25

Boze ten sam problem mama
mi dermatolog przepisala kuracje IZOTEKIEM w tym tygodniu zaczynam bedzie to trwalo pol roku ponoc silny lek nie moge zajsc w ciaze bo dziecko mozna poronic i wogole masakra jakas i cena tez nie mala :ico_noniewiem: ale moze mi pomoze w koncu jescze hormony zbadam
ogolnie to w moim zyciu jest duzo stresu, zla dieta, pracuje w firmie produkcyjnej bardzo sie tam kurzy :ico_noniewiem: a moja cera jest wrazliwa wszytsko wplywa na moja cere ehh

ale wiem ze dziewczyny i to wiele lasek tak ma ze jedza co chca byle jak sie odzywiaja baluja pala pija doslownie w d maja wsyztsko i jakos maja piekne cery !! nie kumam czasem o co tu chodzi :ico_szoking:

Awatar użytkownika
aska1980
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 18 cze 2009, 11:50

11 paź 2010, 13:14

No widzisz tak "sprawiedliwie" nas los obdarowuje.

Madziaa1_1
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2010, 10:37

25 paź 2010, 20:27

Tak już prawie pół roku z Inside jak na razie nie zamierzam go zamieniać. Najlepszy kosmetyk anty trądzik jaki miałam.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość