emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

04 sie 2011, 08:00

czesc

wlavzylam mkomputer i lece kawke robic

u nas narazie chlodno ale slonecznie

wczoraj bylismy u znajomych na wsi, Tosia spala prawie godzine :ico_szoking:
dostalam dynie, macie jakies przepisy z dynia?

markotka wydaje mi sie, ze Tosia wlasnie czyscila nosek, bo mleczko sie tam jakos dostalo w nocy

milego dnia

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 sie 2011, 09:24

Hej,
młody zbudził się po 4 a następnie o 5.30 więc pobudka była wcześniej bo D wstaje normalnie o 6. Po 7 ja i mały usnęliśmy i spaliśmy do 9.
Na obiad robię zupę brokułową wg. Koroneczki.
Emilia jak z dynia robię głownie tego kurczaka, kiedyś korciło mnie zrobienie zupy albo ciasta ale nie robiłam do dziś. Nie znam przepisu. Oby już takie drzemki Tosia maiła.
Za to wczoraj wieczorem (a raczej w nocy) zrobiłam ciasteczka owsiane z żurawiną-pycha, już prawie nie ma i chyba dziś zrobię raz jeszcze :-D

[ Dodano: 04-08-2011, 09:27 ]
A, mam język dwulatka T. Hogg-chce któraś?
Emilia, a może risotto z dynią?

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

04 sie 2011, 09:30

Emilia jak z dynia robię głownie tego kurczaka, kiedyś korciło mnie zrobienie zupy albo ciasta ale nie robiłam do dziś. Nie znam przepisu.
ja znalazlam w necie placuszki z dyni i dzis zrobie na obiad dla Marcela, mam od wczoraj zupe buraczkowa, ale mu cos nie bardzo podchodzila
Oby już takie drzemki Tosia maiła.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Za to wczoraj wieczorem (a raczej w nocy) zrobiłam ciasteczka owsiane z żurawiną-pycha, już prawie nie ma i chyba dziś zrobię raz jeszcze
to ja poprosze przepis :ico_oczko:

[ Dodano: 04-08-2011, 09:31 ]
A, mam język dwulatka T. Hogg-chce któraś?
ja juz czytalam, dzieki :ico_oczko:
Emilia, a może risotto z dynią?
wiesz jak sie robi?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 sie 2011, 09:36

Zaraz wlepię oba przepisy tylko się ubiorę.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

04 sie 2011, 09:39

Zaraz wlepię oba przepisy tylko się ubiorę.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

04 sie 2011, 10:03

hejo :-)
U nas gorąco- czekam na bratanice K i jedziemy na spacer :-)
Dziś idę do fryzjera na tą keratynę, jestem ciekawa efektu, mam nadzieję, że będzie zadowalający :-)

Markotka, niektórzy tak mają, że coś tam w biodrze przeskakuje, to nic groźnego jeśli nie boli i nie ma innych dolegliwości. Pewnie jakieś ścięgno, albo więzadło lekko się przykurczyło i trze o krętarz kości udowej.
A, mam język dwulatka T. Hogg-chce któraś?
Ja poproszę :-)
jak z dynia robię głownie tego kurczaka, kiedyś korciło mnie zrobienie zupy
Jadłam kiedyś przepyszną zupę z dyni, ale nie na słodko tylko na ostro- poczęstowała mnie moja sąsiadka, jak ją dorwę zapytam jak ją robiła, bo sama chętnie bym taką zjadła.

Ja jeszcze nie wiem co dziś na obiad ugotuję hmmm
Mam fasolkę tyczkową od mamy więc może jakieś mięsko i fasolkę ugotuję

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 sie 2011, 11:15

Ciasteczka owsiane
60 g masła (może być margaryna)
ok.125 g cukru (to zależy od kwaskowatości owoców i czy lubimy dużo cukru-ja dałam ok.20g cukru pudru i ok.60 cukru brązowego)
1 jajko
szczypta soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
70 g płatków owsianych (ja dałam szklankę i teraz dam więcej bo lubię bardziej owsiane)
owoce (maliny, jagody, żurawina, rodzynki-co kto i ile lubi, mogą być suszone lub świeże)
Masło utrzeć z cukrem. Dodać jajko, następnie mąkę, proszek i sól. Wsypać płatki, wymieszać i dodać owoce. Nakładać na papier do pieczenia łyżka małe placuszki, piec w 180st. ok.15 min.(piekłam 13 min w 150 z termoobiegiem).
Z tych składników wyszło mi coś koło 20 ciastek. Są pyszne.

Risotto z dynią
1 szklanka pokrojonej w 1 cm kosteczkę dyni
1/2 litra bulionu drobiowego
15 g masła (2 - 3 łyżki)
1/4 cebuli posiekanej w drobną kosteczkę
100 g ryżu do risotto (1 filiżanka)
1/4 szklanki białego wina
tarta gałka muszkatołowa do smaku
sól i pieprz
Parmezan

Zagotować bulion i trzymać gorący na małym ogniu.
Roztopić masło na patelni z grubym dnem, dodać cebulę i połowę dyni. Smażyć na małym ogniu, aż cebulka się zeszkli, ale nie będzie zrumieniona, przez około 5 minut. Dodać ryż, zwiększyć ogień do średniego i mieszając chwilę podsmażyć ryż, aż pokryje się masłem. Wlać wino i odparować.
Gdy cały ryż będzie podgrzany i suchy, zacząć stopniowo wlewać do niego bulion, po jednej łyżce wazowej, za każdym razem mieszając. Kiedy ryż zaabsorbuje całkowicie jedną porcja bulionu, dodać kolejną. Gotować w ten sposób przez 15 - 17 minut, wlewając kolejne porcje bulionu i co chwilę mieszając. Po 11 - 12 minutach dodać resztę dyni.
Na koniec smażenia risotto nie powinno być wodniste (może pozostać ci trochę bulionu). Ryż musi być al dente ale i jednocześnie miękki. Patelnię zdjąć z ognia i odstawić na 1 minutę. Włożyć kawałki zimnego masła i energicznie wymieszać drewnianą łyżką. Na koniec połączyć z tartym Parmezanem. Doprawić solą oraz pieprzem, dodać gałkę muszkatołową do smaku.
Dynie można też wcześniej namoczyć przez 12 godz. w 1 szklance mleka i przed gotowaniem odcedzić.

Nigdy tego risotto nie robiłam, robiłam inne bardzo podobne, to może zrobię w przyszłym tygodniu.Kiedyś robiłam jeszcze leczo z dynią-robi się tak jak zwykłe tylko dodatkowo dodałam pokrojoną w kostkę dynię.
Emilia na pw wysłałam Ci stronę skąd brałam przepis na ciasteczka.
Koroneczka to jak dorwiesz tę sąsiadkę i pod Ci przepis to wrzuć tutaj. Ja jadłam kilka wersji zup dyniowych ale zawsze na słodko i z mlekiem więc nie bardzo mi smakowały.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

04 sie 2011, 11:31

hej :-D
pogoda super, ale siedzimy jeszcze w domu, bo majstry liczniki od wody wymieniają :ico_oczko:

Murchinson to też mieliście przeboje z księdzem :ico_sorki: jacy oni są dziwni, zawsze widzą problem, sami ludzi do siebie zrażają, a potem zdziwienie, że ludzie do kościoła nie chcą chodzić :ico_puknij: Listonoszka była się dzisiaj wytłumaczyć co z tym listem, ale mówi, że kompletnie nie pamięta jak to się stało, że awizo w skrzynce, a list na samochodzie, może jej wypadł i ktoś podniósł :ico_noniewiem: nie istotne, najważniejsze, że list jest. A książkę poproszę :-D markotka1985@wp.pl

Emilia świeże powietrze pewnie posłużyło Antosi i pospała :ico_brawa_01: ja z dyni nigdy nic nie robiłam i nie jadłam, więc nie pomogę, najwyżej na halloween sobie zostaw :ico_haha_01:

Koroneczko nie boli mnie to biodro, tylko tak nieprzyjemnie się robi jak ćwiczę, przy chodzenia i normalnym funkcjonowaniu nie mam problemów. A to może mieć związek z kolanami czy nie bardzo?

[ Dodano: 2011-08-04, 11:36 ]
NOWA ale Wam cudują z tym prądem :ico_olaboga: jak tak można wyłączyć na cały dzień i nie zawiadomić wcześniej :ico_olaboga:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 sie 2011, 12:41

Markotka wysłane.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

04 sie 2011, 13:52

witam się i ja, Liwia zasneła 30m min. temu,od 6 spała tylko 20 min. i strasznie marudziła.

Po Polę przyszła babcia, ale od rana zdązyła się farbami nieźle pobrudzić, musiałam ją całą myć nie mówiac o tarasie, ale zajęcie twórcze przynajmniej miała :-)

murchinson poproszę o książkę :ico_sorki: , a robilaś te muffiny z tego bloga. Ja ostanio zrobiłam owsiane z miodem były pyszne :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości