Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

25 sty 2012, 18:39

ja już po dentyście i 4 zęby do zrobienia :ico_noniewiem:
jak się wasze dzieciaki zachowują po przebudzeniu
a to różnie czasem śmieje się w głos a czasem płacze :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

25 sty 2012, 19:55

ladybirdjak ja z tobą dawno nie pisałam :) miło cie czytać :))) jak w pracy ? ucałuj dzielna Kalinke od nas :)
Liwka juz ma 4 ząbki... dwa na górze dwa na dole, lekarz infekcji żadnej nie podejrzewa. Jak za 3 dni temp bd taka sama to mamy badanie moczu zrobic, ogólnie jest zdrowa, tak jak pisałaś nie wolno mleka wiec marchwianka i kleiki ;) a ja nie wiedziałam ,ze sie mlyko waży ;))



Moja Liwka obrana właśnie 1 książeczke, a Patryk juz na L4, czyścili mu rane dziś miał zakażenie.. znów tydzien w domu go mam :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

25 sty 2012, 21:36

Hej Dziewczyny :-)

poczytuję co u Was, ale weny brak na pisanie... Mąż ma popołudniówki, a ja jakoś ostatnio nie mogę nic zrobić, bo Piotruś strasznie marudny i w dodatku mało śpi :ico_noniewiem:

Gratuluję Konradkowi ząbków :ico_brawa_01: A u Piotrusia też zauważyłam, że właśnie dolne trójeczki mu idą...

Majka ślicznie ze swoimi jedyneczkami wygląda :ico_brawa_01:

Piotruś śpi bez podusi, pod kołderką albo kocykiem, to zależy jak ciepło jest w domu. Podusię (właściwie to naleśnika) dostanie za jakiś czas.

Dzieciaki śpią już od dłuższej chwili, mogę odpocząć sobie :-D

Wybaczcie, że tak niewiele piszę...

matrasz, szkieletorek super :ico_brawa_01: kurteczka też odjazdowa :-D

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

25 sty 2012, 22:28

Cześć :-)

Tadam, :ico_tort: mamy piąty miesiąc zaliczony :ico_brawa_01:

Hmmm... to Maciek ma aż 4 drzemki w ciągu dnia, z tym,że wstaje między 6 a 7, drzemki takie 30- 60 min, a wieczorkiem o 20 nocka.

On też ma jakieś łagodne przebudzenia, generalnie taki spokojny jest i mało wrzeszczy :-D
Jak Zuzia kiedyś.

Myśmy całe popołudnie były na pogaduszkach, trzy mamuśki i troje dzieciaczków przedszkolaczków.
Maciunia dostała mleczko z butli, wypiła, ale M. mówi,że strasznie marudny był po południu. Jak wróciłam to go już po kąpieli ubierał, dałam cyca i szczęśliwy zasnął :-)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

26 sty 2012, 08:46

hej
slyszalyscie o tym porwaniu 6 m-cznej dziewczynki w Sosnowcu?normalnie strach sie bac wyjsc z dzieckiem na spacer, nie wiesz co cie spotka..idzie sobie matka, dostaje w leb, budzi sie i dziecka nie ma..nikt nic nie widzial,nie slyszal, dziecko wyparowalo :ico_olaboga: normalnie wyc sie chce ze takie rzeczy moga sie dziac, taka tragedia dla rodzicow :ico_olaboga:

malinka ja w pracy juz sie m-c borykam, nie jest zle, juz sie oswoilam..
A. sobie z Kalinka swietnie radzi, wiec nie mam sie co martwic :ico_noniewiem:
mowisz ze Liwka juz 4 zabki :ico_szoking: :ico_szoking: moja to nawet zalazka nie ma :ico_haha_01:
wiesz mi jeszcze przyszlo do glowy, ze to moze byc 3 dniowka, jezli temp bedzie jeszcze dzis, moze jutro, a potem wysypka, to to moze byc to i tu nie ma sie czym martwic, taki 3 dniowy wirus, niczym specjalnym sie nie leczy..

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 sty 2012, 11:43

Tadam, mamy piąty miesiąc zaliczony

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale ten czas leci, niebawem zdjecia z roczku będziemy wstawiać:)

mój synuś dziś w nocy raz dostał cycka i raz butle, wypił całą i śpi do tej pory, no raz smoka dałam bo coś stękał wiec chyba przechodzę na MM, widocznie moje mleko słabe jest, że wstaje co 1h albo i co pół a po MM nie. I w ogóle jak widzi butelkę to aż się trzęsie z radochy. Nie ma co męczyc siebie i maluszka, oczywiście cycuś będzie jeszcze, w dniu itp, ale już zacznę coraz mniej podawać tak by może ta laktacja sama zaprzestała się a nie siłą. Szkoda mi troszke, no ale co zrobic, jem ładnie, więc powinien być zadowolony a nie jest :ico_placzek: a ja już serio nie mam sił nie spać, spanie po 2h na dobe to nie spanie zwłaszcza że z przerwami na wstawanie do dzieci

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

26 sty 2012, 12:07

elibell moze i masz racje, ale moja np czy na flaszce czy na cycu jak byla, spala dokladnie tyle samo, zdazaly sie przypadki ze pospala godz dluzej na modyfikowanym, ale nie jest to regula, do teraz pije w nocy jeszcze 2 razy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 sty 2012, 12:09

adam, mamy piąty miesiąc zaliczony
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Cześć. U nas śniegu ze ho ho nasypało przez noc :ico_brawa_01: pewnie po południu bedę musiała iśc na górkę ze starszym bo on nie podaruje :ico_oczko:
A z majeczka zaraz pójdę się przejść. Czy wasze dzieci na spacerze śpią? bo moja nie spi wcale tylko patrzy choc niewiele widzi i tak mi jej szkoda bo jakby była w spacerówce to choc na coś by popatrzyła sobie.

[ Dodano: 26-01-2012, 11:11 ]
Elibel widze, że jestes na diecie? jaka stosujesz? bosz ja musze sie wsiąść za siebie bo wstyd bedzie się wiosna pokazać :ico_wstydzioch:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

26 sty 2012, 12:23

Dzień Dobry!
to Maciek ma aż 4 drzemki w ciągu dnia, z tym,że wstaje między 6 a 7, drzemki takie 30- 60 min, a wieczorkiem o 20 nocka.
To twój Maciek ranny ptaszek. Mój jak wstaje 9-10 czasem 11 to już ledwo się wyrabiamy z 3drzemkami i czasami są tylko 2 w ciągu dnia. I też kładziemy małego przed 20, po wieczorynce kąpiel, cycuś i kładziemy go do łóżeczka i zasypia, jeszcze czasem trzeba go troszkę pogłaskać po główce bo to mały pieszczoszek po mamusi :ico_wstydzioch:

A wczoraj było jak co dzień, położyłam małego do łóżeczka przed 20, a ten w ryk, zaczęłam go głaskać, a ten dalej ryczy. Wzięłam na rączki - spokój, położyłam - ryk. Pomyślałam, że nie będę dzieciaka i siebie katować, skoro nie chce spać to go wyjęłam, do salonu położyłam na kanapie. Śmiał się, kręcił, cudował, po chwili patrze, a ten śpi. Mały łobuz chciał postawić na swoim. Mąż przyszedł z garażu to przełożył go do łóżeczka i już ładnie spał całą noc :ico_brawa_01:. No i mąż nam wczoraj snowboard przygotował na wyjazd, żeby deski tępe nie były i w piątek jedziemy :ico_brawa_01: już się doczekać nie mogę :ico_haha_01:
Tadam, :ico_tort: mamy piąty miesiąc zaliczony :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: no tak bo wy trzy tygodnie po nas :). czas leci nieubłaganie. Mi szczerze powiem smutno, że Alanek tak szybko rośnie. On jest taki kochany, że ja bym czas zatrzymała w miejscu choć na chwilę :ico_sorki:

[ Dodano: 26-01-2012, 11:26 ]
Czy wasze dzieci na spacerze śpią? bo moja nie spi wcale tylko patrzy choc niewiele widzi i tak mi jej szkoda bo jakby była w spacerówce to choc na coś by popatrzyła sobie.
to przełóż Maję do spacerówki, nic jej nie będzie, to już duża dziewczynka. Tylka smaruj jej buźkę kremem przed każdym spacerem. Ja Swojego Alanka wożę jeszcze w gondoli - jak śpi to kładę go na płasko, a jak nie chce spać, to mamy możliwość sadzania go w gondoli tak jak w spacerówce, więc go sadzam i wszystko wtedy sobie ogląda i obserwuje. Ale już mnie korci żeby spacerówkę wyjąć tylko mąż ciągle zapomina nam ją ściągnąć ze strychu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

26 sty 2012, 13:22

Hej laski! Ale u nas dzisiaj nocka fajna :ico_brawa_01: Wczoraj Olis drzemal jak wracalismy od lekarza czyli gdzies 15:40-16:40 i po kapieli na cycku padl jak zabity, wstal po 23 na jedzonko a potem... o 5!! :ico_szoking: i chyba spalby dluzej, ale M wstawal do pracy i moj budzik zaczal dzwonic. Takze mozliwe, ze ta wczesniejsza drzemka pomogla, sprobujemy dzisiaj znowu :-)
znów tydzien w domu go mam :ico_olaboga:
Wy to pecha macie.. ciagle jakies zakazenia, wymioty, problemy :ico_olaboga: no ale widze, ze ze wszystkim sobie szybko dajecie rade, wiec oby bylo coraz lepiej :ico_sorki: :ico_sorki:
A u Piotrusia też zauważyłam, że właśnie dolne trójeczki mu idą...
u nas tez, bylismy wlasnie wczoraj u pielegniarki i ogladala mu dziaselka, mowi ze trojeczki mozliwe ze juz tuz tuz :ico_noniewiem: takie ma dziaselka spuchniete i cale biale od srodka :ico_noniewiem:
Tadam, :ico_tort: mamy piąty miesiąc zaliczony :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
slyszalyscie o tym porwaniu 6 m-cznej dziewczynki w Sosnowcu?
no slyszalam wlasnie, masakra to jest.. dlatego ja zawsze jak Malego w ogrodku zostawiam to robie cos w kuchni bo wtedy caly czas go przez okno widze, a pod drzwami boje sie go zostawiac, bardziej osloniety, ale ja go nie widze, a tyle swirow chodzi po tym swiecie.. :ico_olaboga: a z ta Madzia to koszmar, ciekawe czy naprawde ja porwali czy matka chciala sie pozbyc dziecka, nigdy nic nie wiadomo, jak sladow zadnych nie ma.. :ico_olaboga: nie wyobrazam sobie czegos takiego, boze chyba nie wiem co bym zrobila.. az nie da sie o tym myslec :ico_placzek:

Elibell i tak dlugo wytrzymalas, wiec moze i lepiej jak przejdziecie na MM? w nocy bedziesz lepiej spac a i w dzien maz bedzie mogl karmic, a Ty sobie odpoczniesz.. wiadomo, ze szkoda ale Dorianek niedlugo 5mcy bedzie mial wiec i tak dlugo karmisz.. :ico_sorki: a jak cos przeciez MM mozesz dawac tylko w nocy, a w ciagu dnia piers :ico_sorki:
Czy wasze dzieci na spacerze śpią? bo moja nie spi wcale tylko patrzy choc niewiele widzi i tak mi jej szkoda bo jakby była w spacerówce to choc na coś by popatrzyła sobie.
Olis sie rozglada ile moze ale po jakichs 20-30min odplywa :-) a juz sie nie moge doczekac az w spacerowce sobie bedzie siedzial i wlasnie ogladal wszystko, bo w gondolce to tylko w niebo i na drzewa to co zrobic, w koncu mu sie nudzi i zasypia :ico_noniewiem:


A ja dzisiaj stawiam :ico_tort: za pol roczku mojego brzdaca! :ico_brawa_01: Ale ten czas leci.. Wczoraj sie wazylismy, 7820g moja kluska ma :-) W ogole polozna nie mogla wagi ustawic bo jakis blad jej wyskakiwal i Olis lezal na lozeczku tam golutki dluzsza chwile i w koncu puscil takiego siura.. :ico_olaboga: w miejsce gdzie akurat M polozyl jego spodenki jak go rozbieral.. :ico_olaboga: osikal sobie spodenki i skarpetki a ja nic w zapasie nie mialam, ale znalazlam w torbie dodatkowe rekawiczki wiec mu zalozylam na stopki :-D ale my go tak opatulamy, ze jak wrocilismy do domu to mimo ze nozki mial w wozku golutkie to byly bardzo cieplutkie :ico_sorki:

[ Dodano: 26-01-2012, 12:27 ]
Ale już mnie korci żeby spacerówkę wyjąć
mnie tez, ale podobno nie powinno sie dziecka dawac do spacerowki poki nie siedzi, a Olis dopiero sie uczy siadac powoli wiec wole nie dawac go jeszcze w spacerowke :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości