Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

09 lut 2012, 14:16

oby tak bylo bo juz mam serdecznie dosc:( chyba pojde sie troche zdrzemnac.....

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

09 lut 2012, 14:17

Kurcze, Dziewczyny, mam niezły zamęt w głowie :ico_olaboga: - tyle naklikałyście że ledwo zdołałam Was przeczytać od mojego ostatniego postu :ico_brawa_01: :ico_haha_01: Ale fajnie - lubie jak coś się dzieje na watku. U nas na rocznikowym cześciej jest cisza bo więszkszość Mamusiek dzieciakami sie zajmuje - ja mam teraz chwile bo Młody śpi :ico_oczko:
To po kolei

Gosia, dzięki za foteczki nadstwki - teraz jarzę o co chodzi, Osita , a Tobie :ico_sorki: za uświadomienie że będę miała siniaki na nogach - może rzeczywiście rozejrze się za inglesiną, tylko tak się zastanawiam czy 2-latek będzie chciał mi tak na stojąco jechać :ico_noniewiem: Raczej podejrzewam że będzie chciał tak jak dzidzia :-)

Marta, a propos toksyczności nowych rzeczy - to jest w dużej mierze prawda - wiele jest zabezpieczanych różnymi substancjami niekoniecznie przyjaznymi dla zdrowia, ale o tym czesto się nie pisze. Jeżeli się decydujemy na nowe rzeczy dla Malucha (wózek, łożeczko...) najlepiej kupic dużo wcześniej przed urodzinkami i wywietrzyć - jesli jest pogoda, to na balkonie.
Ja generalnie staram się być bardzo EKO jeśli chodzi o dziecko. Używam pieluszek wielorazowych, staram się wybierać żywnosć ekologiczną (choć trudno o taką w naszych czasach), używam wyłaącznie przyjaznych i naturalnych środków czystości z pewnej fajnej firmy (zainteresowanym mogę podeslać wiecej info na pw, bo tu i tak skasują), no i ostatnio zamówiałam dywan ze 100% naturalnej niebarwionej wełny bez żadnych substancji chemicznych z odpowiednimi certyfikatami. Któś pomysli, że przesada, a ja że najwazniejsze jest zdrowie dzieci :-)

Kasiala - odnośnie leków dla kobiet w ciąży - mój gin twierdzi że ulotki piszą prawnicy, a nie lekarze. Ponadto badania na kobietach w ciąży są masakrycznie drogie i firmy farmaceutyczne w to nie inwestują. natomiast lekarz patrząc na skład preparatu na pewno będzie wiedział czy jest bezpieczny dla ciężarnej :-)
Kasiala, bardzo mi przykro z powodu Twojego Taty - trzymam jednak kciuki żeby kiedyś chciał coś zrobić ze swoim problemem :ico_sorki:

Madleine, no fura boska... :-D Niech Wam się fajnie jeździ!

My ostanio sprzedaliśmy swojego kochanego staruszka Fordzika Focusa - niezawodne autko i taki straszny miałam do niego sentyment... Teraz mamy Hondę CRV - kupiona głównie pod kątem dzieciaków,a właściwie fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy jaknajdłużej bo tak jest najbezpieczniej. Długo bym na ten temat mogła się rozpisywać, ale nie chce przynudzać.

Aha...to coś jeszcze o mnie...my mieszkamy w bloku (mieszkanko tylko 56 m, ale zgrabne i jest mała powierzchnia do sprzatania :ico_wstydzioch: ), ale marzy mi się domek z kominkiem :-) Może kiedyś marzenie się spełni :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

09 lut 2012, 14:19

Ekologiczna zywnosc jest fajna,zdrowa i smaczna,ale bardzo droga i niestety jeszcze teraz przy podwyzkach cen wiele mam poprostu na to nie stać :-(

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

09 lut 2012, 14:23

z tą ekologiczną to prawda... teraz to wszystko tajie sztuczne... nawet zawartość mięsa w mięsie jest tragiczna :/

[ Dodano: 09-02-2012, 13:24 ]
ok ja się zbieram za sprzatanie bo wstyd... tzn dużo nie mam ale zawsze coś :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

09 lut 2012, 14:24

Zależy co się kupuje - te środki czystości które ja kupuje owszem nie sa najtansze, ale sa baaaardzo wydajne, wiec ostatecznie sie opłaca :) No a np w miescie po warzywka i owocki mozna wybrac sie na targ i kupic od babci, która nie ma tego w ilościach hurtowych, a i cenowo przystępnie :-) A dywank kupuje się na na x lat :ico_oczko: a wózek mozna kupić używany i fajnie na tym zaoszczędzić. Podobnie z wielorazówkami - ostatecznie wychodzą taniej niż jednorazówki, a dla dziecka zdrowiej :) - Ekologia nie musi być droga - można kombinować :ico_oczko:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

09 lut 2012, 14:30

ale nikt tego nie zrobumie dopóki na włąsnej skórze się nie przekona
mój Paweł (mąż) też tak powtarza. Teraz teść zmarł i wiadomo przykro to jego ojciec ale on go miał całe życie gdzieś najważniejsza była wódka. Więc jak ojciec ma Cię gdzieś to dlaczego masz się nim przejmować?

Madleine, kurde ale Cię męczy :ico_olaboga: przecież już drugi trymestr :ico_olaboga:

julchik22, rzeczywiście żywność ta jest najbezpieczniejsza. Z drugiej strony tak jak madleine pisze jest strasznie droga :ico_olaboga: a o tych fotelikach słyszałam że są bardzo bezpieczne tyłem do kierunku jazdy i w Szwecji tak dzieci jeżdżą do 4 roku życia.
Hondę CRV
podoba mi się :ico_brawa_01: a focusa też chciałam :ico_haha_01:

[ Dodano: 09-02-2012, 13:39 ]
te środki czystości które ja kupuje owszem nie sa najtansze, ale sa baaaardzo wydajne, wiec ostatecznie sie opłaca :)
chyba wiem o czym mówisz. Moja ciotka tam zapisana była i mojej mamie dała orzechy do prania rzeczy :ico_haha_01: i właśnie też inne rzeczy.

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

09 lut 2012, 14:44

Gosia, ja sprowadzałam swój fotelik ze Stanów - i też ma wystarczyć do 4 roku życia dziecka (ale oczywiście wszystko zależy od wzrostu dziecka), a potem montuje się go przodem. Kosztował 1200 zł i ma wystarczyć na cały okres fotelikowania - w PL - trzeba kupić w tym czasie 3 foteliki i jesli inwestujemy w dobrą markę to wychodzi to dużo drożej. Nasz Radian jest bardzo solidny - jako jedyny fotelik na tym rynku ma stalową konstrukcję, motraż tyłem i pięcipunktowe pasy bezpieczeństwa (właśne), a to jest niezwykle ważne :)
Żywność ekologiczną w sklepach kupuję bardzo rzadko - rzeczywiście jest bardzo droga, ale na targach u babć jaknajbardziej. Ponadto mamy to szczeście, że Babdzia Mężna czasem nam podzruci wiejską kurę i jajka na biarząco - niech ta cudowna kobieta żeje 200 lat :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 09 lut 2012, 14:49 przez julchik22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

09 lut 2012, 14:46

Żywność ekologiczną w sklepach kupuję bardzo rzadko - rzeczywiście jest bardzo droga, ale na targach u babć jaknajbardziej.
Ale nie kazdy ma w poblizu targ. Ja akurat mam ale " babci " tam niestety nie ma :ico_noniewiem: wiec musze kupowac u normalnych sprzedawcow...
Bo w tych specjalnym eko sklepach to drozyzna straszna... :( a szkoda.

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

09 lut 2012, 14:47

Ta akurat firma orzechów nie ma - mam je z innej, ale ma inne fajne środki czystości w 100% naturalne - np biały kamień (można znaleźć na All) - 100% naturalny - wole nim wyczyścić wanne i kuścić Malucha potem się pluskać, niż jakimis Cifami i tympodobnymi rzeczami, z których ulatniaja się pewnie szkodliwe substancje, które dziecko później wdycha :ico_oczko:

[ Dodano: 09-02-2012, 13:49 ]
No szkoda Madleine, szkoda... :ico_placzek: Mam nadzieję że kiedyś to się zmieni - osobiście wolałabym żeby mięso było 2 razy droższe i zjeść go wówczas rzadziej, ale żeby smakowało jak w dzieciństwie. Ech...marzenia ściętej głowy...

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

09 lut 2012, 14:52

No szkoda Madleine, szkoda... Mam nadzieję że kiedyś to się zmieni - osobiście wolałabym żeby mięso było 2 razy droższe i zjeść go wówczas rzadziej, ale żeby smakowało jak w dzieciństwie. Ech...marzenia ściętej głowy...
No mieso teraz to nie mieso...tylko jakis twor ze starydami i chemią :( Straszne to jest... ja dlatego tez nigdy nie kupuje miesa w marketach. Wole małe mięsne- mam u rodzicow na osiedlu taki sprawdzony - wiadomo,ze to nie mięso eko,ale jest smaczne i chyba mniej nafaszerowane chemia...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość