marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

17 sty 2012, 21:20

Witam:)
Ja właśnie wykąpałam i uspałam moje Dziecię:)
MAm wolne;p
izusbardzo się cieszę że jednak wszytsko jest w porządku i idzie k dobremu:) Zdrówka dla męża:)

:ico_brawa_01: za ząbek dla Majci;)
dziewczyny kiedy powinno dostać się @ jak już prawie 2 miesiące nie karmię piersią?
ja kiedyś czytałam na necie to co kobieta to inaczej... niektóre nawet po roku dostawały:) nie martw się przyjść na pewno przyjdzie, dobra ciotka o Tobie nie zapomni :ico_haha_01:

Dziewczyny powiedzcie mi czy jak Mała robi jedną kupę dziennie to powinnam się martwić? Dopóki nie zaczęłam jej podawać jabłka, jabłka z marchewka to robiła tak 3-4kupki dziennie, ateraz tylko jedna.... Brzuszek jej raczej nie boli, bąki puszcza takie cały dzień że :ico_olaboga: Sama nie wiem czy się martwić :ico_noniewiem:

Poza tym jutro chyba muszę znów do lekarza iść :ico_chory: Powiedzą tam w końcu że nawiedzona jakaś jestem. :ico_puknij: Ale ostatnio Oliwka miała katar odczekałam tydz i poszłam sprawdzić czy osłuchowo kjest dobrze. I było. A teraz mi coś pokasłuje i wychodzi że tydz minoł a ja znów u lekarza będę ... Znowu się okaże że wszystko w porządku :ico_wstydzioch: Ale już chyba wolę wariatkę siebie robić i sprawdzać każdy kaszelek niż zbagatelizować coś i później w szpitalu się znaleźć....

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

17 sty 2012, 21:31

Dziewczyny powiedzcie mi czy jak Mała robi jedną kupę dziennie to powinnam się martwić?
Moja robi czasem raz dziennie ale najczęściej robi raz na 3 dni tak że myślę że nie masz się czym martwić .Jeśli brzuszek jej nie pobolewa, nie płacze to wszystko ok jest.

[ Dodano: 17-01-2012, 20:32 ]
Mnie pediatra i położna środowiskowa mówiły że dziecko na piersi może robić po każdym karmieniu i to będzie normalne ale także może robić raz na tydz i tez bedzie to normalne.

[ Dodano: 17-01-2012, 20:41 ]
CHLEB PEŁNOZIARNISTY
Z tego wychodzi jedna blaszka chlebka

0,5 kg i pół szkl mąki pszennej
1/2 szkl otrąb pszennych
2 łyżki siemienia lnianego
5 dag ziaren słonecznika
2 płaskie łyżki cukru
1 czubata łyżeczki soli
5 dag drożdży
1/2l wody
Drożdże rozpuścić w wodzie . W misce wymieszaj wszystkie suche składniki i zalej je rozpuszczonymi drożdżami . Odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok 30 min.Wyłóż do wysmarowanej tłuszczem blaszki .Piec w temp 180 stopni przez 45-50 min aż skórka będzie złota.

[ Dodano: 17-01-2012, 21:26 ]
A to jest przepis na chlebek ciemny graham który my w domu pieczemy od dawna , jakoś od 3 lat. I w porównaniu do tych co wcześniej wklejałam jest ciemniejszy i bardziej zbity i syty ale chyba jak dla mnie najlepszy z tych wszystkich.



1 kg mąki pszennej
3 łyżeczki soli
1 łyżka cukru
1 łyżka pestek dyni
1 łyżka słonecznika
1 łyżka majeranku
1 łyżka bazylii
1 łyżka siemienia lnianego
1 paczka otrąb pszennych 250 g
1 kostka drożdży

Do miski wrzucic wszytskie suche składniki , wymieszać.
Następnie w 1l i 1/2 szkl letniej wody rozpuścić drożdże i wlać do suchych składników. Wymieszać. Następnie miskę przykryć ściereczka i odstawić w ciepłe miejsce na ok 40 min by wyrosło (aż miska będzie pełna).Kiedy wyrośnie posmarować blaszki tłuszczem i posypać bułka tarta bądź otrębami .Napełnic blaszki ciastem .Zostawić by wyrosło aż blaszki będą pełne. Piec w rozgrzanym piekarniku do 200 stopni około 1 godz.
Aha i my gdy napełnimy blaszki ciastem to na wierzch posypujemy różnymi ziarnami .

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie .

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

17 sty 2012, 22:45

dziewczyny kiedy powinno dostać się @ jak już prawie 2 miesiące nie karmię piersią?
Ja karmię jeszcze a @ dostałam 2 tygodnie temu. Jednak w tym czasie ilość pokarmu mi spadła i jakieś zmiany w hormonach porobiły bo pełno pryszczy mi wyszło w tym okresie.
Myślę, że powinnaś iść do gina. Moja znajoma mimo, iż nie karmiła już jakiś czas nie miała @ i gin jej dał tabletki na zasuszenie pokarmu i dopiero dostała.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 sty 2012, 22:46

Cześć :-)

szkieletorek, ja sobie właśnie zaraz pokopiuję Twoje przepisy!
A ten chlebek pełnoziarnisty to na wąską blachę czy na dużą?

zirafka :ico_brawa_01: za ząbek :-)

marcz89, U Maćka tak samo, od czasu nowego jedzonka robi jedną kupę dziennie, ale to normalne, tym się nie martw :-)
Ani tym,że chodzisz co tydzień do lekarza się nie przejmuj :-) Żle by było, gdybyś coś zaniedbała i potem miała pretensje do siebie.

Aaaa... byłam u fryza, 2,5 godziny :ico_olaboga:
Efekt- kolorek i nowa, krótka fryzurka, spokooo....

Jutro na szczepienie wybywamy, ostatnie pneumo. Kolejne obowiązjowe w połowie marca.

Maciek dziś dostał butlę, przez tego mojego fryza :-D
Zjadł gdzieś 80, no i nawet mu poszło, więc chyba mogę założyć, że będzie butelkowy. Hehe, musi być, bo mam cały zestaw z Aventa :ico_haha_01:
No, ale jeszcze pocycamy jakiś czas :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

17 sty 2012, 22:48


zirafka, gratuluję pierwszego ząbka :ico_brawa_01: heh, ja dopiero teraz przeczytałam poprawnie twój nick :ico_wstydzioch: ale obciach, do tej pory "zafirka" na Ciebie mówiłam :ico_oczko:
Mam to samo, do teraz czytam "zafirka" :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 sty 2012, 22:55

witam sie wieczorową porą
izuś_85, nie wiedziałam, że tak posiew się robi, to wszystko tłumaczy. Brawa dla Konradka za postępy, a jakie ćwiczenia z nim robisz?
hmmm... no przewijam i przebieram jak do tej pory, czyli wzmacniajac miesnie klatki piersiowej, wszystko oby w pozycji embrionalnej, nie pozwalam mu sie preżyć i prostowac, drażnie dłonie i stopy z zewnątrz aby nie zaciskał piastek i nie powijał paluszków do srodka, duzo siedzi na moich kolanach i wtedy sie bawimy otwieram mu rączki o moje policzki, nosze go TYLKO przodem do otoczenia z podwiniętymi nogami
a cwiczenia- kołyskę- dziecko położone na plecach trzymam za ręce tak aby swoimi rączkami złapało zewnętrznej krawędzi swoich stóp i turlam go w prawo i w lewo aby zachować głowę w prostej osi bez wygięcia, w leżeniu na brzuszku odciągam mu rączki prostujac wzdłuz ciałka a on musi te rączki odwieśc z powrotem pod brodę, bujam w kocu w pozycji embrionalnej :ico_noniewiem: co jeszcze? nie pamietam, spisze rano jak bede ćwiczyć :-D bo skleroza postepuje u mnie :-D
takie dzieci są szybciej pionizowane bo łatwiej kontrolować ich pręzenie, ale broń Boze sie sadzam go opartego o nic :ico_nienie: to stanowczo za wczesnie :ico_nienie:
na moich kolanach siedzi tak zę ja nogi opieram o stół on pupą jest oparty na moim brzuchu i cyckami blokuje mu dooopke zeby sie nie wyginał i wtedy ćwiczymy rączki :-D musi robić kosi łapki :ico_brawa_01:
takiemu dziecku ianczej sie ubranka zdejmuje, zakłąda, przewija pampersy :ico_sorki: ale jak wejdzie w krew to juz inaczej sie nie umie :ico_oczko: ja juz terning z Majką miałam to inaczej nie umiem :ico_oczko:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

17 sty 2012, 22:57

kwiatunio, to w sumie już niedługo do pracy musisz iść :ico_noniewiem: a kto będzie w tym czasie z Izunią?

zirafka, he he, literki się zgadzały, tylko je "trochę" poprzestawiałam, nie wiem jak ja to zrobiłam :ico_wstydzioch:

izabelllla123, szybko działasz, raz dwa i będziesz miała sklep, normalnie biznes woman :-D

szkieletorek, to może i ja spróbuję upiec taki chlebek, jeszcze wczoraj naoglądałam się programu jak mało jest chleba w chlebie i się przeraziłam, co my jemy :ico_chory:

marcz89, ja bym poszła na twoim miejscu do lekarza, jak mały kaszlał, to też tak latałam :ico_wstydzioch: a z kupką jest tak jak pisze szkieletorek.
. Jednak w tym czasie ilość pokarmu mi spadła i jakieś zmiany w hormonach porobiły bo pełno pryszczy mi wyszło w tym okresie.
no właśnie zwykle tak jest przy karmieniu mieszanym. A syfki mi też zaczęły wyskakiwać :ico_zly:

Ogólnie czuję się strasznie ociążała i nieatrakcyjna :ico_noniewiem: orbitrek mi się zepsuł, zamówiłam tydz. temu, ale jest poślizg w dostawie, normalnie czuję, że tyje. Znów ciuszki ciasnawe się robią...

A tak z innej beczki, to dziś robiłam test ciążowy :ico_wstydzioch: mąż zaszalał, a ja już sobie wmówiłam, na szczęście nie miałam racji :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 sty 2012, 22:57

Efekt- kolorek i nowa, krótka fryzurka, spokooo....
poka, pokaaaaa :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

17 sty 2012, 23:01

izuś_85, nie brzmi to jakoś strasznie, pewnie Konradek nie narzeka :-) tez uważam, że sadzanie dziecka w tym wieku z podparciem jest niezbyt rozsądne. Wszystko w swoim czasie

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 sty 2012, 23:01

A tak z innej beczki, to dziś robiłam test ciążowy :ico_wstydzioch: mąż zaszalał, a ja już sobie wmówiłam, na szczęście nie miałam racji :ico_sorki:
no nieźle, miałabyś 3 dzieciątka z małą różnicą wieku :ico_oczko: i stalowe nerwy :ico_haha_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość