Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

12 paź 2011, 09:14

Dzięki wielkie :-D Załapała w 4 dni,ale ciężko było.Gdyby nie mąż nie dałabym rady psychicznie.Tylko chodziłam ze szmatą i scierałam siki z podłogi albo prałam jej ciuchy.Czwartego dnia miałam już poważny kryzys i chodziłam do kuchni popłakać sobie by jakoś odreagować.Całe szczęście że piąty dzien okazał się zbawienny i mała od tej pory ładnie mówi o swoich potrzebach. :ico_sorki:

ona ., sporo planów i sporo do zrobienia ,ale widzę że wszystko macie przeanalizowane więc trzymam kciuki by wyszło tak jak chcecie :-D

ona .

12 paź 2011, 11:46

Z tym domem to jest tak, że nie wiemy jak będzie z kasą na wykończenie. W peirwszej kolejności trzeba wykończyć będzie część na działąlność D. bo musi przenieść zakład. Stąd ten pomysł z wynajmem, żebyśmy mogli sobie już razem mieszkać, a "domek" wykańczać w miarę możliwości, jak już się uporamy z zakładową częścią.
Dziewczyny Wy teraz na bieżąco jesteście. Ile ksoztuje utrzymanie dzieciaszka?
Ja przez nabliższe 3 lata nie mam co liczyć na umowę na czas nieokreślony, więc wiadomo jak to może być po macierzyńskim. Nie chcemy zwlekać już D. On sam powiedział, że tak to można czekać. Myślimy o dzidzi i o tym, że za ten rok, na początku 2013 moglibyśmy zostawić wszystko losowi.
No i tutaj oczywiście pojawiają się jakieś obawy finansowe. Będzie kredyt jakiś tysiąc miesięcznie. Opłat za czynsz nie będzie już w naszym domku, a ogrzewanie, prąd itd to będzie wciągnięte w firmę. Zostaną wydatki codzienne, jedzenie, ubranie, paliwo. Wydaje nam się, że jedna wypłąta w razie czego by wystarczyła. Jak to u Was jest?

ona .

12 paź 2011, 14:17

Dziękuję Gabi, za odpowiedzi. :ico_sorki:
Załóżmy, że po wszystkim te 2 tys. mamy na miesiąc. Wydaje mi się, że raczej należy do tych któzy wydają średnie kwoty. Nie ograniczamy się minimum, ale też nie jest tak, że kupujemy jak popadnie. Porównujemy ceny, staramy się kupić taniej jeśli możliwe, a zakupy musza być przemyślane.
Jeśli chodzi o wyprawkę to raczej ciężko tu będzie dostać ją od kogoś, bo w sumie to taki okres w rodzinie, że dzieci już były albo są ale kolejne, więc sami potrzebują. Także wózek, łóżeczko to będą nasze zakupy. Ubranka na pewno znajdą się też od innych, bo z tym dużo łatwiej, wiadomo. :-)
Chodziło mi bardziej o taki średni przedział. Oczywiście zakładam, że do tych zakupów większych bedę przygotowana, więc tego nie biorę pod uwagę.

Wiem, że to wszystko wychodzi w praniu. Po prostu nie wiem, moze głupia jestem, bo nie chcę czekać do umowy na czas nieokreślony, do wyprawienia wesela, urządzenia domu w 100% itd. :ico_noniewiem:

ona .

12 paź 2011, 14:31

No to pewnie bez szalenstw wystarczy, ale już coś odłożyć, wyjechać na wakacje czy jak przyjdzie odpukać jakis nieprzewidziany wydatek (wiesz coś z autem powiedzmy czy cos sie popsuje w domu) moze byc ciezko.
No pewnie tak, ale macierzyński jest płatny, więc tutaj będą dodatkowe pieniądze. Tamto założenie było, gdyby akurat nie wyszło z macierzyńskim. Ja na razie mam umowę na zastępstwo do wiosny, a potem nie wiadomo. Wiec tak czy siak umowa na określony.
No ale miec gdzie wrocic po urlopie do pracy to tez wazne.
Niestety wiem cos o tym, jak ciezko jest znaleźć własciwy moment na dziecko, w moim przypadku z drugim tak było. 3 lata nie mogłam sie zdecydować.
Ano właśnie, ale tak jak mówię, ja w lutym 26 On 29. Nie chcemy czekać nie wiadomo ile, a i tak to dziecko by się pojawiło za 2 lata najwcześniej.

ona .

12 paź 2011, 14:34

Ja tez miałam 26 jak sie Emi urodziła :ico_oczko: Takze Cie rozumiem, że instynkt macierzynski robi swoje :-)
Na pewno sie wszystko da jakos ułozyc :ico_sorki:
Dzięki za słowa otuchy, bo zaczęłam się czuć dziwnie.

ona .

12 paź 2011, 15:39

No że dlaczego nie poczekać na umowę, na dokończenie wszystkiego itd. Tylko tym sposobem to byśmy czekali jeszcze z 5 lat...

Gabi, a jak tam Emi zareagowała na wieść o rodzeństwie? Cieszyła się? :-)

No nic ja uciekam do domu, a potem biegiem na angielski. Miłego popołudnia!

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

12 paź 2011, 16:11

dziękuję dziewczyny za pomoc ;)

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

12 paź 2011, 18:00

onawychowawcze otrzymasz do dnia umowy jesli dochod nie przekroczy chyba 504zl na osobe jest to kwota 400zl +rodzine 60cos wiec nie jest to jakis majatek. mysle ze na jedno dziecko 2tys spokojnie wystarczy przeciez nie trzeba kupowac ogrinalnych pampersow ciuchow. u nas z kasa tez nie jest za wesolo a przytrafila sie wpadka i bedziemy miec 2 malenstwo

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

12 paź 2011, 19:05

Hej, torchę mnie nie było ale my juz po chrzcinach.
dziewczyny polecicie jakiegoś ginka najlepiej z bałut?
Ja chodziłam do Kidawskiej-Lipeckiej przyjmuje w Salve i Lux-Medzie.
bo nie chcę czekać do umowy na czas nieokreślony
I słusznie, że nie chcecie czekać bo tak to można odkładać i czekać w nieskończoność. Nigdy nie ma właściwego, tzn idealnego momentu bo zawsze coś może się wydarzyć, czegoś nie przewidzisz. Ja też miałam umowę na czas określony. Jeśli umowa skończy się w/lub powyżej 12tc (nie ważne kiedy dowiesz się o ciąży-nawet po wygaśnięciu umowy) to pracodawca musi przywrócić Cię do pracy i dać umowę do dnia porodu (tak nakazuje mu kodeks pracy). Potem masz macierzyński wypłacany przez ZUS. Co do kosztów utrzymania to zgadzam się z Gabi-jednemu wystarczy 2 tyś., drugiemu 10 tyś. może być za mało, zależy to od wielu czynników.

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

12 paź 2011, 19:25

Jeśli umowa skończy się w/lub powyżej 12tc
no wlasnie a jak ja jestem na wychowawczym i zaszlam w ciaze a umowa mi sie skonczy ja bym byla w 13 tyg to co musza mi przedłużyć czy musialabym chodz na troche wrocic do pracy

[ Dodano: 12-10-2011, 19:26 ]
torchę mnie nie było ale my juz po chrzcinach.
to czekamy na zdjecia

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość