beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

10 cze 2011, 08:14

DŻIZAS, chyba zaczne byc nocnym Markiem, bo jak mnie nie ma to dopiero sie robi ciekawie. Chciałam poczytać wszystko, ale się nie da! Ide młodego zaprowadzić do "jego pracy" - jak on to mówi o przedszkolu. Narazie

Awatar użytkownika
uskrzydlona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 16:28

10 cze 2011, 08:58

O proszę jaka wrzawa tutaj ;)
Jestem jeszcze świeżakiem, więc nie będę się wypowiadała w kwestii tego co przeczytałam.
Napiszę, tylko, że ja instynkt macierzyński miałam już w wieku hymm 11-13lat? Opiekowałam się dziećmi mojego rodzeństwa. Po wyprowadzeniu się od rodziców w wieku 19lat prawie 20lat czasowo zaniknął (tzn. już tak nie garnęło mnie do dzieci), ale to głównie dlatego, że mniej spędzałam z dziećmi.

Sądzę, że kobieta jak urodzi dziecko to od razu będzie wiedziała, że jest matką, taka nasza natura ;)
Wiek chyba tutaj nie ma znaczenia.

O kwestii seksu w wieku nastu lat nie będę pisać. Jedynie nie podoba mi się jak dzieci uprawiają seks już w podstawówce /zdarzają się tacy/, czy tam gimnazjum, uważam, że to chore.

Ja czekałam z tym jak najdłużej i nie żałuje ;) bo jestem z tym z kim chcę być przez całe życie.
--
Zmieniając temat ;)
Jak tam się czują przyszłe mamusie?
I mam pytanie, czy któraś z Was ma lub miała za małą ilość płytek w ciąży? Bo mnie chyba lekarz położy w szpitalu :( ciągle mi spadają.
Tydzień temu miałam robione płytki na cytrynianie i wyszło mi 101 (jeszcze tydzień w przód w zwykłej morfologii 100, 6 tyg w przód 130, a na samym początku 150 - jak widać lecą w doł ;// ), za tydzień ponawiam wynik i będę wiedziała na czym stoję.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

10 cze 2011, 09:14

Witam z rana :)
Uśmiałam się do łez :)
Tak jak napisane zostało forum jest po to żeby dyskutować i my dyskutowałyśmy. Zostało wyjasnione niedomówienie odnośnie zgody lekarza a nie "widzi mi sie" kolezanki. Koniec tematu.
Gosia A ło Matko. Współczuje 4 piętra. Ja mam pierwsze :)
Ide młodego zaprowadzić do "jego pracy" - jak on to mówi o przedszkolu
Hehehe mój też tak mówi. Ze on będzie chodził do pracy a nie do przedszkola.
Sądzę, że kobieta jak urodzi dziecko to od razu będzie wiedziała, że jest matką, taka nasza natura ;)
Wiek chyba tutaj nie ma znaczenia.
Dlatego nikt nie czepiał się wieku. Tylko urodzenia w 36tc. Ale tak jak napisałam wyżej zostało wyjasnione że jest to decyzja podjęta razem z lekarzem. Na poczatku o tym nie wiedziałyśmy.
Jak tam się czują przyszłe mamusie?
Okropny ból kości łonowej od samego rana :( Jejku masakra. W pierwszej ciązy wogóle nie miałam takiego czegoś. Ale ogólnie ok. Na dworze chłodek :) Nie ma skwaru :ico_sorki:
Zaraz spacerek z psem a później na plac zabaw z synkiem bo już woła że on chce iśc od 8 rano :)
czy któraś z Was ma lub miała za małą ilość płytek w ciąży?
Ja mam wszystkie badania ok. Nie pomogę w tej kwestii.

Miłego dnia babeczki :)

[ Dodano: 10-06-2011, 09:15 ]
beti, a ja mam do Ciebie pytanko. Wiem że co Land to inaczej ale jak to jest z przedszkolem. Chodzi mi mianowicie o to że np kolezanka chce jechać ze swoim, synkiem na 3 tygodnie do Polski i powiedz mi płaci w tym czasie za przedszkole?

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 cze 2011, 09:26

wow ale się działo. No ledwo doczytałam. Grunt, że już się uspokoiło i że wszystko wyjaśnione :ico_brawa_01:.
Wam też dziewczyny tak mega odskakuje brzucholek? Ja mam wrażenie że z dnia na dzień jest coraz większy... ile on jeszcze będzie rósł? :ico_szoking: Fakt, że z tego co pamiętam jak mierzyłyśmy brzuszki cm to ja miałam najmniejszy bo tylko 90 w pępku, ale kurczaki jak na mnie to i tak duży, a jeszcze rośnie :ico_olaboga:. Dodam, że już wcześniej wyglądałam dość komicznie, bo ręce jak patyki, nogi to samo tylko sterczący brzuch jak u dziecka zagłodzonego, a teraz to już w ogóle każdy się będzie nabijał :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

10 cze 2011, 09:54

uskrzydlona, hey, wiesz co ja ogólnie morfologie miałam od 6 mc ciazy kiepską , miałam do wyboru w sumie toczenie krwi lub zastrzyki i dostałam zastrzyki z żelaza i czegoś tam jeszcze , wyniki lekko poszły w góre. Podobno toczenie krwi u ciężarnej jest lekko niebezpieczne ale nie wiem dlaczego, robi sie to w skrajnych przypadkach...
morfologfia cieżarnej nigdy nie jest idealna , dzidzia sobie wszystko ściąga z nas ;)
a wyniki hemoglobiny masz dobre ?
ja aż wziełam teraz moje badania i ja miałam 150 płytek krwi , chyba o ile umiem czytac a teraz w 9 mc 110... myśle ,że też dostaniesz jakieś leki , nie daj sie do szpitala kłaść , chyba ,że to juz konieczność :)
no i szybkiego powrotu do formy życze i mało zmartwnień ;*
co do tego jak sie czuje no to wszystko w normie, nic mi bardzo nie dokucza oprócz teściowej i upałów ;)Joanna24, ja też sie uśmiałam jak to czytałam sobie rano..
czego to człowiek nie powie w nerwach :( :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Nie ma skwaru
u nas tez chłodniutko nareszcie :)
aż wziełam sie za porządki poraz enty ale juz mam takie zboczenie :ico_wstydzioch:
nina0226, hehe ja ogólnie mam średni brzuszek, wcale na 9 miesiac nie wygląda ;)
a co do sterczenia to opadł mi w dół i jakoś tak spiczasty sie zrobił...
a moje dziecko musi miec dziwne pozycje bo jedna noge czuje w żebrach, a druga gdzies w prawym boku :ico_sorki: albo to co innego :ico_sorki: hehe

Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

10 cze 2011, 09:58

o kurcze,ale się działo,grunt,że wszystko wyjaśnione :ico_brawa_01:
dziękuje za rady dotyczące suwaczka :) ,na pewno skorzystam.

a co do mojej choroby,tak na wolskiej.cały czas pod opieką lekarza.
nie biorę leków,nawet mi biopsji nie robili,bo w ciąży podobno nie bardzo można,ale lekarz mówi,że jeśli ze szczegółowych badań krwi wychodzą takie okropieństwa,to jest fatalnie :<

Nina
: mam tak samo,odstaje coraz bardziej jak ogromna piłka do koszykówki,hihi

o właśnie kobitki,Wam też tak szybko rosną włosy?mi od początku ciąży urosły jakieś 30 cm :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

10 cze 2011, 09:59

nina0226, no brzuszek będzie jeszcze rósł bo maluszke rośnie. Ja już ledwo się ubieram :( A jeszcze dwa miesiace przedemną :ico_olaboga:
a moje dziecko musi miec dziwne pozycje bo jedna noge czuje w żebrach, a druga gdzies w prawym boku :ico_sorki: albo to co innego :ico_sorki: hehe
A skąd wiesz że to nóżki :ico_oczko: Może rączka i nóżka. :) to ja się z mężem ostatnio kłóciłam o mto co maluszek wypiął. No i miałam racje że to była nonono bo synek już główką w dół siedzi i na USG wypiął znowu dupcie.

[ Dodano: 10-06-2011, 10:01 ]
in.your.mouths, no to nieciekawie z tą choroba. A co dalej maja w planach?
Co do włosów ja juz raz ścinałam w kwietniu i teraz znowu dzisiaj ide zrobić termin bo już nie moge ułozyc :(

[ Dodano: 10-06-2011, 10:01 ]
Nic zmykam bo synek już prawie skończył się ubierać.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

10 cze 2011, 10:01

Joanna24, a rączką tez może gwałtownie kopnąć ?;>
ostatnio rączki miała na buzi na USG ...


mam pytanko. :ico_brawa_01:
jak to jest z tą linią na od spojenia łonowego w góre?
ktoś mi nonono jazde ,że jak linia dojdzie do pępka to poród tuż tuż...
helooooł moja jest za pępkiem :ico_sorki:
chyba jakaś bajka ale chce znac wasze zdanie ...

[ Dodano: 10-06-2011, 10:05 ]
in.your.mouths, farciaraaaa z tymi włosami.
mi może 10 cm... albo nawet nie.
Dzidzia mi wsystko zabrała:(
paznoookcie, włosy...
podobno są takie super włosy w ciąży :ico_sorki:nie u mnie :(
straciły blask :( szope mam taką oo :ico_sorki:
piłka do koszykówki,
moja piłka do kosza raczej piłki nie przypomina a hm.. jak to nazwać.
oglądałyscie godzille ??;> tam ten robak tak wychodzi z brzucha fajnie hehe ;)
ott właśnie... tak wygląda obecnie mój brzuch. :ico_szoking: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

10 cze 2011, 10:08

mój Alek lubuje się w wystawianiu nogi,prawie codziennie wyraźnie widać jak wypycha piętki,komiczny widok :ico_oczko:

właśnie nie wiedzą,jakoś po porodzie planują mnie zamknąc w szpitalu na szczególowe badania,w tym biopsję.nie wiadomo jak z lekami,bo podobno źle wpływają na karmienie,a chociaż w pierwszych miesiącach chcialabym karmić małego,wiadomo że mleko matki to najlepsza ochrona,i nie ma mu równych.

u mnie też dziś chłodno,nareszcie :ico_brawa_01:

ja właśnie włosów ścinać nie zamierzam,obecnie sięgają pasa i są idealne :ico_brawa_01: ,pomijając fakt,że trochę zmieniły kolor,ale pułkanki z rumianki robią swoje i powoli tracę rudawy odcień.a tak swoją drogą,jest taki przesąd,że zawsze przyy dziewczynce rudzieją

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

10 cze 2011, 10:19

przyy dziewczynce rudzieją
:ico_brawa_01:
ooooo hehehe ;) no to cos moze w tym jest ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość