NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

29 sie 2011, 08:21

a kiedy dzieciaczki powinny siadac ...6miesiecy???
blizniaczki usiadly jak mialy skonczone 7 miesiecy.. wszystko od dziecka zalezy...

dzien dobry, komu :ico_kawa: ??
ja mialam ciezka noc, Paulina wymiotowala... dalam jej czopek na wymioty, na szczescie mialam w domu i poki co jeszcze spi

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

29 sie 2011, 08:21

zwazyc synka
trzymam kciuki :ico_sorki:

a mozna juz takim maluchom dawac palce i pozwalac sie im podnosic do siadu???

[ Dodano: 29-08-2011, 08:22 ]
Paulina wymiotowala.
to wspolczuje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

ja nawet nie mam nic takiego w domu ...zreszta nawet nie wiem czy cos takiego jest w uk dostepne bez recepty...

[ Dodano: 29-08-2011, 08:23 ]
blizniaczki usiadly jak mialy skonczone 7 miesiecy.. wszystko od dziecka zalezy...
usiadly ...to znaczy same sie podniosy do siadu z lezenia zcy zostaly posadzone i tak potrafily utrzymac pozycje bez podpierania pleckow????

[ Dodano: 29-08-2011, 08:24 ]
dzien dobry, komu :ico_kawa: ??
wlasnie mi sie parzy :-D

to jak z dieta ???

a cwiczenia tez musze zaczac tak jak Ty ale mi sie nie chce.... :ico_wstydzioch:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

29 sie 2011, 08:30

zreszta nawet nie wiem czy cos takiego jest w uk dostepne bez recepty...
ja dostalam kiedys od pediatry na recepte, a ze wtedy nie zuzylam i maja dluga date gwarancji to nadal mialam je w lodowce.. na szczescie...
to znaczy same sie podniosy do siadu z lezenia zcy zostaly posadzone i tak potrafily utrzymac pozycje bez podpierania pleckow????
jak je sadzalam to siedzialy bez podpierania pleckow... a czy sie podnosily to juz sama nie wiem, ale siedzialy stabilnie i nie lecialy na boki...
to jak z dieta ???
ja juz zaczelam :ico_oczko:

[ Dodano: 29-08-2011, 08:43 ]
mozna juz takim maluchom dawac palce i pozwalac sie im podnosic do siadu???
czytalam dzisiaj fajny artykul na ten temat

Kiedy dziecko jest gotowe do siadania?


Nam, dorosłym, pozycja siedząca wydaje się zupełnie naturalna, ale niemowlę musi włożyć sporo wysiłku, by ją opanować.

Malutkie dzieci chcą siedzieć, bo świat z tej perspektywy wygląda ciekawiej. Poza tym pozycja siedząca pozwala na nowe zabawy. Gdy obie ręce są wolne, można np. swobodnie sięgnąć po zabawkę, przekładać ją z ręki do ręki, chwytać dwie zabawki i stukać nimi o siebie, przewracać grube kartki w książeczkach. W czasie kąpieli można puścić trzymaną kurczowo rękę mamy i zająć się stateczkiem, który unosi się na wodzie. A na spacerze porządnie rozejrzeć się dookoła, a nie tylko podziwiać obłoki. Wszystko jednak ma swój czas. I przedwczesne sadzanie wcale niemowlęciu nie służy.

Bez pośpiechu

Być może słyszeliście, że czteromiesięczne niemowlę, które rwie się do siadania, można już sadzać podpierając poduszką. To nieprawda. Tak małe dziecko jest jeszcze do tego kompletnie nieprzygotowane. Ani jego układ mięśniowy, ani kostno-stawowy nie jest gotowy do takiego wysiłku. Najczęściej rwą się do siadania niemowlęta, które bardzo wcześnie były noszone w pozycji pionowej lub często i na dłuższy czas były układane w foteliku albo leżaczku. Nam, dorosłym, wydaje się, że dziecku siedząca pozycja bardziej odpowiada, bo może w niej obserwować wszystko, co się dookoła dzieje. Tymczasem ze względu na zdrowie malca lepiej byłoby sadzać go sobie na kolanach i trzymać w pozycji pionowej, ale na krótko i sporadycznie. Jeśli niemowlę wyraźnie domaga się lepszych widoków, można je nosić na rękach bokiem do podłogi, z główką i tułowiem uniesionym pod kątem 40-50 stopni. To zazwyczaj zaspokaja potrzebę dziecka, by widzieć więcej. Układanie poduszek pod plecami i po bokach nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zakłóca naturalny rozwój kontroli tułowia.

Każde dziecko jest inne

W niektórych poradnikach można przeczytać, że siedmiomiesięczne dziecko powinno usiedzieć bez podpierania 20 minut. Warto jednak pamiętać, że człowiek to nie zaprogramowana maszyna. Niektóre dzieci to potrafią, ale są i takie, które w tym wieku w ogóle jeszcze nie siedzą bez podparcia. Widocznie ich mięśnie i układ kostny nie są jeszcze na to gotowe. Nie trzeba się tym niepokoić. Jeśli jednak maluch skończy dziewięć, dziesięć miesięcy i wciąż ma problemy z siedzeniem, warto o tym powiedzieć lekarzowi.

Rozgrzewka

Wielu rodziców stara się ułatwić dziecku życie sadzając je. Niepotrzebnie. Zdrowe dzieci, które mają odpowiednie warunki do rozwoju, szybko na-uczą się siadać same. Jeśli chcecie maluchowi pomóc, często kładźcie go na płaskim twardym podłożu (np. na materacu rozłożonym na podłodze) w każdej możliwej pozycji, a zwłaszcza na brzuszku. Podnosząc głowę i klatkę piersiową na przedramionach, sięgając po zabawki, turlając się, niemowlę wzmacnia mięśnie szyi, karku, ramion i tułowia potrzebne przy siadaniu. Jeżeli dziecko usiądzie samo, np. podciągając się w spacerówce, możecie pozwolić mu posiedzieć. Jeśli jednak szybko opadnie do przodu lub na bok albo zacznie się zsuwać, to znak, że chęci wyprzedzają możliwości i za wcześnie na siedzenie, dlatego nie zmuszajcie go do tej pozycji.

Czekając na samodzielność

Niektóre niemowlęta w wieku ośmiu miesięcy potrafią już same siadać. Ale nie wszystkie. Siadanie to bardziej skomplikowana umiejętność niż siedzenie i dziecko opanowuje ją między siódmym i dziesiątym miesiącem życia. Może się zdarzyć, że maluch podtrzymywany pod pachami, pewnie stoi na nogach, a nawet próbuje wstawać o własnych siłach, podciągając się za szczebelki łóżeczka czy nogę od stołu, natomiast gorzej radzi sobie z siadaniem. I to zarówno z pozycji leżącej, jak i stojącej. To normalne. Większość niemowląt opanowuje siadanie dopiero wtedy, gdy nauczy się utrzymywać pozycję na czworakach.

Wpływ dysplazji

Gdy dziecko ma dysplazję, rodzice martwią się, że malec później zacznie siadać. Często niepotrzebnie.

Jeśli chorobę rozpoznano zaraz po urodzeniu, natychmiast rozpoczęto leczenie i założono dziecku aparat, prawdopodobnie po kilku miesiącach będzie go można zdjąć i maluch zacznie siadać nie później niż rówieśnicy. Jeżeli wadę rozpoznano późno, konieczny był dłuższy pobyt w szpitalu i leczenie gipsami, dziecko może zacząć siadać znacznie później niż rówieśnicy.

Czas na biesiadowanie

Gdy dziecko zaczyna siadać, nadchodzi idealny moment na rozszerzanie jego diety. Człowiek siedzący (najlepiej w wysokim krzesełku, przy wspólnym stole z rodziną) może spokojnie delektować się nowymi smakami i uczyć jedzenia łyżeczką - kaszki, zupki, przecierów owocowych. Wprowadzanie nowości warto zmieścić między tym momentem, kiedy dziecko zacznie siadać, a tym, kiedy zacznie chodzić. Gdy stanie na własnych nogach, będzie zbyt zajęte poznawaniem świata, by rozpraszać się na przeżywanie doznań smakowych.

Zrodlo: Gazeta.pl

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

29 sie 2011, 09:14

ano fajny.... :ico_brawa_01:
ale dalej nie wiem czy mozna dawac te raczki...?niby pisza zeby nie przyspieszac wiec pewnie nie....

[ Dodano: 29-08-2011, 09:17 ]
Szymek juz drugi raz rozdrapal sobie uszko do krwi... :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: i to porzadnie bo cala raczka we krwi spiworek i przescieradlo ...jka weszlam do sypialni to sie az przestraszylam...
jak zrobil to pierwszy raz to helath visitor powiedziala ze byc moze jest to tylko dowod na to ze wlasnie odkryl swoje uszy...
ale teraz to zaczynam sie martwic...
a moze go to uszko boli???
goraczki nie ma...ale jest marudny ostatnie 3 dni i ma wypieki...myslalm ze to zabkowanie...a moze to infekcja uszka...???

[ Dodano: 29-08-2011, 09:43 ]
o rany te ostatnie pare dni nie wiem co sie dzieje..ten moj diabelek placze i placze....i to chyba nie brzuszek....

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

29 sie 2011, 10:25

hej mamuski. My wczoraj na wieczor z urlopu wrocilismy

Maz mnie zabral w Alpy francuskie z okazji naszej 11 rocznicy :-) pieknie bylo, widoki niezapomniane...

Polka zaliczyla pierwsze plywanie w basenie i to na powietrzu... i byla zachwycona :-)

co do siadania to Gabcioch sie sam szarpnal w wozku i usiadl jak mial skonczone 7 miesiecy i od tamtego momentu juz siedzial ladnie, a Polce podaje czasami palce, zeby usiadla po czym od razu ja opuszczam do lezenia, satysfakcjonuje ja to na szczescie :ico_oczko:

Cierpliwosci-juz nie dlugo beda siedziec :-)

nie doczytalam teraz, bo ponad 10 stron nastukalyscie :ico_haha_01:

Tabogucka, bylas u lekarza w zwiazku z tymi zawrotami glowy??

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

29 sie 2011, 10:38

Filipek wazy 5700g troche dla mnie mało po tych naszych eksperymentach ale najwazniejsze ze przytył no i dała nam na wyniki;morfologia mocz i zelazo bo jakis czas temu miała anemie
Ide na sniadanko :-D

[ Dodano: 29-08-2011, 10:41 ]
Acha powiedziała mi ze on rosnie na długosc więcej dlatego nie widać duzego przyrostu wagi,to dopiero bede miała szczuplaka długiego :-D :-D :-D

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

29 sie 2011, 10:55

bylas u lekarza w zwiazku z tymi zawrotami glowy??

tak skierowl mnie na badanie krwi zelazo tarczyca ale powiedzial ze to raczej nic groznego ponoc norma ale ja wczesniej tak nie mialam :ico_noniewiem:

[ Dodano: 29-08-2011, 10:56 ]
ze on rosnie na długosc więcej
a widzisz...koszykarz Ci rosnie :ico_brawa_01:

[ Dodano: 29-08-2011, 10:57 ]
Maz mnie zabral w Alpy francuskie
miauuuu...fajnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

29 sie 2011, 11:23

ale najwazniejsze ze przytył
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Filipka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Maz mnie zabral w Alpy francuskie
wrzuc jakies fotki...

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

29 sie 2011, 11:44

a widzisz...koszykarz Ci rosnie :ico_brawa_01:
no ja myślę :-D :-D :-D bo pływak i chodziarz Korzeniowski jest ale koszykarza nie ma :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

29 sie 2011, 14:23

hej****
doczytałam co u was ale nie zapamiętałam wszystkiego :ico_olaboga:
moje dzieciaki śpią
mała juz ponad 2 godz a starszy sobie drzemie
jak wstaną to na podwórko pójdziemy
wkońcu chłodniej u nas

magda1614, a ile przybrał od ostatniego ważenia?

co do siadania to ja jak małej dam rączki to ładnie się podciąga i widac że jej się to podoba,ale ja jej nie pozwalam za długo siedzieć :ico_nienie:

NowaSejana, zdrówka bidulka

za wszystkie skończone miesiączki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a jeśłi chodzi o dietę
to ja ważyłam przed ciąża 60 przy wzroście 162 ,teraz waże 64 i chciałabym to zrzucic,ale za cholere nie chce waga spaść :ico_sorki: :ico_sorki:

jej a mój Piotruś od czwarto szkoła
ja to już przezywam i martwie się jak to będzie :ico_sorki:

[ Dodano: 29-08-2011, 14:32 ]
aaaaaaaa i od niedzieli rozpoczynamy zajęcia pływanie szkrabów :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości