Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

22 wrz 2011, 13:58

Beti chcielibysmy wrocic do Polski jak maly bedzie mial 5-6 lat zeby do podstawowki poszedl juz w Polsce. Nie chce zeby moje dziecko mialo zrabane dziecinstwo w anglii :o Poza tym tu mam tylko mame i siostre a rodzina M tez by chciala byc na chrzcie, przynajmniej ci najblizszi, a nie oplaca sie ich wszystkich sciagac do UK ;D lepiej nam poleciec na pare dni ;)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

22 wrz 2011, 15:03

jak bedzie mial troszke gestsze wloski to i tak nie bedzie nic widac

też tak myślę
My wróciłyśmy ze spaceru, korzystamy z ładnej pogody. Nocka też niezła bo Maja po kąpaniu od razu sama sobie usnęła o 20 i spała do 1 a potem do 6 i do 9.30 tak, ze luzik :ico_brawa_01: :-D
Co do chrztu to u nas chyba na świeta będzie bo kłopot mamy z kumami...
Malinka ślicznie córeczka wyglądała , jak ksieżniczka no i tort tez rewelacyjny :ico_brawa_01:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

22 wrz 2011, 20:07

beti taka nocka jak marzenie, zycze zeby sie jak najczesciej powtarzala :ico_oczko:
Malinka no to faktycznie nie powazni, tak jakby to bylo hop-siup dodatkowe 9 miejsc wykombinowac w malym mieszkanku :ico_puknij:
a co karmienia poki co Kalinka chce cycka tak samo jak flache :ico_sorki: choc zauwazylam ze jak juz zaczyna powoli leciec, albo jak cyce nie sa bardzo pelne, ale jak nacisne to pokarm jest, to czasem sie zaczyna tak denerwowac ze az w konkretny placz wpadnie :ico_olaboga: a wiem jak to jest tracic pokarm, bo mialam tak z Milenka, coz cos za cos :ico_noniewiem:
agus ale ladne zdjecia Oliwierka dalas :ico_brawa_01:
a wy przyszlosc planujecie w Pl, jechaliscie tylko na zarobek i chcecie wrocic z oszczednosciami?a macie jakies perspektywy na prace i mieszkanie jak wrocicie?i czemu uwazasz ze Maly bedzie mial tam zrabane dziecinstwo? :ico_noniewiem:

mi Kalinka zas dzis swirowala, ale baczki puszczala i kupke zrobila, moze miala po prostu zly dzien :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

22 wrz 2011, 22:48

agus ale ladne zdjecia Oliwierka dalas :ico_brawa_01:
dziekuje :-D
A co do naszego pobytu w UK to 4 lata temu przyjechalismy tu na wakacje :ico_oczko: Poki bylismy sami nie mielismy planow kiedy wracac ale jak juz maly jest to chcemy wrocic wlasnie zeby poszedl do SP w Polsce. Tutaj dzieci nie maja tak naprawde dziecinstwa bo tu nie ma np piaskownic, place zabaw to ogromna rzadkosc.. nie wiem jak u Was w Pl ale ja mieszkalam na takim osiedlu gdzie mielismy kilka placow zabaw, korty tenisowe, boisko do kosza i nogi i miejsce na jazde na rolkach plus mnostwo lawek itp wiecie jak to dla dzieci. I ja calymi dniami siedzialam na dworze, ciezko mnie bylo do domu zaciagnac i chcialabym zeby Oli tez mial mozliwosc tak sie bawic z innymi dziecmi. A tutaj jak jest plac zabaw to wyglada tak - kawalek ogrodzonego asfaltu na ktorym stoi jedna hustawka i zjezdzalnia. Okolo 4m x 4m.. Dzieciaki w wieku 10-11 lat jezdza na swoich bmxach po ulicach, pala i zachowuja sie tak jak u nas conajmniej 16stolatki.. Tutaj jest tak, ze ludzie siedza w swoich domach, jak wychodza to do pubu albo cos. Ale np w poblizu mnie nie ma zoo, basenow odkrytych, ogrodu botanicznego.. No zadnej rozrywki, a przynajmniej niczego co mnie krecilo jak bylam mlodsza.. Moze to tez jest to, ze Wroclaw jest duzym miastem a tu gdzie teraz mieszkam to takie bardziej 'miescinki'.. Wiec wole zeby Oli mogl sobie wyjsc przed blok jak ja kiedys i tylko 'meldowac sie' co jakis czas domofonem ze sie dobrze bawi ;) Poza tym uwazam ze tutejszy poziom w szkolach jest duzo nizszy niz w Pl..
Co do naszych perspektyw to niestety nic w Pl nie mamy zagwarantowane takze mamy te pare lat by wygrac w totka albo by wymyslic jakis biznes z ktorego bedziemy mogli sie utrzymac.. Mam juz pewne zaczatki pomyslow, trzeba tylko odlozyc troche pieniedzy i dokladnie to wszystko rozplanowac :ico_oczko: Moja mama mieszka w UK a nasze dawne mieszkanie wynajmuje wiec jest mozliwosc ze ja bede mogla tam zamieszkac i po prostu splacac jej kredyt, bo ona do Pl juz raczej wracac nie bedzie :ico_oczko: Jedyny problem jest tylko ze na tamtym osiedlu mieszka moj byly ktorego do tej pory sie boje i do tej pory robi nam problemy jak jestesmy w Pl ale moze zanim wrocimy sie wyniesie albo go ... trafi.

Ale sie rozpisalam :ico_szoking: Spadam bo Oli zaraz bedzie jadl i szedl w kimke, dobranoc laski :-)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

23 wrz 2011, 08:40

No to Ci powiem Agus że z Polski to się już UK robi. Też place zabaw to coraz rzadsza sprawa, a nawet jak są to całkiem puste. Dzieci siedzą w domach, grają na komputerach lub oglądają telewizje. Nasze czasy, a czasy naszych dzieci to zupełnie co innego. Ja też mieszkałam w bloku i z podwórka mama musiała mnie siłą ściągać. Teraz siłą się dzieci na podwórko wyprowadza. Ja mam zamiar wychować dziecko tak jak ja byłam wychowywana, na pewno nie będę mu włączać cały dzień bajek tak jak to robią moje koleżanki, bo im się nie chce wyjść z dzieckiem pospacerować. Ja też mieszkam w małej miejscowości obok bardzo dużej. U mnie jest jeden plac zabaw w przedszkolu i jeden ogólny dla każdego na całe miasto... także rewelacji nie ma. A w tym dużym mieści 12km od mojego jest troszkę placów zabaw, ale tak jak mówię albo puste albo zniszczone, zerdzewiałe :/. W dodatku ostatnio jak byłam u moich rodziców, to zauważyłam, że polikwidowali place zabaw przy blokach, bo nie miały warunków europejskich spełnionych i też jest tylko kilka na całe miasto :/

[ Dodano: 23-09-2011, 08:45 ]
a przypomniało mi się martasz pytałaś czy nasze dzieci też się tak kręcą i obserwują przy cycku. Mój jest taki. Czasem je sobie, a nagle się zamyśli lub zapatrzy na coś otwiera szeroko buzię i wypuszcza cyca, a potem tak łapczywie go łapie, jakby ktoś mu zabrał :-P. Czasem to nawet tak mocno głową kręci i chyba myśli, że ma smoczka w buzi, a potem sobie przypomina, że to jedzonko i znów sobie je :-P. Zdarza mu się też często, że zapatrzy się na mnie, ja się do niego uśmiechnę to on też się szeroko uśmiecha, że aż buzię mocno otwiera i znów potem łapie... słodkie to bardzo :-)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 08:56 przez nina0226, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

23 wrz 2011, 08:54

Teraz siłą się dzieci na podwórko wyprowadza.
ha no to u nas nie mam tego problemu z Kuba , cięzko go do domu zagonić, wręcz na siłe go niosę na rękach bo ciągle mu mało tych zabaw, i mam nadzieję, ze tak zostanie, choć wiem,z edzieci w jego wieku juz same umieją włączać kompa i grac na jakiś grach ( i rodzice sa dumni z tego ) u nas na razie go nie bierze , ze tak napiszę.
U nas juz nie spimy , nocka fajna bo Maja obudzial sie dziwnie wcześnie bo przed 24 ale spała potem do 6 tak więc całkiem nieźle.

[ Dodano: 23-09-2011, 08:54 ]
A i częstujcie się :ico_tort: :ico_kawa: Maja ma 2 miesiące!!!!

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 wrz 2011, 09:23

Hey, a u mnie katastrofa, o 12 do pediatry biegne z Liwka...
zapomniałam wam napisac ,ze pediatra zmienił Liwce mleko z Humany na Bebilon Pepti na recepty jakies 1,5tyg temu , Humany zjadała 120ml 150 ml, bebilony 90 ml tylko w takich samych porach co Humany. A zmieniła jej dlatego ,ze miała za dużą ciemieniuchę i ulewała mi znowu. Wczoraj sama podałam małej Humane bo sie dziecko niby najadało ale mi chudła w oczach normalnie 500g spadła :( ten bebilon pepti jest cholernie niedobry :(
wydaje mi sie,że jej nie smakuje i dlatego je tylko zeby sie zaspokoic, a jak podałam jej Humane to az piszczała z radosci i 150ml zjadła...
ale po godzinie mi zwróciła albo sie przejadła albo faktycznie ma tą skaze białkową i nie może mlek na mleku krowim :( ale ten pepti jej ewidentnie nie smakuje bo zjada po 50 po 90 ml czasem nawe 20ml nie zje :(
bede walczyc z lekarzem żeby jej kleiki podawac lekkie od nowa i powoli wprowadzac gotowana marcheweczke papeczke itp bo zamoże tą moją Liwcie :(
marudzi, nie spała całą noc :( ja z nią... no koszmar :(

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

23 wrz 2011, 09:52

Kalinka zas dzis swirowala, ale baczki puszczala i kupke zrobila
u nas tez dzis od rana baczki puszcza i to cały czas , pewnie po moim kalafiorze hm... to się najadłam :ico_wstydzioch:
bede walczyc z lekarzem żeby jej kleiki podawac lekkie od nowa i powoli wprowadzac gotowana marcheweczke papeczke

kobito nic na siłę , mysle, ze lekarz wie co jest dla niej najlepsze... a co do wprowadzania marchewki i papek to :ico_szoking: jestem w cięzkim szoku, bo to dopiero po 4 miesiącu, chcesz dziecku żoładek zepsuć? :ico_puknij: przerażasz mnie!!!!!

[ Dodano: 23-09-2011, 09:53 ]
Pytanie z innej beczki... jak tam wasze brzuszki poo porodach? Niny nie pytam bo to szczypiorek :ico_oczko: U mnie niby spadł i wchodze wróżne spodnie sprzed ciązy ale wypływa mi jeszcze tu i tam... :ico_wstydzioch:


Ze względu na prawa autorskie a także złamanie regulaminu (regulamin forum pkt. 1) artykuł został usunięty przez obsługę forum.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2011, 11:38 przez zirafka, łącznie zmieniany 3 razy.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

23 wrz 2011, 10:07

Malinka pogadaj z lekarzem bo przecież ten bebilon to nie jedyne antyalergiczne mleczko. Są też z nestle i inne.
Pytanie z innej beczki... jak tam wasze brzuszki poo porodach? Niny nie pytam bo to szczypiorek :ico_oczko: U mnie niby spadł i wchodze wróżne spodnie sprzed ciązy ale wypływa mi jeszcze tu i tam... :ico_wstydzioch:
heh niezła jesteś :-P a co do brzuszka to się nie dziw, przecież to dopiero 2miesiące.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 wrz 2011, 10:31

zirafka, dobra ale jak ona mi nie chce tego jesc to mam ją zamorzyć ?
nestle tez juz przerabiałam, tego na hydrolizatorach bez mleka krowiego no po prostu praktycznie nie je i kropka

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość