elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

02 wrz 2011, 14:05

szkieletorek moja siostra używała i używa teraz przy synku tych pieluszek i jest zadowolona, pranie przy maluchu i tak się robi i tak więc nie sa to żadne dodartkowe koszta na prąd czy proszek. Jeżeli nie jesteś pewna, to kup narazie tylko na 3 miesiace, (bo chyba taki jest podział nie? od 0-3, 3-6 itp) i sprawdzisz sama czy ci pasuje czy też nie a później dokupisz i już:) Do tego siostra czasem używała i innych na wyjścia, gdzieś, gdzie lepiej wyrzucić jednorazową jak wozić ze sobą kupke, ale wiadomo każdy robi po swojemu. Ja bym nie słuchała innych skoro się decydujesz to rób jak ty uważasz, ty jesteś matką:)

wizyta u położnej ok, mówi, że wszelkie moje objawy są słuszne na zbliżajacy się poród, ciśnienie ok, mocz ok dziecko głową w dól niziutko. Tylko czekać aż się rozkręci.
Maż nasłuchał się, ze ostre bardzo curry pomaga przyspieszać poród i mi dziś zrobił (oprócz tego że od rana mnie denerwuje) ale póki co nic się nie dzieje - czekamy, no i położną mam na 19, czyli tydzień po terminie na masaż szyjki macicy ale mam nadzieję, że już się z nia w takich okolicznościach nie spotkam tylko u nas w domu:)

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

02 wrz 2011, 14:21

Szkieletorek kup te pieluchy i będziesz miała z głowy :ico_oczko: Albo zrób tak jak
Elibell pisze kup te pierwsze i zobaczysz jak Ci się będzie to podobało :ico_oczko:
Chyba najlepsze rozwiązanie.
Co do stanika ja kupiłam taki miękki co to się rozciąga :ico_sorki:
A firmy chyba nie mam co Ci pisać bo nie wiem czy w PL są takie.

Elibell też czytałam o tym curry, a ja tak nie znoszę blee :ico_noniewiem:
Za to dziś latam do kibelka :ico_noniewiem:
Do tego żołądek coś mnie pobolewa.
Rosołek się gotuje to dziś zjemy.
Moja mała się ululała :ico_szoking: moja słabinka.
Ja do położnej też mam za tydzień w środę na ewentualny masażyk.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

02 wrz 2011, 14:24

hej dziewczyny

my po zakupach, Maja śpi własnie pod nową kołdrą :ico_oczko:
przebrałam jej od razu posciel i zasneła :ico_haha_01:

przyjechał wreszcie mój brat z bratową :ico_oczko: masakra jaka ona jest fałszywa przy nim w pupke bez mydła mi wchodzi, a tak to dogryza zołza jedna :ico_zly:
przywieźli Majeczce prezenty urodzinowe i dywan po Karolinie :-D
dadzą nam wersalkę po Karolci i stolik z Ikei :ico_oczko: wiec musze dokupić tylko krzesełka a tych z Kubusiem puchatkiem drewnianych nie kupuje bo one małe są :ico_noniewiem: sprawdziłam wymiary i maciupkie bardzo szkoda kasy, ale ładne są nie ma co
wiec wyprawa do Ikei mnie czeka niebawem :ico_oczko:

[ Dodano: 02-09-2011, 14:26 ]
Moja mała się ululała :ico_szoking: moja słabinka.
ojej, biedna, musiało akurat teraz sie do niej przypałętać, lada chwila przeciez do przedszkola idzie prawda? za tydzień czy dwa, oby wyzdrowiała szybciutko :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

02 wrz 2011, 14:51

Helol

jestem jestem, poprostu po wczorajszym dniu nie mialam sily, nie wyspana,bo maly wyl pol nocy, bo nie chcial sam spac to jeszcze te przedszkole, jedna wielka katastrofa. Erys w ogole nie chcial wejsc, ppotem na wstepie nie chcial brac udzialu w przywitaniu, plakal, krzyczal , no mowie jednym slowem wstyd mi bylo.Pozniej sie uspokoil, ladnie sie bawil,ale nie na dlugo, bawil sie autkami i chcial je wziac na gore, a nimi mona bylo tylko na dole sie bawic i wielki placz, histeria, a ja plakalam razem z nim,nie moglam juz, serce mi pekalo, a lzy same naplywaly do oczu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Dzis bylo troche lepiej, nie plakal juz tak, ale tez nie chcial siedziec na powitaniu,co chwila unosil glos, przeszkadzal,Pani uciszala go, nie wiem,ale mi troche wstyd,bo zadne z dzieci tak sie nie zachowuje jak on. On mysli, ze bedzie robil co chce, bawil sie gdzie chce i w tym jest problem. Dzis znow bylam z nim 4 godziny, nie wiem jak to dalej bedzie, oby sie przyzwyczail, jest mi bardzo ciezko jak patrze na niego, taka sierotka moja, ktore nie rozumie jezyka i do wszystkich po polsku mowi, a nikt go nie rozumie, serce mi peka i gula rosnie w gardle, ale co zrobic, musze dac rade i on tez.

Jejku Was zostawic, tyle naklikalyscie, ze szok :ico_olaboga:
Kinga_Lodz zdrowka dla Elizy, oby nic powaznego,noi szybkiego rozwoju akcji
elibell marcz SANDRUSIA, Wam rowniez szybkiego rozwoju akcji

Co do wychodzenia na spacerki, to ja wyszlam na drugi czy trzeci dzien po urodzeniu bedac jeszcze w szpitalu, polozne mi kazaly, bo byla ladna sloneczna pogoda i potem juz w domu codziennie wychodzialm z Erysiem na spacerki, roznie raz na godzine, raz na pol, zalezalo od pogody. A jak lalo, to ubieralam tak jak na podworko i wystawialam wozek na balkon i maly spal na swiezym powietrzu

Co do zabobonow to nie wierze w takie rzeczy, kiedys nie bylo USG i nikt nie wiedzial czy ciaze rozwijaja sie prawidlowo i pewnie stad te zabobony, ze jak ktos kupil cos i urodzili mu sie chore dziecko to przez to, ze kupil za wczesnie, dla mnie to paranoja i nie widze w tym sensu. Jesli cos ma byc juz nie tak to nie zalezy to od tego czy kupie cos przed porodem czy nie :ico_olaboga: najgorsze jest dla mnie to, ze wiele mlodych ludzi wierzy w takie paranoje :ico_olaboga:

Wczoraj bylam u gina, wszystko ok, w sumie niczego sie nie dowiedzialam, bo nie mogl nawet malego zmierzyc tak maly sie ulozyl, nawet nie chcial drgnac, jest juz dawno glowka w dol, a znow z moczem jest nie dobrze, nie wiem od czego, pojawila sie krew i to wiecej i bialko i tez jest gow iecej niz ostatnio, kazali mi wiecej pic. Skurczy nie mam, wszystko pozamykane. Kolejna wizyta 15 wrzesnia na 17. Noi lacznie przytylam 10,8 kg teraz niecale 2 kg mi doszlo

izabella, ja to w szoku bylam jak przeczytalam, ze Ty tyle tabletek lykasz :ico_noniewiem:
Ja tez biore Femibion, kupuje Femibion 2 specjalnie dla kobiet ciazy z DHA tam tez jod i wszystko co powinno byc i kupowalam go w Pl teraz, nie wiem czemu TY bierzesz dwa oddzielnie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

02 wrz 2011, 14:53

Izuś wiesz jak to się mówi, z rodziną to dobrze na zdjęciu :ico_noniewiem:
U Elizy tylko gorączka więc organizm walczy z jakimś wirusikiem mam nadzieję, że zwalczy :ico_sorki:

Mnie coś brzucho pobolewa na dole :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

02 wrz 2011, 15:02

Mnie coś brzucho pobolewa na dole :ico_noniewiem:
może wreszcie ruszy coś :ico_oczko:

[ Dodano: 02-09-2011, 15:03 ]
Pati85, oj Eryk musi przywyknąć, kilka dni bedzie cięzko, ale zobaczysz, dla dzieci język nie zawsze stanowi barierę nie do przebicia, zobaczysz ze on załapie wcześniej niz tobie sie wydaje

[ Dodano: 02-09-2011, 15:13 ]
Szkieletorek co do pampersów- zdecyduj sama, posłuchaj siebie a nie innych, skoro uważasz ze dasz radę przy absorbujacym czas dziecku i całym gospodarstwie w którym mieszkasz (bo nie mało masz obowiazków widzę) prać i babrać sie tymi pieluszkami to czemu nie? skoro piszesz ze mozesz zaoszczędzić to może warto :ico_noniewiem:

ja zdecydowana jestem na Dady, teraz wyszła nowa seria premium która bardziej niż inne przypomina pampersa ale jest od nich ta pieluszka bardziej chłonna :ico_oczko:
stare dady nam przeciekały, zdecydowałam sie na Pampers Activ baby i Majce wdało sie zapalenie skóry musiałam zrezygnowac poza tym przeciekały i brzydko pachniały
a nowa seria dada premium jest godna polecenia dla uprzedzonych nawet ludzi, jak chcesz to ci wyślę ze dwie sztuki z każdego rozmiaru który poisadam :ico_oczko: na próbę

[ Dodano: 02-09-2011, 15:23 ]
co do oznak porodu i kiedy wybrać sie do szpitala to jest indywidualna sprawa kazdej kobiety

"regularne skurcze" to tez pojęcie często róznie rozumiane, dla jednej kobiety to skurcze co 5 minut, dla innej co 3 minuty
czasem ktoś jak Kinga moze mieć skurcze co 5 minut ale przechodzące po jakims czasie :ico_noniewiem:
ciężko wyczuć samemu, jak ktoś nie jest pewny to moze lepiej zadzwonić do szpitala?
może warto podjechac na ktg?
w każdym razie odejscie wód płodowych jest powodem zeby zebrać sie do szpitala samymi skurczami ciezko się kierować
ja miałam skurcze co 7 minut ponad dobę :ico_olaboga:
dopiero przy rozwarciu powyzej 8cm ruszyły i były co 5 minut
a znam dziewczyny które od razu miały co 4 minuty i po godzinie takiej akcji miały rozwarcie na 9cm :ico_szoking:
wiec ciężko trzymać sie jakichś wyznaczonych norm co do skurczy

jedyne co moze być jednoznaczne to parcie :ico_haha_01: jak na kupke :ico_haha_01: ale wtedy to troszke późno zeby do szpitala sie zbierać, wtedy to sie powinno już przeć :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

02 wrz 2011, 16:36

Ale naszkrobałyście szok po prostu nie pamiętam prawie nic

Szkieletorek w zeszłym roku miałam ślub 30.10.2010 :-D
Inia gratuluje donoszenia ciązy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
wizyta u położnej ok, mówi, że wszelkie moje objawy są słuszne na zbliżajacy się poród, ciśnienie ok, mocz ok dziecko głową w dól niziutko. Tylko czekać aż się rozkręci.
to fajnie że do porodu wszytsko przygotowane odpowiednio :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kinga_łódź, wspołczuję że mala chorutka, dużo zdrówka zyczę :ico_sorki: :ico_sorki:
ja to w szoku bylam jak przeczytalam, ze Ty tyle tabletek lykasz
no to jest obłęd ile lykam, a ile kaski na to idzie misięcznie, wolę nie myśleć. Tyle ze wyniki stoja w miejscu nie pogarszaja się czyli jest ok. Jak ma mi i dziecku to pomóc to dam radę. Jeszcze tylko troszke mi zostalo do porodu.
Mnie coś brzucho pobolewa na dole
może sie zaczyna akcja
co do pampersów- zdecyduj sama, posłuchaj siebie a nie innych, skoro uważasz ze dasz radę przy absorbujacym czas dziecku i całym gospodarstwie w którym mieszkasz (bo nie mało masz obowiazków widzę) prać i babrać sie tymi pieluszkami to czemu nie? skoro piszesz ze mozesz zaoszczędzić to może warto
ja będe zakladała tetrę w domu, a na wyjścia i na noc huggisy lub happy zobaczymy które lepsze będą. jak obie będą złe to zmienię na inne.

Ja wrocilam z Ikei i mam dośc padam z nóg a chcialam dzis mieszkanie wysprzatac i chyba nici z moich planow bo sił mi brak

[ Dodano: 02-09-2011, 16:37 ]
ja miałam skurcze co 7 minut ponad dobę
dopiero przy rozwarciu powyzej 8cm ruszyły i były co 5 minut
a znam dziewczyny które od razu miały co 4 minuty i po godzinie takiej akcji miały rozwarcie na 9cm
wiec ciężko trzymać sie jakichś wyznaczonych norm co do skurczy

jedyne co moze być jednoznaczne to parcie jak na kupke ale wtedy to troszke późno zeby do szpitala sie zbierać, wtedy to sie powinno już przeć
mi polozna powiedziała że mam do niej zadzwonic a ona pozna po glosie czy to już to co ma byc i czy mam jechac do szpitala, powiedziala ze pracuje 25 lat w zawodzie i pozna napewno :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

02 wrz 2011, 16:42


ja będe zakladała tetrę w domu, a na wyjścia i na noc huggisy lub happy zobaczymy które lepsze będą. jak obie będą złe to zmienię na inne.
obie marki dla mnie koszmar
happy miałam w szpitalu i są jakieś takie no przeciekają
a huggiesy masakra i zwykłe i premium obrzydlistwo, na brzuchu u dziecka mają taki zaschnięty klej, sztywne sa bardzo i drapią brzuszek dziecka :ico_olaboga: w dodatku sa takie "papierowe" :ico_noniewiem: bleeeee i cuchną butapremem :/

[ Dodano: 02-09-2011, 16:44 ]
Ja wrocilam z Ikei
:ico_nerwusek: gdzie badyl :wpale: :wpale: :wpale: znów mi nie dałas znać pipooo

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

02 wrz 2011, 16:49

gdzie badyl znów mi nie dałas znać pipooo
byłam tym razem w Krakowie bo przy okazji musielismy podjechac do Alwerni do znajomych :-D

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

02 wrz 2011, 17:00

wizyta u położnej ok, mówi, że wszelkie moje objawy są słuszne na zbliżajacy się poród
No to oby ruszyło na dobre.I życzę ci szybkiego porodu , jak najmniej bolesnego.
Pewno tak jak pisałam że jak wrócę po weekendzie to ty już będziesz tulić swe maleństwo.
jeszcze te przedszkole, jedna wielka katastrofa.
A wy mówicie do małego tylko po polsku ?
Ja myślę że on się buntuje i płacze nie przez to że go nikt nie rozumie tylko chodzi o to że są zasady których musi przestrzegać.Nauczy się . Nic mu nie będzie popłacze jeden drugi czy trzeci dziej i przystosuje się.Może brutalna jestem ale mam kilka znajomych i część z nich robiła tak że tłumaczyła dziecku że musi tam zostać słuchać itp i wychodziła mimo że dziecko płakało i wisiało na nodze,i po 2 dniach mały już nie płakał zrozumiał o co chodzi , przy nas mamusiach dzieci często są dużo niegrzeczniejsze.A część koleżanek robiło i robi tak że dziecko płacze to siedzą z nim w przedszkolu całe dnie czy kilka godz, a efekt jest taki że jedna np w tamtym roku dała córkę do przedszkola , chodziła z nią i siedziała około miesiąca bo myślała że mała się nauczy w końcu .Niestety nie nauczyła z wypisała ją , teraz znów próbuje ja zostawić tylko że tak samo jak w tamtym , siedzi z nią.
A jak lalo, to ubieralam tak jak na podworko i wystawialam wozek na balkon i maly spal na swiezym powietrzu
Tez mamy duży balkon jak to w domu i myślałam o czymś takim nawet w zimie na chwilkę.
Dzięki wielkie dodałyście mi otuchy i wiary że można tak robić i że to nie jest złe dla dziecka.
Pati kurcze a co gin powiedział o tej krwi w moczu ? Chyba tak nie powinno byc .
U Elizy tylko gorączka więc organizm walczy z jakimś wirusikiem mam nadzieję, że zwalczy :ico_sorki:
A wysoka ma ? Dobrze że walczy , niech wywalczy . I oby szybko wyzdrowiała.
A tobie rozpakowania choć pisałaś że dopóki mała nie wyzdrowieje to nie chcesz rodzic.
jak chcesz to ci wyślę ze dwie sztuki z każdego rozmiaru który poisadam :ico_oczko: na próbę
Nie dziękuję :)
Ja wrocilam z Ikei i mam dośc padam z nóg a chcialam dzis mieszkanie wysprzatac i chyba nici z moich planow bo sił mi brak
Co kupiłaś fajnego ? Chwal się .
No w Ikei jest dużo chodzenia więc nogi na pewno bolą.
Aaaa ty piszesz że w Krakowie byłaś , TAK ?
Skończyli juz ja remontować ?
:ico_nerwusek: gdzie badyl :wpale: :wpale: :wpale: znów mi nie dałas znać pipooo
hehe ładnie piszecie heheh

[ Dodano: 02-09-2011, 17:04 ]
Aha dzięki wielkie za opinie dot pieluch wielorazowych , za te na plus i minus.
A ja zauważyłam że moje dziecię kiedy się inhaluje dostaje jakiegoś napadu . Zaczyna strasznie szaleć.I zastanawiam się może jej to szkodzi , może coś się jej wtedy złego dzieje .
Inhaluje się tylko i wyłącznie solą fizjologiczna więc ona chyba nie jest szkodliwa i kobiety w ciąży mogą ją stosować.
Miałam się brać za sprzątanie i szykowanie ubrań na jutro ale śpiąca jestem i chyba się zdrzemnę a potem zrobię co mam zrobić z zapałem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość