JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 sty 2011, 12:52

piję dużo zielonej herbatki-przyspiesza odchudzanie ,
a mnie ona nie smakuje, pije bo musze, ale szklanke a nawet mniej dziennie.
Musze kupic jeszcze te co askra napisała wyżej.
Ja wlasnie zjadlam jabłko na 2 sniadanko :-)
na obiadek mam pomidorowke :-)

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

31 sty 2011, 14:32

a mnie ona nie smakuje, pije bo musze, ale szklanke a nawet mniej dziennie.
ja lubię, ale z dodatkami-kupuję w biedronce herbatkę zieloną z trawą cytrynowa, albo z grejffrutem pycha :)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

31 sty 2011, 15:14

nieprawda, ze zielona wspomaga odchudzanie, czerwona owszem, ale niestety jest uzależniająca. Tzn organizm z czasem potrzebuje jej wiecej i wiecej.
Ja wlasnie zjadlam jabłko na 2 sniadanko
najlepsze drugie sniadanko jakie mozna sobie wyobrazić :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-01-31, 14:17 ]
JoannaS, a jaki sprzecik do cwiczeń kupujesz? gdzies już cię pytałam, ale nie pamietam, w którym watku i nie wiem gdzie szukac :ico_oczko:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

31 sty 2011, 15:47

nieprawda, ze zielona wspomaga odchudzanie
z tym się nie zgodzę- moja koleżanka schudła dzięki tej herbatce prawie 15 kg,pila ok 2 litry dziennie, i ograniczyla tylko slodycze, wszystko jadla normalnie... i ja też zauważylam u siebie podczas odchudzania, że jak poję tą herbatkę to mi pomaga :)
świetle najnowszych badań zielona herbata odgrywa ważną rolę w procesie odchudzania, podwyższa spalanie tłuszczu - termogenezę. Termogeneza to powstawanie ciepła, które wydziela się w trakcie reakcji chemicznych, podczas których z tłuszczu wytwarza się dwutlenek węgla i woda. Wytworzone ciepło (energia termiczna) jest wydalane z ciała wraz z wodą i dwutlenkiem węgla poprzez płuca, skórę i wydzieliny. Skutkiem tego tłuszcz zostaje zamieniony na energię cieplną i "spalony", a my mamy mniej centymetrów w pasie.
źródło: link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 17 mar 2011, 21:12 przez CMonikA, łącznie zmieniany 1 raz.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 sty 2011, 16:35

JoannaS, a jaki sprzecik do cwiczeń kupujesz?
w domu mam juz rowerek stacjonarny, skakanka ;-)
mysle o steperze i w przyszlosci bieznie i orbitrek.
nie dam rady chodzic na aerobik czy silownie wiec musze sobie to w domu zrobic.

[ Dodano: 2011-01-31, 15:36 ]
moja koleżanka schudła dzięki tej herbatce prawie 15 kg,pila ok 2 litry dziennie
eee ja bym :587:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

31 sty 2011, 17:14

na skakance i orbitreku pali sie od cholery kalorii.... Ale do skakanki to trzeba miec kondyche :ico_oczko: ja po 10 min zwykle wymiekam :ico_oczko:
Tez bym nie miała ani motywacji ani ochoty chodzic na silownie albo aerobik, albo w ogole jakis fitness. W domu chyba lepiej.
A jeszcze jedna rzecz moge polecic a propos ćwiczeń: pas neoprenowy. Na allegro kolo 15 zl, w kazdym sklepie sportowym tez jest. Naprawdę czuć, że mocniej się można spocić jak się obwiąże takim pasem.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 sty 2011, 17:20

Na skakance jakos dziecko wygrywalam wszystkie konkursy , choc po 300 skokow wysiadam i robie przerwe naraz nie dam rady ;-)
Mam skakanke z licznikiem wiec nie musze sie jeszcze meczyc zeby liczyc :-D

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

31 sty 2011, 17:31

Mam skakanke z licznikiem wiec nie musze sie jeszcze meczyc zeby liczyc
sprytnie :-D

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

31 sty 2011, 17:43

Ja również od czasu do czasu piję zieloną herbatę bo lubię :-) Tyle że liściastą i ja parzę. Nie kupujecie w saszetkach :-) I pamiętajcie że parzenie powinno trwać 3 -5 minut Dla zdrowia nie pije się herbaty mocnej lecz bardzo delikatną.

i piję dużo zielonej herbatki-przyspiesza odchudzanie , a no i kawe obowiązkowo wypiłam, zaraz biorę się za jakiś obiadek :)
Ponoć zielona herbata pomaga w walce z nadwagą, ponieważ podkręca metabolizm, ale trzeba ją pić z umiarem, zresztą jak większość płynów
moja koleżanka schudła dzięki tej herbatce prawie 15 kg,pila ok 2 litry dziennie, i ograniczyla tylko slodycze, wszystko jadla normalnie... i ja też zauważylam u siebie podczas odchudzania, że jak poję tą herbatkę to mi pomaga :)
a czy te 2 litry herbaty to nie za dużo? hmmm to tak samo jakbyś piła herbatki odchudzające. Ale grunt że pomogło a nie zaszkodziło :-)

"Każdy wielbiciel herbaty powinien sam stwierdzić, jaka ilość jest dla jego organizmu odpowiednia. Ostrożność powinni zachować ludzie wrażliwie reagujący na kofeinę i garbniki. Również ludzie skłonni z natury do nerwowości, bezsenności lub mający wrażliwy żołądek nie powinni przesadzać z ilością. Pacjentom z wrzodem żołądka należy zdecydowanie odradzić picie zielonej herbaty, bowiem napar ten pobudza produkcję soków żołądkowych. Zieloną herbatą nie należy popijać przyjmowanych leków, bowiem nie można wykluczyć, że dojdzie do interakcji. Stwierdzono, że preparaty zawierające żelazo i wapń popijane zieloną herbatą nie rozpuszczają się do końca. Herbaty zielonej w nadmiernej nie powinny pić kobiety planujące dziecko oraz panie w ciąży. Przy nadmiernych dawkach EGCG Istnieje bowiem ryzyko urodzenia dziecka z rozszczepieniem kręgosłupa i innymi zaburzeniami układu nerwowego, co nie jest potwierdzone jeszcze naukowo. Ma to związek z EGCG, którego zadaniem jest hamowanie rozwoju komórek, niestety nie tylko tych nowotworowych. W ilości umiarkowanej, filiżanka delikatnej zielonej herbaty nikomu nie może zaszkodzić." - źrodło: sportowe forum dyskusyjne


a tutaj jest chyba wszystko o zielonej herbacie http://herbatazielona.eulotka.pl/
- ( tylko nie wiem, czy mogę tego linka podać - nie reklamuję towaru )

Awatar użytkownika
rurkaZkremem
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 119
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:29

01 lut 2011, 16:14

Tez walczę, zimowe kilogramy bardzo mnie lubią, a do formy trzeba wrócić. Ale stawiam na siłownie, bardziej mnie to mobilizuje, poza tym pracuję w domu, więc to powód, żeby ruszyć się do ludzi :-D .

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość