Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

30 gru 2011, 14:10

e-prawnik.pl:
ak naprawdę zasady nie są nowe – zostały wprowadzone już w 2009 roku jednakże od marca 2010 roku ich stosowanie zostało zawieszone do końca grudnia 2011 roku.

Od 1 stycznia 2012 roku aby uzyskać becikowe konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia lekarza lub położnej o pozostawaniu pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Pozostawanie pod opieką medyczną potwierdza się zaświadczeniem lekarskim lub zaświadczeniem wystawionym przez położną.

Dotychczas wystarczające było zaświadczenie potwierdzającego co najmniej jedno badanie kobiety w okresie ciąży przez lekarza ginekologa lub położną.

Co istotne, nowe zasady będą obowiązywały w stosunku do kobiet, które po 1 stycznia będą ubiegały się o becikowe, mimo, że dziecko urodziło się w 2011 roku. Młode mamy nie powinny więc odkładać decyzji o ubieganie się o becikowe na początek nowego roku.

[ Dodano: 30-12-2011, 13:14 ]
o dochodach przekraczajacych 85 tys. mowil tylko premier w ex-pose ale nie slyszalam zeby to weszlo w zycie.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 gru 2011, 14:15

Mamusia28, to to wiem ale coś na expose Tusk mówił że aby uzyskać becikowe dochód na rodzinę nie może przekraczać 85 tyś brutto. A teraz cisza. I nie wiem czy to weszło czy nie.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

30 gru 2011, 15:54

Witam:)

Madleine wiem co przeżywasz...mam podobnie a jestem już prawie w 12tc. Dziś nawet w nocy obudziłam się z odruchem wymiotnym i szybko do kibelka :ico_zly:
Okropne to było ale dobrze że zdążyłam.
czy planujecie robic test pappa i badanie genetyczne USG?
Ja dostałam skierowanie od ginekologa więc robię. Badanie ma być darmowe bo mam wpisaną przyczynę skierowania - szkodliwe warunki pracy. Ale ogólnie jak pytałam to koło 300zł to by kosztowało. Na 12.01 jestem umówiona więc będę akurat w 13 tc + 5 dni. Podobno od 11 do 14 tc można.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

30 gru 2011, 15:57

a jestem już prawie w 12tc.
Prawie w 13tc ;-)

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

30 gru 2011, 17:28

odebrałam wyniki, morfologia super- nigdy takiej dobrej nie miałam :ico_szoking: hemoglobina 13.2 :-D cytomegalii nie mam HBS też ujemny.
AFP robiłam to wyszło 15,4- takie chyba w dolnej granicy normy ale ginowi smsa pisałam to odpisał że OK :ico_sorki: co do testów to ja nie robię- to AFP zrobiłam bo mi wypisał na liście co mam robić a to jest właśnie jeden element któregos z testów.
USG robię w 18+6 tc i ma być 3D w tym.
w Krakowie znam od znajomych jedną placówkę która zajmuje się fachowo usg, za 200zł. wpisz w google:" dobre usg" i Ci wyjdzie ich stronka. Miałam tam robić ale okazuje się że mói gin ma teraz super sprzęt- chyba za dotacje z unii no i przyjezdza w soboty specjalista robić te fachowe usg , opis jest na strone A4, ok. 5zdjęć no i nie musze jechać do Krakowa tylko mam bliżej domu

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 gru 2011, 20:37

Dziś nawet w nocy obudziłam się z odruchem wymiotnym i szybko do kibelka :ico_zly:
jejku a ja myślałam że w tym tygodniu już będzie super :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

30 gru 2011, 20:52

Cześc dziewczyny
ja wczoraj myślałam ze w szpitalu wyląduje dostałam takiej boleści głowy i oczodołu że same łzy z bólu leciały. Od bólu po chwili rzuciło sie na zęby wyłam jak pies w nocy. Mąż mi robił okłady zimne i powiem szczerze ze po pół godziny puściło ale z bólu niestety zwymiotowałam. Naprawdę dziewczyny nigdy nie miałam takiego bólu i mam nadzieję że się już nigdy nie powtórzy.
Dzisiaj spedziłam cały dzień po za domem. Najpierw byłam na zakupach w Galerii handlowej potem w lumpeksie następnie zachaczyłam o Chińczyka :D koncówka to odwiedzenie grobu koleżanki :/ a na koniec u znajomej na herbatce i schabowym hi hi :-) i jestem taka padnięta że szkoda gadać.
Co do badań to jak lekarz nie zaleci to nigdzie się nie wybieram. A dobrego lekarza w Krakowie hmmmm... nie wiem bo nie potrzebowałam póki co wiec się nie orientowłam napewno bardzo dobry lekarz to doktor Gach Andrzej (Ordynator szpitala Żeromskiego) ale dostać się do niego jest niemożliwym bo próbowałam :(
Pozdrawiam idę pranie nastawić i czas odpocząć :)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 gru 2011, 21:02

Kasiala, o kurde a skąd taki ból???

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

30 gru 2011, 21:16

gosia888, nie mam zielonego pojecia mąż na intenecie wyczytał że może to bć objaw ciąży spowodowany burzą i dużą produkcją hormonów przez co mogą się robić mikro obrzęki na mózgu i uciskać i od tego taki ból może być. Zamierzam zapytać lekarza jak będę na wizycie bo jak by mnei dopadło jeszcze raz to nie wytrzymam.

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

30 gru 2011, 22:05

gosia888, wymiotowalam.
niestety juz nie tylko rano tylko cały dzien mnei trzyma ;/
my jutro jedziemy w gory na spokojnego sylwestra do znajomych - tez msuze piccolo kupic :-)
Madleine, współczuję... Wiem co przechodzisz miałam tak w pierwszej ciąży; prawie całą ciążę. Doszło do taki anomalii, że jak zrobiłam coś drobrego do jedzenia to mąż nie chciał mi dać zjeść mówiąc" Ty i tak zaraz pójdziesz to wyrzucić z siebie, a ja przynajmniej strawię".. heheh

Mam nadzieję, że w tej ciązy takie ekscesy mnie ominą :ico_sorki:

Co do Sylwestra to mam zakupione picollo truskawkowe 3 szt; bo zamierzamy z Matyśką się upić ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość