Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

04 lis 2011, 20:13

hej dziewczyny...

Wlasnie Sejana tez pomyslalam, ze niektore dzieci ni z tego ni z owego or razu raczkuja, albo chodza, moze nie ma sie wcale czym przejmowac :ico_noniewiem:

agnieszka, ja pierdziele to mialas przejscie :ico_olaboga: wazne, ze wam sie nic nie stalo, ale heca :ico_sorki:

Polke jakis czas temu wysypaly takie suche plamy na brzusiu i pleckach, pozniej jeszcze na ramionach, w kapaniu sie takie czerwone robily, smarowalam bepantenem i troche schodzilo, ale wracalo i od 2 dni takie bylo agresywne, wiec w koncu dzisiaj dosc spontanicznie poszlam do pediatry z dziecmi... lekarz wypytal mnie o diete Poli, ale nie mial mi nic do zarzucenia, bo Ona tylko cyca i wode pija, na obiad podstawowe jarzyny i tylko kaszke do tego, ale okazalo sie, ze kaszka niedobra :ico_noniewiem:
On mowi, ze Pola zle przyswaja cukry i ze to wszystko na skorze wychodzi, kazal mi odstawic kaszke z herbatnikiem i malinami, nic slodzonego nie dawac, no i przede wszystkim to chyba glownie moja wina, bo ja jestem takim slodyczorzerca i wlasnie ostatnie dni to po halloween zostalo nam mase slodyczy i sie nimi objadalam :ico_sorki:
Lekarz mi powiedzial, ze mamy obie nie jest noc slodkiego, kazal mi ja smarowac zwyklam kremem nivea, bo podobno jest dobry na takie przypadki i powiedzial, ze powinno powoli ustapic-mam nadzieje...

mala ma 70cm i 7660g pytalam sie go czy to nie za malo, bo przeciez 5kilo przy narodzinach wazyla, ale on mowi, ze to nie ma nic do rzeczy, bo to wzrost z waga ma isc w parze na bierzaco, a u Poli jest super i tu widac, ze co lekarz to opinia, bo On powiedzial, ze lepiej, zeby dziecko wazylo mniej niz za duzo, bo (nie wiem jak jest w pl) w niemczech ponad 40% dzieci ma nadwage :ico_olaboga: i ze to sie buduje w okresie niemowlecym i jak dziecko ma 70cm i wazy przy tym 9 kilo, albo wiecej to nie jest dobrze :ico_noniewiem:

oj polka mi sie obudzila...

zahacze tez o lazienke, bo Gabcia musze umyc

[ Dodano: 04-11-2011, 19:16 ]
Blanka, a czy z tego azs sie wyrasta??
biedna ta Twoja corcia... a z takim zrozumieniem widze do sprawy podchodzi :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

04 lis 2011, 23:02

Blanka, a czy z tego azs sie wyrasta??
zależy jak nasilona jest alergia. U Olci w ciągu tych ostatnich dwóch miesięcy nastąpiło pogorszenie. Miała plamy pod kolanami tylko. A teraz łokcie, kolana, szyja, okolice pośladków i twarz. Dieta eliminacyjna, leki i odczulanie pozwalają na powrót do normalnego życia.
U nas najważniejsze są testy!!!!Jeśli nie zrobią mi na NFZ pójdę prywatnie. Oby tylko udało się je zrobić, aż się boję tej chwili :ico_placzek: Najważniejsze by wiedzieć co trzeba eliminować. No i będę chciała Olcię odczulać. I oby nie zeszło na oskrzela :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
biedna ta Twoja corcia... a z takim zrozumieniem widze do sprawy podchodzi
nie jemy przy niej niedozwolonych produktów, które mogą ją uczulić, jak np. czekolada.czasem w sklepie coś zawoła czekoladowego, to wytłumaczę, ze nie może, a w zamian pozwalam wybrać coś innego.jakiegoś herbatnika np.
ostatnio upodobała sobie do picia kubusia playa i tam jest dodatek cytryny i podejrzewam, że to też ją może uczulać :ico_noniewiem:

[ Dodano: 04-11-2011, 22:03 ]
On mowi, ze Pola zle przyswaja cukry
a jak to sprawdzić????są na to jakies badania????

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

05 lis 2011, 01:20

a jak to sprawdzić????są na to jakies badania????
nie mam pojecia, On tak na oko po objawach palnal...
czasem w sklepie coś zawoła czekoladowego, to wytłumaczę, ze nie może, a w zamian pozwalam wybrać coś innego
wiesz, ja jadlam biala czekolade-to wlasciwie nie czekolada i mi smakowalo, a Poli nie szkodzilo :ico_sorki:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 lis 2011, 10:46

Wlasnie Sejana tez pomyslalam, ze niektore dzieci ni z tego ni z owego or razu raczkuja, albo chodza, moze nie ma sie wcale czym przejmowac :ico_noniewiem:
moze tak byc, ale dla spokoju wlasnego sumienia przejde sie w przyszlym tygodniu do pediatry, bo i tak musze blizniaczkom zrobic termin na bilans. Jesli mi powie, ze wszystko ok to bede czekala dalej.. Chociaz wolalabym zeby mala raczkowala, rehabilitantka mowi, ze dobrze jest jak dziecko zadnego etapu nie opuszcza...

Fintifluszka, co lekarz to opinia i co kraj to opinia.. tutaj jednak jest tez troche inaczej ze sluzba zdrowia niz w PL i nie twierdze wogole, ze jest lepiej, chociaz w dlugich kolejkach do lekarza stac nie trzeba no i do specjalisty przekazu miec nie trzeba...

Wczoraj Marcyska na obiadek zjadla rybke i ziemniaczki.. nie nadarzalam z karmieniem bo taka glodna byla i co chwile sie wkurzala :ico_haha_01: :ico_haha_01: ostatnio strasznie niedobra sie robila, nim zasnie to krzyczy, beczy.. normalnie wychodze z siebie :ico_noniewiem:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

05 lis 2011, 10:54

dziecko ma 70cm i wazy przy tym 9 kilo,
Moj Szymek tak ma i tu w UK mowia ze jest proporcjonalny waga do wzrostu- oba ma na 75 centylu :ico_sorki:

ja bym wolala zeby byl ciut chudszy....ale coz ...
teraz mi troche schudnie bo jest chory i tylko cyca toleruje :ico_sorki:
jak sie nazywaly te super kropelki na katar??? to mi mama podesle z PL

[ Dodano: 05-11-2011, 09:59 ]
a jak to sprawdzić????są na to jakies badania????
no wlasnei tak na oko te cukry...????

Szymek tez mial te plamy a teraz znikly ...kompletnie :ico_szoking: i zaczynam sie zastanawiac czy to nie przez ciasteczka czekoladowe....ktoryumi sie tak zezeralam...???hmmm...tylko nie moge sobie tak dokladnie przypomniec jak to czasowo bylo...

[ Dodano: 05-11-2011, 10:00 ]
Sorry ze tak raczej o nas ...niby was doczytalam ale jakos nic mi w glowie nie zostalo :ico_wstydzioch: ...jutro mama odjezdza to sie poprawie i bede na biezaco :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 05-11-2011, 10:07 ]
Blanka, a czy z tego azs sie wyrasta??
moja siostra cioteczna ma azs ...i raz wyladaowaal w szpitalu tak jak miala gdzies 15 lat ...ale bardziej na obserwacje niz naprawde jej cos zagarazalo...od tamtej pory...jest okey duzo masci musi w siebie wcierac ale poza tym nie narzeka i zyje zupelnie normalnie wiec glowa do gory :ico_sorki:
oby Olenka wyrosla z tego i mogla sobie spokojnie wcinac to co lubi.... :ico_sorki:


Lece mamusie ...a od jutra stawiam sie na biezaco :ico_sorki:

Sejananie martw sie ...jeszce cie pewnie Marcelinka zaskoczy... :ico_sorki: pewnie pierwsza na forum zacznie chodzic :ico_oczko: Szymek nauczyl sie posuwac do tylu i umie juz siegnac po jakas konkretna zabawke nawet jesli trzeba sie do niej doczolgac :ico_brawa_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 lis 2011, 11:54

mam nadzieje, ze widac nasze 2 zabki :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Obrazek
Obrazek

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

05 lis 2011, 15:32

jak sie nazywaly te super kropelki na katar??? to mi mama podesle z PL
nasivin
Chociaz wolalabym zeby mala raczkowala, rehabilitantka mowi, ze dobrze jest jak dziecko zadnego etapu nie opuszcza...
moj Wiktor nie raczkowal i z tego co widze to mala chyba tez nie bedzie :ico_noniewiem:

Blankabiedna Olcia.Wiem jak to jest bo Wiktora do 2 lat tez tak wysypywalo cokolwiek zjadl a teraz czsem Mu tylko wyjdzie cos na paluszkach ale jest na wziewach i dostaje zyrtec.
Oby Twojej Olcitez minelo i mogla jesc wszystko na co ma ochote :ico_sorki:

NowaSejana, Sliczne fotki.na 1 zdjeciu widac zabki :-)

Awatar użytkownika
Gwona
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 29 sie 2010, 19:23

05 lis 2011, 21:21

Ale tu pustki dzisiaj :ico_szoking:

Patrzcie co znalazłam : uśmiałam się.

połknięcie monety
1 dziecko: Biegiem do szpitala i żądasz prześwietlenia!
2 dziecko: Czekasz cierpliwie, aż moneta przejdzie.
3 dziecko: Potrącasz z kieszonkowego.
:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: A wy co byście zrobiły? hehe

A tak w ogóle to za nami marudny dzień...mała tak marudzi,że hej. Chyba przez ten ząbek bo przebić się jeszcze nie może. :ico_sorki: I nocka też ciekawa. Wyobrażacie sobie to,że budzę się w nocy ( mała śpi ze mną w łóżku,bo u rodziców nie mam łóżeczka ) a Nadii nie ma :ico_szoking: Ja się patrze co tak stęka koło łóżka a to ona oparta bidulka taka. Musiała się przebudzić kręciła się,kręciła. Aż w końcu zjechała z niego. Bo jak by spadła to zaraz był by alarm pobudkowy. I spadła mi dzisiaj z łóżka :ico_olaboga: Dobrze,że nie jest wysokie. Ale i tak wypłakała swoje. :ico_olaboga:

[ Dodano: 05-11-2011, 20:22 ]
NowaSejana Coś tam widać na tym zdjęciu :ico_haha_02: :ico_haha_02:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

06 lis 2011, 09:17

mam nadzieje, ze widac nasze 2 zabki
widac widac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

nasivin
dziekuje

Aż w końcu zjechała z niego.
ojoj ...i nica nic nie plakala???to dzielna dziewczyna :ico_sorki:
połknięcie monety
1 dziecko: Biegiem do szpitala i żądasz prześwietlenia!
2 dziecko: Czekasz cierpliwie, aż moneta przejdzie.
3 dziecko: Potrącasz z kieszonkowego.
:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: A wy co byście zrobiły?
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: ja jestem jescze na etapie szpital...ba a nawet karetka do domu :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 06-11-2011, 08:22 ]
a teraz sie musze pochwalic...

Szymon nauczyl sie podnosic do siadu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: sam sam :-D

klade go na kolanach moich ...nozki ma dookola mojego tulowia i skubany nie trzymajac sie niczego poprostu sie dzwiga :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ah jaka jestem dumna ... :ico_wstydzioch: chociaz w porownaniu z ?Martynka to zadna sztuka... :ico_wstydzioch:


Sejana na drugiej fotce Marcelin ka sie podnosi na raczkach....nie o takie podnoszenie chodzi????

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

06 lis 2011, 11:20

Szymon nauczyl sie podnosic do siadu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: sam sam :-D

klade go na kolanach moich ...nozki ma dookola mojego tulowia i skubany nie trzymajac sie niczego poprostu sie dzwiga
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: super
nie o takie podnoszenie chodzi????
ja mysle, ze jeszcze bardziej sztywne powinna miec raczki, chyba ze sie myle...
Marcelina robi tak, ale tylko przez krotki czas i zaraz pada na pyszczek..
No i zaczela sie minimalnie do siadu podnosic, ale jakis postepy sa...
Ale i tak w tym tygodniu o pediatre zachacze...
A wy co byście zrobiły? hehe
Telefon na pogotowie, odrazu...

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość