Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 sty 2011, 13:08

Koroneczka mój mąż jest dużoooo starszy ode mnie,w tym roku skończy 36 lat :ico_sorki: a ich najmłodszy brat skończył dzisiaj 27 lat,potem jest mój A, potem ten 40 lat Krzysiek i tak dalej,najstarsza ich siostra ma chyba 52 lata :-)

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

09 sty 2011, 13:42

aniawlkp86, no ładnie ładnie :-) To Ty najmłodsza w rodzinie :-)

Ja już uciekam, bo na 13.15 do Kościoła jedziemy.
Miłego dnia

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 sty 2011, 13:45

no najmłodsza i czasem głupio się czuję w takim "dorosłym" towarzystwie :ico_noniewiem:

to miłego dnia :-)

ja muszę ziemniaczki na obiad obrać a potem może pójdziemy na ciacho jeszcze,bo wczoraj mówili żeby przyjść :-D

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 sty 2011, 17:04

Wiolu u mnie to większość dzieci nie ma mimo iz są w stałych związkach. Z liceum to chyba ze 2 dziewczyny mają dwójkę, kilka osób po jednym, z podstawówki podobnie-te które mają to z przypadku.
Patrycaj trzymam kciuki by twój mąż nadal miał pracę. U nas w czawrtek był nasz kolega ode mnie z pracy i powiedizał, że do końca roku (a dokładniej do końca października) 200 osób do zwolnienia i nie ważne kto, nie ważne jakie doświadczenie byle nie był chroniony umową społeczną bo musieliby wypłacić odszkodowanie.
Koroneczka ale masz sny :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 sty 2011, 18:51

hejka
my już po spacerku jesteśmy,u brata A na ciachu też bylismy i dzionek zleciał :-D

Murchinson ale ciebie na szczęście zwolnić nie będą mogli :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 sty 2011, 19:35

Aniu, ja mam umowę z terminem do dania porodu. Później świadczenia (20+2tyg.) przejumuje ZUS. Jakoś sie tym nie martwię szczególnie, przynajmniej wiem na czym stoję, a mój dział i tak jest do likwidacji.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 sty 2011, 19:45

Murchinson a ja myslałam,że tobie jeszcze wychowawczy się należy :ico_sorki: ale skoro się nie przejmujesz to ok :-)

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

09 sty 2011, 21:55

hej, mała śpi, a my odpoczywamy,

Jutro wizyta u gina i usg połówkowe, ciekawe co tam u maluszka słychać :-)

Dziewczyny orientujecie się może w temacie wyjść :ico_ciezarowka: do lekarza w czasie pracy, nic nie mogę na necie znaleźć, wypisuję sie prywatnie (muszę to potem urlopem pokryć), a słyszałam, że kobieta w ciązy ma prawo do wszelkich badań w czasie godzin pracy :ico_noniewiem:

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

09 sty 2011, 22:03

dzieki dziewczyny, ja tez zaciskam kciuki zeby sie to wszystko pozytywnie skonczylo, oficjalnej informacji nie ma ale moj tesc jest kierownikiem tego dzialu gdzie pracuje R i w piatek mieli zebranie, a zaraz w sobote powiedzial to R

Murchinson, ja w piatek w jakis informacjach slyszalam ze na ten rok ma bezrobocie wzrosnac o ok 3% bo sie masowe zwolnienia w wielu duzych firmach szykuja. Tak naprawde to do nas chyba caly ten kryzys jeszcze do konca nie dotarl

Koroneczka, swietny sen :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Mi tez dzien zlecial, nic ze pol przespalam ale zlecial :ico_oczko: A jutro na ta glukoze jade przed 7, siostra mnie zawiezie to bedzie razniej wysiedziec no i mam pewny powrot bo inaczej po tej dawce pewnie mialabym ciezko sie doczolgac. Tylko teraz jakas nerwowa sie zrobilam, pewnie to podswiadomosc

[ Dodano: 2011-01-09, 21:04 ]
NOWA, ja tez takie cos slyszalam, w jakis artykulach na necie czytalam ale w kodeksie nigdy nie szukalam

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 sty 2011, 23:04

Nowa, z badaniami to jest tak:
1)jesli ciążą jest wczesna (nie widac) musza byc spełnione oba punkty (poniżej).
2)Sądzę, że u Ciebie ciążę też już widać i jest tak jak opisano w paragrafie 2 -zachowujesz prawo do wynagrodzenia za czas kiedy robisz badania.Warunek konieczny: badanie nie może być wykonane w innych godz. niz godz. Twojej pracy.
Kodeks pracy Dział 8-Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem
Art. 185.
§ 1. Stan ciąży powinien być stwierdzony świadectwem lekarskim.
§ 2. Pracodawca jest obowiązany udzielać pracownicy ciężarnej zwolnień od pracy na zalecone przez lekarza badania lekarskie przeprowadzane w związku z ciążą, jeżeli badania te nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy. Za czas nieobecności w pracy z tego powodu pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia.


Patrycja też to słyszałam i że dotyczyć to będzie niektórych barnży. Ja nie zamartwiam się na zaś. W firmie, w której pracuję zwolnienia nie są wynikiem kryzsu tylko sprzedaży. Nowy właściciel nie będzie utrzymywał dublujących się działów.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość