elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

11 maja 2011, 14:44

ja jem mase warzyw i owoców i pieczywo tylko ciemne, sporadycznie jak zabraknie lecę do osiedlowego sklepu i polski biały chleb kupuję, jogurty naturalne to u mnie standard i płatki z otrębami czy błonnikiem także, więc próbuję to czego jeszcze nie robiłam, a woda z cytryną na czczo pomogła i chyba bedzie mi towarzyszyć przez najbliższy czas, fakt, że piję tez sporo herbat czarnych ale staram sie rozcięczać mlekiem bo uwielbiam od zawsze bawarkę, i piję zielone herbaty i owocowe na zmianę wszystko. więc chyba dietę samą w sobie mam spoko, a problemy z żołądkiem mam od kąd pami etam w PL uważali, ze to nerwica żołądka, z tym, że czesto miałam rozwolnienia i tydzień na glukozie i bananach, zaparcia już w późniejszym czasie, a zwłaszcza jak rzuciłam palenie to już norma, że mam zaparcia, ale do palenia nie wrócę heh.
kiwi dawno nie kupowałam bo córa ma egzemę i jak jadła to gorzej wyglądała skóra ale że już jest coraz lepiej to znów zacznę kuować, wiec jak mówię dietę mam wysokobłonnikową, u mnie widocznie dziecię mi siedzi na jelitkach i uciska, albo sa to inne problemy a wiadome, że w ciaży pewne problemy się nasilają dlatego też po ciaży trzeba udac się na dokładne badania w tej sprawie.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

11 maja 2011, 17:47

czarna herbata "zasusza", więc warto ją ograniczyć

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

11 maja 2011, 18:25

markotka, wiem, teina wpływa niekorzystnie, ale ciężko się powstrzymać jak sie ma chęć, na szczęście mleko dodaję:)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 maja 2011, 18:30

fakt, że piję tez sporo herbat czarnych ale staram sie rozcięczać mlekiem bo uwielbiam od zawsze bawarkę, i piję zielone herbaty
uważaj kochana na kofeinę w herbatach. Mają prawie tyle samo co kawa.
u mnie widocznie dziecię mi siedzi na jelitkach i uciska, albo sa to inne problemy a wiadome, że w ciaży pewne problemy się nasilają dlatego też po ciaży trzeba udac się na dokładne badania w tej sprawie.
to sie tylko tak mowi :ico_oczko: dziecię może faktyczie uciskać jak śpisz ciagle na plecach to fakt. W pierwszym trymestrze za zaparcia jest odpowiedzalna duża ilość progesteronu - rozluźnia on jelita i dlatego nie pracują tak dobrze.
Jak się już zbliżasz do trzeciego to już powinno ci przechodzić. Skoro faktycznie jak mówisz stosujesz dietę bogatą w błonnik i wit B (tez odpowiedzialną za trawienie białka! ) to wszystko powinno się samo unormowac.
Tak jak mówiłam mi zaparcia przeszły mimo, że ciągle jem podobnie, jakoś nie zmieniłam drastycznie diety w czasie ciąży.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

11 maja 2011, 18:39

zobaczymy jak to bedzie póki co po wodzie z cytrynką jest o wiele lepiej:) I DZIĘKUJĘ za porady dziewuszki! :ico_sorki:

martab21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2012, 12:42

28 lut 2012, 12:50

Też mam co kilka dni okropne wzdęcia ale staram się pić dużo wody 1,5l dziennie żadnych gazowanych napojów, po obiedzie idę na mały spacer. Teraz widzę że wzdęcia są słabsze i rzadziej się pojawiają ;)

mazinho
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:10

Podniesienie libido

13 mar 2012, 20:21

Link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 12:45 przez mazinho, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość