Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

20 paź 2011, 14:40

witam,

wczoraj z Izą walczyłam do 1 w nocy :ico_olaboga: teraz śpi od 12 i pewnie nie długo zacznie się budzić, jest straszną cwaniarą, po karmieniu na odbicie i zasypia ale jak tylko poczuje łóżeczko to bek :ico_placzek: ale jestem twarda i się nie daje dziś i w nocy też powiedziałam ze nie zasnę jak karmię i będę odkładać do łóżeczka bo później będzie jeszcze większy problem :ico_sorki:

co do kupek to różnie jak jest na samym sztucznym to tak 2 kupki dziennie ale jak więcej pije mojego to kupki i 6 jest dziennie :ico_oczko:

a właśnie muszę zadzwonić i umówić się na bioderka, my jedziemy prywatnie i jestem ciekawa ile będziemy płacić :ico_noniewiem:

co do jedzenia to ja jem wszystko ale w małych ilościach i widzę, że po sztucznym Iza ma kolki a po moim nie tylko szkoda że mam tak mało tego mleka :ico_noniewiem: od samego początki pije specjalne herbatki an laktację, mleko , wodę i d*u*p*a :ico_zly:

izabelllla123, :ico_tort: a 2 tygodnie malutkiej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

20 paź 2011, 14:53

szkieletorek ładnie opisałaś poród :ico_brawa_01: dzielna kobietka :ico_brawa_01:
co do jedzenia to ja jem wszystko ale w małych ilościach i widzę, że po sztucznym Iza ma kolki a po moim nie tylko szkoda że mam tak mało tego mleka :ico_noniewiem: od samego początki pije specjalne herbatki an laktację, mleko , wodę i d*u*p*a :ico_zly:
od samego picia laktacja sie nie rozchula niestety
a podawanie sztucznego mleka w tej sytuacji stawia krzyzyk na naturalnym karmieniu
z każdą butelką sztucznego mleka podanego dziecku jetses bliżej niż dalej do zaprzestania karmienia cycem...
tak to działa ze jak dajesz sztuczne mleko a laktacja jest słaba to dziecko nie ssie tak dużo jak powinno
i laktacja zanika małymi kroczkami :ico_noniewiem:

jeśli chcesz Izę karmić to przystawiaj ją często do cyca :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: tylko to uratuje laktacje

[ Dodano: 20-10-2011, 14:54 ]
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za trzy tygodnie Konrada :ico_haha_01:
lepiej późno niż wcale :ico_haha_02:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 paź 2011, 15:10

szkieletorek to szybko u ciebie poszło, tylko rodzić:) pamiętaj kolejne dziecię szybciej będzie i gratuluję byłaś dzielna;)

co do ogórka kiszonego też nie wiedziałam, serio mozna? musze spróbowac, choć ja już sie boję co kolwiek próbowac, znów mały ma buźkę brzydką a nic nie jem innego, jej juz nie wiem co robić, w poniedziałek health visitor więc mi coś doradzi, boje sie też że jak tak totalnie odstawie mleczne produkty, nawet masło to też przesada, bo wtedy tym bardziej coś będzie miał skoro organizm nie dostaje eh taka bezsilna się czuję mimo, że wiem co robić, jak to wygląda itp.

ooo musze pomidorówki spróbowac bo na pomidory nic mojemu synkowi nie było:) a tez rosołek wcinam, krupnik, żurek, barszcz biały, takie robie zupki:)

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

20 paź 2011, 16:11

Hej laseczki :-D

Obiadek mi się gotuje dziś kurczaczek w sosiku z kaszą gryczaną :ico_oczko:
Co do ogórków to ja próbowałam wszystkie i zielonego i kiszonego i konserwowego i młodemu
nic nie było :ico_oczko:
Kanapki jadam z serkiem homogenizowanym, dżemem brzoskwiniowym albo truskawkowym,
z szyneczką i serem żółtym.
Więcej jadam rzeczy gotowanych niż smażonych ale to też już próbowałam i było ok :ico_sorki:
Z owoców czasem skubnę banana ale jakoś mi się w ogóle nie chce owoców :ico_szoking:

Szkieletorek super opis :ico_brawa_01: tylko rodzić dzieci :ico_oczko:
Zobaczysz drugi nie będzie aż tak bolesny bo wiesz czego się spodziewać :ico_oczko:

Kwiatunio to tylko walczyć o laktację :ico_sorki: skoro mała ma kolki po
modyfikowanym.
Herbatki z kopru włoskiego też są dobre na laktację albo troszkę piwka wypij :ico_oczko:

Izabela buziaczki dla Oliwki :ico_brawa_01:
A jak po tamtym spacerku twój brzusio???
U nas słonko świeci ale wiatr bardzo nieprzyjemny, dwa spacerki już zaliczyliśmy :ico_oczko:

Izuś dla Konradka za 3 tyg. :ico_tort: :ico_tort:

Elibell głowa do góry :ico_sorki: a może jakieś witaminki sobie kup :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

20 paź 2011, 18:04

od samego picia laktacja sie nie rozchula niestety
wiem i dlatego najpierw ją dostawiam do piersi jednej i drugiej a potrafi pić 40 minut i słychać ze łyka i że mleko leci :ico_sorki: a następnie dopiero sztuczne jak widzę że jest jeszcze głodna :ico_sorki:

ja dziś na obiadek miałam gulasz :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

20 paź 2011, 18:05

jestem twarda i się nie daje dziś i w nocy też powiedziałam ze nie zasnę jak karmię i będę odkładać do łóżeczka bo później będzie jeszcze większy problem :ico_sorki:
Trzymam kciuki za wytrzymałość i za to by ci się udało wytrzymać bo wiem że ciężko jest kiedy zmęczenie bierze.
mam tak mało tego mleka :ico_noniewiem: od samego początki pije specjalne herbatki an laktację, mleko , wodę i d*u*p*a :ico_zly:
Kurcze wiem że łatwo mi napisać nie dawaj modyfikowanego ale tez mi się wydaje że podając je to nic lepiej nie będzie . I właśnie któraś z dziewczyn pisała że jak napiła się piwa to jej cyce od razu się napełniły.Może spróbuj.
szkieletorek to szybko u ciebie poszło
No ja nie odbieram tego że szybko poszło.

Elibell niedługo będzie u ciebie ta położna to może coś ci poradzi i powie co robić.

Dziewczyny już kiedyś pisałam ale chyba nikt mi nie odpisał.
Jak próbujecie nowej rzeczy to ile czasu czekacie na to czy dziecku zaszkodziło ?

Zrobiliśmy listę osób na chrzciny i wyliczyliśmy że około 30 osób będzie.

Kocura oglądasz czasem ,,Kuchenne rewolucje,, ?
Dziś ma być odcinek nagrywany w Tarnowie.

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

20 paź 2011, 18:32

Witajcie

kurcze ciezko mi na razie sie zorganizowac, czasu brakuje, a Wy tyle juz naskrobalyscie, bede musiala Was doczytac :ico_olaboga:
Wpadam na chwilke poki dzieciaki spia.

A wiec u nas ok, nie moge narzekac, maly je i spi, nocki sa super, budzi sie tylko raz na karmienie wiec sie wysypiam. Pierwsza noc w domku byla ok, jak nakarmialam malego o 24 to spal do 5 juz sila go wyjelam z lozeczka, bo piersimnie strasznie bolaly, mialam nawal pokarmu,ciezko bylo, bo maly czasami tylko z jednego wypijal i sie najadal, ale juz jest ok, wszystko sie unormowalo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dzis nocka tez fajna, nakarmilam o 22:30 to przebudzil sie o 03:30 zjadl i wstal po 6 rano, w dzien upomina sie czesciej, w sumie daje mu tak co 2 godzinki.
Noi jest zolty, ale mialalo tych bilirubin i wyszlismy do domu, ale trzeba kontrolowac.
Maly jest slodki i nie moge sie na niego napatrzec :-)

A ja czuje sie dobrze, juz dobrze, bo bylam slaba jak nie wiem co. Porod nawet ok, szybko poszlo, tylko mialam starsznie bolesne skurcze, chyba z Erysiem takich nie mialam jak teraz, myslalam, ze umre noi rodzilam bez znieczulenia, nie wiem jak ja dalam rade :-D ale jestem dumna.
Jak znajde czas to opisze porod, w sumie juz o nim zapomnialam, ale cos tam przypomne sobie :ico_oczko:

Lece bo maly wlasnie wstal,, trzeba cycusia dac :-)

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

20 paź 2011, 18:36

Kwiatunio fajnie, że próbujesz :ico_brawa_01: wiele kobiet by się poddało.

Szkieletorek generalnie jak zjadasz coś od rana to do wieczora spokojnie powinnaś
zauważyć czy jej coś dolega.
Bo jak Elizę karmiłam to położna mówiła, żeby nowe rzeczy wprowadzać właśnie od rana :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

20 paź 2011, 18:40

bede musiala Was doczytac :ico_olaboga:
Kochana daruj sobie .Masz teraz ważniejsze rzeczy na głowie .Czasem jak dajesz rade to ewentualnie czytaj nas na bieżąco.Ale nie wracaj do starych stron.
A wiec u nas ok, nie moge narzekac, maly je i spi, nocki sa super
No to zazdroszczę ci i oby już tak dobrze u was było. Bo masz teraz 2 dzieci i wysypiać się musisz .
A jak starszy synek zareagował na braciszka.
rodzilam bez znieczulenia
No tak jak i ja więc :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za wytrwałość bo lekko nie ma.
Szkieletorek generalnie jak zjadasz coś od rana to do wieczora spokojnie powinnaś zauważyć czy jej coś dolega.
Kurcze to ja po zjedzeniu czegoś nowego czekałam zawsze 2 dni .A ty mówisz że tak szybko.No to fajnie.Dzięki .

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

20 paź 2011, 18:40

Szkieletorek super opis tylko rodzić dzieci
podpisuje sie w pełni pod tym.
A jak po tamtym spacerku twój brzusio???
ropa z krwia caly czas sie leje, ale nie mam obrzęku przynajmniej na okolo.
dla Konradka za 3 tyg.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
wiem i dlatego najpierw ją dostawiam do piersi jednej i drugiej a potrafi pić 40 minut
ja swoja Oliwke karmię 20-30 minut i pije cały czas.
Zrobiliśmy listę osób na chrzciny i wyliczyliśmy że około 30 osób będzie.
ja zrobiłam ciecia i u nas będzie 16 osób.

Pati85, wpadaj do nas jak tylko znajdziesz chwilke wolnego czasu :-)

[ Dodano: 20-10-2011, 18:40 ]
A co z Julą??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość