Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

02 wrz 2011, 10:28

Witam i ja, ciągle 2 w 1 :ico_noniewiem:

Moja mała dostała gorączki na wieczór :ico_olaboga: w nocy też miała ale spała ładnie :ico_sorki:
Nie wiem co jej jest czy tylko chwilowe osłabienie organizmu :ico_noniewiem:
Na razie nie w głowie mi rodzenie :ico_noniewiem: dopóki nie będę wiedziała co Elizie dolega :ico_sorki:

Idę coś zjeść zaraz z Wami popiszę :ico_sorki:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

02 wrz 2011, 11:24

Witam :ico_ciezarowka:
Do pierwszej w nocy miałam skurcze już się zastanawiałam czy się zbierać, ale ustało wszystko... :ico_placzek: A już miałam nadzieję:)

[ Dodano: 02-09-2011, 11:26 ]
inia :ico_brawa_01:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

02 wrz 2011, 12:07

Ona już chodziła wtedy, więc nie było opcji by zmarzła, to sanki, to chodzenie, więc nawet kocyka czy śpiworka nie brałam.
No co innego ubieranie dziecka które już chodzi bo jest w ciągłym ruchu i jak ubierzemy za bardzo to szybko spoci i efekt będzie tragiczny .Ja z małą chodziłam cała zimę na spacery , codziennie . Ale jak jej mama widziała jak ją ubierałam to się bardzo złościła że zaraz będzie chora że marznie tylko że nawet to co ja jej ubierałam to mała była gorąca. No ale ona lubiła zawsze ja grubo ubierać.
aha i stawiam za donoszoną ciążę :ico_tort:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Do pierwszej w nocy miałam skurcze już się zastanawiałam czy się zbierać, ale ustało wszystko... :ico_placzek: A już miałam nadzieję:)
Kurcze ale was trzymają w napięciu te maluszki.

[ Dodano: 02-09-2011, 12:19 ]
Wczoraj poukładałam ładnie ub ranka Lilusi w szafie.Posortowałam i podpisałam . Podoba mi się to bardzo heh
Zawołałam mężusia i pokazuje mu pokoik jak wygląda z firanka i safe i oczka mu się zaświeciły.Bardzo mu się podoba , i mnie również micha się ciszy jak tam wchodzę.
Potem przyszła mama do nas i zaczęła gadać o tym naszym pomyśle pieluszkach wielorazowych , że szkoda mojego czasu , że pranie tez kosztuje że to żadna wygoda itp rzeczy.Kurcze jakoś mnie to dobija i dołuje.Dziś byłam u cioci na kawie i pyta czy jednak się na te pieluchy decyduje? Ja mówię że tak bo wychodzi taniej ekologiczniej .A ona że oszalałam że wcale taniej nie będzie bo trzeba prac i teraz to już w ogóle jakoś tracę wiarę w to że dobrze robię. Jak wy uważacie ?
No na raz muszę wydać jakieś 700 zł i wtedy mam już kupione wszystko do około 1,5-2 roku życia dziecka. Prać trzeba ale nie w 60 stopniach tylko 40 , czasem w 60 można ale rzadko, nie wolno prasować nigdy . No i mam znajoma która to stosowała przy pierwszym dziecku i bardzo chwaliła to dlatego tez że teraz jak jest z drugim w ciąży to mówi że nic nie dokupuje tylko ma te same bo one podobno do 3 dzieci wytrzymują a potem już raczej będą zniszczone.
Z praniem ich to ta znajoma mówi żde normalnie prała z ubrankami dziecka , chyba że pielsuzka była bardzo zabrudzona kupa to wtedy nie ale tak to nigdy ich nie prała osobno.
Sama nie wiem widziałam jakie wyliczenia na necie ile kosztuja pampersy a ile te i wychodzi duzo taniej. Jak sądzicie źle robię?

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

02 wrz 2011, 12:30

Powiem Ci że ja bym się na to nie zdecydowała. Nie wiem czy to taniej wychodzi... W końcu proszek dodatkowo, prąd, woda. A prać pewnie trzeba będzie raz albo dwa dziennie. Latem to jeszcze ale zimą to już większy problem Poza tym pewnie trzeba będzie to od razu moczyć bo inaczej to śmierdzieć będzie. I jakoś mi się nie wydaje żeby w 40 stopniach kupki się po odpierały :ico_noniewiem: A te pampersy z biedronki są w granicach 30zł za paczkę i są dobre podobno.
Wiesz jak już miałaś kogoś kto z tego korzystał i jest zadowolony to może i warto. Ale mi by się nie chciało tracić sił, na pranie wieszanie itd.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

02 wrz 2011, 13:18

Marcz oj trzymają w napięciu te nasze maluszki :ico_oczko: Mnie wieczorem i
rano pomęczyło, ale dalej cisza :ico_noniewiem:

Szkieletorek zrobisz jak będziesz uważała :ico_sorki:
Ja np. bym z takimi pieluchami poczekała jak dziecko zacznie rzadziej kupkę robić bo
takie maleństwo to co karmienie kupsko robi ok.10 razy na dobę.
Mnie też się wydaje, że w 40st. to ciężko będzie doprać chyba, że świeżutkie. Wiem jak z
ubranek schodzi kupa :ico_olaboga:

Inia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a jak małe pchloki???
Lala fajna. My kupiliśmy Barbie bo Eliza uwielbia szczególnie te z długimi blond włosami :-D

Izuś ja podobnie Elizę ubierałam jak był upalny dzień :ico_sorki: przykrywałam
tylko pieluszką tetrową :ico_sorki:
Zobaczymy jak teraz będzie bo lata nie było w ogóle, a w zeszłym roku wrzesień nawet ciepły się udał :ico_sorki:

Elibell fajny prezencik :ico_brawa_01: mój też się zapatrzyła na takie cudo na ebay :-D
zaraz będzie szalał :-D

A gdzie reszta???

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

02 wrz 2011, 13:26

Marcz oj trzymają w napięciu te nasze maluszki :ico_oczko: Mnie wieczorem i
rano pomęczyło, ale dalej cisza :ico_noniewiem:
no trzymają trzymają...
Ja to się zaczynam bać, że za późno zareaguje na te skurcze...
Nie wiem jak to mam odróżnić...
Porodowe mają być regularne... No i jak by się uprzeć te moje nocne były dosyć regularne. I mała się po każdym tak wierciła że :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

02 wrz 2011, 13:32

Porodowe są regularne i z upływem czasu coraz mniej przerw między nimi. Może Ci się
zacząć od skurczy co 20min, i równie dobrze co 7min.
Dzieci różnie reagują jedne są spokojne inne szaleją :ico_sorki:
Np. przy Elizie mimo, że nie miałam wód to młoda fikała koziołki i przez to też zakręciła
się w pępowinę.

Uwierz mi będziesz wiedziała jak się zacznie, nie da się tego przegapić.
No chyba, że należysz do kobiet które w ostatniej chwili się orientują, że to to.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

02 wrz 2011, 13:40

A te pampersy z biedronki są w granicach 30zł za paczkę i są dobre podobno.
No dla mnie to one są tragiczne . Używałam ich przy 2 różnych dzieci i dla mnie porażka totalna ale i cena nie wielka więc nie dziwne.
A gdzie reszta???
No straszna cisza .Gdzie one się pochowały?
Może nie ma ich bo upały minęły ,lepiej się czuja i robią coś.
Pati a ty gdzie się chowasz?
No chyba, że należysz do kobiet które w ostatniej chwili się orientują, że to to.
hehe tak jak te kobiety z tego programu ,,Ciąża z zaskoczenia ,,.
Wiesz jak już miałaś kogoś kto z tego korzystał i jest zadowolony to może i warto
No mam znajoma tylko taką z forum od bardzo dawna i ona swoja córcię pierwsza na tych pieluszkach miała, teraz jest z drugim w ciąży i tych samych będzie używać. Ona mówi że nie zawsze się pięknie dopierze do białego ale to i tak jest w środku więc co to przeszkadza czy pieluszka jest szara czy biała a otulacz od zewnątrz zostaje czysty. Ona zdecydowała się na te pieluszki nie dlatego że taniej wychodzi bo kasy maja ogrom on jakiś biznesmen , chałupa jak willa i ludzi ma od wszystkiego ale dlatego że ona jest eko i uważa że to jest zdrowsze tez dla dziecka .

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

02 wrz 2011, 13:52

Szkieletorek myślę, że jak już się zdecydowałaś i pienieżki na to odłożone to nie ma
co słuchać innych tylko robić jak miałaś zaplanowane :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-09-02, 13:55 ]
Mnie właśnie dostarczyli pampersy które zamówiłam :ico_sorki:
3 kartony każdy po 88 pieluch w tym za jeden nie musiałam płacić bo gratis :-D
I stanik do karmienia.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

02 wrz 2011, 14:01

Szkieletorek myślę, że jak już się zdecydowałaś i pienieżki na to odłożone to nie ma
co słuchać innych tylko robić jak miałaś zaplanowane :ico_sorki:
Wiesz już zaczynam głupiec po prostu . Bo jak zaczyna każdy mówić że to złe i niewygodne to ja jakaś zrezygnowana się czuje i tracę wiarę że dobrze robię.
To nie jest tak że wydaje mi się że to są same plusy i będzie cudownie z nimi .
Wiem doskonale że nie będzie tak iż kupuje , brudne wyrzucam i tyle .Tylko trzeba przepłukać jeśli będzie kupa i wyprać, wysuszyć.
Ja na te pieluszki byłam nastawiona jeszcze troszku wcześniej nim zaszłam w ciąże. Z P dużo rozmawialiśmy i ustaliliśmy że jak kupka to od razu płuczemy pod woda , że w łazience będzie specjalny kosz taki szczelnie zamykany na brudne pieluszki .
Aaa chyba po prostu niepotrzebnie gadałam o tym mamie i innym osobom bo wiadomo ile ludzi tyle opinii i nie ma co oczekiwać że każdy będzie mówił po mojej myśli.

[ Dodano: 02-09-2011, 14:03 ]
I stanik do karmienia.
Oo jaki masz ? Ja właśnie tez muszę kupić tylko nie wiem bo ponoć powinno się kupić większy o około 2 rozmiary niż ma się obecnie. Masz z jakiejś firmy ?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość