Awatar użytkownika
lady in red
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:38

Pierwsza wizyta z dzieckiem u okulisty

29 wrz 2011, 17:05

Kiedy ? To zasadnicze pytanie. Moje...

No i co mogłoby wskazywać że np. dziecko, takie 4 miesięczne może mieć wadę wzroku. Jak się bada wzrok takim dzieciom? Wiecie może?

lilo

30 wrz 2011, 16:57

lady in red, chyba ciężko coś takiego stwierdzić u tak małego dziecka. Takie maluchy mają zeza fizjologicznego. Ale gdyby np. w tym wieku nie wodził oczami za zabawką to już byłaby jakaś podstawa do niepokoju raczej.

lady in red, a czemu cię tak interesuje temat oczu, okulisty??? Mam wrażenie że wszyscy w twojej rodzinie mają z tym problem - mama, syn, chrześniak???

NICOLA_1985

01 paź 2011, 09:09

moja Karolina miała badanie wzroku w wielu 14 miesięcy, okulista na takiej wizycie jest w stanie zbadać jedynie stan dna oka.. jeśli nie ma żadnych zmian tzn , że jest ok. do tego pytania do mamy, czy dziecko wodzi oczkami za zabawką, czy zauważa małe elementy na podłodze, np. okruszki itp... u małego dziecka trudno jest postawić bardzo szczegółowa diagnozę.. łatwiej z maluchem który umie już mówić

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

01 paź 2011, 09:33

lady in red, ja bylam z dziewczynkami jak mialy skonczone 2 latka.. i mimo wszystko ciezko bylo je zbadac :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

06 lut 2012, 15:08

Mi oklustka powiedział, że przed 3.urdzinami w ogóle nie ma sensu.

lilo

06 lut 2012, 17:50

Mi oklustka powiedział, że przed 3.urdzinami w ogóle nie ma sensu.
To bardzo dziwne, bo jeśli są poważne obawy że coś jest nie tak to zawsze im szybciej tym lepiej.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

07 lut 2012, 21:18

Mi oklustka powiedział, że przed 3.urdzinami w ogóle nie ma sensu.
nie zgodzę się. a co gdy dziecko np zezuje?
moja córka jak miała 1,5 roku zaczęła nosić okularki.

NICOLA_1985 wszystko zależy od okulisty i od sprzętu jaki ma do dyspozycji. Tak jak wspomniałam Marti miała 1,5 roku i miała badanie dna oka, ciśnienie w oku, badanie komputerowe, usg oczu... ale to wszystko miała robione w poradni klinicznej. Więc z doświadczenia wiem że się da zrobić odpowiednie badania, fakt że w tym czasie Martyna już mówiła i to nam ułatwiało, ale i bez tego by sobie tam poradzili. Tam nawet robią badania noworodkom.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

12 lut 2012, 19:41

Mi oklustka powiedział, że przed 3.urdzinami w ogóle nie ma sensu.
Jeśli nie ma podstaw żeby podejrzewać, ze coś dzieje się źle to się zgadzam. Ja ze swoimi chodzę co roku na badania kontrolne i własnie pierwsza wizyta była jak Antek miał 4 lata a Franek 2,5 i okazało się, ze był jeszcze za mały i nie umiał wskazać wszystkich obrazków poprawnie. Zdejmował okularki trójwymiarowe itp. Ja mam wadę wzroku wrodzoną i bałam się o dzieci bo to może być dziedziczne - ja i moje siostry to samo mamy. Ale na szczęście nic im nie jest.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość