ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

14 lis 2011, 19:08

nina nie rozumie twojego ost odniesienia do mojej wypowiedzi...
sa dzieci ktore wogole nigdy nie polubia butli, nie zastapia sobie piersi smoczkiem gumowym i albo pija mleczko z niekapka od razu albo wogole go nie pija, bo nie toleruja juz zadnego procz mleczka mamy..i tu nie chodzi o dojrzalosc dziecka, tylko o jego przyzwyczajenie :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lis 2011, 13:26

nina nie rozumie twojego ost odniesienia do mojej wypowiedzi...
no są takie dzieci ale to nie ma nic wspólnego z tym jak długo się karmi piersią - nie u trzy miesięcznego dziecka, jakby miał pół roku czy więcej to można mówić o przyzwyczajeniu do piersi, ale to dziecko jest jeszcze za małe na takie wybrzydzanie z powodu przyzwyczajeń. Może po prostu nie polubić butli, ale to nie jest spowodowane tym, że Gosia karmiła go tylko piersią

Ale według mnie Gosia spróbuj z inną butlą lub innym smoczkiem w butli - bo myślę, że to raczej tu jest problem

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

15 lis 2011, 20:06

halo - bede patrzez - dr brown i avent - bleeeee - jestryk od razu po włożeniu butli do ryjka .... i mamy chyba alergie .... takie placki ma suche na nogach, ze szok ... musze odstawic wszystko znowu ....a juz wsio jadłam ... ekstra... laktator u mnie nie działa... ja pitole ... :ico_olaboga:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lis 2011, 21:23

Gosia A same biedy u Ciebie

Ja dziś dałam małemu troszkę marchewki gotowanej rozgniecionej na paćkę łyżeczką i wszystko wypluł z mega grymasem na twarzy jakby chciał mi nawciskać co ja mu daję. Naśmiałam się przy tym nieźle. Zastanawiam się co ja zrobię jak trzeba będzie rzeczywiście podawać już stałe posiłki jak będzie mi tak wszystkim pluł :ico_noniewiem: .

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

15 lis 2011, 21:24

Gosia to nieciekawie masz :ico_olaboga: a sprobuj moze butelki roznych firm? moze smok mu nie odpowiada? ja Oliemu czasem daje herbatke - nie bardzo chce pic ale chyba bardziej ze mu nie smakuje - bo sie tak smiesznie krzywi :ico_haha_01: jakby chcial powiedziec bleeee :ico_haha_01:

Moje Slonko ma troche mniejsze krostki na jednym policzku, ale za to na drugim mu pare wyszlo :( takie czerwone, jakby uczulenie jakies, sama juz nie wiem, smaruje, czasami wydaje mi sie ze jest lepiej, a potem ze znow zle no nie wiem.. uzylam dwa razy kremu bambino - jak byly duze mrozy, to mu smarowalam buzie przed wyjsciem na dwor - moze przez to? nie uzywam wiecej i zobaczymy..

Oliemu chyba zeby wychodza, strasznie marudny jest ostatnio, czasami zasnie i po pol godziny budzi sie ze strasznym placzem.. jak go nakarmie i napewno nie jest juz glodny, biore go do odbicia a on od razu lapke w buzie jakby chcial ja zjesc.. jak smok mu wypadnie to lapie go w raczke i wklada w buzie byle jak - byleby cos gryzc i taki szal ma jakby go chcial pozrec.. :ico_olaboga: dziaselka ma lekko jasniejsze - ale na koncu, jakby szostki - czy zeby moga wychodzic z tylu najpierw? czy z przodu powinny? M zaraz jedzie po te jakby 'smoczki', co sie schladza i daje na dziaselka dziecku, bo maly normalnie nie do zycia jest.. :(

Bylismy wczoraj na plywaniu - super po prostu, maly troche na poczatku marudzil ale chyba mu sie ogolem podobalo, woda fajna cieplutka, tylko plytko - 1m - i musialam godzine kucac - trzymajac go na rekach caly czas - takie mam zakwasy ze hohoho.. :ico_olaboga: Ale fajnie bylo :ico_oczko: Jeszcze 5 spotkan bedzie, juz sie nie moge doczekac :ico_brawa_01:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

16 lis 2011, 10:31

agus na poczatku to wychodza przednie, zazwyczaj dolne jedynki, a potem gorne jedynki, a potem chyba te tylne :ico_noniewiem: jak dotykasz palcem to ma napuchnieta dziasla?sprobuj moze od czasu do czasu posmarowac np. bobodentem, macie tam cos podobnego, to powinno go uspokoic na jakis czas, jezeli to sa zeby oczywiscie..

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

17 lis 2011, 11:23

Ladybird wiesz co ma lekko jakby wieksze, ale z tylu, z przodu nic nie widac :ico_noniewiem: sama juz nie wiem, ale wczoraj to byl koszmar, od rana bez przerwy plakal, potem na jakas godzine sie uspokoil i zasnal i potem znow az po kapieli (cala ryczal koszmarnie) i jak go po ubralam i wzielam na rece potulic to po chwili placzu zasnal.. ale z wyczerpania po prostu widac bylo, no i nocka potem znow ok i poki co dzis tez jest dobrze ale zaraz ide do sklepu po masc na dziaselka, na wszelki wypadek :( probowalam mu masowac dziasla ale nic nie daje, jak juz zacznie plakac to nic po prostu nie pomaga a na mojego palca w jego buzi nawet nie zwraca uwagi tylko sie drze wnieboglosy :ico_olaboga:

[ Dodano: 17-11-2011, 10:49 ]
aha jeszcze zapomnialam dodac, ze jak go sobie posadze na kolanach - tak ze pleckami sie o mnie opiera i reka go obejmuje to szuka buzia mojej reki i ja 'gryzie' doslownie, bo nie ssie tylko tak sie wgryza dziaselkami ze az mi sie po jednym dniu lekki siniak zrobil :ico_szoking:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

17 lis 2011, 13:08

no czyli agus cos na rzeczy, a jak posmarujesz mu dziaselka to nie widac zadnej poprawy?

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

18 lis 2011, 01:13

Lady dzisiaj kupilam ten zel po poludniu, ale nie mialam okazji uzyc - prawie caly dzien wszystko bylo ok - Oli tylko jak wracalismy z miasta to z 15min plakal w wozku ale jak doszlismy do domu i go wyciagnelam to juz bylo ok - no i nie brzmialo to jak wczoraj - bo wczoraj to plakal tak z bolu strasznie :ico_placzek: ale czy to moga byc zeby w takim razie? ze boli go pare dni a potem spokoj? zobaczymy jutro jak bedzie, jak cos pojdziemy do lekarza, choc pewnie jak zawsze bedzie wszystko dobrze.. te cholerne ciapki wszystko zbywaja.. :ico_zly:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

18 lis 2011, 08:25

ale czy to moga byc zeby w takim razie? ze boli go pare dni a potem spokoj? zobaczymy jutro jak bedzie, jak cos pojdziemy do lekarza
może tak być, nie wiem czy kiedyś bolał Cie ząb, ale jak mnie boli to np jeden dzień, albo kilka dni po kolei, potem kilka dni spokoju i znów boli, a potem się okazuje, że gigant dziura. Jak mi się ósemka pojawiała, to też kilka dni bolało i było spuchnięte kilka dni spokoju to i u dziecka tak może być chyba

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość