kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

07 cze 2011, 22:06

martaraz, Konieczna wizyta u gina. Dziwne strasznie te Twoje miesiączki takie plamienia mogą oznaczać tak naprawdę wszystko. Więc koniecznie wybierz się do lekarza zwłaszcza,że nie byłaś jeszcze od porodu.
Warto by Cię ktoś oglądnął !
Trzymam kciuki.:)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 cze 2011, 22:40

Zaciemniona miejsce do spania wpływa na pracę hormonalną naszego ciała (zresztą u mężczyzn podobnie, ale oni tego nie odczuwają tak bardzo jak kobiety). Szyszynka (jeśli jest zbyt jasno) mówiąc potocznie i prosto nie może się "wyłączyć" i stale produkuje duże ilości serotoniny (która z kolei pobudza wydzielanie prolaktyny !!!!!) w mózgu, która w znacznym stopniu zaburza pracę cyklu, rytm płodności w tym również ma duży wpływ na m.in. wtórny brak miesiączki, na który cierpi nasza koleżanka.

Lekarze o tym rzadko mówią, bo nie uważają tego czynnika za istotny a jednak to jest bardzo ważne, bo niektóre z nas są na takie 'niezauważalne i banalne" bodźcie bardzo wrażliwe.

Skoro to nic nie kosztuje, warto spróbować.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

07 cze 2011, 23:07

Leczyło mnie już kilku ginekologów-endokrynologów. Nikt nie pomógł. Miałam rozpoznany zespół PCO, wysoki testosteron.

W sypialni mam ciemno, mąż rolety mi zasłania bo on jest dziwakiem :-D Ale jak teraz sobie myślę to jak świeciłam lampkę na noc bo przy Hani tak było mi łatwiej to regularnie miesiączkowałam, teraz znów mam ciemno i mam jej brak :ico_sorki:

Do gina sie wybiorę, muszę zadzwonić i się umówić na wizytę :-)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 cze 2011, 23:47

Ja należę do niewiast, które są wrażliwcami i muszę kocem w IIfc zasłaniać okno, aby było ciemno, bo mi temperatura skacze :ico_noniewiem: :ico_olaboga: Najlepiej jest kiedy cały cykl mam mega ciemno, ideal wtedy jest.
Do gina sie wybiorę, muszę zadzwonić i się umówić na wizytę :-)
Muszisz, koniecznie i daj znać .

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

08 cze 2011, 00:00

martaraz, no lekarz jak nic :ico_oczko: a plamienie to może być od jakiejś infekcji mi gin przepisywał w ciąży makmiror i Feminella vagi c (na reklamie jest stop infekcjom) i to drugie jest bez recepty około 30 zł ale najlepiej niech lekarz to obejrzy :ico_oczko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

08 cze 2011, 09:26

martaraz, ja też proponuje pójść do lekarza ale tak na szybko kiedyś pytałam się ginekolog co mam brać jak tak mnie złapie coś a do ginekologa akurat nie mam jak a ona mi poleciła globulki albothyl. Tylko że to drogie jest 35zł, no i mi powiedziała że sama się dziwi czemu bez recepty jest bo to dosyć silny preparat. Nigdy nie używałam.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 cze 2011, 10:06

Przed ciążą też zmagałam się z pco i wysokim testosteronem :ico_sorki: od 15 roku życia i też miewałam miesiączki czasami 2-3 razy do roku i ciągle jakieś plamienia, które u mnie wynikały z niedomogi lutealnej. Pomogła mi bardzo jedna pani profesor z Poznania, lekami mnie pięknie wyprowadziła na prostą, że sama miesiączkowałam co 28dni i miałam owulację, a wcześniej to tylko tabletki anty brałam :ico_sorki: Jestem ciekawa jak to u mnie teraz będzie :ico_noniewiem: Zanim trafiłam na tą panią profesor minęło kilka lat, zostawiłam u niej kupę kasy, ale warto było. Musisz szukać dobrego ginekologa-endokrynologa, który wdroży odpowiednie leczenie.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

08 cze 2011, 14:51

Musisz szukać dobrego ginekologa-endokrynologa, który wdroży odpowiednie leczenie.
Koniecznie taki lekarz mi potrzebny. A masz jakieś namiary do tej Pani profesor??

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

08 cze 2011, 16:02

martaraz, ja tez nie bylam jeszcze u ginekologa, dopiero 20.06 ide... takze nie jestem w tym osamotniona :)
tak jak dziewczyny pisza, tez sie z tym zgadzam.
A masz jakieś namiary do tej Pani profesor??
a skad jestes jesli moge spytaC? moze ja Ci kogos polece... mieszkam w Trojmiescie ale znam sporo lekarzy w PL...

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 cze 2011, 19:25

Pani profesor, u której się leczyłam jest z Poznania:
prof. dr hab. med. Alina Warenik-Szymankiewicz
os. Kosmonautów 1/26, Poznań, tel. (0-61) 820-52-57

To jest lekarz z dużym doświadczeniem, wiekowa już kobieta. Na jej temat są różne opinie, że niby bywa szorstka itp... ale dla mnie zawsze była miła, a leczyłam się u niej 2 lata, na wizyty jeździłam specjalnie 100km raz w miesiącu początkowo, z czasem rzadziej. Fajne jest to, że mimo wizyty prywatnej masz badania za darmo, bo dostajesz skierowanie do szpitala na Polną na 3 dni i tam zrobią komplet, jak mieszkasz w Poznaniu lub okolicach, to po badaniach możesz wracać do domu i następnego dnia stawić się rano. Na stronie znany lekarz są opinie o niej-bardzo dobre i złe, neutralnych chyba nie ma :ico_oczko: Pani profesor jest konkretną babką i oczekuje od pacjenta poważnego podejścia do sprawy i współpracy, jak ktoś sobie olewa, to może wtedy pokazuje pazurki. Jedynym minusem, który ja zauważyłam jest to, że bada niedelikatnie.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość