Awatar użytkownika
mariposa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2010, 12:50

Prywatnie czy państwowo

10 cze 2011, 15:37

jakie są wasze doświadczenia z leczenia w państwowych zakładach?? ja musiałam ostatnio dwa zęby wyleczyć i nie jestem zadowolona :ico_nienie: . nie dość że się naczekałam masę czasu, strasznie mnie bolało, a po 2 miesiącach plomba wypadła. dlatego stwierdzam że teraz już nigdy więcej państwowo tylko prywatnie. Fakt że trzeba czasem tez czekać i zapłacić grube pieniądze ale przynajmniej jest gwarancja że wszystko będzie ok.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

10 cze 2011, 15:54

ja chodze na NFZ za drogo kasuja jak sie idzie prywatnie. zazwyczaj 100zl wizyta ktora trwa do 5 min ewentualnie 10 min i jeszcze w tym samym budynku co na NFZ.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

10 cze 2011, 21:22

Ja chodzilam na FNZ i powiem ze i tak musialam placic za znieczulenie i plombe :ico_sorki: Ale za to dobrze mialam zrobione takze nie narzekam :-) To zalezy na kogo sie trafi. Bo prywatnie tez mozna robote spaprac :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 cze 2011, 22:17

ja w ciągu ostatnich trzech tygodni cierpiałam bardzo z powodu zębów :ico_olaboga:

dodam tylko tyle ze mam zęby prawie non stop leczone, od dziecka mam słabe szkliwo co sie okazuje mogło być następstwem refluksu o którym nie miałam pojęcia

trzy tygodnie temu rozbolał mnie ząb ale tak bardzo ze tabletki które mogłam wziac w ciazy nie zadziałały wcale :ico_szoking: i nie przespałam nocy
rano pobiegłam do kliniki stomatologicznej która przyjeła mnie prywatnie z ulicy, nie czekałam nawet 3 minut na wizyte
dentysta zrobił mi znieczulenie, położyłam sie jak w solarium i w ciągu godziny zrobił mi takie kanałowe leczenie z użyciem endometru że mogłabym zasnąć :ico_sorki: nic nie bolało
jedynie rachunek :ico_noniewiem: 425zł
bez plomby, bo mam fleczer czasowy plombe ide zrobic we wtorek za 80zł

po tygodniu sprawa sie powtórzyła :ico_puknij: inny ząb, z drugiej strony :ico_olaboga: wkurzona pobiegłam do mojego starego dentysty zeby mi to naprawił bo nie mam az tyle kasy zeby co tydzień wydawać po 500zł za leczenie prywatne zębów które on mi leczy :ico_szoking:
jak sie okazało on też ma endometr i zrobił mi ze strachu chyba tego zeba za 50zł, odbudował korone zęba i kazał po porodzie zrobić rtg czy jest oki

oba zęby to były górne "piątki" z dwoma kanałami
oba zrobione tymi samymi metodami z użyciem endometru
jeden kosztował mnie 505zł
drugi 50zł

czas pokaze który dobrze zrobiony :ico_noniewiem:

[ Dodano: 10-06-2011, 22:27 ]
dodam jeszcze ze pare lat temu chodziłam prywatnie do dentysty i mój brat płącił sporą kase zebym miała zdrowe zęby, chodziłąm do kliniki HELP w Bytomiu
zdzierali kase za wszystko, za dolną szóstkę zapłaciłam tam 900zł (kilka wizyt)
po jakimś czasie ząb poszarzał, plomba odprysneła wiec poszłam do nich z reklamacją i co sie okazało... moja kartoteka zagineła :ico_szoking: nigdy u nich nie byłam, oni mnie na oczy nie widzieli itp paranoja jakaś :ico_olaboga:
koniec końców trzeba było zeba wyrwać bo zrobił sie stan zapalny a nie było czego tam ratować, kanały czarne :ico_olaboga:

teraz leczę kła tez tam robionego, siedze z watą w zębie zeby móc cokolwiek zjesc, bo mam rozwierconą dziure zeby ropa mogłą sciekać do tego antybiotyk :ico_noniewiem:
zobaczymy czy w ogóle sie da go uratować :ico_noniewiem:

lilo

11 cze 2011, 07:29

To zalezy na kogo sie trafi. Bo prywatnie tez mozna robote spaprac :ico_sorki:
Dokładnie - jeśli lekarz ci spaprał coś to jest to zły lekarz a nie źle zrobił bo na fundusz.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 cze 2011, 16:30

od zeszłego roku na NFZ nie można już leczyć zęba kanałowo ,także córa "musiała " wybrać ząb do leczenia ale bez kanałowego :ico_sorki:

w ogóle to zdecydowanie wole leczenie NFZ niż prywatnie gdzie naprawdę mnóstwo kasy się zostawia i nie ma nawet odliczeń od podatku......

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

11 cze 2011, 19:13

ja z doświadczenia wiem że nie ma się oglądać na NFZ bo są takie terminy że szok, jak już muszę to idę prywatnie całkiem inne traktowanie i wogóle

Awatar użytkownika
lubie_gdy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2010, 13:12

13 cze 2011, 23:11

tak naprawde w prywatnej klinice tez nie masz gwarancji ze wszystko bedzie ok. tam tez pracujz przeciez tylko ludzie i wszystko sie moze zdarzyc tez moze coś zle zrobic albo sie pomylic. mimo wszystko łatwiej sie chyba tam dostac niż na wizyte w państwowym zakladzie.

Awatar użytkownika
kabi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2010, 17:41

14 cze 2011, 22:00

Ja już dawno nie chodzę do państwowych lekarzy tylko do prywatnych i jeszcze nigdy się nie zawiodłam bez względu na to co robiłam. Zęby np. leczę w Villanova i fakt że czasem trzeba czekać trochę dłużej na wizytę ale zawsze wszystko było ok. A podobnie jak mariposa zawsze po wizytach u państwowych stomatologów coś się działo, dlatego już im nie ufam.

Awatar użytkownika
mariposa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2010, 12:50

16 cze 2011, 10:20

chyba będę musiała zrobić tak samo, nie żałować pieniędzy na leczenie, zapłacić raz i mieć spokój

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość