@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

20 kwie 2011, 10:48

Troch,ę zaniedbuję forum bo w wolnych chwilach czytam "Język niemowląt" wybaczcie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

20 kwie 2011, 11:16

czytam "Język niemowląt"
Podsyłaj nam tu conieco jak będzie coś ciekawego :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A tak prawdziwie to zaniedbują nas Manenka (mam nadzieję, że to dzięki siostrze nie znajduje dla nas czasu :-D ) i Tynusz ( oby nie powtórzyła się choroba Juleczki :ico_sorki: )

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

20 kwie 2011, 11:54

b@siu ciężko podsyłać bo wszystko jest tak ciekawe ,że chłonę książkę jednym tchem jak gąbka .Może jak Was coś ciekawi to odpowiem teraz czytam o tym ,że płacz dziecka za każdym razem jest inny gdy chce czegoś innego jest płacz na głód inny na sen a inny z bólu np trzeba obserwować dziecko i nauczyć się rozróżniać -to jest niesamowicie ciekawe ja już wiem kiedy synek płacze na jedzenie a kiedy jest zmęczony wtedy go kładę do łóżeczka i zasypia w ciągu 2 minut .Wiele wiadomości dla mnie jest oczywistych ,ale niektóre mnie zaciekawiły.W razie czego służę pomocą.

A co ja tam piszę mam tę książkę na mailu jak chcesz to prześlę ci daj tylko maila na PW

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

20 kwie 2011, 12:07

Hehe, jasne że chcę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: juz wysylam maila na pw
Ja przy Oliwce mialam spisane rozne rodzaje placzow i tlumaczenie na kartce, wisialo nad lozeczkiem, ale odkad nauczyla sie mowic wyrzucilam i zapomnialam juz wszytko :-D . Jaka ta nasza pamięć ulotna :ico_haha_01:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

20 kwie 2011, 14:13

poszło!

[ Dodano: 2011-04-20, 14:17 ]
Właśnie wyczytałam ,że się nie zmienia piersi przy karmieniu tzn wiedziałam ,ale nie wiedziałam dlaczego!Otóż dziecko przy zmianie piersi nie dostaje partii końcowych mleka przez to organizm matki dostaje sygnał ,że dziecko go nie potrzebuje i przestaje je wytwarzać ! Czuję się taka wyedukowana i doinformowana!

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

20 kwie 2011, 14:44

hej

ja tak was podczytuje a z pisaniem gorzej :ico_wstydzioch:
poniewaz mike troche dał nam popalic przy ospe, a nell zniosla ja cudonie praktycznie ciagle spala :-D , zrobilam wp[is na bloga to mozecie zobaczyc moje kropki
www.ksyniaki.dzidzi.pl

mike teraz jeszcze załapał przy osłasbioonym organizmie obustrone zapalenie uszu, oczu, infekcje gardla z nalotem takim żółtym przez co nie chcial jesc i strasznie głosno chrapał, ale jest na antybiotykach wiec jest juz ok

poza tym pogoda cudna wiec co mam w domku sierdzic, a wieczorami relaksuje sie przy serialach i cwicze :-)

basia gratuluje nowego mieszkanka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

agnieszka fajna jest ta ksiazka ale nie wszystko mi sie w nie podoba, np ta ksiazka tyczy sie zazwyczaj mamy z 1 dzieckiem, bo juz z 2 malych nie da sie wukonac tego co ona pisze, np w tej ksiazce kaze nam ciagle gadac do maluszkow bo nas rozumieja, a juz z kolei w jezyku dwulatka mowi by nie gadac za duzo bo po co jak dziecko czegos nie rozumie, no i np ten rozdzial z kolka wiec chcialam sie cos wiecej o tym dowiedziec to opisany jest moze z 1 akapit na temat kolki a reszta stron to jak mozna pomylic kolke z czym innym i przyklad na pare stron tego przypsadku
ale sa tez fajne info jak ten placz i jak usypiac itp

bo np jak pisze ze jak dziecko spi i my tez top u mnie nie ma opcji, jak pisze ze jak dziecko spi w dzien to my sie relaksujemy , no to u mnie tez nie ma opcji bo jest jeszcze te 2 dziecko

:ico_sorki: :ico_sorki: za bledy ale jestem podlaczona pod laktator :ico_oczko:

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

20 kwie 2011, 14:46

poszło!
Dziękuję :-D
Moja Zuzia pelza :ico_oczko: jak lezy na brzuszku i kokosi nózkami to widze ze coraz wyzej na pieluszce jest :ico_brawa_01: skubaniucha, a ja myslalam ze skleroza mnie dopada i ciagle za wysoko (za blisko koncowki) ja klade :-D
Wiecie jak u nas dzisiaj goraco ??? Ja plywam normalnie, ale jeszcze mi to nie przeszkadza :-D Oliwka moglaby w samych figach po polku brykac, tyle ze mamy ogrodek wspolny na wszystkich mieszkancow i nie wypada :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Pranie wyschlo mi w 4h na polku (nie wiem tylko czy pani nie robila zdjec mojemu praniu - tutaj sa miejsca gdzie nie mozna wystawiac prania, nie wiem jak jest u nas, ale wczoraj i dzisiaj suszylam na patio, bo dzis o 16 klucze dostajemy i zaczynamy przeprowadzke, chce poprac wszystko i posuszyc, bo tutaj piore na nocnej taryfie i jest duuuuzo taniej, a nie wiem jak bedzie na nowym :-D ) Ehhh, jeszcze 2h i zobaczymy czy zmienilismy na lepsze :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-04-20, 14:52 ]
za bledy ale jestem podlaczona pod laktator
:509: nie szkodzi, a kropeczki sliczne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Czuję się taka wyedukowana i doinformowana!
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

20 kwie 2011, 14:52

Hejka ja ostatnio nie mam czasu wejsc na forum wybaczcie - wyszlam ze szpitala 14stego :ico_sorki: Julcia pokochala w szpitalu noszenie na rekach i teraz caly czas by chciala do gory :ico_sorki: az rece opadaja chwilami- ale no jedna ja mamy i juz wiecej taka malutka nie bedzie to niech ma :ico_haha_01: katarek dalej ma- boje sie o alergie bo tp jest niemozliwe zeby tyle trzymal katar :ico_szoking: jutro jedziemy na bioderka i od razu zalece do przychodni niech zobaczy co jest - bo wypryski ma takze :ico_olaboga:

chwilami jest taka marudna ze latam tylko w jedna i w druga strone :ico_sorki: to na rece to do bujaka to do lozeczka i tak w kolo :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

20 kwie 2011, 21:12

to na rece to do bujaka to do lozeczka i tak w kolo
skąd ja to znam :ico_oczko: po wczorajszym szczepieniu Wojtek płakał, nie nie płakał - darł się prawie non stop od 15,30 do 20,00 z przerwami nie dłuższymi niż 3 minuty :ico_olaboga: i żadna pozycja nie była dobra. Dziś rano jak się obudziłam to ręce bolały mnie tak jak po basenie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

20 kwie 2011, 21:44

A co ja tam piszę mam tę książkę na mailu jak chcesz to prześlę ci daj tylko maila na PW
ajajaj ja też poproszę, jeśli mogę :-) :ico_sorki:
że się nie zmienia piersi przy karmieniu
ale jak mój synuś opróżni jedną pierś do końca i chce jeszcze? Ja mu wtedy daję drugą. On najczęściej opróżnia dwie na raz :-)
w tej ksiazce kaze nam ciagle gadac do maluszkow bo nas rozumieja, a juz z kolei w jezyku dwulatka mowi by nie gadac za duzo
ja do Uli i do Stasia teraz bardzo dużo mówiłam i ciągle mówię. Ula dzięki temu zna wiele słów i bardzo szybko zaczęła mówić. a Staś już zaczyna gaworzyć po swojemu i jak do niego mówię, to tak się przygląda i słucha. Więc moim zdaniem do dzieci trzeba mówić o wszystkim nawet jak czegoś nie rozumieją, moja Ula zawsze wtedy pyta.
manenka, kurujcie się, niech już choroby sobie od Was pójdą :ico_sorki:
Moja Zuzia pelza :ico_oczko: jak lezy na brzuszku
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a mój nie bardzo lubi na brzuszku leżeć i krótko go kładę, ale też się wtedy przesuwa trochę do przodu :-)
Tynusz1, to masz zajęcie z Juleńką :-) Nasza Ula też lubiała na rękach, Staś na szczęście lubi leżeć w kołysce :-)

U nas dzisiaj też było baaaaaaaaaaardzo gorąco, jak latem :ico_brawa_01: Mężulo zdjął Uli rowerek i poszłyśmy pojeździć trochę.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość