Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

20 lis 2010, 11:33

Gwona pozazdroscic, super, ze dziewczynka
brawa dla was kochane :ico_brawa_01:

ja sie koncze pakowac, zawiesilam sie w kuchni, bo nie mam juz kartonow

Sejana pytalas czy w tym samym miescie zostajemy-przenosimy sie tylko 2 ulice dalej, tutaj kuba ma prace i jest cisza i spokoj, wiec oczywiscie, ze tu zostajemy...

poczekam wiec az przewioza pierwsza partie gratow i kuba wywali jakies ciuchy i zabawki to mi przywiezie kartony i zapakuje reszte. gabriel wykrada sobei zabawki z pudel, bo sie biedak nie mial czym bawic :ico_haha_01: a od jutra bede zagladac tylko okazjonalnie od kuby z pracy poki nam nie zaloza neta

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

20 lis 2010, 11:52

tabogucka łoo, to nieźle w tym gabinecie sław się naoglądałaś ;-) ale najważniejsze by praca nie była udręką i beznadziejnie jest gdy nie sprawia przyjemności bo w końcu spędza się tam większość czasu.

Gwona Super, same dziewczynki prawie się ukazują :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Nadia bardzo ładne imię! Teraz będziesz mogła jej kupować takie słodkie różowiutkie ubranka :ico_haha_02:

Blanka26 idę za tydzień na wizytę, to wtedy powiem o tych skurczach. Ale jak rozmawiałam z położną, to ona mówiła, że tak do ok 10 na dzień to jest normalne, bo się macica przygotowuje pomału do porodu. Tylko, że ja ich nie liczę :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

20 lis 2010, 12:37

Witam weekendowo :-)

tabogucka ja nigdy samolotem nie latałam i chyba nie będę,bo się okropnie boję... :ico_noniewiem: Mąż mnie namawia ale chyba musiała bym się najpierw porządnie upić,żeby mało co pamiętać :-D :ico_wstydzioch: :-D

Gwona super wieści :ico_brawa_01: gratuluję córci :ico_brawa_01: Nadia bardzo ładne imię :-) Teraz już możesz spokojnie jakieś zakupki typowo dziewczęce robić :-D

ewelcia1245 :ico_brawa_01: za 6 okienko :ico_brawa_01: W takim razie ja jutro wskakuje w następne,bo między nami jest 1 dzień różnicy :-D
Ale ten czas leci :ico_olaboga:

Fintifluszka, widzę,że dużo pracy jeszcze masz ale pewnie super zadowoleni jesteście,że się przeprowadzacie, co !?

Dobrusia, co do tych skurczy to akurat wczoraj wyczytałam w gazecie,że do 20 tygodnia ciąży mogą się pojawiać skurcze Alvareza, niebolesne i nieregularne i nie stanowią zagrożenia dla prawidłowego przebiegu ciąży (nawet nie wiedziałam o takich) :ico_oczko:
W drugiej połowie ciąży pojawiają się skurcze Braxtona-Hicksa, niebolesne ale o większym i dłuższym napięciu niż Alvareza, pojawiać się mogą co kilka godzin do 12 razy na dobę. Jedynie w wypadku pojawienia się bolesnych skurczy trzeba to zgłosić lekarzowi jak najszybciej. mam nadzieję,że pomogłam :-)

Idę robić sałatkę gyros dla mężusia,bo dziś z trasy wraca :-)
Mam nadzieję,że nie zjem jej zanim M wróci :ico_haha_01: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Gwona
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 29 sie 2010, 19:23

20 lis 2010, 12:58

Dziękuję :-D :-D szaleństwo na zakupach pewnie mnie nie ominie w najbliższym czasie :ico_brawa_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

20 lis 2010, 14:43

Ale jak rozmawiałam z położną, to ona mówiła, że tak do ok 10 na dzień to jest normalne, bo się macica przygotowuje pomału do porodu. Tylko, że ja ich nie liczę :ico_noniewiem:
to w PL mi tak samo mowily polozne, a tutaj mi powiedzial lekarz, ze jesli zdarzy sie, ze bede miala 3 w ciagu pol godziny to jest niebezpiecznie i mam szybko sie z nim skontaktowac

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

20 lis 2010, 15:36

dzięki dziewczyny, myślę, że nie będę panikować, za tydzień się czegoś dowiem :-)

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

20 lis 2010, 16:36

A ja mam dzisiaj podniesione cisnienie...
bo myslalam, ze od poniedzialku bedziemy juz u siebie a tu du**
Tesciu dzisiaj wieszal lampy i nie pytal co i gdzie i lampa z kuchni wisi w sypialni :ico_zly:
wykladzina u malych nadal nie polozona, listwy nie zalozone, szafki nie zawieszone i ja nie moge zaczac nic robic :ico_zly: meble nie poskladane, nie poustawiane... P. wlasnie maluje kuchnie, to na szczescie juz ostatnie pomieszczenie do malowania :ico_sorki: :ico_sorki: jedno dobrze, ze karnisze w sypialni i u malych juz wisza...
caly czas jestesmy na workach i kartonach co powoli doprowadza mnie do delikatnego szalu :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

20 lis 2010, 22:46

ach te przeprowadzki ;) my tez niedługo zaczynamy robic remonty w domu juz bym chciała zeby było zrobione a tu tyle roboty czeka i najgorsze ze nie bede mogła za duzo pomóc a najchetniej sama bym juz zaczeła cos robic ;D juz mnie pomału dobija to wstawanie codziennie rano do pracy przed 6 ;/ naszczescie tylko do konca miesiaca ale czuje ze mnie zaczyna znowu cos pobierac boli mnie gardełko i mam nie przyjemny kaszel ;/ jutro wolne a wiec sie postaram troszke wykurowac do tego szkoła w weekendy i okazuje sie ze musze jezdzic na wykłady bo w grupach robimy na zaliczenie jakies prezentacje i jeszcze ta praca magisterska sie wykoncze nerwowo ;) Teraz ostatnio jest jakis wysyp kobiet w ciazy czesto widze czy to na ulicy czy w szkole a moze poprostu teraz bardziej zwracam na to uwage ;) dzis byłam u siostry jej pol roczna Julka jest przesłodka cały czas sie tylko smieje juz nie moge sie doczekac swojego dzieciatka ;) ciesze sie a mimo to czesto mam takie marudne dni narzekam martwie sie i przejmuje sama nie wiem dlaczego i mysle sobie czy z dzieciatkiem wszytsko jest dobrze czy jemu jest dobrze i wogole ... wiem ze nie powinnam sie nad tym zastanawiac ale taka juz jestem ;)

[ Dodano: 2010-11-20, 21:51 ]
Musze tez isc na wizyte do okulistki dawno nie byłam a pamietam z ostatniej wizyty ze mam podobno jakies plamki na oku i przy wiekszym wysiłku np przy porodzie moga sie one rozlac i to moze doprowadzic nawet do zacmy ;/ lepiej sie upewnic i dac znac ginekologowi bo w razie w bym pewno dostała skierowanie na cesarke ;/
osobiscie wolałabym urodzic naturalnie ale lepiej nie ryzykowac i sie najpierw przebadac z oczami nie ma zartów ;/

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

21 lis 2010, 08:58

Tylko, że ja ich nie liczę
.
To czas zaczac dla dobra malucha zeby sobie potem w brode nie pluc

[ Dodano: 2010-11-21, 08:00 ]
Albo chociaz moze tak jak ja w zeszla niedziele mialam kilka blizej kilkanascie(bo tez dokladnej cyferki nie mama) potem w pon 0 we wtorek 1 i od tamtej pory nic. Zapisuje w kalendarzyku -razem z malenstwa wizytami i usg bo mysle ze lekarzowi i taka informacja moze duzo pomoc.

[ Dodano: 2010-11-21, 08:12 ]
A to roznych rodzajach skurczy
http://www.mamopedia.pl/ciaza/porod/skurcze

[ Dodano: 2010-11-21, 08:16 ]
A to dokladnie tak jak u mnie bylo- niebolesne twardnieie ktore nawet tato jest w stanie wyczuc reka
http://www.blog.przedporodem.pl/skurcze ... ie-liczyc/

[ Dodano: 2010-11-21, 08:20 ]
Mąż mnie namawia ale chyba musiała bym się najpierw porządnie upić,żeby mało co pamiętać :-D :ico_wstydzioch: :-D
A ja uwielbiam latac zwlaszcza na takie krotkie rejsy Londyn -Wawa (bo potem zaczyna mi sie nudzic :ico_wstydzioch: a karza siedziec na miejscu) ale nie wiem czy dzidzia podziela moj entuzjazm -na szczescie dzien przed odlotem mam wizyte u poloznej wiec ja o to wypytam

[ Dodano: 2010-11-21, 08:24 ]
AAAAA....i wkoncu wczoraj kupilam Kulusiowi pierwsze ubranka :-D :-D :-D
Takie 3 spioszki /body z napisem I love Dad /Mum ,Do tego taki malenki pajacyk z dlugimi rekawkami i z kudlata owieczka i cos bardzo slodkiego -szary t-shirt (jak na laleczke ) z napisem Daddy's little hero i majtusie do kompletu z tym samym napisem na pupci ( cudne ale bardzo nie praktyczne) :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

21 lis 2010, 12:13

Dziewczyny stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za 6 okienko :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość