Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

06 lut 2011, 16:37

Hej Aniu :)
Zdrówka życzę.
U mnie przeziębienie w toku. Katar i ogólne rozbicie...

U nas zmiana jest taka, że Milena uczy się nowych rzeczy. Np. papa :)
hehe, nooo 3 dni jej pokazywałam i wreszcie załapała :-D Chłopcy mają teraz radochę z tego powodu :)
Poza tym nic nowego.

NICOLA_1985

08 lut 2011, 10:48

hej :-D
u nas z nowości to wychodzi nam prawa dolna jedynka :-)
no i młody super pełza i udało mu się samodzielnie wstac w łóżeczku :ico_brawa_01: :-D

my dzisiaj jedziemy do Katowic do poradni gastroendokrynologicznej z Misiem, wyniki ma już w normie tylko ASPATY i ALATY ma podwyższone ale według porównania ze wcześniejszymi wynikami spadły z ponad 200 do troszke ponad 80 wiec i tak jest dobrze :ico_sorki: zobaczymy co tam nam powiedzą , może zlecą jakies dodatkowe badania? :ico_noniewiem:

no nic spadam bo obowiązki wzywają dam znac jak wróce z poradni

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

08 lut 2011, 11:39

powodzonka w poradni Nikola!!
gratuluję zębola!

u nas ząb numer 1 się przebija właśnie. Numer 2 tuż za nim...


ale wichura dzisiaj!!! :ico_szoking:

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

08 lut 2011, 11:42

NICOLA_1985, wszystko będzie dobrze, unormuja się wyniki , brawa za ząbek:) .Odejde troszke od tematu Kystianek to piękne imie , wiesz też chcieliśmy nazwać tak chłopczyka, gdyby był a tu prosze dziewczynka Julcia hehe.

Jak Wasze samopoczucie? Julcia się zaraziła jednak, a bardzo chciałam tego uniknąć. Wczoraj byliśmy u lekarza przepisała jej lekarastwa mam nadzieje że szybciutko małej przejdzie. Mnie okropnie męczą zatoki , ale już jest lepiej w porównianiu z tym co było.
Julcia tylko ciągle chce się nosić na rączkach i usypiać. Mało co do się przy niej zrobić.

Jakie kaszki podajecie swoim Maleństwo z jakiej firmy? jakie najbardziej polecacie?

Stawiam torcik za 8 miesięcy :ico_tort:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

08 lut 2011, 11:47

ooo, 8 mcy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: chętnie zjemy torcik :-D

Milenka też lubi noszenie. A jak nie chce na rękach, to turla się po całym pokoju i trzeba uważać na nią i na chłopaków (by jej nie staranowali ;) ) więc też zrobić wiele nie mogę poza pokojem.
Taki los z niemowlakiem. Jeszcze trochę :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

08 lut 2011, 22:58

Anja, :ico_brawa_01: za 8 miesięcy mojej imienniczki :-) David najchętnie je kaszki sporządzone na moim mleczku, do którego dodaję kleik ryżowy lub kukurydziany i jakieś banany czy brzoskwinki ze słoiczka i tym sposobem mam kontrolę nad składem. Czasami zjada też kaszkę z Hippa brzoskwiniowo-bananową lub Bobovity "smaczna kolacja" bananową - one są bez dodatku cukru (inne smaki z serii "smaczka kolacja" już zaiwerają cukier)

Nicola, jak badania?

Martalka, na tym etapie wszystkie nasze Dzieciaki to małe kochane cwaniaki najlepiej czujące się na rączkach - u nas to samo :ico_haha_01:

NICOLA_1985

08 lut 2011, 23:25

my jesteśmy po wizycie :ico_noniewiem: nie wygląda to za dobrze :ico_noniewiem:
Krystian przeszedł ciężkie zapalenie wątroby lekarka wogóle była w wielkim szoku, co to za lekarz patrząc na wyniki prób wątrobowych powyżej 200 nie skierował nas do szpitala tylko czekał na rozwój wypadków i zalecił tylko obserwacje kontrolne badania itd... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
lekarka powiedziała, że całe szczęście , że to się tak skończyło a nie inaczej , że Krystian jakoś sobie z tym zapaleniem poradził i próby wątrobowe się obniżyły :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
mamy skieorwanie na badania krwi w kierunku przeciwciał na cytomegalię :ico_noniewiem: próby watrobowe te co zwylke aspaty i alaty + nowa próba GGTP, do tego morfologia i jakieś białko + cośtam.. nie umiem odczytac no i to żelazo spadające :ico_noniewiem:
jesli okaże się, że nie ma przeciwciał cytomegalii to bedziemy szukac dalej :ico_noniewiem: oby to nie było wzw typu B lub C :ico_noniewiem:
pasuje wzw typu C albo cytomegalia bo obie infekcje są wirusowe i przebiegają bezobjawowo tak jak u Krystianka to miało miejsce bo gdyby nie ywniki badań sprawdzane co chwile to byśmy nigdy sie nie dowiedzieli, że w ogóle coś się działo :ico_noniewiem:
Kystianek to piękne imie , wiesz też chcieliśmy nazwać tak chłopczyka, gdyby był a tu prosze dziewczynka Julcia hehe.
dzięki nam się tez podoba :ico_haha_01: , u nas w rodzinie jest już Julia więc my dla dziewczynki wybraliśmy Hania ale jest chłopczyk dlatego Krystianek
Jakie kaszki podajecie swoim Maleństwo z jakiej firmy? jakie najbardziej polecacie?
mój Krystian nie lubi za bardzo kaszek więc się nie będę wypowiadac, moja Karolina jadła wszystkie ale jakoś wtedy nie wpadałam na pomysł , żeby sprawdzac skład więc nawet nie wiedziałam, że takie kaszki zawieraja cukier.. no ale teraz już wiem :ico_oczko:
Stawiam torcik za 8 miesięcy :ico_tort:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

09 lut 2011, 00:21

Hej Kobitki :-)

Anja224, :ico_brawa_01: dla Julci za 8 miesięcy :ico_brawa_01:

Nikoś jeszcze szczerbolek :ico_oczko: Siedzi już kawaler coraz stabilniej i jest przeszczęśliwy jak sam siedzi! Nikoś nauczył się właśnie klaskać w łapki, też ma z tego radochę, szczególnie jak się z Nim robi "kosi kosi łapki" :ico_haha_01:

My dokładnie tak jak Dawidek Julci, najchętniej kleik kukurydziany na moim mleczku z owockami, najlepiej jabłuszka z morelkami i bananami. Jeśli chodzi o kaszki gotowe, to również jemy smaczną kolację z bananami, bez cukru i pycha! :-)

NICOLA_1985, współczuję takich wieści i przejść... Ale musicie być dobrej myśli, że w końcu znajdziecie przyczynę i zwalczycie to! :-) Trzymam kciuki :-)

Mój mały cwaniak też lubi na rączkach, ale jakoś mnie to nie dziwi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

09 lut 2011, 01:01

Martalka, na tym etapie wszystkie nasze Dzieciaki to małe kochane cwaniaki najlepiej czujące się na rączkach - u nas to samo :ico_haha_01:
Ja lubię ten etap :)
Latem będziemy biegać za uciekającymi roczniakami, to dopiero będzie czadzik :) Wtedy będziemy wołać: "kochanie, chodź na rączki!!" :ico_haha_01:


Co do kaszek ;) to ja daję ten Sinlac "z cukrem" co któryś dzień :ico_oczko: pół na pół z owocami. Albo po prostu same owoce.
Ale Milena je kaszki malutko. Na oko licząc, około 50-70ml i potem wypluwa. Woli same owoce.

Zaczęłam przygodę z glutenem. Ale dostaje go w chlebie, albo w zupie w postaci kasz różnych (jęczmienna, jaglana...). Ilości jeszcze malutkie.
Moja mama upiekła jej wczoraj pasztet. Czyli gotowane mięso z eko kury, mnóstwo warzyw (włoszczyzna) przepuściła przez maszynkę i potem to zapiekła. Kanapka posmarowana takim pasztetem, pokrojona w słupki trafiła do małych rąk.
Milce smakowało, mi też. :-D Damianowi nie bardzo, ale on ostatnio bez apetytu... :( Bartek nie chciał nawet spojrzeć :ico_haha_01:

Nicola, co Ty mówisz??? Masakra jakaś!!! A może ta lekarka z kolei jakaś przewrażliwiona, albo straszyć lubi (a bywają takie wredne, oj bywają...)
Ale skoro to wirusówki, to i tak leku jako takiego na to nie ma... I już jest PO wszystkim?
Napisz jak wam już zrobią wyniki...

NICOLA_1985

09 lut 2011, 09:10

hej
no bez wyników nic niestety nie mogę powiedziec bo na razie nie wiadomo jaki wyirus był przyczyna zapalenia :ico_noniewiem: ale jak bedziemy miec wyniki na przeciwciała i któres wyjdą dodatnie to wtedy będziemy dalej działac.. oby dało się jeszcze coś zdziałac później.. :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość