Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

24 sty 2011, 20:34

z posiewu nici, bo skierowanie mieliśmy odebrac dzis o 18, moja mama spcjalnie po nie do przychodzi wracając z pracy pojechała, a tu co? ZAMKNIĘTE!!!!!!! :ico_zly: Polska służba zdrowia. Szczęście ich, że jutro muszę iśc na rano do pracy, bo bym niezłą aferę zrobiła! :ico_zly:
Mam nadzieję, że odbierzemy wyniki w pt bez problemu. :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

24 sty 2011, 20:48

tibby, no faktycznie służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia... :ico_zly:
Dzięki Kochane za opinie dotyczące mleczka, czyli mogę "nadmiar" spokojnie zamrażać :-)
kasiakasinska, ja narazie nie gotuję zupek sama bo nie mam dostępu do ekologicznych warzywek, aczkolwiek podaje ze słoiczków. Myślę że kurczaczka czy indyka spokojnie możesz dodać, ale gotój mięsko bez kości. Poza tym możesz gotować szpinak, brokuły, dynię. Ja podaję te warzywa Małemu ze słoiczka :-)
My mamy jutro szczepienie, ale nie wiem czy Chłopaki nie pojadą sami bo w dalszym ciągu czuję się okropnie - oprócz objawów przeziębienia kręci mi się w głowie. Dzisiaj już ze dwa razy omal nie zemdlałam :ico_noniewiem:
A tak na marginesie chciałam Was zapytac o foteliki samocodowe. Jakie macie i czy dzieciaczki się w nich jeszcze mieszczą? Dawiś dostał od babci na początek nowy mały fotelik, w który już się nie mieści - tzn główka już dużo wystaje i musimy zaopatrzeć się w nowy. Jest on jeszcze w takim wieku że powinien jeżdzić tyłem do kierunku i jazdy no i tak zdaniem wielu jest bezpieczniej i generalnie lepiej Dziecko wozić tyłem jaknajdłużej. Aczkolwiek dzieciaki ponoć jak już są nieco większe i cwansze wolą zdecydowanie przodem, a fotelików z 2 opcajmi montowania jest bardzo mało. Zastanawiamy się nad zakupem tego: http://esklep.babyfant.pl/index.php?mai ... ts_id=1700 Czy ktoś z Was moze miał z takim kiedyś do czynienia?

[ Dodano: 2011-01-24, 19:51 ]
Aha...byłabym zapomniała, Martalka albo Samanta mogłybyści mi podać namiar na te kubeczki co je zachwalałyście przed świętami, bo przegapiłam wówczas temat. :ico_wstydzioch: Jak one się sprawdzają i czy wogóle już się sprawdzają? :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

24 sty 2011, 21:25

NASZ DODATKOWO DOSTAWAŁ ZUPKĘ Z ZIELONEGO GROSZKU, bądź ziemniaczaną. jeszcze marchewkowa poszła chyba, buraczana... a teraz dostaje pomidorówkę jeszcze. a do szpinakowej dodajemy czosnek ale potem od Tobika czuc go kilka dni :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

24 sty 2011, 21:58

julchik22, Juluś, jak najbardziej mleczko z czasu choroby możesz mrozić, jest ono rzeczywiście obfite w przeciwciała, bo organizm się wówczas broni przed chorobą, więc Maluszek dodatkowo zyskuje ochronę :-) Ja jak byłam przeziębiona, a bałam się o Nikosia, to jeszcze częściej przystawiałam Go do piersi niż zwykle i nie zaraził się :-)

Co do kubków, to nie jestem specjalistką, ale pamiętam, że chodziło o doidy cup :-)
http://allegro.pl/doidy-cup-kubeczek-do ... 50419.html
Właśnie też przymierzam się do zakupu. Dziewczyny, wypróbowałyście już? Mój Nikoś nie toleruje w ogóle butelki...tylko cycuś i już! :ico_oczko: I uczymy się od jakiegoś czasu picia w butli (odciągam mój pokarm, żebym mogła np. gdzieś wyjść i nakarmiłaby Go moja mama), ale bez efektów i zastanawiam się czy doidy cup by nam nie pomógł...???

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

24 sty 2011, 22:06

Czy ktoś z Was moze miał z takim kiedyś do czynienia?
moze ja sie wtrace :ico_oczko:
mam fotelik tej firmy, tyle ze taki http://esklep.babyfant.pl/index.php?mai ... ts_id=1698
chociaz nad tym pierwszym tez sie zastanawialam, ale jakos za szeroki mi sie wydal u gory, bez tych dodatkowych poduszek :ico_noniewiem: no i tylem mozna przewozic dziecko tylko do 13kg

w Szwecji gdzie mieszkamy rekomenduja jazde tylem do 4roku zycia, nie wiem jak takie duze dziecko zmiesci sie pozniej z nogami :ico_noniewiem: , ale my jak na razie tak jezdzimy, dopoki Marcel bedzie mial miejsce na nogi :ico_oczko:

ogolnie firme polecam :ico_oczko:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

24 sty 2011, 22:50

Karuś, dzieki za linka - właśnie o ten kubeczek mi chodziło :ico_sorki:

leona, dzięki za wtrącenie! :ico_sorki: Ładny ten fotelik, ale czy można go montować tyłem do kierunku jazdy? Zależy mi na tym. Szczerze mówiąć chciałabym tak wozić Synka jaknajdłuzej, ale na polskim rynku mało który fotelik jest do tego przystosowany no i tak jak mówisz - z większym dzieckiem usadzonym tyłem może być problem bo nie ma miejsca na nóźki.
Znalazłam jeszcze taki fotelik - wygląda bardzo interesująco: http://www.dealer.volvocars.pl/pl/pl/de ... B4920.aspx aczkolwiek nie wiem jaka by była jego cena. Podejrzewam że do tanich nie należy :ico_noniewiem:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

24 sty 2011, 22:58

ale czy można go montować tyłem do kierunku jazdy?
mozna dlatego ja go kupilam :ico_sorki:
tyle ze bys musiala wiecej o nim poczytac bo ja nie kupowalam go w PL i moze troche sie roznic
nasz jak jest zamontowany tylem podpiera sie o podloge taka dodatkowa noga a nie wiem czy ten w PL tez taka posiada :ico_noniewiem:

Spotkałam się gdzieś z fotelikiem Volvo
ja z tego co kiedys wyczytalam to wlasnie ten Britax co my mamy jest rowniez sprzedawany pod nazwa Volvo, tzn pod ich marka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 sty 2011, 23:48

leona, z tego co wiem Britax Evolva w polsce nie ma możliwości zamontowania tyłem. No i jest od 9 kg, i mimo, że niektóre dzieci w wieku naszych taką wagę osiągają, nie spieszyłabym się do wkłądania ich do fotelików od 9 kg "przodem do kier. jazdy". Tyłem to już co innego...

Julcia, ja też myślę nad fotelikiem rear facing dla Milenki.
Chłopaki mają już swoje foteliki, więc im już nie zmienię kierunku jazdy ;) ale ona jeszcze ma sporo lat przed sobą w foteliku.
Oglądałam ostatnio w sklepie stacjonarnym jeden z dostęonych w polsce fotelików rear facing- który teoretycznie starcza do 4 lat. Maxi Cosi Mobi. link usunięty przez obsługę forum Mierzyłam mojego Damiana- 2,5 roku, 85 cm- i czubkiem głowy już wystaje poza obręb oparcia :ico_noniewiem:
Leona, sporo ludzi właśnie ze Szwecji go ściągało jeszcze niedawno, teraz już jest w PL (np na stronie autofoteliki.pl ) No i głowię się czy go kupować, bo JESZCZE nie był testowany i żadnej gwiazdki nie posiada..
A jakie są jeszcze w szwecji dostępone?
W pl jest jeszcze besafe izi combi. link usunięty przez obsługę forum

koleżanka z mojej "wsi" ma Radian'a sprowadzonego ze stanów. Koszt około 1200 już z przesyłką, więc kosmos.... jak i przy besafe
Ale w sumie za dobry fotel przodem też trzeba sporo dać. Chcieliśmy np. kupić Damiśkowi Cybex Pallas, super, bo ma 4 gwiazdki ADAC, ale Damian się nie mieścił!
Dlatego na pewno nie kupujcie na ślepo, trzeba dziecko przymierzyć!

My mamy jeszcze dla Milci pieniążki na to uskładane z chrzcin. Więc myślimy intensywnie...

[ Dodano: 2011-01-24, 22:53 ]
o jeszcze widzę ten link usunięty przez obsługę forum
tylko my nie mamy isofix.

No i gdzie je przymierzyć?????


Co do Doidy Cup- to Milena dość szybko opanowała siorbanie z niego. Pije z niego wodę do obiadku. Kubek fajnie się układa na dolnej wardze, tak, że mało co wypływa bokami jak ze zwykłej szklanki
Strumień płynie wolniutko, widać jak leci, więc łatwo to kontrolować.
Ja tam polecam :D
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 16:59 przez Martalka, łącznie zmieniany 1 raz.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

25 sty 2011, 09:27

z tego co wiem Britax Evolva w polsce nie ma możliwości zamontowania tyłem
a widzisz nie doczytalam :ico_wstydzioch: :ico_oczko:
no to odpada, ja mam taka wersje ktora mozna montowac i tylem i przodem, ale widac ze na rozne rynki produkuja rozne produkty :ico_noniewiem: w zaleznosci od potrzeb

w Szwecji dostepne sa m in
Maxi Cosi Mobi
tez myslalam nad tym fotelikiem, ale jakos nie moglam na niego trafic w sklepie :ico_noniewiem:
besafe izi combi

i jeszcze firmy Akta Graco- Cosmic Comfort i Duoflex, oba sa zarowno do montowania przodem jak i tylem, moze gdzies w PL sie znajduja taki, trzebaby bylo poszukac :ico_oczko:


ogolnie ciezki dylemat jest z fotelikiem, ja tak ostro to chyba z dwa miesiace nad tym siedzialam :ico_haha_01: :ico_noniewiem:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

25 sty 2011, 12:52

A ja tak ostro teraz siedzę bo Dawid już się nie mieści w stary, a jeździć trzeba.
Martalka, leona, my od początku zakładaliśmy że kupimy Małemu Maxi Cosi bo cieszą się najlepszą opinią, zwłaszcza TOBI, ale niestety nie mają opcji montowania na przód i tył. Albo tylko przodem do kierunku jazdy albo tylko tyłem. No i wolałabym wozić Dawisia tyłem jaknajdłużej, a co jeśli jak będzie większy to zechce przodem? Z drugiej strony podejrzewam, że i tak nie zmieścimy się w jednym foteliku do 4 roku życia. My z Mężem jesteśmy bardzo wysocy no i Dawid raczej też będzie, więc chyba i tak będziemy musieli kupić kolejny fotelik szybciej niż przewiduje to książka :ico_noniewiem: Kurcze sama nie wiem jak będzie lepiej :ico_noniewiem: Rzeczywiście - niezły dylemat :ico_olaboga:

[ Dodano: 2011-01-25, 11:58 ]
Doidy Cup zamówiny :-D , żółciutki :-D

[ Dodano: 2011-01-25, 12:07 ]
O właśnie znalazłam jakiś nowy Maxi Cosi montowany albo przodem albo tyłem, ale nie testowany jeszcze link usunięty przez obsługę forum Ponadto wydaje mi się, że nie da rady wozić w nim Dziecka aż do 4 roku życia tyłem do kierunku jazdy, bo nie widać żeby była zapewniana przestrzeń na nogi jak w przypadku tego, co Martalka znalazłaś link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 16:59 przez julchik22, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości