Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

16 maja 2011, 16:54

aga ewelcia szliczne zdjecia i maluszki i jak juz porosły ;)

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

16 maja 2011, 19:34

ga216 ewelcia1245 piękne dziewczynki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
moja malutka ostatnio częsciej je,może szybciej rośnie???
Tak słyszałam że po miesiącu jest taki przełom i dzieciaczek chce więcej i częściej jeść:) U mnie też Wituś tak zaczął częściej jeść.

To i ja się pochwale foteczką najnowszą;)

Obrazek

A tu w negliżu :ico_haha_01:

Obrazek

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

17 maja 2011, 06:56

Dobrusiu mały słodziak i jakie ciemne oczka ma czy tak na zdjeciu wyszly?
chyba beedzie wysoki chłopak bo taki długi sie wydaje ;)) laski beda sie ogladac ;p
juz pisalam wczesnie ale zadna mi nie odpisala a troszke sie martwie
moja mala w nocy jak spi to sie strasznie rzuca jakby miala koszmary w dzien nie tylko w nocy ;/ nad ranem tylko czasami sie porusza pomruczy ale w nocy czesto nozkami raczkami macha jakby chciala kogos odgonic szybkko oddycha
a czy jesli ma na jezyczki delikatny bialy nalot po napiciu mojego mleczka to oznacza poczatki plesniwaek? czy dzieci tak mają? troszke te jezyczki biale? bede wdzieczna za odpowiedz ;)
pozdrawiam i zyczymy milego dzionka
ja chyba bede odsypiac bo wczoraj mala ani myslala zasnac niby zasypiala a za chwile oczy jak cebule do cyca sie rwala jak szalona a jak juz dala do odpychala sie ;/ pozniej po takiej akcji sie jej ulewa ;/
ja to mialam nad ranem prawdziwy koszmar snilo mi sie ze sie ostro poklocilam z tesciowa :ico_olaboga: juz nawet mialam sie zamiar pakoac ale naszczescie sie obudziłam hahha :-D to chyba przez ta wczorajsza mała sprzeczke z nia ;) ehh czy to sie nigdy nie skonczy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

17 maja 2011, 07:42

hej co słychać? Mnie na razie pewnie nie będzie za często, bo Teściowa mi powiedziała co o mnie myśli i generalnie będziemy się wyprowadzać... To chore żeby dziecko było chowane w takiej atmosferze... :(

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

17 maja 2011, 10:59

Witajcie dziewczyny :-)

patrycjaaa, ja też kiedyś pisałam o tym białym nalocie,bo Martynka miała cały język bielutki i położna kazała kilka dni smarować aphtinem, żeby wykluczyć pleśniawki, smoczek i sutki moje też i później gazik moczyć w przegotowanej wodzie i przecierać języczek. Po paru razach już tak dużo tego nie było i teraz ma tylko taki delikatny nalot i to normalne :-)
Jak by to były pleśniawki to białe kropeczki pojawiłyby się tez np. na dziąsłach, więc popatrz jej tam dobrze.
do cyca sie rwala jak szalona a jak juz dala do odpychala sie ;/ pozniej po takiej akcji sie jej ulewa ;/
Moja tez tak czasem robi jak jest bardzo śpiąca. Chce cyca,a jak złapie i jej mleczko poleci to zaraz się rzuca i mnie odpycha i wtedy wiem,że chce usnąć przy mnie i jak ją ponoszę i smoka dam to usypia w moment :-)

A co do tego rzucania się w nocy to nie wiem. Może jej za gorąco albo w brzuszku coś przeszkadza. Martynka jak w nocy się zaczyna kokosić, a wiem,że pojedzona to sprawdzam pieluszkę,bo bardzo nielubi jak ma mokro,a jak to nie pomoże i dalej coś jej nie pasuje to noszę ją na pionowo jakieś 10 minut, w brzuszku się wszystko poukłada i jak odłożę to już jest wszystko dobrze :-D

Dobrusia, aga216, ewelcia1245, śliczne zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ale te nasze dzieciaczki szybko rosną :-) :ico_szoking:

Inuno, współczuje takiej teściowej :ico_pocieszyciel:

My dzisiaj popołudniu idziemy na szczepienie. Mam nadzieję, że dobrze to Martynka zniesie :ico_sorki:
Dam znać wieczorkiem jak było i ile moja królewna waży :ico_haha_01:

Miłego dnia dziewczyny :-D

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

17 maja 2011, 12:06

czesc dziewczyny

Patrycja, nie wiem czym moze byc spowodowane to ,ze malutka tak niespokojnie spi w nocy... ale moze faktycznie sprobuj pieluszke zmienic, albo ponosic, nic mi do glowy nie przychodzi, dlaczego tak sie moze dzieac
a nalot zalezy jaki silny, bo Pola ma caly czas lekko pobielony jezyczek, jak jej sie uleje to bardziej... pamietam, ze Gabriel mial plesniawki i byly to takie biale plamki po wewnetrznej stronie policzkow i na wargach...

jej Inuno to co teraz, na szybko mieszkania do wynajecia szukacie?
patrycjaaa napisał/a:
do cyca sie rwala jak szalona a jak juz dala do odpychala sie ;/ pozniej po takiej akcji sie jej ulewa ;/

Moja tez tak czasem robi jak jest bardzo śpiąca. Chce cyca,a jak złapie i jej mleczko poleci to zaraz się rzuca i mnie odpycha i wtedy wiem,że chce usnąć przy mnie i jak ją ponoszę i smoka dam to usypia w moment :-)
To chyba kazde dziecko tak miewa, tylko Pola nie chce smoczka, musi na chwile cyca dostac, nawet nie pociagnie dobrze tylko w ustach go trzyma i zaraz spi :ico_noniewiem:

my bylysmy u lekarza dzisiaj, Polcia 5410 wazy, wiec nie przybrala wiele, ale lekarz twierdzi, ze przy takiej wadze urodzeniowej i na cycu to dobrze :ico_noniewiem: ale ma 60cm i to mierzone na lekko ugietym kolanku, wiec urosla nam 3-4cm od urodzenia...
usg bioderek tez mielismy, prawe do lekkiej korekcji, mam jaj tetre podkladac przez jakis czas-szkoda bo cieplo teraz bedzie i sie zapoci biedna w tych pieluchach... dostalam do poczytania jakas broszure o szczepieniach, od 8mego tygodnia sie bedziemy szczepic

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

17 maja 2011, 13:52

hej kochane
Marcela za dnia prawie wogole nie spi, wiec nie mam kiedy zagladac
:ico_olaboga:
robi sobie tylko drzemki, najdluzej pol godziny :ico_olaboga:
czasem mam juz serdecznie dosc, bo jak nie drzemie to sie drze...
wiec jak mam chwilke to gotuje i sprzatam :ico_olaboga: .
dzisiaj bylam u gina i jest wszystko dobrze...
zaproponowal mi spirale Mirene na 5 lat - 400€
albo mini tabletki...
jestem nastawiona na spiralke, ale 400€ na raz wydac to troche sporo :ico_noniewiem:
mowil, ze w necie, albo we Francji mozna ta spirale o 50€ taniej kupic... chyba zapytam mame, zeby sprawdzila w polskich aptekach...

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

17 maja 2011, 14:16

Inunio to współczuje ze az do tego musiialo dojsc ;/ tez mam czasem ochote sie wyprowadzic od tesciow ale nie mam nawet takiej mozliwosci ;/ i czesto musze sie ugryzsc w jezyk :ico_zly:
czyli chyba nasza malutka nie ma plesniawek bo ona tylko ma troszke bialy jezyczek nie ma tyg grudek ani na jezyczku ani na dziasełkach do fajno :ico_brawa_01:
pytałam sie poloznej o ten niespokojny sen to powiedziala ze małej sie cos sni ze nic jej nie jest ale najwyzej jak dzis tez bedzie tak robila to tak jak mowicie wezme ja troszke w pionie ponosze i przytule ;) zauwazylam wlasnie ze ona tez potrzebuje tylko czasem mojej obecnosci zzeby spała spokojnie i włozylam jej do lozeczka moja pidzamke i było lepiej otworzyła oczka ale zasneła spowrotem ;)

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

17 maja 2011, 16:12


NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

17 maja 2011, 16:21

Fintifluszka, dziekuje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
na forum przeczytalam, ze ludzie kupuja ta spirale do 200€, a reszta kosztow to koszty zalozenia spiralki, usg itd... to on strasznie sobie liczy :ico_olaboga:
Inuno, wspolczuje Ci kochana :ico_noniewiem: jednak prawda, ze mlodzi powinni sami mieszkac, bo rodzice, albo tesciowie tylko mieszaja w zwiazku i sie wtracaja :ico_olaboga:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość