buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

21 lip 2011, 13:09

Przez 2 miesiące przybrał tym razem już tylko pół kilograma, za bardzo jest ruchliwy - nie ma czasu na tycie ale za to urósł 7 centymetrów.
no teraz to juz mniej będą nasze pociechy przybierać, my mamy szczepienie jakoś na poczatku sierpnia, okaże się ile mój zawadiaka waży :-D
następnym razem na pewno się uda zdać.
oj tak sobie postałam i posłuchałam to większość ludzi podchodzili do egz już 5, a nawet byli tacy co 10 raz :ico_olaboga:
bo ze mnie to już stara d...
a ile masz latej? Nie jesteś pewnie dużo starsza ode mnie, ja poprostu za późno się za to prawko wzięłam :ico_sorki:
I też zawsze potem miałam wyrzuty, że go nie upilnowałam.
oj okropne to uczucie.
jak go nad ranem przyniosę, to leży między nami, bo inaczej na bank by zleciał.
my też tak robimy, tylko akurat tym razem to Oliwci coś się przyśniło, i mój P do niej poszedł no i małemu zostawił pole do popisu :-D

kurcze auto nam się popsuło przed samym wyjazdem ciekawe czy elektryk naprawi, bo w poniedziałek mieliśmy jechać

Gaga popytaj w agrocentrum, bo my kiedyś też mieliśmy problem z chwastami w trawie i czmś tam pryskał P tylko nie pamiętam jak się to nazywało :ico_noniewiem:

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

21 lip 2011, 13:16

Witam!!!
Madziorka super fotki :ico_brawa_01: fajnie ze spedzacie wakacje na calego :ico_brawa_01:

gaga :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla zdolnego i duzego Krzysia za wszystkie postepy : :ico_haha_01:

Agnieszka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla dzielnego synka i za pierwze pokonane kilometry hehe :-D :-D

buzok nie martw sie nastepnym razem bedzie lepiej :ico_pocieszyciel: to wszystko ten wstretny stres

U nas dzis duchota ale chba bedzie padac juz zaliczylysmy z Nadusia 2 spacerki bo w domu nie idzie wysiedziec. Mam malu problem z niunia ona nie chce pic mleka z butli najlepiej jakbym jeje dawalaz lyzeczki :ico_olaboga: do obiadku az sie trzesie w nocy pije ladnie ale w dzien nie chce czym to moze byc spowodowane????? Zauwazylam ze u gory wyzyna jej sie zabek widac biala plamke ale to juz tak od paru tygodni i nic czy przez to moze niechciec jesc????? prosze napiszcie mi co tym myslicie bo ja juz nie wiem co mam myslec :ico_olaboga:

[ Dodano: 21-07-2011, 13:28 ]
A to jeszcze wstawie moja siezaca panienke hehe
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 21-07-2011, 13:28 ]
przepraszam za bledy nie wiem co sie ze mna dzis dzieje he :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

21 lip 2011, 13:31

czesc

ja klikam od sis
jestem u niej na kawie
a Olaf spi w pokoju obok
mimo ze sasiedzi wierca niemilosciernie brr
no ale spi juz 1.5 godz wiec lada chwila na obiadek sie obudzi
\
dzis sama mu zrobilam pierwszy raz
marchewka ziemniak pietruszka cukinia

tyle mialam w domu i tak na szybko
i z natka pietruszki zmiksowalam

miesa nie mam swojego

ale adama wujek czeka w pogotwiu by zabic krolika dla OLafa wiec zadzwonic trzeba i odebrac

my cielecinki nie mozemy ze wzgl na alergie
a kurczaka kupowalam ale w sloiczkach jedynie

Buzok a masz juz 30stke?
ja skonczylam w ub roku i dopiero wrtedy za prawko sie wzielam
na dodatek w polowie ciazy.. wiec zdalam w pazdzierniku
na to nigdy nie jest za pozno

sa 18stki ktore robiaa potem nie jezdza 10lat bo nie potrzebuja
a my mamuski jak robimy to z potrzeby i od razu za kolko wsiadamy i jaka wygoda co?
nie martw sie to dopiero pierwszy raz
malo kto zdaje wtedy
bo jednak stres wygrywa i na byle czym mozna oblac

ja zdalam za 2 razem choc nie wierzylam w to. strasznie sie cieszylam

ale pierwszy raz to jest nowosc, auto. i wszystko po koleji
ja sie zestresowalam i na placu za dalek zatrzymalam od linii. duzo nie trzeba
ale potem juz sie nie przejmowalam i plac poszedl idealnie
na miescie bylo kilka bledow ale drobnych i zaliczylam.

czego tobie zycze!!! zobaczysz jakie to szczescie i ulga!!! powodzenia

Aniula nie wiem co ci doradzic...
ona od poczartku na butle tak reagowqala? jest na butelce tylko?
czy moze preferuje piers i stad taka reakcja?
wiem ze sa dzieci ktore nie chce pic z butelki i juz
wszystko lyzeczka
wtedy mozna podawac gesta kaszke. ale to na snaidaie i kolacje. w dzien to tylko mleko pasowaloby nie?
moze przemycaj je w innej postaci jesli mala nie chce z butelki

dobrze ze oboiadki ladnie wcina
bo z tym tez roznie

spotkalam sie z ALineczko z warszawie i z koleju tomus nie chce nic poza mleczkiem z butelki

i tez nie wiadomo dlaczego

takze ciezko wytlumaczyc

a wspominasz o zabkach hm nie wiem czy to ma zwiazek
zrozumiale byloby gdyby ogolnie apetyt sie zmniejszyl ale jesli dotyczy to tylko butelki to nie mam pojecia

a dajesz smoczek ?


u nas z koleji Olaf wszystko by zjadl. i cycka. i mleko z butelki paskudny nutramigen pije.
i kaszke na wodzie samej. bez owocow. fuj
i sloicziki wszystkie

a porblem bo z nim trzeba uwazac ze wzgl na alergie
i tez nie moge poszalec
i tez niedobrze

takze zawsze cos

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

21 lip 2011, 14:20

Madziorka karmilam ja przez pierwsze 2 miesiace pozniej butla i tak do teraz tyle ze od paru tygodni zachowuje sie jakby jeje mleko nie smakowalo :ico_noniewiem: ale jak ma przerwe miedzy posilkami 5 godzin to wcagni i butle ja juz sama nie wiem :ico_noniewiem:
tak Nadia ciagnie smoka!!!

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

21 lip 2011, 14:34

hmmm no to jak zje rano kaszke. wieczorem kaszke lyzeczna. bo z tym nie ma porblemu rozumiem? i obiadek . to zostaje ok 2 butle mleka miedzy czaie tak? to moze jak zrobisz wieksza przerwe to zje? i bedzie git. w nocy je to nie ma problemu hmm skoro skoka ciagnie to jej smoczki do gustu przypadly no i pije mleko juz dlugo\
wiesz moze akurat dziaselka ja bola. i akurat przy zetknieciu ze smoczkiem od butelki cos jej nie pasuje? moze rob jej mniejsze porcje. az sie sytuacja unormuje? albo rob cos na mleku aby miala go w diecie a nie musiala butelki ciagnac?

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

21 lip 2011, 20:29

wszystko jest tak jak piszesz dziekuje ci bardzo juz mi troche lepiej a co do smoczka to zauwazylam ze w dzien ona go nie ssa tylko gryzie wiec cos ww tym ssaniu mleka z butli musi byc jeszcze raz dziekuje :588:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

21 lip 2011, 21:33

Aniulka nie ma za co mi dziekowac. ja sama tak gdybam i nie wiem co doradzic. ale nie ma sie co przejmowac. skoro ladnie je. i pije mleko mimo wszystko. to nie przejmuj sie. daj jej gryzaczki niech sie mala wyzyje na nich i moze mleczko pociagnie potem. buziaki

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

21 lip 2011, 21:47

siezaca panienke
sama tak bez oparicia też Ci siedzi? Adrian musi mieć jakąś podpórkę :-D ale też od jakiegos czasu mało leży, więce siedzi lub pelza :-D
Hm...Aniula Madziorka dobrze napisała, ze brak chęci na butle może być spowodowana tym że mała ma wrażliwe dziąsełka i smoczek ją uraża :ico_noniewiem: , przeczekaj, może to przejściowe i pewnie niedługo minie :ico_sorki: .
Madziorka fajnie, że będziecie mieli takiego królika dla małego z pewnego miejsca, my też mamy, bo moi rodzice specjalnie dla malego króliki chowają, a kurczaczka też puki co ze słoiczka, a resztę się boję, bo też nie wiem na co może być uczulowny, a reaguje jak wiecie krwią w kupce jak go coś uczuli :ico_sorki:
Buzok a masz juz 30stke?
mój rocznik to 83 :-D
a my mamuski jak robimy to z potrzeby i od razu za kolko wsiadamy i jaka wygoda co?
fakt, ja bez prawka to od września wogóle bym nie wiedziała jak funkcjonować, więc do września to musze zdać i od razu za kółko wsiadać :ico_sorki:
czego tobie zycze!!!
dzięki :ico_sorki:
spotkalam sie z ALineczko z warszawie
co u niej słychac? jak Tomuś się chowa? Ona jakoś teraz chyba miala weselicho co? Chyba że się mylę :ico_noniewiem: , jak się udalo?

Madziorka my też wcinamy nutramigen.
Nie wiem czy próbowalaś dawać małemu kaszkę SINLAC? Super kaszka dla alergików, nasza pediaatra nam poleciła, i mały tak ją zajada, że hoho :ico_haha_01: , zresztą ja też próbowałam i jest pyszna, i można ją podać jako inny posiłek, bo to kaszka na wode :ico_sorki:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

21 lip 2011, 22:18

buzok to ty mloda babeczka jestes jeszcze hehe zdasz niedlugo. zobaczysz!

Alinka jeszcze przed slubem. nawet nie wiem na kiedy sie przesunelo w rezultacie hehe

ja podaje kleik ryzowy i kukurydziany na wodzie. i tez Olaf wcina. takze nie szukam na razie innego. ale sinlac tez zakupie dla urozmaicenia. nie podaje codziennie tego samego hehe
dzis dodalam do kleiku troche banana pierwszy raz
jutro tez sprobuje tak
ja podaje te kleiki jako drugie sniadanie o godz 11. plus troche mleka z piersi.

jak wy urozmaicie diety maluchow?
jak wyglada menu codzien?

my jestesmy pocatkujacy i dodatkowo Olaf alergik wiec troche w tyle

ale rano piers ok godz 7 i 9
godz 11-kaszka/kleik na wodzie plus piers
g.14 obiadek-warzywa z miesiem lub bez. plus piers
g.17 mleko modyfikowane 120ml plus piers
g.19 piers
g 20 mleko modyfik 120 ml

w nocy piers ok 2 razy

wazymy 7100

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

22 lip 2011, 11:10

Hej dziewczynki


Widze Madziorka do nas wróciła a ostatnio nawet się dziewczyn pytałam co się z Tobą dzieje Kochana bo tak długo Cię nie było ale teraz już wiem czemu!

Buzoczku przykro mi że nie zdałaś ale kochana nie przejmuj się następnym razem na pewno Ci się uda!

Aniulka nie denerwuj się tak tym że Nadusia nie chce pić mleczka w dzień moja Klaudusia ma tak samo jak przez cały dzień jak wypije 90ml na raty to jest ok za to w nocy 120ml to mało chętnie by ze 150 wciągnęła ale nie chcę jej tyle dawać aby klucha nie była! Wole jej dać 2x ale mniej! Jeśli dajesz jej inne rzeczy do jedzonka i nie jest głodna i przybiera na wadze to naprawdę myślę że nie masz się czym przejmować!

Gaga brawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Krzysia za wyczyny on jest niesamowity i taki silny! Tylko pogratulować ciekawe które następne z naszych maleństw zacznie raczkowac albo samodzielnie siedzieć!

Agnieszka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Wikusia za pierwsze metry pokonane samodzielnie chwila moment a będziesz za nim biegać i uważać aby nic na siebie nie ściągną :)

Apropo Alineczki szkoda że już do nas nie zagląda, Madziorka może napisz co tam u niej jak Tomuś ile już waży klocuś maleńki :)

Kochana pytałaś się o jadłospis to u nas wygląda mniej więcej tak:

Wstajemy tak ok 7:00 -7:30

Śniadanko dostaje tak ok 8:30 -9:00 to zależy jak zawoła i daje jej 90ml mleka modyf z kleikiem ryżowym bo kukurydzianego nie lubi!

potem ok.12 dostaje przecier owocowy czasem sam a czasem z kleikiem to zależy jak jest głodna

ok 14-15 daje jej obiadek słoiczek albo jak sama zrobię marchewkę z czymś (ziemniak, brokuł itp.) ale ona za tym niestety nie przepada w ogóle moje dziecko to by jadło tylko słodkie rzeczy ale i tak jej daje mimo tego że pluje dalej jak widzi!

ok 17 dostaje kaszkę na wodzie z owocami albo kleik z owocami

i o 19:30 -20:00 już po kąpieli 120 butli i idzie lulu

potem ok 22:00 jak ją do łóżeczka zanoszę jak spać idziemy wypije kolejną butlę 120ml

potem budzi się ok 3:00 na 120ml mleczka

i kolejne jedzonko jest między 5 a 6 rano i idzie dalej spać i wstaje o 7:30 i dzień zaczyna się od nowa!

A do tego przez cały dzień wypije 150-200 ml herbatki teraz akurat mamy uspokajającą z Hipp ale do tej pory piła tylko koperkową ale się skończyła i musiałam kupić inną bo koperk. nie mieli ale mam nadzieję że już sprowadzili bo leprze kupki miała po koperk. bo jak jej daje tyle kaszki to niestety ma takie zbite te kupki choć nie zawsze czasem zdarzy się paćka! Ale robi 2-3x dziennie tak że nie mamy problemu z bólem brzuszka ani zatwardzeniem!

I ważymy już 7560 - mój klops mały :) :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Zastanawiam się nad tym aby zacząć wprowadzać jej gluten tzn. kaszkę manną ale jakość nie pali mi się do tego! Wiem że wy już dawno zaczęłyście! Może powiedzcie mi więcej na ten temat bo ja to się w ogóle nie orientuję czy jest jakaś granica do kiedy trzeba to wprowadzić i w ogóle czemu trzeba to robić tak powolutku?

Dziewczynki przedstawcie jadłospis waszych dzieciaczków to może wymienimy się przepisami na jakieś zupki albo dania bo ja to jakoś nie wiem za bardzo co jeszcze mogę jej podawać!?

Dziś jak będę w PL sklepie to chcę kupić flipsy kukurydziane i spróbować jej dać - ciekawe czy jej posmakują! :)

Buziolki

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości