Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

04 lut 2012, 13:31

witam się :ico_kawa:

jestem 6 dzień w pracy dziś :ico_noniewiem: jestem wykończona. ale niestety trzeba jakoś wytrwać.
dobrze, że chociaż niedziela wolna :ico_sorki:
a ja mogę prosić o link do tego forum czy książki? :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:


nie mogę uwierzyć w to co stało się z tą Madzią :ico_placzek: takie maleństwo...


gozdzik, Julka super modelka!!!!!!! :ico_brawa_01:

[ Dodano: 04-02-2012, 12:33 ]
julchik22, brawo za skończony 10tc! :ico_brawa_01: jeszcze 30 :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 lut 2012, 18:15

julchik to co ja ściagnęłam (Kingi Cherek) to taka broszurka ogólna na temat wychowania bez pieluszek raczej, niż odpieluchowania).
Pożegnanie z pieluszkami miałam pozyczone, ale nie zdążyłam przeczytać. Chyba sobie kupię, tylko nie mam kasy na polskim koncie :ico_olaboga:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 lut 2012, 19:08

Aha, to ja myślałam że do ściągnięcia jest książka na ich stronce :ico_noniewiem: Ja mam książkę - zawiera niektóre rzeczywiście przydatne informacje, ale w większości jest nastawiona na propagowanie Naturalnej Pielęgnacji Niemowląt - czyli od początku prawie bez pieluszek dzięki obserwacji dziecka i rozpoznawaniu chęci siusiu czy zrobienia kupki. Ona to wszystko opisuje bardzo prosto i wydaje się że jest to prosto - ja natomiast jakoś nie mogę uwierzyć w to, że rzeczywiście da się złapać każde siusiu u noworodka - zresztą w moim mniemaniu musi to być strasznie czasochłonne, choć autorka twierdzi że nie jest :ico_noniewiem: Tak czy siak - info na temat odpieluchowywania starszych dzieci jest sporo i są ciekawe :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 lut 2012, 19:36

Julchik jak poczytam tę po ang, to przybliżę sprawę

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 lut 2012, 20:45

Dzięki Martalka, ja mogę na bierząco zdawać relacje z Pożegnania z pieluszkami jak wyczytam jakieś ciekawostki :-) , bo za dużo tam moim zdaniem jest powtarzania i kręcenia się wokół tematu wychowania bez pieluch całkowicie.

[ Dodano: 04-02-2012, 19:47 ]
Kurcze, ależ ten czas leci - tiiby przypomniałaś mi że to już 10 tygodni :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

06 lut 2012, 09:17

dzień dobry. jak po weekendzie?
u nas mroźno :ico_chory: -17 na termometrze!


i standardowo dziś na popołudnie do pracy :ico_olaboga: jak mi się nie chce! :ico_placzek:

[ Dodano: 06-02-2012, 08:17 ]
Martalka, 7 okienko!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

NICOLA_1985

06 lut 2012, 10:45

hej
ja jestem sama w domu z Kriskiem bo S. w pracy a Karolina spędzała weekend u babci i przyjedzie dzisiaj
powiększyła nam się rodzinka o dwóch synków :ico_oczko: :-D
wczoraj kupiliśmy dwie koszatniczki :-D
słodziaki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

06 lut 2012, 11:15

noo, jestem w 7 miesiącu :ico_szoking: :ico_brawa_01:
ale to super. im szybciej leci tym lepiej... bo powoli nie wyrabiam...

[ Dodano: 06-02-2012, 10:15 ]
Nicola, gratuluje powiększenia rodziny :ico_brawa_01: Ale fajnie!!

[ Dodano: 06-02-2012, 10:18 ]
A miałam cos napisać...
milena dzisiaj mi takiego KUPALA walnęła, że nie wiedziałam co mam robić.
Słyszę- nad ranem- prrrrrrrrrrrrrrrrr. Milena siedzi w łożeczku i woła: mamo, ble, ble.
No to idę. Patrzę.... spodnie od piżamy brązowe akurat w kroku (tak jakby pieluszki nie miała wcale). Nooogiii do kostek, plecy do łopatek... prześcieradło ufajdane, poduszka (bo sobie tak usiadła sprytnie).. Or rana kąpiel, namaczanie, pranie :ico_szoking: Myślałam, że nie wyrobię się ze wszystkim i B spóźni się do szkoły!!!
Totalna awaria!

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

06 lut 2012, 11:30

Ojejku Martalka, ale jak fajnie Milcia Cię zwołała i oświadczyła co sie stało! :ico_brawa_01: Ja narazie tylko uczę i marzę o takich komunikatach...

No i :ico_brawa_01: za 7 okienko. Ależ ten czas leci - niesamowicie :ico_oczko: Mi też druga ciąża leci sybciej niż pierwsza - gdyby jeszcze nie mega mdłości na początku to już chyba całkiem bym nie zauważyła kiedy ten czas ucieka :ico_olaboga:

Nicola, gratuluję powiększenia rodzinki! :-)

Ja ostatnio mam z Dawisiem jazdę - wcale nie chce się przykrywać kołdrą. Jak już nawet mocnij zaśnie, a ja próbuję go przykryć, to potrafi się rozbudzić, rozzłościć i zrzucić kołdrę :ico_olaboga: , a robię to na prawdę delikatnie prawie nie oddychajac. Lekkim kocykiem też nie pozwala, ale kocyka nie wyczuwa (chociaż kołdra też jest leciuśka) i muszę poczekać dobrą chwilę po każdym jego nocnym stęknięciu żeby go przykryć :ico_olaboga: Grzejniki mamy zakręcony bo nie ma potrzeby odkręcania (ciepło leci od rur), ale mimo wszystko przy takiej temperaturze na dworze chcąc nie chcąc w nocy jest chłodno - muszę na prawde nieźle nakombinować aby przykryc mojego szkraba :ico_oczko:

Aha...Martalka, chciałam Cię jeszcze zapytać, gdzie wyczytałaś że 22 m-c jest najfajniejszy na odpieluchowywanie? No i coś tam wspominałaś że przy "dobrym wietrze" jest to możliwe w 3 dni - JAK? :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

06 lut 2012, 11:48

w tej ksiażce po angielsku tak jest.
Można wcześniej (wg autorki), ale może to wtedy zająć dłużej niż 3 dni.

Ogólnie to tak.
Pierwszego dnia bierzemy z dzieckiem wszystkie pieluszki i pozbywamy się (wywalamy, chowamy dla mniejszego dziecka itp) tłumaczymy dlaczego i gdzie teraz będzie siusiu i kupka.
I przez te 3 dni jesteśmy dla dziecka i z dzieckiem non stop. Jak tylko pójdzie siku, prowadzimy do nocnika, sadzamy, tłumaczymy, że siusiu robimy tu i tu, i że następnym razem na pewno uda się dziecku pokzać/powiedzieć mamie, że trzeba iść.
To tak ogólnie, bo jeszcze nie czytałam...
geneeralnie jest fajny fragment:
-lubisz oglądac TV, to sobie przez te 3 dni nie pooglądasz
-lubisz internet, to sobie przez 3 dni nie poserfujesz
itd. chyba z 8 takich :D hehe

A co do Mileny "wołania", to zwykła kupa jej nie przeraza. Zrobi a czasami nawe sobie to bez skrzywienia przyklapie siadając :ico_noniewiem:
Ale ta dzisiejsza ją chyba już przeraziła- bo wylazła każdą możliwą szparką :ico_haha_01: Wszędzie kupa :D no to było zdecydowanie "ble" :ico_oczko:

[ Dodano: 06-02-2012, 10:50 ]
chyba po rodzynkach... :ico_noniewiem: co prawda były w czekoladzie... ale chyba to po tym

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości