elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

21 sty 2012, 11:31

szkieletorek, przy tej pogodzie to katar normalny jest, moja eliza ciagle ze smarkami łazi, co sie wyleczy za chwile od nowa, ma to samo dorian, znów ciaga nosem słysze i zacznę znów inhalację, wiec nie bój się nic nie będzie, nie ma gorączki to znakiem temu nie jest źle.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

21 sty 2012, 11:50

I martwię się to moja małą bo dziś mija 2 tyg a ona nadal ma katar.Sama nie wiem co mam zrobić.
Wygląda to tak że nie leje się jej z noska ale cały czas furczy.Chcę to od ciągnąc jej ale nie da się wszystkiego.Niby już nic nie wyciągnę ale dalej jej furczy . I na razie nie kaszle mi na szczęście.
moja Liwka miała ponad miesiąc katar, od 2 listopada do połowy grudnia.
Nie miała temp a ni nic. ale byłam z nią u lekarza bo ja to panikara jestem :D
dziecku do 6 mc katar może wywołać zapalenie oskrzeli lub płuc.
Ono sobie nie wysmarka nosa, wszystko spływa albo do brzuszka albo do płuc. Wtedy kiedy glutki są w płucach gdy podnosisz ją pod paszki słyszysz furkotanie.
Jak nie czujesz nie słyszysz jest ok. Trzeba malucha oklepywać. Dłoń w łódkę złożona, siłe próbujesz na swoim udzie , i od dołu do góry na plecach , jedna reka pod pupe zeby lekko pozycja była główką w dół , a potem na kolanka dzidzie główkę w dół i do samo na klatce robisz, 10razy na 24h. Jak po 2 dobach furkotanie nie minie pomoc lekarza niezbędna...
najczesciej podają Mucosolvan i Elofen Zyrtec jak katar powrócił 4 razy w ciągu 3 miesiecy....a i odciąganie to raz na 3 dni bo błosny noska są obrzęknięte i wiecej kataru sie wytwarza. Polecam do nosa sól fizjologiczna PHYSIOMER BABY. 21 zł butelka 0,5 litra . starcza na baaaardzo długo świetna aplikacja i dzidzia lubi (bynajmniej moja) bo bardzo kolorowa butelka i sie nie boi jak ją wpsikuje. albo jak katar rzadki lejący to nasivin 0,001% stężenie soli. też super ułatwia oddychanie.

nie chce sie wymądrzać ale jak wiecie moja Liwka ciągle choruje :(( i co nie co już zapamiętałam.

[ Dodano: 21-01-2012, 10:51 ]
szkieletorek, przy tej pogodzie to katar normalny jest, moja eliza ciagle ze smarkami łazi, co sie wyleczy za chwile od nowa, ma to samo dorian, znów ciaga nosem słysze i zacznę znów inhalację, wiec nie bój się nic nie będzie, nie ma gorączki to znakiem temu nie jest źle.
właśnie, pogody mamy jakie mamy i katar to normalka, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Liwka zasnęła teraz bo o 7 wstała, słoneczko za oknem , ja juz dom posprzątałam zaraz spacerek a o 14 jedziemy do babć ! :D

[ Dodano: 21-01-2012, 10:56 ]
wogóle liwce sie na raczkowanie o 8 zebrało , ja taka zaspana, poszłam sobie kawe zrobic do kuchni ona w pokoju dużym sie bawi, wróciłam usiadłam ostro raczkuje do mnie, jak ona to zrobiłą do tej pory nie wiem źle trase wyznaczyła hehe zamiast do mamusi to pyk czułkiem w fotel, guz jak sie patzry, dzwonimy do babci i mówie mamo Liwka Ci prezent zrobiła mama sie pyta co pierwsze krooczki mama babcia co powiedziała ? mówie nie.. pierwszy guz na czole :D
co najlepsze zamiast płakać śmiać sie zaczeła i złapała za główke, jak ją przytuliłam płakać zaczeła ale nie tak ,że łee... tylko takie chlip chlip hahaha no kabaret....
rozczuliła mnie ;D

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

21 sty 2012, 12:15

Cześć!

Wskoczyłam na kompa,żeby przepis na chlebek druknąć. No, zobaczymy, co mi wyjdzie :ico_oczko:

martasz a gdzie tą ramoneskę kupiłaś????
Pochwal się jak wygląda :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

21 sty 2012, 12:37

Mojej furczy nie ważne w jakiej jest pozycji.
Ja się w sumie nie dziwie bo u nas w domu ja i siostra chorujemy więc możliwe że i ona złapie coś większego. Inhalacje jej robię ale ellibel ile można robić czasu inhalacje z soli fizjologicznej?
We wtorek idę do alergolog a ona nie wiem czy nie jest czasem tez pediatra to poproszę ją by chociaż tak troszku ja osłuchała a jak nie to pójdę chyba do przychodni.Trudno wiem że tam dużo dzieci chorych ale jakoś boje się.Może gdy mała będzie większa to inaczej do tego podejdę albo gdy ten pierwszy katarek właśnie minie to nie będę panikować .
Na szczęście mała nie goraczkouje ne kaszle, nie ma probleu z jedzeniem bo ona nie ma dużo katarku cały czas bez problemu oddycha noskiem, śpi tak samo dobrze jak zawsze.

Ja już prawie posprzątałam.Tylko zostało mi odkurzyć ale już mała się obudziła i domaga uwagi więc przebrałam pieluszkę, nakarmiłam a teraz lezy obok mnie na macie i patrzy co ta mama tak wali w kalwiature.
Ale za jakieś 30 min znów będzie drzemka tgo odkurze sobie.Potem zrobimy muffiny z krówką , upieczemy chlebek bo sie kończy.

[ Dodano: 21-01-2012, 11:42 ]
Wskoczyłam na kompa,żeby przepis na chlebek druknąć. No, zobaczymy, co mi wyjdzie
Daj znać jak ci wyszedł.
Ja popołudniu będę piekła ale wyszukałam na necie kilka innych przepisów tylko że do tych potrzebuje mąki graham i jak będę w Tesco to zrobimy zakupy.


Dziewczyny jak to jest . Czy jeśli nie miałam jeszcze okresu to nie szans na zajście w ciąże?

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

21 sty 2012, 13:07

witam,

ja mam dziś albę bo wczoraj wszystko posprzątałam :ico_sorki: teraz tylko idę ziemniaczki wstawić, zrobię sobie kawusię i posiedzę dopóki Iza nie wstanie :ico_sorki:

Dziewczyny jak to jest . Czy jeśli nie miałam jeszcze okresu to nie szans na zajście w ciąże?
moim zdaniem w ciążę można zajść nawet jak nie wróciła miesiączka, bo jajeczkowanie jest przed miesiączką :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

21 sty 2012, 14:05

iedys ważyłam 55-58kg i to była moja optymalna waga
po Majce nie schodziłam poniżej 63kg
a teraz niedawno 75 widziałam na wadze
MOIM MARZENIEM JEST WAGA 54 ale to chyba nie realne więc chciałabym chociaz 58 teraz jest cos koło 64 chyba :ico_wstydzioch: było kiedyś....
U nas dziś smetnie na polu więc nie wychodzimy na spacer, Majcia znowu popłakiwała w nocy ale rano zauważyłam dlaczego.. jest drugi ząbek :ico_brawa_01:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

21 sty 2012, 14:07

Dziewczyny jak to jest . Czy jeśli nie miałam jeszcze okresu to nie szans na zajście w ciąże?
_________________
Spokojnie możesz zajść:)

Witam:)
Oliwka już mniej kaszle, prawie w ogóle to znaczy że przechodzi :ico_sorki: :ico_sorki: na szczęście :ico_sorki:

Nocka nawet spoko 2 pobudki standardowo teraz tylko coś marudzi mój Marudek. Nie chce się bawić... :ico_noniewiem: 15min drzemki sobie zrobił to zdążyłam z grubsza ogarnąć... nic konkretnego. Mogła by zasnąć to bym co zrobiła :-)

My do babć to w sumie we wtorek jedziemy dopiero bo teraz P cały czas 2gie zminy ma więc nawet nie ma jak...

Pogoda za oknem paskudna.... wczoraj taaakie płaty śniegu leciały tak ładnie zasypało a dziś już śladu bo śniegu nie ma...

[ Dodano: 21-01-2012, 13:09 ]
jest drugi ząbek :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01:
ciekawe kiedy mojej zaczną wychodzić :-)

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

21 sty 2012, 14:24

Izunia zjadła pół słoiczka zupki, teraz leży na macie i się bawi i oczywiście paluchy gryzie :ico_olaboga: w nocy obudziła się tylko raz o 3,30 na mleczko ale coś nie mogła spać i koło 5 zabrałam Ją do ans i spała na moich raczkach do 8 :ico_sorki:

jest drugi ząbek
super
znaczy że przechodzi
oby jak najszybciej :ico_sorki:
koło 64 chyba
taką wagę chciałabym mieć :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 21-01-2012, 13:26 ]
w podpisie jest dziś fajna daty Izuni same 3 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

21 sty 2012, 14:39

jest drugi ząbek :ico_brawa_01:
No .Szybciutko. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Oliwka już mniej kaszle
No to fajnie .
A powiedz mi czy ona często kaszlała że cie to zaniepokoiło?
Moja niby nie kaszle ale tak ze 3-4 razy na dobę zdarzy się jej zakasłać ale wydaje mi się że to albo ślinka zaleciała albo czasem jak chce za dużo powiedzieć to się dławi.

Moja przedtem ziewała więc szybko do łóżeczka a ja sobie odkurzałam .Teraz już leży koło mnie w bujaczku i bawi się zabawka motylkiem.
Tak że ja porządki zakończyłam i teraz mam labę. Za chwilkę pójdę po kawkę .A gdy mała znów będzie mieć drzemkę to wezmę kąpiel i wcześniej się wyszykuje na wieczornych gości.
Dziewczyny jak to jest . Czy jeśli nie miałam jeszcze okresu to nie szans na zajście w ciąże?
_________________
Spokojnie możesz zajść:)
Bo znajoma ostatnio mi mówiła że nie ma szans gdy się karmi piersią i nie ma okresu.A ja słyszałam że właśnie można zajść i wcale nie jest to dobra antykoncepcja.

[ Dodano: 21-01-2012, 13:40 ]
w podpisie jest dziś fajna daty Izuni same 3 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
hihih no faktycznie

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

21 sty 2012, 14:55

wcale nie jest to dobra antykoncepcja.
to nie jest żadna antykoncepcja przynajmniej dla mnie tak jak stosunek przerywany :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość