lilo

01 mar 2011, 16:40

Bo opalanie na słońcu nie jest zabronione przecież.
A mi lekarz mówił zeby w ciąży nie wystawiać się bezpośrednio na słońce też ze względu na hormony, ciśnienie i przegrzanie więc to chyba o to samo chodzi.

gosia888, a twój cytat jest z takiej strony że ja nie dziwnie się że polecają sztuczne opalanie w każdej sytuacji :ico_haha_01: :ico_oczko:

kropeczkowo
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 01 mar 2011, 12:54

01 mar 2011, 16:45

Kinga miałaś w garach grzebać więc co tu robisz?:)))

[ Dodano: 2011-03-01, 15:48 ]
poza tym nie wiekm czy wiesz droga Kingo:)ze nie masz obowiązku odpowiadać na każde zadane na forum pytanie:)
chyba ze zyjesz internetem i tą stronką to przepraszam:)

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

01 mar 2011, 17:04

Wiesz ja mialam kolezanke ktora zyla tym aby isc codziennie do solarium :-) Jak byla w ciazy to troszeczke sie ograniczala i na brzuszek kladla recznik :ico_sorki:
Ale ja tylko taki przypadek znam :-D
Chociaz nie uwazam ze to dobry sposob :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

01 mar 2011, 17:10

a twój cytat jest z takiej strony że ja nie dziwnie się że polecają sztuczne opalanie w każdej sytuacji
no tak ale to nie oni wymyślili tylko przedrukowali artykuł z the sunday times. Ja nie twierdzę że jest zdrowe opalanie w solarium w ciąży ale nie widzę nic złego w opalaniu się na słońcu.

lilo

01 mar 2011, 17:22

ale to nie oni wymyślili tylko przedrukowali artykuł z the sunday times.
Wiesz mi się wydaje że to takie badanie z cyklu kto zleci tak napiszemy :ico_oczko: Tak jak czasem zdrowsza jest margaryna a czasem masło :ico_oczko:
nie widzę nic złego w opalaniu się na słońcu.
No co ty - a rak i szybsze starzenie się skóry??? No wiadomo że wszystko z umiarem ale ja bym w ciąży nie opalała się bo ja jestem typowa Matka Polka Cierpiętnica i jak mi ktoś nie zagwarantuje że nie szkodzi, tylko każdy mówi co innego, to wolę unikać :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

01 mar 2011, 17:31

kropeczkowo a czemu tak ci zależy na opalaniu się,skoro masz ciemna karnację? poza tym najlepiej swojego lekarza zapytaj co o tym myśli,bo jednak lekarz to lekarz :ico_noniewiem:

co do opalania na solarium co na słońcu to też lekarz powie,że spacer na słońcu ok (ale też nie w pełnym upale) no i nie leżeć plackiem,a jak juz nad wodą leżeć to coś na brzuszek położyć :ico_sorki:
więc uważam,że opalanie na solarium jest zbędne i będzie zdrowiej dla skóry jak się go będzie unikać-jeśli już ktoś nie myśli o dziecku noszonym w sobie :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

01 mar 2011, 17:37

No wiadomo że wszystko z umiarem ale ja bym w ciąży nie opalała się bo ja jestem typowa Matka Polka Cierpiętnica i jak mi ktoś nie zagwarantuje że nie szkodzi, tylko każdy mówi co innego, to wolę unikać :ico_oczko:
ja się może nie opalałam ale leżałam na słońcu trochę z parę dni i koniec, temperatura pewnie z 25 stopni.
A tak z ciekawości jak nie zapomnę to zapytam się ginekologa co sądzi na ten temat opalania się na słońcu.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

01 mar 2011, 17:42

ja do ok 4 msca lezalam na sloneczku ale nie plackiem caly dzien tylko np pol godzinki (na bruzchu mialam wilgotny recznik ktory nie przepuszczal ciepla) i koniec. nie moglam sie powstrzymac jak bylo lato :) ale solarium... moim zdaniem lekka przesada. slonce jest zupelnie inne niz sztuczne opalanie.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

01 mar 2011, 18:10

kropeczkowo, troszke ta dyskusja bez sensu. Bo rownie dobrze mozna zapytac: czy w ciazy mozna brac takie i takie leki? gdzie jest naukowe przeciwwskazanie? No i tez sie mozna pokłócić o nic...Nikt nie robi doswiadczen na kobiecie w ciazy, czy chodzi o leki, czy solarke, czy wystawianie sie na słońce po kilka godz dziennie, bo takie badania sa totalnie niehumanitarne i nikt nie chce ryzykowac zycia dziecka!!! :ico_szoking: :ico_szoking:
Jak zapytasz lekarza to on ci powie pewnie to samo: moze i Pani nie umrze, ale warto ryzykowac dla 5 min?? w imie czego? skory niby ladniejszzej co moze okazac sie wielkim niewypałem, bo w ciązy skóra sie zmienia i moze sie okazac, ze po wyjsciu jestes cała w brązowych plamach i juz nigdy nie bedzie wolno ci sie opalac?
Prawdopodobnie żaden myślacy choć troszkę właściciel solarium wiedząc, ze jestes w ciązy nie pozwoli ci skorzystać, bo nie bedzie chciał brac na siebie ryzyka twojego omdlenia, odklejenia łożyska itd itd. Za to w teorii mogłabyś go nawet pozwać. Poza tym lampy w PL to czesto odrzuty tych z zachodu, bo opłaca sie je sprowadzać, bo na zachodzie już nie mieszczą się w standardach....
Co jest niezbadane nie jest warte świeczki...Ciąża nie trwa 5 lat, słońca w naszej strefie klimatycznej do produkcji wit D jest wystarczająco wiec jak sie przejdzesz na spacerek to tylko lepiej dla ciebie i dziecka.

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

01 mar 2011, 18:45

Ja będę młodą mamą i również bardzo lubiłam chodzić na solarium. Chodziłam tylko przez pierwszy miesiąc bo nie wiedziałam że jestem w ciąży i szczerze mówiąc nawet głupio by mi było zapytać lekarza czy mogę iść na solarium. Wydaje mi się że takich przyjemności można sobie odmówić na te miesiące:)
Może po prostu boisz się że nie będziesz się podobać partnerowi bo będziesz blada? Ja tak wywnioskowałam z tego co piszesz...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość