Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

22 cze 2011, 18:46

ALe jakby mój Pawełek spał 4 godziny to chyba już bym go obudziła :ico_sorki:
dlaczego?
ja nie jestem zwolenniczką budzenia dziecka jak śpi :ico_oczko: ile potrzebuje tyle śpi a jak się obudzi to na pewno wtedy zje :-)

[ Dodano: 22-06-2011, 18:47 ]
już wstała i troszkę pojadła za to Hania dalej śpi :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

22 cze 2011, 19:27

aniawlkp86, mi w szpitalu kazali po 3 godzinach budzić na karmienie albo przystawiać na spiocha.

[ Dodano: 22-06-2011, 20:23 ]
U nas dziś wielki dzień :-D Pawełek się do mnie uśmiechnął jak do niego mówiłam :ico_brawa_01: Wcześniej to tylko przez sen się uśmiechał. I po kąpieli odpadł nam kikut :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

22 cze 2011, 21:07

hej

u mnie w koncu powrót do cywilizacji :ico_oczko:

dziewczyny spia, maz na skuter poszedł, a ja mleczko własnie ściągam.

dzis bylismy na szczepieniach, mała kłuta w obydwie nózki :ico_placzek: , troszkę popłakała, za 6 tyg, powtórka (i kolejne ponad 700 zl :ico_olaboga:) po tych wrazeniach spała od 9 do 17.30 z przerwami na cyca na spiocha :ico_szoking:
mały głodomorek wazy juz 5200 g :-)

ania super fryzurka :ico_brawa_01: , widac chyba konkretna zmiana, zdecydowanie powazniej wygladasz.
na plesniawki dobry jest aphtin.
Ja też nigdy nie budziłam jak dzieci spały, Pola potrafiła mi spać po 4.5h, Liwia max po 3.5 domaga się :-)

motylek ale miałas akcje :ico_olaboga: , dobrze, ze zachowałas zimna krew.
:ico_brawa_01: za uśmiech i pępuszek.
Fotelik mamy maxi cosi cabrio, oczywiście z wkładka, jestem b. zadowolona

murchinson szerokości życzę.

emilia, markotka Liwia wczoraj tez miała gorszy dzien, spac poszła ok. 22 (gdzie o 19 była kapana):ico_olaboga: juz nie wiedzieliśmy co z nia robić.

markotka dziwne z tym pokarmem, a ściągałaś , wtedy wiedziałabyś ile w cycach masz, i ile krzys mniej wiecej zjada.Liwi np. na jedno karmienie starcza jeden cyc, jak chce dac drugiego to sie złosci, a z jednego cyca ponad 100 ml wyciagne wiec wiem ,ze tam cos jest. Na 2-3.5 przewaznie starcza, choc zdarzaja sie dni, ze chce cyca co chwile, przewaznie jak nie spi to tak cuduje.
dzis mi wyjatkowo mało jadał, sciagłam prawie 300 ml :-D (sie zamrozi), rzadko na raz tyle sciągam :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

22 cze 2011, 21:18

na jedno karmienie starcza jeden cyc, jak chce dac drugiego to sie złosci, a z jednego cyca ponad 100 ml wyciagne wiec wiem ,ze tam cos jest. Na 2-3.5 przewaznie starcza, choc zdarzaja sie dni, ze chce cyca co chwile, przewaznie jak nie spi to tak cuduje.
U mnie jest tak samo :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

23 cze 2011, 06:45

Witam,
dziękuję za życzenia Mateusz spał prawie całą drogę, obudził raz bo staliśmy w gigantycznym (1, godzinnym) korku przed Sulejowem. Dałam mu jeść, zdążyłam odbić i przewinąć a w tym czasie posunęliśmy się może że 100m. Zawróciliśmy i młody szybko zasnął i spał do Chełma. Obudził się już przy wchodzeniu do klatki. Dotarliśmy na 1 rano.
Motylku :ico_brawa_01: pępuszek i uśmiech. Złóż kocyk lub mały ręcznik na 4 i włóż do fotelika. Spokojnie zapniesz pasy bo tylko podniesiesz pupę Pawełkowi. Popytaj w sklepach z wózkami czy samej taką wkładkę dałoby radę kupić.
ALe jakby mój Pawełek spał 4 godziny to chyba już bym go obudziła :ico_sorki:
dlaczego?
ja nie jestem zwolenniczką budzenia dziecka jak śpi :ico_oczko: ile potrzebuje tyle śpi a jak się obudzi to na pewno wtedy zje :-)
Ja też nie jestem tego zwolenniczką ale budziłam inaczej Mateusz spałby po 6-7 godzin. Taki maluch bardzo szybko traci glukozę i może zapaść w śpiączkę, i słabo przybiera na wadze a czasem nawet zaczyna ją tracić dlatego przerwy w jedzeniu u noworodka nie powinny być dłuższe niż 4 godz.

Nowa :ico_brawa_01: dla Liwii za wagę. A braliście ten plasterek emla?
Aniu kotki cudne. Jak byłam mała to miałam takiego jak ten Twój w paski ale mi ukradli (był malutki i miałam go może z 3 dni).
Dalej nie wiem co której napisać :ico_wstydzioch:
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:25 przez Murchinson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

23 cze 2011, 08:27

Hejka :-)

Nocka u mnie jak zwykle przespana, pobudka o 2.30 potem o 5 i o 7 a teraz dalej spi. No ale musiałam wstać bo Filipek się obudził. Katarek Pawełkowi mija, jest coraz mniejszy. Czyściłam mu nosek tylko nad ranem bo w nocy ładnie spał.

Murchinson, to Mateuszek pieknie przespał drogę :ico_brawa_01: Ja bym się teraz bała karmić w samochodzie :ico_sorki: Jak będę na wizycie patronażowej to porozmawiam o tym z pediatrą.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 cze 2011, 15:42

Aniu wychodzi na to, że właśnie kryzys laktacyjny mam :ico_sorki: mały dzisiaj już 2 razy butelkę dostał, bo wyciągnął obie piersi i mało mu jeszcze było :ico_sorki: ale czytałam, że te kryzysy pojawiają się właśnie w 3 i 6 tyg. życia dziecka, a później w 3 i 9 miesiącu.

Motylek piję dużo wody, herbatkę na laktację i kompot z jabłek. Dobrze, że Pawełkowi katarek mija :ico_sorki: U nas w foteliku jest regulacja pasów i troszkę je poluzowałam, a kocyk złożyłam w prostokąt i podłożyłam pod całe plecki i pupę, pod główkę nie i wtedy młody siedział stabilnie, bo inaczej to wpadał w fotelik i głowa mu się strasznie kiwała na wszystkie strony.

NOWA na początku miałam bardzo dużo pokarmu, jak karmiłam z prawej piersi, to w tym samym czasie z lewej leciało ciurkiem :ico_sorki: teraz od kilku dni jest słabo :ico_sorki: laktatora nie mam i nie ściągałam nigdy pokarmu, więc nie wiem ile tego jest. Poczekam jeszcze kilka dni i jak się nie poprawi, to może kupię laktator, bo nie chciałabym już teraz na modyfikowane przechodzić. Liwia już duża panna :ico_brawa_01: a ceny szczepionek są powalające :ico_szoking: nas też to niedługo czeka :ico_sorki:

Murchinson fajnie, że podróż spokojna :ico_brawa_01: Nie wiem jak jest z plasterkami, ale ja używałam maści emla do depilacji intymnej i znieczula tak mocno, że skóra jest cała zdrętwiała, czuć dotyk, ale bólu zupełnie nie. Plasterki podobno dopiero od 3 miesiąca można stosować.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 cze 2011, 15:44

witam
moja cała 3 sobie drzemie :ico_szoking:
Milenka jak wczoraj po 21 zasnęła (gdzie zawsze zasypiała dopiero przed 23...) to spała prawie do 2,potem karmienie i spała do 6 :ico_brawa_01: zjadła,zrobiła kupkę i do 8 spała jeszcze :-D
aniawlkp86, mi w szpitalu kazali po 3 godzinach budzić na karmienie albo przystawiać na spiocha.
niby tak karzą,ale co się dziecku stanie jak pośpi dłużej? :ico_noniewiem: skoro tyle snu potrzebuje to niech śpi :ico_noniewiem:
Pawełek się do mnie uśmiechnął jak do niego mówiłam :ico_brawa_01: Wcześniej to tylko przez sen się uśmiechał. I po kąpieli odpadł nam kikut :ico_brawa_01:
super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
mały głodomorek wazy juz 5200 g :-)
wow duża już jest :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
na plesniawki dobry jest aphtin.
tak,mąż wczoraj kupił i już widać efekty :ico_sorki: tylko nie wiem jak jej smarować język tam bliżej gardła bo niestety moje palce tak daleko nie sięgną tym bardziej,że Milenka za bardzo buźki nie chce otwierać :ico_sorki:

Murchinson super,że synek tak ładnie spał a wy dotarliście bezpiecznie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

23 cze 2011, 18:34

niby tak karzą,ale co się dziecku stanie jak pośpi dłużej? skoro tyle snu potrzebuje to niech śpi
Tu nie chodzi o spanie tylko o karmienie :ico_oczko: Nie trzeba budzić dziecka jeśli na śpiocha da się nakarmić. Tak jak napisała Murchinson:
Ja też nie jestem tego zwolenniczką ale budziłam inaczej Mateusz spałby po 6-7 godzin. Taki maluch bardzo szybko traci glukozę i może zapaść w śpiączkę, i słabo przybiera na wadze a czasem nawet zaczyna ją tracić dlatego przerwy w jedzeniu u noworodka nie powinny być dłuższe niż 4 godz.
Ja na tym punkcie może jestem troszke wrażliwsza ze względu na to że mój Filipek spadł bardzo na wadze w szpitalu bo go nie przystawiałam jak spał. Więc teraz Pawełka karmiłam częściej i nie spadł dużo w szpitalu.

markotka, moim zdaniem jeśli masz kryzys laktacyjny i dokarmiasz to powinnaś laktatorem odciągać bo pokarm Ci zaniknie jak Krzyś będzie mniej ssał. Piersi produkują tyle ile dziecko wyciąga.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 cze 2011, 21:52

Aniu ale pięknie Milenka nockę przespała :ico_brawa_01: dobrze, że pleśniawki schodzą :ico_sorki:

Motylek daję Krzysiowi najpierw jedną pierś, później drugą, za godzinę znowu obie i jak nadal jest głodny, to dopiero wtedy daję mu modyfikowane.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość