buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

20 paź 2010, 06:42

ja tylko napiszę, że mieszkam ze swoją pod jednym dachem
jeju :ico_olaboga: no to u mnie byłoby to niedopuszczalne. Zresztą jak na początku malżeństwa, zanim sobie wyremontowaliśmy domek po dziadkach była taka opcja, żeby troche u niej zamieszkać, ale szybko ona nam to wybiła z glowy, bo stwierdziła, że ona lokatorów na głowie nie chce mieć. Także kobietki chyba żadna teściowa jeszcze nie pobiła mojej :-D
WSZYSTKO co chwile mam na coś innego ochote,
o kurcze ale masz zachcianki, ja tak nie mam :ico_noniewiem:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

20 paź 2010, 09:10

hehehe mania to masz zachcianki, ja takich nie mam..-chyba :ico_noniewiem: heh :D

dziewczyny nie wiecie jak to jest z urlopem macierzyńskim? bo pisałam do mojej księgowej i Ona powiedziała że umowę do dnia porodu zakład przedłuży mi automatycznie, a macierzyński będzie wypłacał ZUS więc tam będę musiała to załatwiać.. kurde i jestem ciekawa jak to wygląda -

madzka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2010, 14:27

20 paź 2010, 10:48

:-D :-D :-D Hej kobietki,byłam wczoraj na usg :-D :-D :-D będziemy mieli synka,jajka jak kokosy :-D :-D :-D mąż w niebowzięty,ja zresztą też chciałam mieć synka od samego początku,ale z czasem robiło się to już dla mnie trochę obojętne,najważniejsze aby zdrowe.Także wszystkie ubranka już mam,teraz mogę robić sobie powoli pozostałe zakupy.Czyli smoczki,butelki itp,itd.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

20 paź 2010, 10:54

Blanka, gratulacje dziewczynki :ico_brawa_01: dobrze pamiętam, że chciałaś drugą babeczkę? No i współczuję mieszkania z teściami pod jednym dachem... nie macie szans na wyprowadzkę?
Mania, ty Ty chyba taka typowa ciążówka z zachciankami jesteś... hehehe ja na szczęście nie mam takich zachcianek, a ostatnio zauważyłam, ze odrzuca mnie od słodyczy. Dodatkowo mam tak, że jak zjem cokolwiek, albo nawet jak niczego nie zjem to mam koszmarną zgagę :ico_noniewiem: aż się jeść odechciewa... tylko mleko litrami piję.
stwierdziła, że ona lokatorów na głowie nie chce mieć. Także kobietki chyba żadna teściowa jeszcze nie pobiła mojej :-D
hehehe, ale przynajmniej uniknęłaś tym samym dodatkowych konfliktów z teściową wynikających z mieszkania pod jednym dachem.. więc może chwała jej za to ;-) :ico_haha_01:
Ona powiedziała że umowę do dnia porodu zakład przedłuży mi automatycznie, a macierzyński będzie wypłacał ZUS więc tam będę musiała to załatwiać.. kurde i jestem ciekawa jak to wygląda -
ja mam dokładnie taką samą sytuację, umowę tylko do dnia porodu. Potem musisz zanieść wszystkie dokumenty do ZUS-u (jak byś miała umowę dłużej, to zakład to załatwia) i będziesz dostawała macierzyński normalnie :-) To jest i tak świadczenie, które wypłaca ZUS, nie zakład pracy, więc się nie przejmuj :-)
:-D :-D :-D Hej kobietki,byłam wczoraj na usg :-D :-D :-D będziemy mieli synka
superowo :-) gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a jakie imię? I czy masz jakąś fotkę?

Ja dzisiaj ostatni dzień w pracy, jutro lecimy do Londynu na kilka dni, więc mały urlopik przede mną, wypocznę sobie :ico_brawa_01: ale się cieszę.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

20 paź 2010, 11:19

hej. wczoraj nie dopisałam, bo mąż mnie zgonił z kompa.
zdjęć nie mam żadnych właściwie, tylko coś co nie wiem co to jest :-D drugie to serduszko, no i trzecie to wymiary dzidzi. W ogóle jest remont w szpitalu i gin mi robił na innym sprzęcie usg, ja nic a nic nie widziałam dzidzi. ola ze mną była i ona tylko widział,a le za bardzo zainteresowana nie była :ico_oczko: no ale nic najważniejsze, że zdrowe.

A imię mamy już od początku. Będzie Milenka :ico_haha_02:

buzok14, ja do ostrowca też mam 30 km z mojej rodzinnej miejscowości, ale do kielc prawie 100. moja siostra też jest nauczycielem przedszkolnym i tak samo jak Ty uważa swoja pracę za pasję :-)

pinko, wyprowadzić się nie możemy, dlaczego?????a no własnie dlatego, że mąż się przyzwyczaił za bardzo do wygód. warunków mu nie chce stawiać, bo i kasy nie starczy na samodzielne mieszkanie. Ale zapału to on żadnego nie ma.Dlatego przestrzegam wszytskich którym przychodzi do głowy zamieszkanie "na chwilę" z teściami. Ja już mieszkam 4 lata i obiecuję sobie, że w przyszłym roku się wyprowadzam. W ogóle to widzę możliwości mieszkać z dwójką dzieci w 10-cio metrowym pokoiczku. kompletnie nie wiem jak to będzie, tzn domyślam się, że będę się zabijać o przedmioty w naszym pokoju, bo pozostałej częsci mieszkania "zagracić" nie można. Więc nawet wózek będę musiała trzymac na środku pokoju, bo tam gdzie stał przez długi czas musi stac maleńka pufa i wózek już się nie zmieści. Ach brak słów...


w ogóle to powiem Wam dziewczyny, że odkąd mieszkam z teściami strasznie zdziczałam. Kiedyś miałam działalnośc gospodarczą, jeździłam samochodem niemalże po całej Polsce, spotykałam się z ludźmi, podpisywałam umowy, w ogóle wszędzie poszłam wszytsko załatwiłam, nie było dla mnie rzeczy niemożliwych.A teraz????samochodem nie jeżdżę, straciłam kompletnie pewnośc siebie,w zasadzie musze zaczynać wszystko od nowa. stałam się zwykła kurą domową :(

madzka, gratuluje synka :ico_brawa_01:

Tynusz1, ja nie wiem jak to jest z macierzyńskim na etacie, ja miałam działalnośc to łatwiłam sama.


mania oj takiego rogalika też bym zjadła. Ostatnio to samo słodkie bym jadła :ico_haha_02: ale zachcianki masz niezłe :ico_haha_01:

manenka
, czwórka maluchów??? :ico_szoking: dzielna jesteś :-)


ok zmykam na zakupy

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

20 paź 2010, 11:39

będziemy mieli synka,jajka jak kokosy
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wielkie gratulację :D
Potem musisz zanieść wszystkie dokumenty do ZUS-u
a nie wiesz w jakim odstępie od porodu? np można po wyjściu ze szpitala to załatwić? żeby nie zwlekac?

[ Dodano: 2010-10-20, 11:41 ]
Blanka26, a jak córeczka zadowolona że będzie siostrzyczka?:-D

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

20 paź 2010, 12:26

A imię mamy już od początku. Będzie Milenka :ico_haha_02:
bardzo ładnie :-)
straciłam kompletnie pewnośc siebie,w zasadzie musze zaczynać wszystko od nowa. stałam się zwykła kurą domową :(
bidulko, współczuję Ci bardzo, zacznij powoli urabiać męża, nie będzie mu przeszkadzać brak miejsca w pokoju? Oszaleć można. Jak ja się cieszę, że mieszkamy sami, ciasne, ale własne :ico_sorki: :ico_sorki:
a nie wiesz w jakim odstępie od porodu? np można po wyjściu ze szpitala to załatwić? żeby nie zwlekac?
po wyjściu ze szpitala (jak już urodzisz) musisz pojechać do swojego zakładu pracy po wszystkie potrzebne dokumenty, kadry Ci wydadzą i z tym plikiem jedziesz dopiero do ZUS-u. Składasz i oni Ci wypłacą zasiłek macierzyński. A Ty masz umowę do dnia porodu?

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

20 paź 2010, 12:50

A Ty masz umowę do dnia porodu?
nie mam do 1 grudnia ale gadałam z księgową i automatycznie mi przedłużą do dnia porodu.. ale wolę juz za wczasu się upewnić

[ Dodano: 2010-10-20, 12:52 ]
stałam się zwykła kurą domową :(
kochana a nie możesz spowrtem np działalności otwrzyć? pokaż sobie i innym że potrafisz :-) wierzę w Ciebie :*

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

20 paź 2010, 12:58

nie mam do 1 grudnia ale gadałam z księgową i automatycznie mi przedłużą do dnia porodu.. ale wolę juz za wczasu się upewnić
przedłuża Ci bankowo, nie mogą inaczej :-)

madzka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2010, 14:27

20 paź 2010, 13:23

Dziękuję wszystkim za gratulacje :D możecie mi podpowiedzieć jak zrobić to okienko w którym jest dane zdanie,które ktoś napisał żeby można było sie do tego odnieść,odpowiedzieć itp

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość