Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

18 lut 2011, 14:07

Alergia alergią, ale mleko krowie zbyt obciąża nerki i inne narządy niemowlaka.
U nas alergia na mleko krowie dopiero kwitnie (u Damiana).
Chociaż podejrzenie, że to alergik było już dawno (powtarzające się zapalenia obturacyjne oskrzeli), tak teraz ma na nogach pełno plam i liszajów, na pośladku, pod kolanami, na łydkach... a ma 2,5 roku, od miesiąca-dwóch pił mleko krowie "pełnoetatowo". Wcześniej był na bebiko (kupy zabójcze) i bebilonie. Mleko krowie pił od ok 1,5 roku sporadycznie. Czasami wygląd kup się pogarszał czasami nie... Teraz znowu pije Bebilon. Co zrobić.
Za miesiąc testy (mam nadzieję!)...

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

18 lut 2011, 18:51

:ico_noniewiem: to samo przechodziłam z Jula tak więc mleka krowiego unikam jak ognia
Kupiłam dziś jak byłam na spacerku pieluszki Dada nie powiem nawet fajne jak na razie testujemy
za to ostatnio mój kupił pieluchy z pampersa tylko te sleep & play mówię wam MASAKRA !!!! zero chłonności mój ciągle sie przelewa choć częstotliwość przebierania jest podwójnie częstsza :ico_olaboga: :ico_olaboga: poszłabym z torbami z takimi pieluchami :ico_zly:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

18 lut 2011, 19:20

gozdzik, dobrze, że mówisz. ja chciałam się raz skusic na kupno, ale Huggies były tansze. my te Huggiesy uzywamy od początku od kiedy Tobiś wszedł w rozmiar 3 i nie narzekamy. Ale daj znac gozdzik jak po teście Dady. :ico_sorki:

wybralismy rowerek dla Tobisia na roczek - http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy-mi ... ml#gallery babcia chce kupic, ale wybór do nas należal :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

19 lut 2011, 08:27

Witam sie z :ico_kawa:
Pieluszki Dada sprawdziły sie w nocy tak wiec będziemy je kupować :-D

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

19 lut 2011, 09:01

Witam

A dziewczyny używałyście kiedyś pieluszek wielorazowych.

Co do skróconej pracy dzieki karmieniu to łatwo sie mówi w praktyce że szef nie powinien mieć nic do tego! Ja jak wróciłam do pracy Jasio miał 3, 5 miesiaca naprawde był malutki i zwolniłam sie z tego tytułu 3 razy nie codziennie raz w tygodniu to za czwartym razem moja pani dyrektor powiedziała że mnie nie zwolni ze zebrania bo jest dużo ważnych spraw do omówienia :ico_zly: ale było mi przykro :ico_placzek: wiecej razy sie nie zwolniłam z tytułu karmienia piersią i na prawde uświadomiłam sobie że to tylko prawo na kartce papieru. Wspomnę że pracuje w państwowej placówce a nie prywatnej.

Martalka, czy ty bywasz na forum chusty.info bo wydaje mi sie że cie tam widziałam?

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

19 lut 2011, 09:15

dziewczyny używałyście kiedyś pieluszek wielorazowych.
mnie kusiły ale trzeba sporo na początek zainwestować :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

19 lut 2011, 17:44

kaczorek, bywam :-D
I wielo używam :ico_haha_01: Tak się jakoś złożyło, że u nas na wątku zresztą cztery z nas noszą w chustach (jak dobrze policzyłam), dwie (z tego co mi wiadomo), piorą pieluchy ;) itd.

Przykre, że często to prawo do przerw na karmienie jest tylko na papierze. Ale w sumie wszystko jest do czasu, gdy ktoś się nie postawi a wiadomo, nikt nie chce podpaść/wylecieć czy cokolwiek.
Ja jednak mam dwie znajome mamy, które wracają godzinę wcześniej :) Oby więcej takich pracodawców.

goździk, tzn. Jula też miała takie place liszajowate?
Od miesiąca, odkąd Damian pije krowie codziennie, jest jakiś wysyp. Dlatego mleko spada na bambus. Znowu wracamy do Bebilonu 4. Na nim było najlepiej :ico_noniewiem:
Już nie mogę się doczekać testów... Bo podejrzewam też pomidory :ico_noniewiem: i grzyby- w sensie te zarodniki grzybów pleśniowych...
Naprawdę późno nam się toto ujawniło... wcześniejsze objawy każdy lekarz olewał... albo twierdził, że on tak ma i już... :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-02-19, 16:51 ]
Tibby rowerek ładny :D Ale z doświadczenia wiem, że pedały w przednim kole to jakaś porażka.
W ogóle rowerek dla roczniaka to taka ozdóbka tylko. "Rodzico-pchaczo- wnerwiacz" :ico_haha_01: To lepiej jakiś jeździk na roczek (czy już ma??)
Ja niezmiennie polecam Lak Magic. Porządny rower dla kilku dzieci pod rząd, niemal niezniszczalny, i co WAŻNE- ma napęd na łańcuch! Dobry na dużego 1,5 roczniaka i dwulatka/trzylatka. Damian pedałuje na nim po domu :)

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

19 lut 2011, 19:32

Tibby rowerek ładny :D Ale z doświadczenia wiem, że pedały w przednim kole to jakaś porażka.
W ogóle rowerek dla roczniaka to taka ozdóbka tylko. "Rodzico-pchaczo- wnerwiacz" To lepiej jakiś jeździk na roczek (czy już ma??)
Ja niezmiennie polecam Lak Magic. Porządny rower dla kilku dzieci pod rząd, niemal niezniszczalny, i co WAŻNE- ma napęd na łańcuch! Dobry na dużego 1,5 roczniaka i dwulatka/trzylatka. Damian pedałuje na nim po domu :)
zgadzam sie, te rowerki to strata pieniedzy tylko. Jezdzik jest ok. A rower lepiej kupic pozniej bardziej normalny

NICOLA_1985

19 lut 2011, 19:50

ja też uważam , ze takie rowerki to tylko atrapa dobre do tego aby dziecko tylko w nich siedziało i można fajne fotki porobic :ico_oczko: moja Karolina dostała na roczek taki rowerek , był bardzo przewrotny więc nie można posadzic na nim dziecka(chodzącego samodzielnie) aby samo się bawiło, trzeba byc cały czas obok, a jak próbowałam wozic karoline na nim na dworze to tylko się na wnerwiałam nieźle - porażka jednym słowem.. ładnie rowerek wygląda ale jest zupełnie nie funkcjonalny

my mamy jeździk - pchacz z fisherprice dokładnie taki:
http://allegro.pl/fisher-price-hipopota ... ml#gallery

[ Dodano: 2011-02-19, 18:52 ]
a tak wogóle to cześc :-D

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

20 lut 2011, 13:05

Witajcie
goździk, tzn. Jula też miała takie place liszajowate?
niestety tak
ja miała kilka tygodni teraz nie pamiętam wysypało ja dość obficie podejrzewałam ze to na nabiał
ale lekarz stwierdził ze to nie jest żadna skaza białkowa tylko trądzik niemowlęcy itp
oczywiscie przepisał maść tridem
troche to uśpiło moja czujność i jadłam jeszcze z tydzien-dwa nabiał ale poprawy nie było a dziecko sie męczyło
tak wiec zrezygnowałam z nabiału na własna reke i wysypka zaczęła zanikać
od czasu do czasu właśnie pojawiały jej sie takie liszaje placki czerwone
Jak miała ok 1.5 roku skaza jakby sie cofnęła po prowokacji nic sie nie ujawniło wiec zaczęła dostawać małe ilości nabiału kefirek itp
teraz ma prawie 4 lata ale jak czujność moja zanikła co do nabiału dałam sie przekonać po namowie teściowej żeby dawać mleko krowie kakao serki typu monte , danonki i niestety sie zaczęło najpierw koło ust liszaje swędzące po tem na nóżkach itp
teraz Wszystko odjęłam tzn mleko krowie , kakao i jest o niebo lepiej serki
testów nie robiłam
Niestety Bartosz tez ma skaze białkową :ico_placzek:
ale co sie dziwić jak wszedzie w jedzeniu chemia i jeszcze raz chemia tak wiec ja jestem przeciwniczka tych wszystkich serków czarów mrów itp bo fakt nie ma co wariować wszystko po troszku ale żeby maluchy juz od tyciego tym faszerować
lepiej jogurcik naturalny do tego owocki i juz pyszne jedzonko o wiele mniej nafaszerowane od tych serków
kiedys nie było takich danonkow i dzieci sie chowała
Babcia mojego M ma juz 96 lat i jakos jej sie kosci nie lamia
Mamy szaleją daja takim małym dziecia a po co ....
nie jestem przeciwniczką nie narzucam tu nikomu kazdy chowa malucha tak jak uwaza ale wiele mam ulega tym reklamom sa omamione tym wszystkim
teraz moze to wszystko nie szkodzi ale kiedys na pewno wyjdzie
.....
czesto słysze moj je i nic mu nie ma pewnie ale nikt sie po tem nie zastanawia skad sie potem biora problemy
mam wiele znajomych teraz staraja sie o dzieci i co ....ta nie moze tym sie nie udaje
coraz wiecej chemia robi swoje
Sorki trochę popłynęłam :ico_sorki:

:ico_sorki:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości