Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 wrz 2011, 11:49

Dziewczyny dziś mam przełom w przedszkolu, rozstałam się z nimi bez płaczu i krzyków :ico_sorki:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla chłopaków,może już się oswoili z pkolem :-)

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

16 wrz 2011, 12:53

aniawlkp86, no mam nadzieję :ico_sorki: boję się ze jak znów będą dwa dni wolnego znów się odmieni ale zobaczymy.

Wziełam się dziś za sprzątanie kuchni i już mi sie nic nie chce :ico_sorki: a jeszcze okna musze pomyć ale to dopiero po weekendzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

16 wrz 2011, 16:25

Evik.kp, brawa dla chłopaków :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Wczoraj pytałam Adasia czy dzieci płaczą w przedszkolu, powiedział że niektóre maluchy, a on nie płacze :-D
Ja jeszcze mam dwa tygodnie do rozpoczęcia szkoły :ico_sorki: A przed rozpoczęciem chyba wezmę sobie co najmniej tydzień urlopu, bo już ledwo na zakrętach się wyrabiam. Wstaję rano i już jestem zmęczona, a co to będzie jak zaczną się zjazdy :ico_olaboga:
Mamy problem z Jasiem. Pani skierowała go do poradni, nie potrafi usiedzieć spokojnie całej lekcji, niby słucha pani, a dalej robi swoje. Trochę jakby się zamykał w swoim świecie. A dziś rozmawiałam z panią i była w szoku, jakimi to wyrazami operuje moje dziecko, nawet zapisywała, bo nie zapamiętałaby wszystkich. Chodzi konkretnie o nazwy dinozaurów, nie wiem dokładnie ile, ale bardzo dużo potrafi wymienić. Pytałam się Jasia jaką literkę ostatnio poznali, Literkę A, a jaki znasz wyraz na literkę A, Apatozaur :ico_szoking: inne dziecko by powiedział Auto, Arbuz ale nie Jaś. Pani uważa, że dojrzałość emocjonalna, intelektualna i manualna nie idą w parze ze sobą.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 wrz 2011, 18:09

Agnieś81, to Jaś bardzo kocha dinozaury :ico_brawa_01: no ale skoro coś jest nie tak to trzeba to koniecznie sprawdzić :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

16 wrz 2011, 19:31

aniawlkp86, Jaś z pewnymi rzeczami sobie nie radzi, a ja sama nie potrafię mu pomóc. Jeśli jest taka możliwość to chcę porozmawiać ze specjalistą. A w zerówce też miał problemy na początku roku, właściwie trwało to kilka miesięcy. A szkoła to nie zabawa i pewne zachowania po prostu nie przejdą :ico_nienie:
to Jaś bardzo kocha dinozaury
ma bzika na ich punkcie :ico_szoking: a dziś zabrałam chłopaków do pracy i Jaś wykrzyknął: łał, jaka wielka koparka hydrauliczna. Nie powiedział po prostu koparka. Ja nawet nie wiedziałam, że są hydrauliczne :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

16 wrz 2011, 20:28

Agnieś81, albo po prostu sytuacja jest dla niego nowa, bo nie może się bawić tylko musi siedzieć i słuchać i jest mu ciężko. Niektóre dzieci tak mają :ico_noniewiem: ale dobrze że pomyślała żeby to skontrolować i sprawdzić przynajmniej będziecie mieli pewnośc że wszystko jest ok.
No i faktycznie ciężko ci będzie jak szkoła się zacznie więc nie dziwię ci się że chcesz wziać wolne :ico_sorki: ja jutro ruszam po wiedzę :-D

U mnie dzis było bez płaczu, nawet pani powiedziała że Kacperek nie płakał wcale :ico_brawa_01: a na Tymka musiałam czekac bo poszłam za szybko a on chciał zjeść z dziećmi podwieczorek :-D

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

16 wrz 2011, 23:21

Witam wieczorową porą
Mamy problem z Jasiem. Pani skierowała go do poradni, nie potrafi usiedzieć spokojnie całej lekcji, niby słucha pani, a dalej robi swoje. Trochę jakby się zamykał w swoim świecie. A dziś rozmawiałam z panią i była w szoku, jakimi to wyrazami operuje moje dziecko, nawet zapisywała, bo nie zapamiętałaby wszystkich. Chodzi konkretnie o nazwy dinozaurów, nie wiem dokładnie ile, ale bardzo dużo potrafi wymienić. Pytałam się Jasia jaką literkę ostatnio poznali, Literkę A, a jaki znasz wyraz na literkę A, Apatozaur inne dziecko by powiedział Auto, Arbuz ale nie Jaś. Pani uważa, że dojrzałość emocjonalna, intelektualna i manualna nie idą w parze ze sobą.
być może Jaś bedzie dzieckiem wybitnie zdolnym. :-)
U mnie dzis było bez płaczu, nawet pani powiedziała że Kacperek nie płakał wcale a na Tymka musiałam czekac bo poszłam za szybko a on chciał zjeść z dziećmi podwieczorek
no to brawa dla chłopaków :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:



Dziś coś słyszałam w telewizji o reformie szkolnictwa więc może nasze dzieciaczki pójdą w wieku 7 lat do szkoły a nie 6

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 wrz 2011, 12:04

a dziś zabrałam chłopaków do pracy i Jaś wykrzyknął: łał, jaka wielka koparka hydrauliczna. Nie powiedział po prostu koparka. Ja nawet nie wiedziałam, że są hydrauliczne :ico_noniewiem:
zdolny chłopak ci rośnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Agnieś81, lepiej skontrolować i będzie wiadomo czy jest problem czy nie :ico_sorki:

Evik.kp, tylko pochłaniaj tą wiedzę :-D a chłopaki coraz dzielniejsi :ico_brawa_01:
Dziś coś słyszałam w telewizji o reformie szkolnictwa więc może nasze dzieciaczki pójdą w wieku 7 lat do szkoły a nie 6
to że do 1 klasy pójdą obowiązkowo dzieci urodzone do sierpnia?a od września rodzice mają wybór?
ale z tego co mi się obiło o uszy to tak ma być tylko w przyszłym roku a następne już obowiązkowo normalnie pójdą :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

17 wrz 2011, 20:25

to że do 1 klasy pójdą obowiązkowo dzieci urodzone do sierpnia?a od września rodzice mają wybór?
ale z tego co mi się obiło o uszy to tak ma być tylko w przyszłym roku a następne już obowiązkowo normalnie pójdą
No ja też tak słyszałam więc chyba nasze dzieci się na to nie załapią niestety, choc jeszcze wszystko jest mozliwe

Umęczona dziś jestem całym dniem na uczelni a jutro poprawka :ico_sorki: no ale pocieszam sie że póxniej mam dopiero na koniec października zajęcia więc nie jest źle :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

17 wrz 2011, 20:59

Hej laski, sorki że mnie dawno nie było, czasu mi sromotnie brak

Agnies powiem CI,z ę w szoku estem. Idź oczywiście ale ja bym się pani poradziła delikatnie w łepetynę stuknąć. Przeciez on nie ma 7 lat jeszcze? Nie znam 6 latka który usiedzi na lekcji, a nawet moje 8 latkki cały wrzesień niewiele mnie słuchają, bo żyją jeszcze wakacjami, jak wszyscy. A inteligencja emocjonalna rzdko nie idzie w parze z dojrzałościa szkolną i ma do tego pełne prawo tak smao jak małe dziiecko jendo wczesniej mówi, drugie wczesniej chodzi nikt im nie każe na gwizdek siadac w 6 miesiącu. No wiesz, ze naprawdę zbulwersowałam się

A pomysl z reformą, no zawsze jakis pomysł, nawet nie głupi tylko prawda jest taka, że tak naprawde oni się dopiero zoriientowali, ze te dziieci się na raz w szkołach nie pomieszczą. I będą teraz z roku na rok kombinować cuda, żeby jakos to roząłdować. Podstawe programową mają zmieniać. "Stara" działa raptem 2 lata i już się przezyła :/ zamęczą te dzieci

Mam nadzieję, ze jeszcze cos zmienią z tymi przedszkolami, mi by wystarczyło żebym płaciła tylko za te godziny kiedy faktycznie dziiecko jest w przedszkolu a nie za wszystkie zadeklarowane. Tak na dzień dzisiejszy to mi wychodzi przedszkole 550 i niania 550-600.Chociaż już mamy oszczędności :ico_haha_02: bo w zeszłym tygodniu Kubba tylko 2 razy był, bo zacząl kasłać, no więc nie mógł iść do przedszkola. Okazalo się,z e kaszel znów alergiczny, więc musiałam wziąć zaświadczenie od lekarza, ze dziecko nie zaraża :ico_noniewiem: lekarz się oburzył postawą przedszkola. A z tą alergia to ja już nie moge. Całe lato od czerwca do końca sierpnia bez kaszlu, kataru, na 1 tylko leku a od 1 wrzesnia kaszel, katar, leków masa, wziewy nie pomagaja :ico_olaboga: cos musi być w tym przedszkolu chyba

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość