Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

31 sty 2012, 11:27

Kurcze dawno na stronę Nexta nie wchodziłam, ale kiedyś nie opłacało się zamawiać z UK do PL bo oni uważali, że Polska nie leży w Europie i trzeba było bardzo dużo za wysyłkę płacić.
Jagoda ja też w takim razie bardzo proszę o linka nexta po polsku :ico_oczko:

Sylwia, co do Twoich pytań to jest tak, że przez rok od zakończenia macierzyńskiego i deklarowanego powrotu do pracy jesteś po ochronką, ale ona nie dotyczy Cię jeśli np. pracodawca likwiduje Twoje stanowisko pracy i nie ma możliwości przenieść Cię na inne za te same pieniążki, powinien zaproponować ci inne możliwości, ale nie musi, bo jeśli tylko uda mu się przed PIP udowodnić, że musiał przeprowadzić redukcję zatrudnienia, która musiała i Ciebie dotyczyć to on ma spokojną głowę ale Ty niestety nic - chyba, że wiesz że tak nie jest to możesz zgłosić donos do PIP a on musi Cię przywrócić do pracy.
Co do wychowawczego - składasz podanie, ale pracodawca wcale nie musi wyrazić na nie zgody. Może je odrzucić w całości, może częściowo - tzn zażądać zmiany terminu (skrócenia-wydłużenia itp. itd.) A co dochodu i płatności za wychowawczy to jest tak, że oblicza się średnią miesięczną wypadająca na 1 członka rodziny wg minionego roku podatkowego czyli zsumują wasze miesięczne dochody za zeszły rok i podzielą przez członków rodziny i wtedy jeśli nie przekroczy dokładnie 504zł/os to zasiłek dostaniesz, jeśli przekroczy nawet o 50 gr to nie. Co roku trzeba to obliczać na nowo.

W domku tez mam ciepło, bo też jak taka zminica na polu to pilnują pieca długo, mąz ma rano w tym tyg to wstaje wcześniej i dokłada żeby nie wygasło a potem my juz pilnujemy, także w domku przyjemnie na zewnątrz -16 brrrrrr

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

31 sty 2012, 11:31

asiab - zrowka dla synka,ja mojego zostawilam tez w domu,niech jeszcze sie doleczy :ico_sorki:
Co do wychowawczego - składasz podanie, ale pracodawca wcale nie musi wyrazić na nie zgody.
- no mi sie walsnie tez tak zdawalo :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

31 sty 2012, 11:32

znalazłam już Polski odnośnik na stronce next :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 sty 2012, 11:36

ja też next tylko w lumpkach kupowałam :ico_brawa_01: Luuubię łowić po lumpkach :D
ale tutaj nie ma za bardzo w czym przebierać, i ciekawi mnie, skoro w lumpkach są często ciuchy z anglii, to skąd oni je biorą?? :ico_haha_01: Chyba, że ja mieszkam w takiej dzielnicy że charity ma tylko tyle co ludzie przyniosą, a przynoszą pewnie szmaty. :ico_oczko:

A czy łatwiej ubrać dziewczynkę- no nie wiem :ico_haha_01: zalezy co kto lubi.
Ja np, nie cierpię Mileny w cukierkowym różu, a ma tego sporo, bo prezenciki od zakochanych cioć ;)
Lubię zielony, czerwony, szary z dodatkiem różu, brąz, jeansy, legginsy.
A i ciemny fiolet. Jakoś wtedy mi moja babka wygląda na dziewczynę z charakterem a nie "ciukieleciek" :ico_oczko:
Poubierałabym sobiejednak kolejną kobitkę :ico_haha_01: Ale z chłopcem też będzie fajnie.

Tutaj cenowo rządzi Primark. Zwłaszcza jeśli chodzi o chłopaków mi się podoba- fajne swetry, spodnie dresowe (do szkoły im kupuję) po 2 funty, ostatnio Damianowi szrtuksy beżowe po 4 funty kupiłam. Milenie sukienkę z koszulką za 8.
Biorąc pod uwagę, że moje dzieci zwykle zdzierają spodnie na kolanach kompletnie, przynajmniej nie żal.
I zestawy bodziaków mają tanie, taniusie nawet. Na allegro widzę tego pełno- marka early days.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

31 sty 2012, 11:43

:ico_szoking: łojej ale oni mają przelicznik na tej stronce, masakra :ico_olaboga:

np. 3pak koszulek 10Ł czyli wg obecnego kursu 66,3 a wg tej Pl wersji 83 zł mają przebicie, ale z drugiej strony musiałabym popatrzeć jak to samo na allegro wygląda żeby mieć porównanie co się najbardziej opłaca :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

31 sty 2012, 11:45

marka early days.
- o to obok nexta w lumpach góruje :ico_sorki:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

31 sty 2012, 11:50

Na allegro widzę tego pełno- marka early days.
_________________
ja zawsze na allegro właśnie tej firmy primarka kupowałam piżamki super są :-)

Teraz mam bardzo dużo ubranek ale stwierdziłam ze sukienek prawie wogóle musze małej jakieś kiecki upolować :-)

[ Dodano: 31-01-2012, 10:52 ]
A wiecie co moja mama i siostra w niedzielę były w Gdańsku w Ikei i mówiłam żeby mi kupiły ter pieluszki tetrowe i flanelowe co polecałyście ale tam wogóle nie było :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

31 sty 2012, 11:53

Na allegro widzę tego pełno- marka early days.
znam, też fajne i cenowo przyzwoite, ale np ciuchów jako ciuchów tu mało, bodziaki w 7pakach czy skarpety, ale na wiesze dzieci jak mój Damian cieżko przez allegro coś dostać, a mam 2 pak bluz i 2 pak dresów co mi siostra przywiozła jak byłam w Irlandii u znajomych przez wakacje, ale 2 lata temu więc Dadosław dawno z tego wyrósł
Ja np, nie cierpię Mileny w cukierkowym różu, a ma tego sporo, bo prezenciki od zakochanych cioć ;)
Lubię zielony, czerwony, szary z dodatkiem różu, brąz, jeansy, legginsy.
A i ciemny fiolet. Jakoś wtedy mi moja babka wygląda na dziewczynę z charakterem a nie "ciukieleciek" :ico_oczko:
tez wolę dziewczynki w kolorach, za różem nie przepadam - ale całkiem nie da się go uniknąć, ale na dziewczynki jest tez większey wybór kolorystyczny z chłopcami jakies to ograniczone a jak tak lubię błękity, turkusy - jeszcze Damian ma takie niebieskie ślepia to fajnie wygląda, zielenie i w ogóle dużo ładnych kolorów jest a jakies to dla chłopców poogranoczane często

[ Dodano: 31-01-2012, 10:56 ]
Luuubię łowić po lumpkach :D
ja tu u siebie nie bardzo mam w czym wybierać, mamy 2 ale takie bidne dla dzieci nie ma nic, choć kuzynka mi mówiła, że obok niej jakaś dziewczyna otworzyła teraz niedawno z ciuchami z Anglii i musem się tam w jakiś dzień wybrać, ale to po wypłacie, bo przez te krążki i dodatkowe wizyty jakas spłukana jestem w tym mies. :ico_placzek:

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

31 sty 2012, 11:56

Martalka, ja z early days zamawiałam na allegro bodziaki w paczkach po 7 sztuk, już z przesyłką kosztowały mnie chyba po 4 zł sztuka a gatunkowo nawet znośne, a to nawet taniej niż w takim Pepco w PL.
asiab zdrówka dla Franka i dla Ciebie dużo siły. Bo ja Was dziewczyny podziwiam - tzn. podziwiam kobiety które mają małe dzieci i są w ciąży, mam nadzieję że kiedyś też dokonam czegoś takiego.
A co do NEXT to faktycznie jakość ciuchów jest nieporównywalna, mam kilka używanych a nadal w bardzo dobrym stanie od bratowej i z allegro. W przyszłym tygodniu chcę się przejść po lumpkach - jeszcze nigdy nie byłam więc za bardzo nie wiem jak się tam obracać ale co tam,czas zacząć. U nas w mieścinie jest ich masa, same lumpeksy i banki :-D
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 11:56 przez biniu_s, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 sty 2012, 11:56

asiab, polecam tuniczki.
Kiecki robia za bardzo rozkloszowane i się majtają :ico_haha_01:
Dla niemowlaka się zadzieraja, dla raczkującej- włażą pod kolana ;) hehe
Ale ja chyba inna jestem :D
Może po 2 chłopach ciut spaczona?? :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość