ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

13 paź 2011, 20:47

beti nie wiem co bym zrobila jak mi Mala zagoraczkowala, ale pewnie i tak bym wykapala w chlodnej wodzie zeby od razu zrobic kompres :ico_noniewiem:
malinka to nie sa zadne cuda tylko dojrzalosc :ico_oczko: chlopy niby podobne, ale jednak rozne, mojej siostrzenicy maz na moje oko bardzo szybko wydoroslal - ale juz jako nastolatek zostal sam w domu jak rodzice wyjechali i wszystko bylo na jego glowie i swietnie sobie radzil, zaszli :ico_ciezarowka: jak ona miala 18 on 20 i cudownie sobie radzi jako ojciec i jako maz, na poczatku malzenstwa nie bylo kolorowo, bo oboje uczyli sie swoich rol, ale wszystko przyszlo z czasem, a jak Zuzia sie urodzila to on typowy zakochany w corci tatus, wszystko kolo niej zrobi i juz mu sie marzy synek :ico_haha_01: takze jak twojemu sie odetnie pepowine to tez wyjdzie na ludzi :-)

czy wasze dzieciaczki tez maja checi do siadania?ja juz z Kalinka nie wyrabiam, ona by najchetniej w pionie, a jak mam ja na rekach to nie moge jej nawet oprzec glowki o siebie, od razu sie szpanuje i wygina :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

13 paź 2011, 20:55

betia nam lekarka mówiła, że wszystko ma być normalnie po szczepieniu:mycie, spacer itd

Malinka, Ladybird na tym drugim szczepieniu też jest żółtaczka?

Malinka długo byliście razem przed ślubem?

Muszę pomarudzić: od kilku dni mam okropne bóle głowy :-( wyć mi się chce, ogólnie jakoś marnie się czuję :-(

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

13 paź 2011, 21:05

LAdy - mój tez chce w pionie :ico_noniewiem: i w pozycji półsiedzącej ..
martasz, - a może ciśnienie? wez apap może co?

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

14 paź 2011, 09:27

martasz pewnie to ta zmienna pogoda przyczynia sie do bólu głowy.y

U mnie dzisiaj pierwszy mrozek zawitał.

Dziewczyny nie wiem jakie sa zasady w Pl. przy szczepieniu. Ja w każdym razie nie kąpie w ten dzień dziecka, z reszta przeciez ma plaster w miejscu ukłucia :-D
Ladybird podziwiam Cie w takim razie za odwagę! Kapać dziecko z gorączką.... To prawie tak jak kapac malucha z silnym katarem i dziwic sie, że za tydzień lub dwa laduje w łożku z antybiotykiem. Sorrki za szczerość, ale jakoś zawsze mnie to dziwi :-D
:-D :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

14 paź 2011, 10:34

beti ja nic takiego nie zauwazylam u swojej starszej corki, a jak jest wysoka goraczka to lekarz zaleca zrobic chlodna kapiel zeby ochlodzic organizm :ico_noniewiem:
a u nas plastrow nie daja na wklucie i wierz mi ze nawet nie wiadomo po paru godz gdzie wklucie bylo :ico_noniewiem: jedynym miejscem na ktore trzeba bylo uwazac byla raczka po pierwszej szczepionce i tego nie wolno bylo moczyc :ico_noniewiem:

martasz ja nie wiem ale chyba tak, ja kupilam skojarzona razem z zoltaczka wszystkie trzy dawki, gdyby tak nie bylo to by mi powiedzialy chyba ze mam kupic na nastepne szczepienia juz ta tansza wersje skojarzonej bez zoltaczki :ico_noniewiem: ale wiesz ja sie nawet nie dopytywalam sama bo wykupowalam od razu 3 szczepionki bo bylo taniej :ico_wstydzioch: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

14 paź 2011, 10:51

Aha:-) My też skojarzone, ale żółtaczka była oddzielnie niestety :-(

Jutro mamy gości i muszę już dziś przygotować część rzeczy, także pracowity dzionek mnie czeka :ico_olaboga:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

14 paź 2011, 11:30

Kurcze, a ja musze posprzątac i tak strasznie nic mi sie nie chce no! :ico_zly:
I wkurza mnie juz to zycie bez kuchni, bo wydaje 2x więcej kasy na zywnośc a tu jak dobrze pojdzie to bedzie może za 2 miesiące. Chyba zwariuje :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

14 paź 2011, 16:29

zirafka, - ja tez mam chrzciny 06.11 , szukam knajpy - bo w domu bedzie koszmar ... ech..

my juz wstępnie mamy zamówioną bo tez nie wyobrażam sobie tego w domu... sajgon..., zreszta pewnie na to samo by mi wyszło jeśli chodzi o kase bo trzeba liczyć i prąd i gaz i wode... mam 3 tyg na przygotowanie się tzn chodzi mi o ubranie dla małej cos dla mnie ( oczywiście ) i jakis tort by się przydał ufff ze to nie moze być tak bez niczego....

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

14 paź 2011, 16:51

Hej wszystkim! U nas nocka tak jak od tygodnia czyli calutka przespana. Pobudka o 6rano, jedzonko i kimanie jeszcze do 8. Także rewelacja :ico_brawa_01:.

Co do kąpania to chłodną wodę ludzie źle rozumieją. Tu chodzi o to, żeby woda miała 36-37stopni. Czyli była takiej temperatury jak przy normalnej kąpieli, a nie jakaś na prawdę chłodna. Ale ja bym nie wykąpała dziecka z gorączką, bo bałabym się, że się na dobre rozchoruje. Już lepszy pomysł moim zdaniem robić dziecku zimne okłady z pieluszki.

Malinka ja tam nie wiem czy Patryk się zmieni czy się nie zmieni. Można pracować nad nim, ale nikt na pewno nie wie czy to przypadkiem nie syzyfowa praca będzie. No ale z drugiej strony pozbawiać Liwcię taty, to chyba też niezbyt dobre. No właśnie, a długo byliśmy razem zanim trafiła się :ico_ciezarowka: ??

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

14 paź 2011, 17:39

nina
Co do kąpania to chłodną wodę ludzie źle rozumieją. Tu chodzi o to, żeby woda miała 36-37stopni. Czyli była takiej temperatury jak przy normalnej kąpieli, a nie jakaś na prawdę chłodna.
zgadza się! Nie wolno dziecka kapac w chłodnej wodzie, a z gorączka to juz na bank. To samo tyczy sie kompresu - zimny znaczy własnie jakies 37 st. i obojętnie czy to dziecko czy dorosły bo może doznac wstrząsu trmicznego czy jak to tam sie fachowo nazywa.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość