mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

27 sty 2012, 13:07

Kochane, kazdy dzien w brzuszku to sama korzysc dla dziecka. Kiedys tak mowili z tymi miesiacami jak sterydow nie mieli ale teraz jak dostanie Dzwoneczek sterydy to bedzie dobrze!!!!! Malutki na pewno ladnie bedzie oddychal sam. A co do wod plodowych to one sie caly czas produkuja :-) wiec nie ma opcji ze dziecko bez wod zostanie. Ryzyko jest gdzie indziej, ze przez pekniety pecherz dostana sie patogeny do dziecka i zrobi sie infekcja wewnatrzmaciczna. Wtedy to szybko cesarke robia.

Na pewno wszystko bedzie dobrze, nie ma innej opcji!!!!!!!!!!!!!!!! :ico_nienie:

[ Dodano: 27-01-2012, 12:08 ]
agasio, Sto lat dla coreczki :ico_tort: wow, taka duza dziewczynke juz masz :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

27 sty 2012, 13:11

Mojego P. kuzyna żona miesiąc czasu leżała w szpitalu z sączącymi sie wodami tyle że codziennie monitorowali stan dziecka i dotrwali do 36 tyg i zrobili cc . Wszystko było dobrze z dzidzią :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

27 sty 2012, 13:12

mi zrobili cc w 35 +1
- no dzwoneczek teraz akurat jest w 35 i 1 dzien,ma skonczone 34 tygodnie,weszla w 35 wczoraj torat stawiala :ico_olaboga:
na cc przygotowywana 45 lat i strasznie paliła
- jak rodzilam Andrzejka to samo bylo,ja sie meczylam 16 godzin na porodowce,ta przyjechala nad ranem,dwa razy steknela i urodzila,potem lezalysmy razem jeden dzien na takiej sali i ona co chwile temu malemu do buzi smoka wciskala,zeby mogla isc na fajke - pamietam jak mnie to wowczas oburzalo :ico_zly: Potem nawet ordynator przyszedl i jej zagrozil wypisem z oddzialu jak bedzie palic w kibelku,nie wiem co pozniej sie dzialo,bo mnie przeniesli :ico_olaboga:
A tu w Koszalinie inna laska sie wypisala,bo nam jarala we wspolnej toalecie i kolezanka nastraszyla,ze doniesie na nia :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: Zostawila dziecko,zeby mogla isc jarac do woli :ico_zly:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

27 sty 2012, 13:13

Kurczaki a mi nie dali żadnych swterydów wtedy nawet nie miałam pojęcia o czymś takim teraz jakby coś takiego zaistniało u mnie (o co sie modlę by nie ) to pierwsze co to bede prosić o sterydy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

27 sty 2012, 13:15

po miesiacu wróciliśmy do domu,
- nawet nie chce myslec,ze na musialaby tyle czasu siedziec z maluszkiem w szpitalu,przeciez jej starszak sie zaplacze :ico_placzek:

agasio, sto lat dla cory :ico_tort:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

27 sty 2012, 13:19

Asiu, na pewno dadza jak bedzie trzeba, oni na usg widza na jakim etapie sa plucka dziecka. Sterydy sa po to aby rozprezyc pecherzyki plucne i aby byly gotowe do przyjecia tlenu po porodzie. Normalnie to dzieje sie to samo ok 36-37 bodajze tygodnia ciazy.

Kurcze wlasnie znalazlam post Dzwoneczka z 24 stycznia jak pisala ze nie ma nic dla siebie do szpitala, no to super... teraz mezu bedzie smigal na zakupy. Dlatego ja mysle ze w 34 tyg sie juz spakuje :-D

U nas tutaj jest absolutny zakaz palenia na terenie calej kliniki i nawet na dworze wokol niej. Pacjencji palacze maja wiec przerabane. Plus jest taki ze dostaja codziennie za darmo plastry z nikotyna aby sobie przyklejali i jakos przetrwali. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

27 sty 2012, 13:20

Dzis moja Sylwia kończy 12 lat,
no to juz pannica :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: 10 latek !!! :ico_tort:

Wszystko bedzie dobrze u dzwoneczka...!!!! :ico_sorki:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

27 sty 2012, 13:21

iw_rybka, kurcze a moze wlasnie nie bedzie tak zle? Moze mlody sie odetnie wreszcie od pepowiny mamusi i przestanie sie budzic w nocy jak nie bedzie jej jakis czas??? Trzeba miec nadzieje ze tak wlasnie bedzie. Ale jej wspolczuje bardzo, pewnie teskni strasznie :-(

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

27 sty 2012, 13:42

jeny,bedziemy mialy nasze pierwsze wiosenne dziecko forumowe :ico_olaboga:

Dzowneczek napisala,ze wody leja sie juz na calego,zrobili USG,ciaza wyglada na starsza,Patryk wazy 2500 g,podadza jej jeszcze sterydy na uklad oddechody a potem odstawia leki na podtrzymanie i bedzie mogla rodzic :ico_olaboga:

Napisalam jej ,ze ja pozdrawiamy i trzymamy z nich kciuki :ico_olaboga:
Moze mlody sie odetnie wreszcie od pepowiny mamusi i przestanie sie budzic w nocy jak nie bedzie jej jakis czas???
- oby :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Bo nam sie dzwoneczek wykonczy :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

27 sty 2012, 13:43

dziewczyny ... wczoraj pisalam wam ze moja mala sie rozbrykala i tak sie rusza ze az mnie boli .... dzis to samo od rana jest bardzo aktywna i caly czas boli mnie ten brzuch ... nic nie twardnieje ani nic tylko (akurat w tym miejscu gdzie wczoraj) gdy dotykam brzucha to az mnie bola jakby te miesnie/ mieso od wewnatrz... jakby ktos mi odgryzl kawalek brzucha od srodka...:ico_noniewiem: :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość