JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

04 lut 2011, 10:41

juz we wiekszości restauracjach w menu sa dania dla dzieci i porcje dla dzieci . polowe mniejsze niz u dorosłego . i cena mniejsza .

Pogoda
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:37

10 lut 2011, 18:41

Średnio raz w miesiącu zdarza się, że jesteśmy z dziećmi w podróży. Wtedy jadamy w restauracjach i jakoś sobie radzimy, chociaż przyznaję, że przy dwójce dzieci to zupeeeełnie inny temat niż przy jednym. Najczęściej w praktyce wychodzi tak,że jemy z mężem "na zmianę", tzn. jedno je a drugie zajmuje się dziećmi (karmi, zabawia, spaceruje po restauracji lub "po obejściu", jeśli jest taka możliwość).
Najważniejsze, to odpowiednio się nastawić i przewidzieć na posiłek duuuużo czasu, bo pośpiech w takiej sytuacji jest absolutnie niewskazany. Spokój i wewnętrzny luz - konieczne.

Straszliwie irytuje mnie to jak wolno w naszym kraju przebiegają tzw. "zmiany obyczajowe". Fakt, że z roku na rok jest coraz więcej restauracji "przyjaznych dzieciom", wyposażonych chociażby w foteliki do karmienia dla dzieci. Ale takie, w których jest miejsce do przewijania albo kącik zabaw dla dzieci (choćby stolik z kolorowankami...) można by na palach policzyć. Ogólnie... Bardzo, bardzo słabo. Tymczasem kiedy byłam w Czechach, to w większości restauracji były foteliki, w toaletach kulturalne przewijaki (kilka razy spotykałam specjalne pomieszczenia do przewijania). Niby kraj podobny do naszego a jednak mam wrażenie, że szybciej się zmienia...

plotkareczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:25

17 lut 2011, 13:54

Znacie jakieś restauracje w których można zjeść spokojnie obiad z dzieckiem? Często zdarza się ze dzieci nie są mile widziane w restauracji...

sznurka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:29

18 mar 2011, 20:53

Ja zabieram swoje dzieci do restauracji - to dla nich wielka radocha, kiedy mogą sami sobie coś zamówić.

Awatar użytkownika
Vero-Vila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:34

02 lip 2012, 11:47

Wg mnie to zależy od wieku dziecka. Jeżeli już samodzielnie je to czemu nie. W wielu restauracjach jest kącik dla dzieci z zabawkami. Więc kiedy znudzi się maluchowi siedzenie przy stole, może iść się pobawić.

Mantra
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2012, 12:39

Re: do restauracji z dzieckiem?

14 lis 2012, 11:32

Moja siostra zabiera dzieci do restauracji ekologicznych. Wychowuje je metodą BWL (dośc kontrowersyjna dla mnie, muszę przyznać, chcalabym takżę poruszyć ten temat na forum kiedyś), więc wybiera tylko takie miejsca, w których ma pewność, że produkty są z dobrego źródła. I to są raczej miejsca kids-friendly, więc na szczęście nikt nie patrzy z byka.
btw. w "Seksie w wielkim mieście" był na ten temat świetny odcinek :P moja ulubiona Samanta została przez takiego dzieciaka rzucona makaronem w restauracji :P

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość